מידע שימושי מחירי שכירות דירות לחגים תשפ"ה בירושלים

ערוגת הבושם

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
אם הגעת ל 7100 זה אומר 5 חדרים-18 מיטות
דירת חמישה חדרים באזור בעלזא רוצים היום 9 ולא 7.
וכן איזה 18 מיטות?
את מחשבת שני חדרים עם חמישה מיטות, סלון עם ספה נפתחת (עוד שלושה) עוד חדר עם עוד שלושה וחדר שינה עם שניים.
וואלה לא מכירה בתים כאלה.
או שאת מחשבת גם מזרנים ועריסות.

שולי איטח

משתמש מקצוען
ומה השתנה בכל הנתונים האלה מלפני שנתיים שלוש שאז המחיר היה 5 ועכשיו הוא 12?
נכון עוזרת לוקחת עוד 20 לשעה, ודירה בירושלים באזור אחר לא עולה 1,000 ש"ח ללילה אלא א"כ תיקחו באזורים מבוקשים.
לוותר על חברים מניינים ותפילות זה הרגש אבל עדיין לא שונה משנים עברו.
אז למה אז זה קרץ וכיום לא?!
דירה בירושלים באיזור אחר חרדי עם 18 מיטות???
לשבת רגילה עולה יותר מ 1000

עשיתי לא מזמן שבת שבע ברכות שילמתי ליחידות מוזנחות לשבת סתם לא מבוקשת 400 לזוג!!
כמובן נתנו לי הרבה חינם שכנות ומכרות אבל זה כבר משהו אחר
דירה להשכרה אצלינו שכונת פרפריה בירושלים מטופחת ומיועדת לכך כ 20 מיטות עולה 1500 לשבת

ואין לי מושג מה קרה משנה שעברה כי ההורים שלי והמשפחה שלי לא השכירו אף פעם וכם עכשיו לא מוכנים תמורת הון
יש לי רק אחות אחת שהשכירה כמה שנים כי יצאה להורים ומתחרטת עד היום על כך

שולי איטח

משתמש מקצוען
דירת חמישה חדרים באזור בעלזא רוצים היום 9 ולא 7.
וכן איזה 18 מיטות?
את מחשבת שני חדרים עם חמישה מיטות, סלון עם ספה נפתחת (עוד שלושה) עוד חדר עם עוד שלושה וחדר שינה עם שניים.
וואלה לא מכירה בתים כאלה.
או שאת מחשבת גם מזרנים.
לקחתי כדוגמא דירה שלי (לא באיזור) ושל ההורים שלי כן באיזור -לא ממש המעגל הקרוב
לנו יש 18 מיטות ברווח
משפחה ברוכת ילדים שמארחת נשואים זה בערך מס המיטות
אולי לחשוב על כאלו שממילא נוסעים לחג מהבית, וזה נראה לי הרוב? למשל נוסעים להורים או לאדמורים אחרים.
אני מכיר אחד שמשכיר את דירתו בקרית בעלז, נוסע לעיר אחרת לרבי שלו, שוכר שם דירה אחרת, ועוד נשאר עם המון רווח.

אז שוב חזרנו למס מצומצם של דירות
ובאשכול כל הזמן דיברו על הקול הליטאי שלא מבין
אדרבא אם זה חסיד שנוסע ומבין את הצורך בשמחה, אם זה מי שמילא נוסע(לא מכירה משפחות לא ממש צעירות כאילו בציבור הליטאי כמעט לא קיים) אז זה רווח נטו
דברו על משפחות שלא רוצות !!! וזה עול ועוד הוצאות
ולכן אם פונים ומתחננים ומנדנדים ממילא הסכום קופץ
ולא יעזור תקנות כי הם לא יסעו בכאילו מחירים
קצת הגזמת עם ה 18 אבל בסדר.
למה הגזמתי ? עניתי למי שרשמה שלפי התקנות יוצא 7100, זה רק לחמש חדרים של 18 מיטות
לפי זה חישבתי לה
אני יודעת שמחירים הרבה יותר אבל לפי התקנות אם זה פחות המחיר הרבה פחות

שוב לא יודעת למה נסחפתי לענות:) במילא ההורים שלי לא ישכירו גם תמורת פי כמה וכמה , לא יותרו על להיות בבית בראש השנה
רק מנסה להסביר למה הקפיצה

ערוגת הבושם

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
לקחתי כדוגמא דירה שלי (לא באיזור) ושל ההורים שלי כן באיזור -לא ממש המעגל הקרוב
לנו יש 18 מיטות ברווח
משפחה ברוכת ילדים שמארחת נשואים זה בערך מס המיטות
סתם לסקרנות איך זה מתחלק אצלך ואצל ההורים?
שוב לא יודעת למה נסחפתי לענות:) במילא ההורים שלי לא ישכירו גם תמורת פי כמה וכמה , לא יותרו על להיות בבית בראש השנה
רק מנסה להסביר למה הקפיצה
באמת מעניין למה?

שולי איטח

משתמש מקצוען
סתם לסקרנות איך זה מתחלק אצלך ואצל ההורים?

באמת מעניין למה?
אצל ההורים שלי יש חדרים ענקיים וסלון סגור
הורים-2
3 חדרים של 5 מיטות בכ"א לפחות
בסלון 3

אצלי זה 5 חוץ מהסלון וגם בסלון יש נישה סגורה לגמרי

למה נסחפתי כי יש לי חברות מאוד קרובות באיזור שמשכירות ואחיות שגרו ולא רצו להשכיר חוץ מאחת
ואת ההורים שלוחצים עליהם כל שנה מחדש(והם עצמם היו כ"כ רוצים לארח נשואים מעבר לקבולת הדירה ואין מצב למצוא אף פעם במחיר שפוי דירה באיזור ולא יכלו לעשות שם שבתות שמחה בעשות+ האחרון)
וגם היכרות עם אילו שצריכים דירות באיזור:)
אז זה מענין אותי

יוסייוסייוס

משתמש מקצוען
בבאיאן לא נלחמים בכוחות השוק ("מותר לשכור עד מחיר X)
אלא פשוט מורידים את הביקוש לחלוטין!
יוצאים מהשוק, לא נלחמים בו.
אכן בויאן פונים רק לקהילה שלהם והם אוסרים עליהם [כמו התקנות בגור לצמצום ההוצאות בשמחות ] לשכור דירה.
והם יודעים שהם יפסידו בכך, שכל הנשים יהיו לבד בחג וכן שישנם כאלו שהיו רוצים לשכור.

בעלזא פונה לשוק ומנסה להתערב בכוחות השוק החופשי.
זה כנראה לא יצליח.
ואם יצליח הם יפסידו מכיוון אחר, כי לא יהיו להם מספיק דירות.

ערוגת הבושם

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
אצל ההורים שלי יש חדרים ענקיים וסלון סגור
הורים-2
3 חדרים של 5 מיטות בכ"א לפחות
בסלון 3

אצלי זה 5 חוץ מהסלון וגם בסלון יש נישה סגורה לגמרי

למה נסחפתי כי יש לי חברות מאוד קרובות באיזור שמשכירות ואחיות שגרו ולא רצו להשכיר חוץ מאחת
ואת ההורים שלוחצים עליהם כל שנה מחדש(והם עצמם היו כ"כ רוצים לארח נשואים מעבר לקבולת הדירה ואין מצב למצוא אף פעם במחיר שפוי דירה באיזור ולא יכלו לעשות שם שבתות שמחה בעשות+ האחרון)
וגם היכרות עם אילו שצריכים דירות באיזור:)
אז זה מענין אותי
זה ממש מעניין, הם גרים באזור בעלזא?
כי שנים הייתי לוקחת את הדירות הגדולות (כמובן סטנדר ולא כמה קומות)
ולא היה עד כדי כך, נכון היו חמישה חדרים ואפילו שישה אבל לא נכנס באף חדר יותר משניים שלושה.

שולי איטח

משתמש מקצוען
זה ממש מעניין, הם גרים באזור בעלזא?
כי שנים הייתי לוקחת את הדירות הגדולות (כמובן סטנדר ולא כמה קומות)
ולא היה עד כדי כך, נכון היו חמישה חדרים ואפילו שישה אבל לא נכנס באף חדר יותר משניים שלושה.
רשמתי לא ממש קרית בעלז מעגל קצת יותר רחוק כ 10 דקות הליכה

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
גם אם היה לכם קליפת תפוז רקובה שקיבלתם בירושה מהדיירים הקודמים בדירה ואת הקליפות האחרות היה לכם שווה לשלם למישהו שייקח את זה...
אם היה מי שישלם על זה הייתם מוכרים את זה, ואם היו כמה שרוצים לקנות הייתם מוכרים את זה במחיר הגבוה ביותר שתוכלו לקבל על זה ובפחות מזה זה פשוט לא יהיה שווה לכם למכור, כי על אותו דבר אתם יכולים לקבל יותר כסף.
המחירים ירדו רק אם באמת אנשים לא ישכרו ביותר ממחיר איקס ופשוט לא יבואו.
אם יהיה ירידה בכמות המתעניינים אז כנראה שהמחיר ישאר זהה פחות או יותר אם יהיה ירידה דרסטית אז כנראה שהמחיר ירד עוד.
אם יהיו אותם כמות אנשים שרוצים את הדירה בכל מחיר המחיר יעלה, כי בפחות מהמחיר המקסימלי שאפשר לקבל לאנשים לא יהיה שווה להשכיר את זה לאחרים.
גם אם האנשים האלו שמשכירים יהיו אותם אנשים שטוענים שזה שחיתות ונצלנות להשכיר ביותר.

(חוץ מנדירים ממש והם כ"כ מועטים שזה לא ישפיע על השוק)

קצרה

משתמש מקצוען
ומה השתנה בכל הנתונים האלה מלפני שנתיים שלוש שאז המחיר היה 5 ועכשיו הוא 12?
נכון עוזרת לוקחת עוד 20 לשעה, ודירה בירושלים באזור אחר לא עולה 1,000 ש"ח ללילה אלא א"כ תיקחו באזורים מבוקשים.
לוותר על חברים מניינים ותפילות זה הרגש אבל עדיין לא שונה משנים עברו.
אז למה אז זה קרץ וכיום לא?!

זה לא קרץ גם בשנים עברו.
ואנשים לא השכירו מלבד בודדים שהיו להם במקרה תנאים מתאימים. (=בין כה עזבו מסיבות כאלו ואחרות)

לא היה מספיק דירות או היו דירות בקושי
ולכן המחיר האמיר...
כל שנה יותר אנשים מנסים לשכור וחלק מהם מוכנים לעלות את רף המחיר על מנת לתפוס את הבודדים או לגרום למישהו להחליט להשכיר ...
וככה כל שנה המחיר עולה ועולה.

מנוי פרימיום

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
יוצרי ai
גם אם היה לכם קליפת תפוז רקובה שקיבלתם בירושה מהדיירים הקודמים בדירה ואת הקליפות האחרות היה לכם שווה לשלם למישהו שייקח את זה...
אם היה מי שישלם על זה הייתם מוכרים את זה, ואם היו כמה שרוצים לקנות הייתם מוכרים את זה במחיר הגבוה ביותר שתוכלו לקבל על זה ובפחות מזה זה פשוט לא יהיה שווה לכם למכור, כי על אותו דבר אתם יכולים לקבל יותר כסף.
אם יהיה ירידה בכמות המתעניינים אז כנראה שהמחיר ישאר זהה פחות או יותר אם יהיה ירידה דרסטית אז כנראה שהמחיר ירד עוד.
אם יהיו אותם כמות אנשים שרוצים את הדירה בכל מחיר המחיר יעלה, כי בפחות מהמחיר המקסימלי שאפשר לקבל לאנשים לא יהיה שווה להשכיר את זה לאחרים.
גם אם האנשים האלו שמשכירים יהיו אותם אנשים שטוענים שזה שחיתות ונצלנות להשכיר ביותר.

ועדיין, מחיר דירה ל-3 ימים אמור להיות פרופורציונלי לעומת מחירי המלונות
לקחת מחיר גבוה יותר מבית מלון תמורת שירות ברמה נמוכה ללא השוואה זה לא הוגן

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
אין מלון שנותן תמורה שמתקרבת בכלל לתמורה שדירה באזור הבית כנסת/בית מדרש נותן בחגים.
אם את הקליפת תפוז הזו רוצים לרפואה אז להשוות את זה למחיר של מנה במסעדה זה פשוט לא קשור.

קצרה

משתמש מקצוען

כוונת המשורר לא היתה לגרום שאנשים לא יבואו בכלל.

בכל מקרה אני מסופקת אם זו תהיה התוצאה
גם אצל החרדים קיימת תופעת דור הZ שמשלם על מימוש רצונותיו בלי לחשוב קדימה...
ואם הם רוצים לבוא לירושלים - עד כדי שהסכימו עם הסכומים ההזויים של שנה שעברה - קשה לראות אותם מוותרים.

בקיצור-
זה מזכיר את נסיונות הליטאיים להאבק בתשלומי ההורים לנישואי בנות --- שלא צולחים שוב ושוב...

קצרה

משתמש מקצוען
אמור זה שם של דג.

כנראה לתת את הדירה האישית שלך מורכב יותר מלרצות להרוויח בעסק המלונאות.
עוד כמה שיקולים נכנסים למארג.
וזו התוצאה.

אגב מלונות בירושלים בתקופת החגים גם כן מפלפלים מחירים ללילה לזוג
חזה ותהנה
חדר שאתה יכול באמצע השנה לשכור ב400 שקל לזוג עולה בחגים 2500 לזוג ללילה בסופש - רק למי שלקח 2 לילות--

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
כוונת המשורר לא היתה לגרום שאנשים לא יבואו בכלל.
בגלל זה זה כנראה לא יוביל לירידת מחירים.
אלא אם כן אנשים באמת לא יבואו.

בקיצור-
זה מזכיר את נסיונות הליטאיים להאבק בתשלומי ההורים לנישואי בנות --- שלא צולחים שוב ושוב...
ככה זה החיים

מנוי פרימיום

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
יוצרי ai
אין מלון שנותן תמורה שמתקרבת בכלל לתמורה שדירה באזור הבית כנסת/בית מדרש נותן בחגים.
אם את הקליפת תפוז הזו רוצים לרפואה אז להשוות את זה למחיר של מנה במסעדה זה פשוט לא קשור.
נשמע מדבריכם שאם היה באיזור כלא נטוש שומם ועזוב זה גם היה נותן תמורה הולמת - שהייה ליד בית המדרש

מנוי פרימיום

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
יוצרי ai
כנראה לתת את הדירה האישית שלך מורכב יותר מלרצות להרוויח בעסק המלונאות.
עוד כמה שיקולים נכנסים למארג.
וזו התוצאה.
זו תוצאה מצד המוכרים, בכלכלה חופשית מוכר יכול לדרוש גם מיליון שקל עבור פת לחם עבישה
אבל שוק חופשי כולל גם איזונים - שווי ריאלי ביחס לתמורה

ברגע שהמחירים של דירות פשוטות עם תנאי שירות מתחת סף המינימום של בית מלון עוברים את מחיריהם של בתי המלון עצמם, זה פועל לרעת המוכרים...

קצרה

משתמש מקצוען
נשמע מדבריכם שאם היה באיזור כלא נטוש שומם ועזוב זה גם היה נותן תמורה הולמת - שהייה ליד בית המדרש
לא
אבל דירה בחג מתאימה יותר ממלון למשפחה חסידית קלאסית
הם לא באו לנפוש לא מחפשים כרגע את המיטה הסבונים שירות החדרים וארוחות בחדר אוכל
זה מתאים לנופש

בחג ובמיוחד בימים נוראים
אנשים רוצים : סלון , מטבח , חדרי ילדים וקירבת מקום
ולכן הדירות הללו טכנית יותר מתאימות ממלון לדרישה.

ואנשים יסכימו לשלם יותר על דירה עם פרטיות למשפחה סלון לארוחות החג וקרבת מקום
מאשר על מלון פאר והדר...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה