מידע שימושי מחירי שכירות דירות לחגים תשפ"ה בירושלים

rivkar

משתמש מקצוען
מכירה מקרוב טוב טוב כל המשפחה חוצניקית משתיי הצדדים
ולא נעים להגיד הם די מכייפים פה......... ורוב הבנות דודות הלכו ללדת לידה ראשונה שם
וזה די נדיר שהם יולדות פה,
עכשיו יש יותר כאלה מהקורונה והמלחמה
מי שבאמת באה בשביל שבעלה ילמד לא הולכת לחודש להורים בשביל לידה אם זה באמצע הזמן (אולי אילו שבאו לכיף..)
אילו שיש אפשרות האמא באה לעזור, לא כולם
לכי תכיפי שנה בארץ זרה ונדבר שוב..
טוב תמיד הדשא של השכן..
נסים כאן את הדיון כי זה סוטה מנושא האשכול

רוחי ב

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
@rivkar ו @חשמלוש
אתן לדעתי מדברות על שני סוגי חוצניקים...
מכירה מקרוב מאד את שני הסוגים,
יש את אלה שמגיעים לכאן לתקופה קצרה כסוג של חויה תרבותית, רילוקיישן "רוחני" כזה,
כמו ש @ש. צ. וינמן תיארה, ועל כל אלה אני פחות מרחמת, הקשיים והבדידות והגעגועים הם חלק מהחויה התרבותית הנ"ל :)
ויש את אלה שבאמת מוסרים את נפשם למען תורת א"י ולהם מגיעה כל ההערכה, על אף שיכול להיות שחייהם הכלכליים מאד מעוררי קנאה.
ובד"כ הם גם לא יגורו בתנובה ;)

DvoraVidman

משתמש סופר מקצוען
אנחנו הירושלמים רצינו להישאר בירושלים
אבל בגלל החוצניקים צריכים לעבור!!!!!!!
אם מגיעים ל13.000 דירה 3 חדרים כי הם משלמים את זה!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
אולי באמת שיפסיקו לבוא ואז המחירים באמת ירדו
חוץ מהעלאת המחירים והרמה מה הם תורמים לנו????!!!
ואני לא מדברת אל בני תורה שגרים בקרית ספר ובבית שמש ועפולה וכו'
הם פשוט בני אדם ןזכותם לגור איפה שנראה להם בלי לבקש רשות קודם מאף אחד.

דרך אמונה בחרתי

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
במקום לתקן את הגשר בונים בית חולים מתחת לגשר
הרי כולנו יודעים שאין באמת מציאות להנדס מאות אלפי אנשים שעולים ביממה אחת לירושלים.

במקום שכל רב'ה וחסידות יתפצלו לעיר אחרת.

ביאן לביתר
גור - לערד
בעלז - לאשדוד
וכן הלאה
מביאים מאות אלפים לירושלים, ומצפים שיקרה להם ניסים שקרו בזמן בית המקדש, עומדים צפופים ומשתחוים רווחים ולא אמר אדם צר לי המקום שאלין בירושלים
אבל מה לעשות שירושלים צרה היא, ודירותיה צרות עוד יותר, ומקומות הלינה הפכו למצרך הכי מבוקש?

אז במקום למצוא פתרון ריאלי יותר, מבקשים שעם ישראל יפנה להם דירות אירוח בעלות מוזלת, כדי שיוכלו להגיע קרוב לרבה שלהם.

גילוי נאות 1:
אני גרה ברוממה באיזור הכי מבוקש בירושלים ורוצים לשלם לי כמה שאני רוצה העיקר שאני אצא מהדירה לחג

גילוי נאות 2:
אני מארחת בעצמי באהבה גדולה לחגים משפחה עם 10 נפשות וככה אנחנו מצטופפים 3 ימי חג + אורחים שבאים לסעודות

גילוי נאות 3:
אני חסידית, והלוואי וכל רבה היה אוסף את החסידים שלו לעיר שבה הוא דומיננטי.

כולם עטים על ירושלים ומצפים שעוד יהיו דירות זולות
או שהנשים והילדים שמי צריך אותם בכלל, שישארו שלושה ימי חג לבד בבית וינמקו עם הילדים העיקר הבעל יהיה אצל הרבה.

חלם.:sneaky:
למרות שאמרתי שלא אגיב🫣
האדמור מקארלין עבר לגבעת זאב והמחירים שם פחות או יותר כמו ירושלים.
ככה שזה לא ממש פותר...
לא משנה לאן יגיעו המחירים יעלו, אולי שנה ראשונה זול יותר אבל אח"כ התושבים קולטים את הפואנטה ועולים על הגל...

משה שאחא

משתמש פעיל
סתם מעניין, כל הלא חסידים שמתערבים כאן באשכול ללא טיפת הבנה מינימנלית לצורך של חסיד לרבו,

נניח אתם ליטאים שרופים, (כן, יש גם ליטאים כאלה...) ואתם דלוקים על מניין מסוים שם תכננתם להתפלל בחג, האם תסכימו לוותר על המניין שתכננתם להתפלל בו, ובמקום זה תתפללו במנין חסידי?
תענו בכנות.
לדעתי (החסידית) יהיה לכם קשה מאאאאאדדדד לוותר,
למה?
אז אולי זו ההשוואה בערך.
ואני רק מנסה לחשוב מה היה קורה לו וכל האזור היה מלא בתושבים חסידים כמה הם היו לוקחים ללילה :unsure:
לא צריך לחשוב הרבה

ושמה תמר

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
הפקות ואירועים
למרות שאמרתי שלא אגיב🫣
האדמור מקארלין עבר לגבעת זאב והמחירים שם פחות או יותר כמו ירושלים.
ככה שזה לא ממש פותר...
לא משנה לאן יגיעו המחירים יעלו, אולי שנה ראשונה זול יותר אבל אח"כ התושבים קולטים את הפואנטה ועולים על הגל...
גילוי נאות..
יש אדמורי"ם מבוגרים וחולים.
הם לא יוצאים במשך כל השנה מהבית שלהם, או מהעיר.
אין סיבה בדיוק בחגים עם תפילות ארוכות הם יצטרכו לבוא למקום אחר...

דרך אמונה בחרתי

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
גילוי נאות..
יש אדמורי"ם מבוגרים וחולים.
הם לא יוצאים במשך כל השנה מהבית שלהם, או מהעיר.
אין סיבה בדיוק בחגים עם תפילות ארוכות הם יצטרכו לבוא למקום אחר...
לא הבנתי למה התגובה קשורה לתגובה שלי

גרפידיאל

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
D I G I T A L
בלת"ק
כל הקשקשת לא תעזור.
אין היגיון בעולם שיצדיק טענות כלפי המשכירים, כל עוד יש ביקוש והם יכולים להשביח את הנכס שלהם.
אין סיבה שבעלי דירות לא ינסו להוציא את המקסימום מהנכס שלהם,

אם החסידות רוצה לעזור למשפחות עם סוציו אקונומית נמוך,
שיעזרו להם עם המימון.
שיוזילו את קניית מקום בביהמ"ד.
שלא יגבו כמה חודשים הו"ק למוסדות.
שיעשו תקנות פנימיות וישימו את כל כובד המשקל שאף אחד לא עובר על התקנות גם אלה שיש להם את היכולת.
שיעודדו לא להגיע עם משפחות,

וכן! גם המחירים ירדו בעקבות התקנות לא נופתע שחלק מהמשכירים יפסיקו להשכיר כי זה לא שווה את כל המאמץ. ואז שוב יהיה מחסור ושוב יגרום לעליית מחיר מה שנקרא ביצה ותרנגולת..

ובכלל הגיע הזמן שיחליטו שכל אחד יתפלל בעיר שלו והרבי יסע כל שנה לעיר אחרת. הגיע מצב שירושלים לא יכולה להכיל את זה וכל התשתיות עולות על גדותם, פחי אשפה עולם על כולנה, משפחות נאנקות תחת הנטל,

מולטיגרפיה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
הקטע הוא שבאייר הם לא יקחו כזה מחיר, ובחגים כן- כי הם יודעים שאנשים שאין להם ברירה אחרת ישלמו להם את המחיר הזה. הווי אומר שכשלהם אין ברירה הם מורידים את המחיר, וכשלשוכרים אין ברירה הם מעלים את המחיר.
יפה מאד, טקטיקה גאונית
כך עובדים חברות התעופה
בתי המלון
וכו
בחודשי הקיץ.

רוצה זול?
סע בחורף.

חשמלוש

משתמש פעיל
יש את אלה שמגיעים לכאן לתקופה קצרה כסוג של חויה תרבותית, רילוקיישן "רוחני" כזה,
כמו ש @ש. צ. וינמן תיארה, ועל כל אלה אני פחות מרחמת, הקשיים והבדידות והגעגועים הם חלק מהחויה
ולצערנו הם אלו שהעלו את המחירים

ש. צ. וינמן

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עימוד ספרים
עריכה תורנית
יש גם ענין של התורה חסה על ממונם של ישראל
ועוד ענין של לשמח את הנשים בחג, ולא להשאיר אותם להנמק לבד בבית עם הילדים כל החג
זה פשוט היה מתאים לזמנים של פעם, פחות מתאים לזמנים של היום

אין ענין להיות דווקא בירושלים, יש ענין להיות דווקא אצל הרבי.
וכדי לאמת את דבריי, אפשר לנסות שרבי אחד יעבור לעיר אחרת, אף חסיד לא ישאר בירושלים.
וואו!
מותר לקבל שלא כל דבר יודעים ולא לכל דבר יש פיתרון.
וזו לא מעט עזות לבוא ולנסות לעמוד בשורה אחת עם אמירות שלא מגיעות משיח פרוגי חכם ואיכפתי ככל שיהיה וד"ל.
העיקר תהיה לכולם שנה טובה ושיתקבלו התפילות בכל מקום שהן.

shs

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אני גר ברחוב דובר שלום בירושלים
ואני רואה מה קורה באתרים https://www.jdn.co.il/j_world/2265905/ ובכמה אשכולות כאן בפרוג
ותמה
האם זה שאנחנו שמשלמים מחיר מופקע והזוי לשכירות כל חודש כ -10,000 ש"ח בחודש לדירת 3 חדרים ע"י בעלי הדירות שבדרך כלל נמנים על החסידות שטוענת שאנו סחטנים, זה בסדר???
למעשה אני מסתפק מה לעשות, יש לי שוכר שרוצה גם אחרי התקנות את הדירה במחיר של 5,000 ש"ח האם לסגור איתו או לשמוע לתקנות
מה אתם עושים?
אם אתם סחטנים, אז זה צמוד ל"מדד הסחטנות" של מחירי השכירות הכללית

עוילם הישיבעס

משתמש צעיר
יש לא מעט מקומות בירושלים שאפשר להשיג דירה בשליש מחיר ממה שאתם מציינים.
אמרה לי צעירה חוצניקית שרוצה להשאר בארץ ולכן היא גרה לעת עתה ברחוב זכרון יעקב שם יש קהילה חוצניקית תומכת וחמה ומחירי הדירות נמוכים. וזו דוגמא למקום אחד.
אין דירות בשליש מחיר!!!
אם אתה מוצא לי דירה בכל האזור זכרון יעקב, רוממה, סורוצקין, פתח תקוה, קרית בעלז, קרית צאנז, מטרסדורף, עזרת תורה, סנהדריה מורחבת, רמת אשכול, שעולה 3,500 ל-40 מ"ר ולא במצב חורבה יש לי בשבילך שוכר היום שמחפש דירה בנרות ולא מוצא (אפילו שהוא מוכן לשלם הרבה יותר, אבל נראה אותך עומד במילה שלך)
אכן, עכשיו מנסים להקים קהילה תומכת ברמת שלמה המתרחבת, שם אכן המחירים נמוכים מהמתואר אבל אין שם דירות קטנות אלא רק דירות 4-5 חדרים
הם לא חוזרים לחו"ל בגלל מחירי השכירות.
אני מכיר כמה וכמה שחזרן לחול רק בגלל מחירי השכירות, אין שום סעיף ביוקר המחיה בחול שמשתווה לאינפלציה במחירי הדיור

רוחי ב

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
אני מכיר כמה וכמה שחזרן לחול רק בגלל מחירי השכירות, אין שום סעיף ביוקר המחיה בחול שמשתווה לאינפלציה במחירי הדיור
ואני מכירה עוד אלפי משפחות שעברו לפריפריה בגלל מחירי השכירות ההזויים בירושלים, מה אפשר לעשות? אלה החיים.
כולנו סובלים ממחירי הדיור בישראל, אתה כתבת על אלה שמשלמים 13 ו 14 אלף בחודש ואין להם אופציה אחרת בירושלים, כשברור שיש אזורים זולים יותר בירושלים, לא שליש, אבל חצי בוודאות יש - ולא ברמת שלמה ורמות.

נערך לאחרונה ב:

עוילם הישיבעס

משתמש צעיר
אתן לדעתי מדברות על שני סוגי חוצניקים...
יש שלוש
הראשונים הם
החוצניקים קונים דירות בגלל שהקבלנים משווקים את הדירות החדשות למגזר הזה
הקבלנים משווקים דירות חדשות לבני חו"ל כדי למקסם את הרווח עבור הקרקע
שבאו רק בשביל לנשום את האויר של א"י והם לא ישכירו לכם את הדירות לחג גם אם תשלמו להם 20,000, אה, ורובם גרים באזור תנובה והם גם נמצאים פה הרבה מהחגים

השניים הם אלו ש..
הם די מכייפים פה.........
ואם תתנו להם מחיר הוגן שגם אם היא ינקו ויתנו לכם את הדירה זה יישאר כיף הם ישכירו
ואם הם לא יקבלו מחיר הוגן הם לא ישכירו וממילא הם ג"כ לא נשואי הדיון

והשלישיים הם אלו ש..
שמוסרים נפש פשוטו כמשמעו
והם גם גרים הרבה פעמים בדירות קטנות וסרוחות ומשלמים סכומים הזויים בשביל ללמוד
ואם לא יהיה להם תמיכה קהילתית לא יהיה להם דרך להישאר כאן בכלל
הם נעשקים כל השנה, הם לא העלו את מחירי הדיור בירושלים, ורבים מהם חוזרים לחול מתי שמפסיקים לשלם להם שכירות כי הם לא יכולים לעמוד במחירים
כל החוצניקים המתוקים שממלאים את כל קרית ספר ובית שמש התחילו ככה והיום הם חוזרים בגלל עליית המחירים
והם אלו שמשכירים הרבה מהדירות ואם החרם הצרכני יעבוד זה יהיה נטו על חשבונם

ולכן אני לא רואה מקום לכל מיני משפטים כמו סחטנים וכד'
וגם לא לכל מיני מילים שמאשימים את השוכרים במחירי הדיור

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה