מידע שימושי מחירי שכירות דירות לחגים תשפ"ה בירושלים

יעקב דב

משתמש פעיל
לא ברור מה המטרה שלך בתגובות האלו...
מישהו מכריח מישהו לגור בבעלזא אם זה איזור יקר?
יש אופציות אחרות רבות!!!

ואף אחד לא מכריח מישהו להשכיר את הדירה בר"ה. אם לא שווה תשארו בבית. יש מספיק זוגות שבמילא יוצאים ולא נמצאים בבית וכן שווה להם להשכיר.
המטרה שלי פשוטה שיפסיקו להתבכיין פה שדורשים מחירים שאתם בעצמכם העליתם...

ו8

משתמש מקצוען
בלת"ק חלקי.
אנחנו ירושלמים שמשלמים הון לשכירות כל חודש ובהחלט ר"ה ושאר חגים זה הזדמנות עבורנו לכסות חודש אחד של שכירות כשאנחנו שוכרים חור אחר ומצטופפים.
מי שלא רוצה לשכור במחירים "הזויים" שלא יבוא!
ומי שלא רוצה להשאיר את האישה והילדים בבית (בצדק) שייקח בחשבון שאי אפשר הכל- גם לבוא כל המשפחה ולהנות וגם לשלם כל השנה זול וגם בר"ה להנות ממחיר זול.
אגב, יש הרבה שבאים כמה גברים (בלי הנשים) ושוכרים דירה (בעיקר גורים) כי יותר נוח להם הפרטיות בדירה מאשר לישון ב"חברע'ס" למיניהם בבית מדרש.

רבקי 1234

משתמש צעיר
מוזמנים לעבור לפריפרייה
אנחנו לא אמורים לשלם להם את השכירות
אתם באמת לא אמורים לשלם להם שכירות
לגור בירושלים יקר מאוד כן בהכל
מטפלת, גננת, צלמת, אדריכל, מהנדס, וכמובן מתווכים ועורכי דין שמקבלים לפי אחוזים לא סתם ישנפה כל כך הרבה מתווכים ועורכי דין שבאים כל יום מחוץ לעיר
אבל זה הבחירה של הירושלמים ולכן בחגים הם לוקחים מחירים ששווים ליוקר המחיה ומי שלא רוצה שלא יקח

java

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה

סטודיו בול

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
לקבוע תקנה שמשאירה בכח את הנשים והילדים בבית זו רשעות לשמה כלפיהם.
הטענה הזאת עלתה על כולנה :sne:
נו באמת מה קורה פה?
מהאשכול הזה נראה כאילו החסידים אנשים בלי בחירה אישית ובעלות על מעשיהם

עוילם הישיבעס

משתמש צעיר
מוזמנים לעבור לפריפריה
אנחנו לא אמורים לשלם להם את השכירות
החוצניקים לא יכולים לעבור לפריפריה כי לא יהיה להם שם קהילה לכל השנה
זה גרוע בהרבה מחסיד שלא יהיה לו את הקהילה לחגים
כל מה שהם יכולים להגיע לארץ ישראל רחוק מההורים ומכל תמיכה זה רק בזכות התמיכה הקהילתית
ובעוונותינו עדיין אין פריפריה שנותנת את התמיכה הנ"ל
לכן הם נעשקים מדי חודש בחודשו במחירים הזויים עד שמשפחה גודלת קצת ואז הם נאלצים לחזור לחו"ל למרות שתמיד שאפו להמשיך וללמוד בארץ ישראל, כי אין להם איך לשלם 13,000 על דירת 3 חדרים מינימלית (לא יודע איך היה להם לשלם את ה-7,000-9,000 על דירת 35-50 מ"ר)
אה, ואם הם מנסים להחזיר קצת מהעושק הזה גם גנבים וסחטנים, אהה

חשמלוש

משתמש פעיל
כל מה שהם יכולים להגיע לארץ ישראל רחוק מההורים ומכל תמיכה זה רק בזכות התמיכה הקהילתית
לכן הם נעשקים מדי חודש בחודשו במחירים הזויים עד שמשפחה גודלת קצת ואז הם נאלצים לחזור לחו"ל למרות שתמיד שאפו להמשיך וללמוד בארץ ישראל, כי אין להם איך לשלם 13,000 על דירת 3 חדרים מינימלית (לא יודע איך היה להם לשלם את ה-7,000-9,000 על דירת 35-50 מ"ר)
אנחנו הירושלמים רצינו להישאר בירושלים
אבל בגלל החוצניקים צריכים לעבור!!!!!!!
אם מגיעים ל13.000 דירה 3 חדרים כי הם משלמים את זה!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
אולי באמת שיפסיקו לבוא ואז המחירים באמת ירדו
חוץ מהעלאת המחירים והרמה מה הם תורמים לנו????!!!
ואני לא מדברת אל בני תורה שגרים בקרית ספר ובבית שמש ועפולה וכו'

בלדה

משתמש פעיל
יש מצב רציני, שאת אותו סכום שתכנן החסיד לשלם כדי להתפלל עם הרבי בר"ה היה נכון יותר, הלכתית ומוסרית להשקיע במצוות אחרות, צדקה, החזקת תורה, סיוע לחולים נזקקים, יולדות, גרושות, עגונות, גרים אלמנות ויתומים?

לא יודעת אם הייתי מקבלת את הטענה הזו על האתרוג שאנחנו קונים או מצות יד. ליטאים.

לב יודע מרת (ושמחת) נפשו.

שתים

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
צודק בכל מילה!

אנחנו הירושלמים רצינו להישאר בירושלים
אבל בגלל החוצניקים צריכים לעבור!!!!!!!
אם מגיעים ל13.000 דירה 3 חדרים כי הם משלמים את זה!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
אולי באמת שיפסיקו לבוא ואז המחירים באמת ירדו
חוץ מהעלאת המחירים והרמה מה הם תורמים לנו????!!!
ואני לא מדברת אל בני תורה שגרים בקרית ספר ובבית שמש ועפולה וכו'
החוצניקים יכולים יותר לשלם כי דבר ראשון ההורים שלהם לא קונים להם דירה אלא נותנים להם את התמיכה החודשית למגורים בארץ.
חלק מהם אכן נשאר בארץ לפחות זמן כי המחירים עלו מאוד.
וחלק מהם אכן יותר אמידים.
בכל מקרה כמו שהחרדים העלו את מחירי הקניה בכל מיני שכונות מתחרדות כי "יש להם" (מההורים) כסף לקנות, כך קרה בירושלים עם השכיורת.

גיטרה

משתמש סופר מקצוען
הטענה הזאת עלתה על כולנה :sne:
נו באמת מה קורה פה?
מהאשכול הזה נראה כאילו החסידים אנשים בלי בחירה אישית ובעלות על מעשיה
כבר כתבתי, אני אישה חסידית שעולה מדי שנה לירושלים ומשלמת ממון רב על הזכות הזו.
אני בדיוק מאלה שהתקנות באו לסייע להם.
אבל תקנות על מחירי דירות שדורשות מנשים וילדים להשאר בבית - זה לא סיוע, זה עונש לנשים. ועליהם קבלתי.

ס.ב.

משתמש חדש
זה בסדר לנסות להוריד מחירים!
אבל לדעתי יש אנשים שבמחיר פחות, הם לא ישכירו את הדירה,
בפעמים שהסכמתי להתגמש במחיר, התחרטתי ולקח לי תקופה ארוכה להשכיר שוב.

להשכיר דירה זה עבודה קשה מאוד,
צריך לארגן דירה, לארוז מזוודה ואוכל למשפחה שלימה, הבעל והילדים מוותרים על הביכנ"ס המוכר.
לותר על הבית והמיטה שלך ולנדוד לאיזה חור.
ובסוף בד"כ חוזרים לדירה לא הכי נקיה. (לפעמים יותר ולפעמים פחות)
בד"כ יש רהיטים ומשחקים שבורים. (מנסיון!)
ואנשים חודרים לפרטיות שלך. (לא נעים בכלל!)

דירה שמושכרת לעיתים קרובות מצריכה תחזוקה יותר מדירה רגילה.

ששונית

משתמש מקצוען
לא קראתי את כל התגובות
במשך כמה שנים השכרתי את הדירה שלי לחודש תשרי ומלבד פעם אחת שקיבלתי אותה באותו מצב שנתתי, בכל שאר הפעמים התחרטתי מאוד על ההשכרה שגבתה ממני מחירים גבוהים ולא מדובר על כסף.
עד שהחלטנו שזהו לא משכירים יותר. נשארים בבית.
במשך השנים אנשים התחננו לשכור את הדירה גם במחירים ממש גבוהים ולא היה שווה לי.
שנה אחת היה אחד שהחליט שהשנה הוא מקבל את הדירה ויהי מה. הוא העלה את המחיר עוד ועוד עד למחיר שיהיה לי שווה. (אחרי קיזוז שכירות הדירה שאנחנו לקחנו)
בסוף הוא שילם סכום אסטרונומי והסכמנו
ולא היה שווה
ואני לא עושה את זה יותר
והתקנות האלו של באיאן (שמענישות את הנשים) ושל בעלז (שמענישות את המשכירים שלא ימצאו מקום לשכור) ממש לא פותרות את הבעיה כי רוב האנשים שאני מכירה שהסכימו עד היום להשכיר רק בגלל המחיר, הודיעו שהשנה הם לא משכירים כי לא שווה לצחצח את הבית לפסח ולשלם על תיקון כל מיני חפצים שביום יום ליושבי הבית זה לא מפריע (כפתור תקול בתנור, מזגן ישן, תריס שבור) ולהפוך את השטח הפרטי שלך לרכוש ציבורי ועוד מרעין בישין שמתלווים להשכרת דירה, בשביל סכום של 2000 - 3000 שח
וכשההיצע צונח, המחירים מזנקים.

יראת שמימדיגע רעבצין

משתמש מקצוען
וזה ההבדל שחייבים להיות אצל הרב'ה
למה חייבים?
כשחייבים וצמאים באמת שותים מים ולא קולה - מוזמנים לאש"ל. בזול.

בסוכה אנו רואים שמצטער פטור מן הסוכה.
אז אולי אלה שמצטערים על המחירים שהם צריכים לשלם בשביל להיות אצל הרבי אולי הם פטורים?

כותבת כחסידית שמבינה את החשיבות של לזכות להיות אצל הרבי.

שתים

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
שוב פעם
אנחנו הירושלמים מדורי דורות רוצים להישאר ליד ההורים!!!!
ובגלל התמיכה של ההורים שלהם לא יכולים (בבקשה שיביאו להם תמיכה בכיף ושיישארו בבורו פארק ויפריסו שם את האוכל סליחה על ההגדרה) (מדברת על אלה שמגיעים לשנה- שנתיים מלכתחילה)
כי אלה שבאמת באים לפה כי רוצים להישאר ללמוד פה לא גרים באזורים האלו.
תחליף את המילה "ירושלמים" במילה "בני ברקים", מה ההבדל?

מנוי פרימיום

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
יוצרי ai
בלת"ק - החוצניקים קונים דירות בגלל שהקבלנים משווקים את הדירות החדשות למגזר הזה
הקבלנים משווקים דירות חדשות לבני חו"ל כדי למקסם את הרווח עבור הקרקע שאותה רכשו
עליית מחיר הקרקע נובעת מאינפלציה בריאה
הסערה הזו משקפת תהליך - האינפלציה יצרה פערי מעמדות בין בני חו"ל, משכירי הדירות, שוכרי הדירות במשך כל השנה, והחסידים עצמם - שמשתייכים לקשת רחבה של מעמדים סוציו-אקונומיים. מהם שיכולים לעצמם לשכור דירה לר"ה בכל מחיר, ומהם שחוסכים 3 משכורות עבור הבחירה הקורעת - להיות בר"ה אצל האדמו"ר או לא.
סביר להניח שקופות הצדקה של החסידיות עומדות בין היתר מאחורי המהלכים שנועדו להגן על המעמד הסוציו-אקונומי הנמוך ולקבוע נורמות וכללים חדשים בקרב החסידים עצמם בנוגע להוצאות הכלכליות שלהם בתקופת החגים.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  3  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה