מידע שימושי מחירי שכירות דירות לחגים תשפ"ה בירושלים

אפר

סתם מתעניין...
מנוי פרימיום
במקרה ומדובר באירוח לגברים בלבד,
אם בכל מתחם שמשתמשים איתו בכל מקרה (גם בית המדרש) יבנו על הגג אוהל ללינה ואוכל+שירותים ניידים. העלות תהיה קטנה משמעותית משכירת מבנים שלמים.
וכשמדובר בירושלים ובגגות לא בטוח שחייבים מיזוג.
התייחסתי לגברים בלבד, להקמת אוהל יש עלויות נלוות גם כן, כך גם לשירותים.
אין כזה דבר מתחם לינה+אוכל, אלו שטחים נפרדים ועצומים, לשם השוואה ל2500 איש נדרש שטח פחות או יותר בגודל של בית מדרש גור על כל חלקיו.

ועוד לא התייחסתי לפרקטיקה של ניוד 2500 מזרנים איש איש מביתו מה שמייקר את עלות ההגעה.
לגבי המיזוג גם בירושלים חייבים מיזוג לפחות בחלק מהחגים, שלא לדבר שאין בזמינות בירושלים מבנים כאלו, ההצעה המקורית להבנתי היא בעיר אחרת...

המטבח של סימא

משתמש מקצוען
התייחסתי לגברים בלבד, להקמת אוהל יש עלויות נלוות גם כן, כך גם לשירותים.
אין כזה דבר מתחם לינה+אוכל, אלו שטחים נפרדים ועצומים, לשם השוואה ל2500 איש נדרש שטח פחות או יותר בגודל של בית מדרש גור על כל חלקיו.

ועוד לא התייחסתי לפרקטיקה של ניוד 2500 מזרנים איש איש מביתו מה שמייקר את עלות ההגעה.
לגבי המיזוג גם בירושלים חייבים מיזוג לפחות בחלק מהחגים, שלא לדבר שאין בזמינות בירושלים מבנים כאלו, ההצעה המקורית להבנתי היא בעיר אחרת...
כנראה שלא הייתם אף פעם בליז'נסק בשבת..
אצלנו הגברים מקפידים לנסוע וכשיום השנה צמוד לשישי נשארים לשבת
הם חוזרים פעורי פה..
אלפי אלפים של גברים ישנים בבתי ספר או באוהלים הכל מחומם אף אחד לא מביא מזרונים מארץ הקודש..ולכולם יש מיטה או מזרן עם סדין ושמיכה
בפולין הכל טרף..טונות של מזון מגיע מכל אירופה למטבחים שמגישים את כל מעדני שבת בחדר אוכל שגם הוא אוהל ענק
זה כולל 'טועמיה' ביום שישי וסעודת מלוה מלכה במוצ'ש
לסיכום - כשיש רצון יש גם דרך !

אפר

סתם מתעניין...
מנוי פרימיום
כנראה שלא הייתם אף פעם בליז'נסק בשבת..
אצלנו הגברים מקפידים לנסוע וכשיום השנה צמוד לשישי נשארים לשבת
הם חוזרים פעורי פה..
אלפי אלפים של גברים ישנים בבתי ספר או באוהלים הכל מחומם אף אחד לא מביא מזרונים מארץ הקודש..ולכולם יש מיטה או מזרן עם סדין ושמיכה
בפולין הכל טרף..טונות של מזון מגיע מכל אירופה למטבחים שמגישים את כל מעדני שבת בחדר אוכל שגם הוא אוהל ענק
זה כולל 'טועמיה' ביום שישי וסעודת מלוה מלכה במוצ'ש
לסיכום - כשיש רצון יש גם דרך !
אתם מדברים על "בתי ספר ואוהלים" לא על מבנה אחד, ואכן יש שם עלות של מיליונים, בגדול זה קיים בכל החסידויות הגדולות ברמה כזו או אחרת.
התייחסתי לרעיון שאמר לשכור מבנה יחיד ל2500 איש בעלות של איזה 20 אל"ש, וזה ממש לא העלות הריאלית.

נערך לאחרונה ב:

הטעם המושלם

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
אתם מדברים על "בתי ספר ואוהלים" לא על מבנה אחד, ואכן יש שם עלות של מיליונים, בגדול זה קיים בכל החסידויות הגדולות ברמה כזו או אחרת.
התייחסתי לרעיון שאמר לשכור מבנה יחיד ל2500 איש בעלות של איזה 20 אל"ש, וזה ממש לא העלות הריאלית.
כשמשתמשים במבנה של בית ספר/ סמינר של החסידות זה לא כ"כ יקר.

אפר

סתם מתעניין...
מנוי פרימיום

הטעם המושלם

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית

סטודיו בול

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי

הטעם המושלם

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
דברו פה באשכול על זה שמשכנעים אנשים כדי לצאת
אז לאן בדיוק הם יוצאים? הרי בימים נוראים כל אחד רוצה את הקהילה שלו דווקא, לא?
אלה שמשתכנעים ךאלה בעיקר כאלו שיכלו ליסןע להורים וכדו' ומכל סיבה שהיא לא רצו. אלו שנוסעים לכתחילה הם אלו שנוסעים לרבה,

המטבח של סימא

משתמש מקצוען
לא הבנתי מילה ממה שכתבתם
מה שכן הבנתי שמה שניתן לעשות על אדמת פולין האנטישמיות,
בטוח ניתן לעשות בעיר הקודש ירושלים
רק רצון.

משה 05276

משתמש מקצוען
השאלה שלי ממש כפרנית
האם ב א מ ת כל החסידים באים לרב'ה?
לא הם נוסעים למפגש חברים
ברור שנוסעים לרבה
האם זו חובת המציאות?
זה לא חובת המציאות זה רצון
זה חשוב יותר מנופש
מאיפה יש לזוג רגיל סכום מטורף כזה?
אין כסף אבל חוסכים לזה כל השנה

משה 05276

משתמש מקצוען
כי בבני ברק את משלמת שכירות חודשית על דירה במחיר שירושלמים משלמים על יחידה

למה אי אפשר להישאר לבד עם הילדים?
זה נטו בחירה ועל בחירה משלמים
אתם חסידים
האם פעם נסיתם לשלוח את הבעל
ולהשאר לבד עם 6 ילדים

קצרה

משתמש מקצוען
סתם מעניין
כל המשפחות שמשכירות את הבתים שלהם
איפה הם מתפללים בחג? בבית כנסת מזדמן?
נוסעים או הולכים להורים / לילדים הנשואים
מתפללים בחג בבית כנסת שבו מתפלל ההורה או הילד הנשוי
או במנינים מאורגנים בנוסח ישיבת X "לכבוד ראש השנה"

אצל ליטאיים הקהילתיות היא ענין רופף יותר (או - רופף ביותר ...)
אנשים מעדיפים להתפלל כמובן בבית הכנסת שבו הם מתפללים כל השנה
או במנין ישיבתי "טוב" באיזור.
אבל אפשר גם ללכת לבית כנסת אחר ליד ההורים או ליד הילדים הנשואים אם מציעים לך הרבה כסף על הענין . לא סוף העולם.

%;

משתמש פעיל
בחסידות אלכסנדר בבני ברק מצטרפים למגמה ותלו בבניינים בבני ברק מודעות הקוראות למשכירים להשכיר את הדירות במחירים שנקבעו על ידי הועדה של חסידות אלכסנדר. המודעות נתלו בין היתר בשכונה בה מתגוררים חסידי בעלזא.

קצרה

משתמש מקצוען
תקנות צאנז בנתניה.
צפה בקובץ המצורף 1771664
פרשנות - שימו לב:
א. כל הדירות לראש השנה הבעלים הם מחסידות צאנז ופונים לחסידות צאנז.
ב. בהתאם לכך גם נתנו פסק דין לגבי השאלה הממונית של דירות שכבר סגרו.
הכי חשוב;
ב. מחירון שמשקף הן את צורכי המשכירים והן את צורכי השוכרים. (המחירון קרובה מאד למחירון של בעלז בירושלים).

בשביל 4000 שקל לא מכירה מישהו שיאות לצאת בירושלים מדירת 4 חדרים עם 10 מיטות ליומיים חג + שבת...
מכירה מישהי שלפני 5 שנים השכירה דירה דומה ב6000 באיזור "קרוב" לבעלזא - והסבירה לי שהיא מעדיפה להשכיר יותר בזול למשפחה מוכרת.

אני אישית (אמנם אין לי דירה באיזור מבוקש כלשהו) בשביל הסכום הזה - אפילו אם הייתי יוצאת בין כה - קשה להאמין שהייתי משכירה את הדירה שלי.
יכול להיות שאני אקסטרה רגישה לענין. אבל בשביל הסכום הזה בניכוי הוצאות קשה לי שאנשים יעשו בבייתי כבשלהם
כמו גם קשה לי העבודה להשאיר הכל פיקס ביציאה עם משפחה גדולה.

נערך לאחרונה ב:

אין פאנץ'

מהמשתמשים המובילים!
כתיבה ספרותית
1726348040545.png

אפר

סתם מתעניין...
מנוי פרימיום
לא הבנתי מילה ממה שכתבתם
מה שכן הבנתי שמה שניתן לעשות על אדמת פולין האנטישמיות,
בטוח ניתן לעשות בעיר הקודש ירושלים
רק רצון.
אפשר ועושים, זה פשוט לא מה שכתבתי, התייחסתי להצעה נקודתית והסברתי שניתוח העלויות שם לא רלוונטי.
כדאי לראות מלכתחילה על מה עונים.

רבקי 1234

משתמש צעיר
לא קראתי את כל השרשור. אבל קבלו את דעתי בעניין:
(גילוי נאות: כבני ברקית שרוצה להשכיר במקסימום מחיר לחסידי ויז'ניץ, כדי שיכסה לי א ו ל י חצי מדירה קטנטנה בירושלים בבעלזא...)
בנדל"ן יש כללים...
אחד הכללים זה שדירה על בסיס יומי זה +- מחירכפול מדירה לטווח ארוך לדירה דומה באזור הנ"ל.
ונכון שירושלים זה סיפור קצת שונה. גם בגלל ההציע וביקוש בחודשי. (שבגללו המחיר הזוי בחודשי!!) וגם בגלל הביקוש הגדול בחגים.

אבלללל!!

יש שלב בעליית מחירים שזה כבר חורג מגבולות ההגיון ומתחיל להיות ניצול ציני עד ניצול מחפיר של מצב של אין ברירה.
(ונראה לי שכל בר דעת יבין שזה מאוד מאוד לא פשוט לאמא לילדים לדוגמה להשאר עם הצאן שלה בבית על כל המורכבות במשך 3 ימים. בשנה רגילה של ר"ה יומיים זה גם לא פשוט בכלל, אבל השנה זה משמעותי הרבה יותר!! וזה עוד לפני שדיברנו על האווירת חג, והמורל וכו שרק בשביל זה כדי לעשות את כל הדבר הזה של לשכור- להשכיר וכו' בלי קשר למחיר...)

כבעלת דירה בבני ברק, גדולה, חדשה ומדי מפוארת. באזור מעולה. וביקוש אדיר (אני לא מפסיקה לקבל פניות מאנשים שמבררים אם זה עדיין פנוי) אני עדיין מנסה להשאר במחירים בגבול הטעם הטוב. ולא שיש לי כסף מיותר בשביל להשלים את הפער. אבל אני מרגישה שזה לא ממש הוגן ומוסרי. בתואר אישה שמנסה לעשות את מה שה' רוצה ממני אני מרגישה שזה אחד הדברים שפחות....

דעתי :) קבלו את זה כהבנתכם.

ועכשיו, אחרי ששפכתי את מה שיש לי להגיד- למישהו יש את התקנון של בעלזא? אני יודעת שתלוי בבתי מדרש, אבל אין לי קובץ קיים של זה.
תודה!!
התקנון של בעלזא הצחקת אותי אף אחד לא יצא מהדירה בשביל להשכיר לך במחיר הזה. מחיר מלפני 10 שנים ממש כך

רבקי 1234

משתמש צעיר
באמת מתעניינת
למה המאמץ לא היה שווה? מה היה כ"כ קשה?
ולא שתגידי שאין לי ניסיון בזה, אני יוצאת מהדירה שלי כמעט בכל החגים ומשכירה אותה
אה, וגם נסחבת לדירה אחרת עם כל האוכל..
זה קשה מאד, מאמץ אדיר אבל בהחלט שווה את הכסף, בעיני
הכל עניין יחסי כמה ערך יש לכסף אצלכם
בירושלים החיים מאווווווד יקרים אז הסכום הוא לא כמו בערים אחרות כי הכסף שווה פחות כן גם בדברים בסיסיים גנים פאניות וכ'ו ולא רק בחנויות יוקרה כמו פיקבו וקידס מוד שרוב העמך לא קונים שם רק האמריקאים שגם אם תשלמו להם 30000 לראש השנה אז הם לא יצאו מהדירה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה