מידע שימושי מחירי שכירות דירות לחגים תשפ"ה בירושלים

אמא לשמונה

משתמש מקצוען
בלת"ק.
למה בעלי משפחות חסידיות גדולות לא שוכרות דירות באזורים מרוחקים יותר, כמו גבעת שאול, שמואל הנביא ועוד. באזורים אלו, הביקוש לדירות נמוך, והמחירים בהתאם
הבעל יכול ללכת כ30 שעה לתפילות, והאמא תשאר עם הילדים בבית.
ובשבת יהיו כולם ביחד.

יעקב הרמתי

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
בלת"ק.
למה בעלי משפחות חסידיות גדולות לא שוכרות דירות באזורים מרוחקים יותר, כמו גבעת שאול, שמואל הנביא ועוד. באזורים אלו, הביקוש לדירות נמוך, והמחירים בהתאם
הבעל יכול ללכת כ30 שעה לתפילות, והאמא תשאר עם הילדים בבית.
ובשבת יהיו כולם ביחד.
חצי שעה?
יש לי חבר שעשה את 1+1 הזה,
הגעו למסקנה, והלך לבית מלון,
לא יודע מה מחירי בתי מלון היום, ומה רמת הכשרות שם כיום, זה היה לפני 3-4 שנים.

רבקי 1234

משתמש צעיר
אתם חסידים
האם פעם נסיתם לשלוח את הבעל
ולהשאר לבד עם 6 ילדים
כן חסידים ומאוד בעד לנסוע למי שיכול ללכת להתפלל אצל הרבה אבל יש לזה מחיר
ושנים נשארתי לבד כל החגים וגם הרבה שבתות יפות כמו שבת חנוכה שבת שירה וכ'ו לבד עם הילדים

טקטית

משתמש פעיל
מעבר על כללי האשכול
בירושלים החיים מאווווווד יקרים אז הסכום הוא לא כמו בערים אחרות כי הכסף שווה פחות כן גם בדברים בסיסיים גנים פאניות וכ'ו ולא רק בחנויות יוקרה כמו פיקבו וקידס מוד שרוב העמך לא קונים שם
וגם ה...

נערך לאחרונה ב:

שתים

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
חצי שעה?
מעניין באמת כמה עולה מלון ירמיהו 33 ל3 ימי ראש השנה לזוג + 4 נניח.
מישהו בירר?

פלאי הבריאה

משתמש צעיר
פעם יכלו לישון בסמינר הישן אז לא היתה שום בעיה.....
וד"ל ואכמ"ל
צודק חלקית,
באמת זה גרם להחרפה מהירה יותר של הבעיה,
אמנם זה היה פותר מקום לעוד כמה מאות מיטות, אבל הגדילה הדמוגרפית בלי עין הרע, בכל הקהילות,
כאשר אין יחסיות לכמות מוסדות הציבור שנפתחים באזור,
היא בעיה אמיתית, כאשר אנו מוסיפים קהילות נוספות שיצטרכו גם בניינים גדולים באזור,
מדובר במשבר אמיתי לא פתיר,

adiakby

משתמש חדש
מישהו בירר?
שימו לב שהוסרה ההשגחה של העדה החרדית למלון ירמיהו
1726381256200.png

לארג'

משתמש סופר מקצוען
יש 5 בנייני מגורים (רק ממה שאני מכיר)
של חסידי בעלזא כרגע באמצע בניה ברוממה
הם כבר יהיו מסודרים לשנה הבאה..

Chan

משתמש פעיל
בשביל 4000 שקל לא מכירה מישהו שיאות לצאת בירושלים מדירת 4 חדרים עם 10 מיטות ליומיים חג + שבת...
מכירה מישהי שלפני 5 שנים השכירה דירה דומה ב6000 באיזור "קרוב" לבעלזא - והסבירה לי שהיא מעדיפה להשכיר יותר בזול למשפחה מוכרת.

אני אישית (אמנם אין לי דירה באיזור מבוקש כלשהו) בשביל הסכום הזה - אפילו אם הייתי יוצאת בין כה - קשה להאמין שהייתי משכירה את הדירה שלי.
יכול להיות שאני אקסטרה רגישה לענין. אבל בשביל הסכום הזה בניכוי הוצאות קשה לי שאנשים יעשו בבייתי כבשלהם
כמו גם קשה לי העבודה להשאיר הכל פיקס ביציאה עם משפחה גדולה.

חבר'ה, תודו לה', יש פה אנשים מבורכים בכסף ש4000 ש"ח אצלם זה כלום! (גם אם נוריד בהגזמה 1000 ש"ח להוצאות עדיין נשאר 3000.)

וכמו שכתבו עשרות פעמים לא מבקשים מאף אחד לצאת מהבית. בטח לא ממשפחות אמידות.
פונים לאלו שבמילא נוסעים להורים או לאדמו"ר בעיר אחרת.

אני מכירה אנשים שזו המשכורת החודשית שלהם והם נאלצים להיפרד ממנה בשביל 3 ימי חג עם האדמ"ור.

וסתם כך - איפה יש היום בקרית בעלזא 10 מיטות ב4000 ש"ח? זה פחות מהתקנון...
וגם הסיפור הישן על ה6000 ש"ח לא אמיתי ל10 מיטות (אולי דירה גדולה שבאו יחד כמה משפחות).
אני מכירה את השוק מעולה. נא לא להיסחף!

יעקב דב

משתמש פעיל
ועדיין, מחיר דירה ל-3 ימים אמור להיות פרופורציונלי לעומת מחירי המלונות
לקחת מחיר גבוה יותר מבית מלון תמורת שירות ברמה נמוכה ללא השוואה זה לא הוגן

חצי שעה?

מישהו בירר?
המחיר הוא 8500 ש"ח וכבר שמעתי ממנהל המלון (ירמיהו 33 )שהתקשרו אליו מחסידות באיזור ורצו לשכור את כל המלון במחיר התקנות שלהם (ואפי ביותר אבל לא מתקרב למחיר שלו)כמובן שהוא לא הסכים עדיף לו להישאר ריק מלהשכיר במחירים כאלו.... (כמו הרבה תושבי האיזור שמתכוונים לא להשכיר במחירי תקנות כאלו ואחרים)
העיקר שהם כתבו שבמלון נותנים יותר ומשלמים פחות.....
מי שבאמת חשב שבאים לדירות זה לא בגלל המחיר היותר זול ממלונות שיחשוב שוב

Chan

משתמש פעיל
הלכת על אחד המלונות היקרים באזור. ואגב שהמחיר כולל אוכל ושירות חדרים!

ברור שיש מלונות יותר זולים מדירות, רק לא לכולם זה מתאים (מתאים למי שיש לו איפה לאכול)
קח לדוגמא את מלון שערי ירושלים ויש עוד

ששונית

משתמש מקצוען
חבר'ה, תודו לה', יש פה אנשים מבורכים בכסף ש4000 ש"ח אצלם זה כלום! (גם אם נוריד בהגזמה 1000 ש"ח להוצאות עדיין נשאר 3000.)

תגובה מתנשאת ומנותקת מהמציאות
ואיך אין בושה לכתוב שטות גלויה כל כך כמו "כתבו עשרות פעמים לא מבקשים מאף אחד לצאת מהבית" אחרי שבאשכול הזה מופיעות שוב ושוב תגובות מאנשים שונים שמספרים שהתחננו אליהם לצאת מהבית
וזה מוכיח שגם ההצהרה של
אני מכירה את השוק מעולה.

היא שטות כמו קודמתה

ערוגת הבושם

משתמש מקצוען
צילום מקצועי

אני מכירה אנשים שזו המשכורת החודשית שלהם והם נאלצים להיפרד ממנה בשביל 3 ימי חג עם האדמ"ור.

וסתם כך - איפה יש היום בקרית בעלזא 10 מיטות ב4000 ש"ח? זה פחות מהתקנון...
וגם הסיפור הישן על ה6000 ש"ח לא אמיתי ל10 מיטות (אולי דירה גדולה שבאו יחד כמה משפחות).
אני מכירה את השוק מעולה. נא לא להיסחף!
+1

הללו

משתמש מקצוען
מי שלא קרץ לו פעם, מעולה.
כל העניין זה על אלה שכן עשו את זה כל השנים עבור כל הסכומים שהיו ופתאום בא להם הרבה יותר וטוענים שלא שווה לצאת במחיר הקודם, על זה תמיהתי.
זה היה בסדר כשכל שנה המחיר עלה והתעדכן כמו בכל דבר בשוק היום, אבל הפעם זה כבר היה דרסטי מידי
אותן משפחות שלפני 5 שנים הסכימו לצאת עבור רבע מחיר, גדלו.
נולדו להם מן הסתם עוד כמה ילדים, ולהוריהם - אצלם התארחו מן הסתם בעבר, נוספו עוד מספר זוגות נשואים שמעונינים להתארח בביתם.
אותן משפחות שהסכימו תמורת סכום כסף נמוך יותר אז, לא נמצאת בכיס של אף אחד בשביל לעשות את זה גם היום.

ועוד משהו אחד קטן - בתקופתינו, עקב קפיצת המחירים המטאורית, נפוצה סיטואציה בה לוקחות מספר משפחות יחד דירה אחת ומשכיבים את הילדים 2 במיטה, על שמיכות על הרצפה וכדומה.
אחרי שהשפחות מוזילות הון ע"מ לשכור את הדירה, חלקם מתנהגים בדירה כבשלהם, ומשאירים את הדירה במצב --- פחות.
המזגנים דולקים 24/7, משתמשים בחפצי בעל הבית, משנעים מיטת או רהיטים אחרים ממקום למקום / משכנים הרבה יותר נפשות ממה שסוכם.
בצורה כזו, כשהמשפחה חוזרת לביתה במוצ"ש היא כמעט נשבעת שלא תשכיר את הדירה יותר לעולם. הנזקים והבלאי בדירה לא שווים את הסכום ששולם עליה.
חלק מהתופעות הנ"ל חוויתי כשהשכרתי את דירה שנה אחת.

ועוד טיפ קטן לשוכרים - אפילו שאתם משלמים הון עצום ורב, תשתמשו בשעוני שבת למזגנים.
מזגנים שידלקו 73 שעות פלוס עלולים לקפוא ולההרס.

שתים

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
המחיר הוא 8500 ש"ח וכבר שמעתי ממנהל המלון (ירמיהו 33 )שהתקשרו אליו מחסידות באיזור ורצו לשכור את כל המלון במחיר התקנות שלהם (ואפי ביותר אבל לא מתקרב למחיר שלו)כמובן שהוא לא הסכים עדיף לו להישאר ריק מלהשכיר במחירים כאלו.... (כמו הרבה תושבי האיזור שמתכוונים לא להשכיר במחירי תקנות כאלו ואחרים)
העיקר שהם כתבו שבמלון נותנים יותר ומשלמים פחות.....
מי שבאמת חשב שבאים לדירות זה לא בגלל המחיר היותר זול ממלונות שיחשוב שוב
יפה. אז זו תשובה לכל מי שאמר שכבר יותר זול מלון.
בבקשה.
ואגב 8500 לכמה אנשים בדיוק?

הלכת על אחד המלונות היקרים באזור. ואגב שהמחיר כולל אוכל ושירות חדרים!

ברור שיש מלונות יותר זולים מדירות, רק לא לכולם זה מתאים (מתאים למי שיש לו איפה לאכול)
קח לדוגמא את מלון שערי ירושלים ויש עוד
אם אתה לוקח את שערי ירושלים והולך לאכול אצל מישהו אחר - כבר תיקח דירה רגילה ותתחייב להם שאתה לא אוכל שם בכלל. זה יוריד את המחיר פלאים. וכנראה יצא אותו דבר.
כמה באמת עולה בשערי ירושלים?

כיף לחיות

משתמש חדש
דרך אגב אני גרה בירושלים באיזור מבוקש ולפני שנתיים הרגשתי שאני רוצה זכיות לראש השנה כמו שדברו פה כל החכמולוגים והשכרתי את הדירה במחיר מינימלי שחזרתי במוצאי ר''ה הביתה אמרתי שכנראה השם לא רוצה מאתנו כאלה זכוית רק הספה ששברו לי עלה יותר מכפול מהמחיר שנתנו לי ואני כבר לא מדברת על האסלה ודלת של הארון בסלון וכ''ו מאז אני לא משכירה את הדירה עבור כל הון שבעולם ואני נוסעת כל חג מירושלים

ערוגת הבושם

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
אם אתה לוקח את שערי ירושלים והולך לאכול אצל מישהו אחר - כבר תיקח דירה רגילה ותתחייב להם שאתה לא אוכל שם בכלל. זה יוריד את המחיר פלאים. וכנראה יצא אותו דבר.
ממש לא מוזיל.

שתים

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
ממש לא מוזיל.
באופן אישי - אנחנו הורדנו מחירים, ובשנים מסוימות גם לא לקחנו בכלל מי שאוכל. לא משנה המחיר.
גם השנה אני מכירה משפחה אחת כזו, ובטוחה שאם תגידו במפורש בטלפון - זה יוריד.
זה חוסך הרבה שעות שהות וממילא פחות בלגן, ובמיוחד בלגן של אוכל ומקרר וגז וכו.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  3  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה