דרוש מידע מחירי הח"פ ושתיה מתוקה

מצב
הנושא נעול.

משתדלים

משתמש פעיל
אני מבין שפתאום אתה כן מאמין לתקשורת. מה קרה?
אהההה הבנתי, כי הוא כתב שזה לחנך את החרדים... אהוביך.
אני לא קבעתי לעצמי כלל לא להאמין בכל מקרה
אני בודק וכל הנתונים שהוא הציג הם נכונים
דרך אגב אין מה להשוות את הרמה והידע שלו לנערי השוליים שכותבים בתקשורת החרדית

החכמה צודקת

משתמש מקצוען
אם המדיניות הסופית היא תת רמה זה אומר שיש בציבור תת רמה
האם כולם אשמים בזה וודאי שלא אבל עדיין רואים שקולם של הטיפשים נשמע ומתקבל וזה אומר הרבה !
אין בעיה
תגדיר את הציבור כתת רמה ואפילו כתתי אדם
רק מעניין אותי מה אתה מגדיר את עצמך
"הנורמלי האחרון"?

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
אין בעיה
"הנורמלי האחרון"?
לא, אני מניחה שהרבה חושבים כמוהו.
לבא בדרישה קואליציונית לביטול מס על שתיה מתוקה זה תת רמה. זה מביך אותי לחלוטין כמנויה על הציבור הזה.
ברור שהוא חוקק מסיבות לא נכונות. אבל בשלב זה או אחר זה היה מתחוקק. ללכת אחורה וקדימה זה מהלך מטופש וילדותי.
זה גם היה מגוחך כהבטחה לבוחר.
זה גם היה מגוחך לכנות את זה גזרה.
גזרת השבת, גזרת המילה וגזרת השתיה המתוקה. יש כאלה שזה נשמע להם הגיוני. לא לכולם.

החכמה צודקת

משתמש מקצוען
לבא בדרישה קואליציונית לביטול מס על שתיה מתוקה זה תת רמה. זה מביך אותי לחלוטין כמנויה על הציבור הזה.
ברור שהוא חוקק מסיבות לא נכונות. אבל בשלב זה או אחר זה היה מתחוקק. ללכת אחורה וקדימה זה מהלך מטופש וילדותי.
גזרת השבת, גזרת המילה וגזרת השתיה המתוקה. יש כאלה שזה נשמע להם הגיוני. לא לכולם.
לא דיברתי על הגזירה הזו
תראי הודעות קודמות שלי בנושא
דיברתי בכללי על השיטה שלו.

משתדלים

משתמש פעיל
אין בעיה
"הנורמלי האחרון"?
אני כותב ביקורת בונה
מבקש לא להיכנס לקטנוניות הזו

לציבור החרדי יש פוטנציאל אדיר ושכל ישר רק יש לו בעיה שהוא מקבל נתונים ועובר שטיפת מח באמצעות אתרי ביבין ועיתונים מפלגתיים עם מטרות מסומנות מראש (לפעמים טובות ולפעמים לא)

החכמה צודקת

משתמש מקצוען
לציבור החרדי יש פוטנציאל אדיר ושכל ישר רק יש לו בעיה שהוא מקבל נתונים ועובר שטיפת מח באמצעות אתרי ביבין ועיתונים מפלגתיים עם מטרות מסומנות מראש (לפעמים טובות ולפעמים לא)
חלק גדול לא צורך בכלל מהתקשורת שציינת
אז איך הם עוברים שטיפת מח?

יהודי-פשוט

משתמש סופר מקצוען
בעקרון אני לא אוהב להגיב לפרובוקטורים
כדי שלא יהיו מרוצים
אבל עכשיו כשמדברים על שטיפת מוח לציבור החרדי
כשכולנו יודעים מה קורה בתקשורת החילונית מה שנשאר לי לומר זה
חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח

משתדלים

משתמש פעיל
אבל עכשיו כשמדברים על שטיפת מוח לציבור החרדי
כשכולנו יודעים מה קורה בתקשורת החילונית מה שנשאר לי לומר זה
גם בתקשורת החילונית יש הרבה עיוותים ושטיפת מח, מה זה קשור ?
לפחות שם יש מקורות יותר אמינים,
ובכל מקרה, אנשים רציניים בודקים בכוחות עצמם.

נערך לאחרונה ב:

ארזים1

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
כל מילה!

אור אורות

מהמשתמשים המובילים!
א.

א. רוב החרדים הם לא במצב כלכלי מידי טוב בלשון ההמעטה ולכן שמעלים מחירים זה פוגע קודם כל בשכבות החלשות
ב. למה למשל לא לעשות מס על הוודקה גם זה לא מדי בריא אולי כי זה פוגע בכיס של מצביעי ישראל ביתנו...
ג. הצריכה לא ירדה ולכן צריך לבטל, אנשים לא יפסיקו לשתות שתיה מתוקה ביום בהיר, אלא ע"י קמפיין אגרסיבי של
משרד הבריאות כמו על הסגריות
לא שאלתי למה המ נגד החרדים,
אלא למה מגדירים את החרדים בחולים ונגועים.
(חולי סוכרת, סיכון לחלות, נגועי קורונה, וכו')

זמני בעולם

משתמש מקצוען
לפחות שם יש מקורות יותר אמינים,
ובכל מקרה, אנשים רציניים בודקים בכוחות עצמם.
ברוררררררר. רק אמינות. אין להם אינטרסים. אין להם דעות קדומות. הם אובייקטיבים ומדוייקים בכל דיווח. הם שוחרי צדק. הם כל בוקר מתפללים שלא אכשל.
דיי, באמת, צא מזה.
אני לא יודע ולא מבין ולא מתעניין בכל המספרים והחשבונות שלך. אבל הגישה הזאת שהחילונים הם הנאורים והחרדים שחורים וחשוכים זו גישה נחיתית ונוראית. אדרבא, לך לחיונים ותספר להם כמה הם שטופי מח מהתקשורת. יצא לך לפגוש חילוני לשיחה רצינית? משום מה כולם אומרים משפט כזה "אתה אל כמו שתקשורת מציגה אותכם" או "אתה חרדי מיוחד/מוזר/נדיר" הם ניזונים מהתקשורת ורק ממנה, ויותר מדוייק מהכאב בטן ותאוות בצע של הכתב התורן.
ואם זה משהו נגד חרדים אז הם בכלל מאמינים ולוקחים כל מילה כתורה ממכה.
בקיצור, לא סתם יותר ויותר ניקים לא מרוצים (בלשון המעטה) מהאופי של ההודעות שלך, ואני כמובן לא בא לפגוע בחופש הביטוי (מושג לא נכון ולא יהודי) אבל זה זועק פה משהו מוזר.

משתדלים

משתמש פעיל
ברוררררררר. רק אמינות. אין להם אינטרסים. אין להם דעות קדומות. הם אובייקטיבים ומדוייקים בכל דיווח. הם שוחרי צדק. הם כל בוקר מתפללים שלא אכשל.
דיי, באמת, צא מזה.
אני לא יודע ולא מבין ולא מתעניין בכל המספרים והחשבונות שלך. אבל הגישה הזאת שהחילונים הם הנאורים והחרדים שחורים וחשוכים זו גישה נחיתית ונוראית. אדרבא, לך לחיונים ותספר להם כמה הם שטופי מח מהתקשורת. יצא לך לפגוש חילוני לשיחה רצינית? משום מה כולם אומרים משפט כזה "אתה אל כמו שתקשורת מציגה אותכם" או "אתה חרדי מיוחד/מוזר/נדיר" הם ניזונים מהתקשורת ורק ממנה, ויותר מדוייק מהכאב בטן ותאוות בצע של הכתב התורן.
ואם זה משהו נגד חרדים אז הם בכלל מאמינים ולוקחים כל מילה כתורה ממכה.
בקיצור, לא סתם יותר ויותר ניקים לא מרוצים (בלשון המעטה) מהאופי של ההודעות שלך, ואני כמובן לא בא לפגוע בחופש הביטוי (מושג לא נכון ולא יהודי) אבל זה זועק פה משהו מוזר.
צר לי מאד על הפרשנות שלכם.

מה שעושים כאן זה פופוליזם זול מאד
מעוותים את כל הכוונה
מוציאים דברים מהקשרם
כנראה למדו את זה מהתקשורת החילונית

כל תגובה שהבאתי אני עומד מאחריה, היא לא מצוצה מהאצבע כמו רוב התגובות הנגדיות, אלא מגובה בנתונים והיא באה להעמיד דברים על דיוקם.

מי שנפגע שתוקפים את התקשורת החרדית או המפלגתית ורואה בזה פגיעה בחרדיות שלו מוכיח שהוא נמצא רחוק מחרדיות אמיתית. ועמוק בתוך חרדיות שטחית.

משתדלים

משתמש פעיל

בואו לבתי החולים

הגילוי דעת של הרופאים הבכירים לפוליטיקאים

"אנו, החתומים מטה קוראים לחברי הכנסת ולשרים, המבקשים לבטל את המיסוי על השתייה הממותקת, לפקוד את השטח: בואו בקרו במרפאות סוכרת, במרפאות הטיפול במחלת ההשמנה, מוזמנים להגיע אלינו לביקורים במחלקות הפנימיות בבתי החולים ובמחלקות אחרות"

(מתוך youtube)

שורה של רופאים שמטפלים במגפת ההשמנה יוצאים בקריאה לפוליטיקאים החרדים "לבוא ולבקר במחלקות הפנימיות, במרפאות הסוכרת ובמרפאות לטיפול במחלת ההשמנה".

"כשתגיעו, תוכלו להבין מהו פיקוח נפש. תגלו מקרוב כי בריאות הציבור היא מעבר להיבטי פלגנות בפוליטיקה, וכי רעיון ביטול מיסוי השתיה הממותקת - חייב להגנז!
(ראשי הרפואה הפנימית ורפואת ההשמנה)

"הקריאות לבטל את המיסוי על השתייה הממותקת הן ביטוי לחוסר הבנת ההשפעה המזיקה של הצריכה המוגברת של סוכר וקלוריות על הבריאות. יתר על כן, הן מבטאות את הפגיעה האנושה ברפואה המונעת בישראל, וזניחת המחויבות הבסיסית של המדינה לבריאות אזרחיה."

"אין מחלוקת על העובדה כי הוספת סוכר למשקאות מזיקה לבריאות", הם כותבים במכתבם ומפרטים: "ביחס לעולם המערבי, מצבנו בארץ - בכי רע. ציבור רחב, בעיקר מקרב האוכלוסיות המוחלשות צורך בקביעות משקאות ממותקים, אם בשל חוסר ידע לגבי ההשלכות הבריאותיות של נוהג זה, אם בשל טעמים תרבותיים, או בשל סיבות אחרות.

במכתב הם מציגים מחקרים שמלמדים, כי המשקאות הממותקים אחראים לכשליש, ואף יותר, מצריכת הסוכר המוסף (שאינו ממקור טבעי) בתפריט היומי של רבים מאזרחי המדינה, והתוצאות - קשות. בין היתר, התפשטות מגיפות השמנה והסוכרת (מובן שיש קשר הדוק ביניהן).
"כרבע מהציבור הישראלי לוקה בהשמנה. ישראל היא המדינה השלישית מבין 44 מדינות בהן רווח עודף משקל במבוגרים, והחמישית בילדים. למעלה מחצי מיליון אזרחיה חולים בסוכרת.
עוד הם כותבים כי "שיעורי התחלואה כה גבוהים, עד שהמדינה מתקשה לשאתם על כתפיה, והדבר מהווה עול כבד על מערכת הבריאות, כשמדובר בתחלואה גבוהה מסיבוכי סוכרת ומשלל מחלות כרוניות אחרות (יתר לחץ דם, פגיעה בלב ובכלי הדם, אי ספיקת כליות, שבץ מוחי ועוד). עד היום, למדינת ישראל אין מדיניות ברורה ופעילה להתמודדות עם השלכות הצריכה העודפת של הסוכר המוסף על ידי חלקים נרחבים בציבור."

במכתב הם משבחים את מיסוי המשקאות, ומדגישים כי "דווקא מיסוי המשקאות הממותקים (כמו גם, סימון המזון) - הם בין הצעדים המשמעותיים הראשונים ההצהרתיים לשינוי הרגלי חיים לא בריאים באוכלוסייה. יש להדגיש, מיסוי המשקאות הממותקים אינו מטרה, עונש או גזירה, אלא נועד להפחית את צריכתם, ובטווח הארוך להביא לשיפור במדדי הבריאות של אזרחי המדינה".
"אנו, החתומים מטה", כותבים הרופאים הבכירים, "קוראים לחברי הכנסת ולשרים, המבקשים לבטל את המיסוי על השתייה הממותקת, לפקוד את השטח: בואו בקרו במרפאות סוכרת, במרפאות הטיפול במחלת ההשמנה, מוזמנים להגיע אלינו לביקורים במחלקות הפנימיות בבתי החולים ובמחלקות אחרות (נוירולוגיה, דיאליזה, קרדיולוגיה ועוד), כדי להיווכח מקרוב בתוצאות העגומות של התחלואה, הנובעת מצריכת יתר של סוכר.

על המכתב חתומים:
פרופ' אבישי אליס, מנהל מחלקה פנימית ג' המרכז הרפואי רבין – בלינסון ויו"ר האיגוד לרפואה פנימית.
פרופ' נמרוד מימון, מנהל מחלקה פנימית ב' המרכז הרפואי סורוקה, מנהל החטיבה הפנימית ומזכיר האיגוד לרפואה פנימית
פרופ' הווארד עמיטל, מנהל המחלקה הפנימית ב' והמכון האוטואימוני, המרכז הרפואי שיבא תל השומר וגזבר האיגוד לרפואה פנימית
ד"ר דרור דיקר, מנהל מחלקה פנימית ד', המרכז הרפואי בלינסון - השרון ויו"ר החברה הישראלית לחקר ולטיפול בהשמנה.

שוקי פרוגר

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
כתיבה ספרותית
בלת"ק
לדעתי הפוליטיקאים החרדים צריכים להשאיר את המס על השתיה המתוקה, ולהשתמש בכסף הזה ועוד כדי להוזיל מאוד מאוד את מחירי הפירות והירקות.
אם דואגים לבריאות אז שידאגו להוזיל את האוכל הבריא.

משתדלים

משתמש פעיל
סיכום הצעה מעשית:

1. השארת הצו על כנו ועלייה הדרגתית עד 3 ש"ח לליטר מה שיביא להפחתה של יותר מ50% בצריכת משקאות ממותקים
2. הסברה נרחבת על יתרונות שתיית מיים בלבד ועל הסיכון בסוכרת והשמנה
3. צמצום או ביטול המס בשלב זה על משקאות דיאט, כדי לאפשר לציבור את הרע במיעוטו
4. כל ההכנסות מהמס יהיו מיועדים לסבסוד תלושי מזון למוצרים בריאים (עם חותמת ירוקה למשל) או סבסוד המע"מ בלחמים ומוצרים בריאים (זה מצריך גם הכנסת המוצרים למחיר בפיקוח ממשלתי אחרת היצרנים יעלו מחיר)

כך צריך לפעול מי שטובת הציבור לנגד עיניו

נערך לאחרונה ב:

אלעזר פרידמן

משתמש פעיל
(מתוך האתר "אקולוגיה וסביבה"https://magazine.isees.org.il/)

בבסיס המשבר האקולוגי המודרני עומד הגידול הדמוגרפי.

בשולחן הדיונים הבאנו מספר מצומצם של דוגמאות למשבר ה'אקו-דמוגרפי' בישראל, ומהן עלו הנקודות הבולטות הבאות:

א. העלויות החיצוניות הכלכליות הנובעות מהגידול בצפיפות האוכלוסייה, מקרבות את החברה בישראל למצב שבו היא לא תוכל לשאת את השפעות גידול האוכלוסין;

ב. פתרונות טכנולוגיים ומדיניות המגבילה פעילויות מזהמות יכולים לצמצם השפעה סביבתית, אך לא במידה שתבטל את השפעת גידול האוכלוסייה;

ג. גידול אוכלוסייה משמעותו אבדן מוגבר של שטחים פתוחים. ב-20 השנים הקרובות מתוכנן בישראל גידול של 30% בהיקף השטח הבנוי;

ד. הימנעות מעיסוק בהשפעת הדמוגרפיה על הסביבה מרחיקה את האפשרות לפתרון סביבתי כולל בארץ ובעולם;

לאור קצב הגידול, שאינו בר-קיימא, חובה על מדינת ישראל להתמודד עם הבעיה בצורה מושכלת, לטובת הדורות הבאים. לבעיה פנים רבות, וראוי שתזכה להתייחסות רצינית בתחום איכות הסביבה, כמו גם מצד דיסציפלינות נוספות.

לכל שוחרי הבריאות יש לי מיזם חדש: נלחמים בפיצוץ האוכלוסין!!!!! ע"פ כל גדולי המומחים פיצוץ האוכלוסין מאיים על כדור הארץ!!!! מהיום אסור להוליד יותר משתי ילדים!! (כמובן שיהיה כמה חרדים שטופי מוח שיתנגדו ובכל זאת כל מי שיש לו קצת אחריות כמובן יתמוך בהצעה.)

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמט

א הַלְלוּיָהּ שִׁירוּ לַיהוָה שִׁיר חָדָשׁ תְּהִלָּתוֹ בִּקְהַל חֲסִידִים:ב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל בְּעֹשָׂיו בְּנֵי צִיּוֹן יָגִילוּ בְמַלְכָּם:ג יְהַלְלוּ שְׁמוֹ בְמָחוֹל בְּתֹף וְכִנּוֹר יְזַמְּרוּ לוֹ:ד כִּי רוֹצֶה יְהוָה בְּעַמּוֹ יְפָאֵר עֲנָוִים בִּישׁוּעָה:ה יַעְלְזוּ חֲסִידִים בְּכָבוֹד יְרַנְּנוּ עַל מִשְׁכְּבוֹתָם:ו רוֹמְמוֹת אֵל בִּגְרוֹנָם וְחֶרֶב פִּיפִיּוֹת בְּיָדָם:ז לַעֲשׂוֹת נְקָמָה בַּגּוֹיִם תּוֹכֵחֹת בַּלְאֻמִּים:ח לֶאְסֹר מַלְכֵיהֶם בְּזִקִּים וְנִכְבְּדֵיהֶם בְּכַבְלֵי בַרְזֶל:ט לַעֲשׂוֹת בָּהֶם מִשְׁפָּט כָּתוּב הָדָר הוּא לְכָל חֲסִידָיו הַלְלוּיָהּ:
נקרא  22  פעמים

לוח מודעות

למעלה