דיון מחירי הדירות לאן?

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ: עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה: דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ: בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ: כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
@כמו הרוח @גולש בנט
כאן ניתן לראות את הנתונים של מחירי הדיור בישראל
הנתונים מובאים בניכוי אינפלציה

נראה לי שכדאי לאמץ את הגישה של @גולש בנט
לפיה בפורום השקעות אין מקום לאימוג'י צוחק.
תודה על הארה החשובה!

גולש בנט

משתמש מקצוען
@כמו הרוח @גולש בנט
כאן ניתן לראות את הנתונים של מחירי הדיור בישראל
הנתונים מובאים בניכוי אינפלציה

נראה לי שכדאי לאמץ את הגישה של @גולש בנט
לפיה בפורום השקעות אין מקום לאימוג'י צוחק.
תודה על הארה החשובה!
תודה.
לא הצלחתי לבדוק בדיוק, אבל
אני רואה שמשנת 1998 עד 2008 היו ירידות של כ-20%?

גולש בנט

משתמש מקצוען
היה ירידות.
מה צריך להרחיב?
תודה. בדקתי והייתה ירידה נומינלית של 15% בשנים הללו.
מבחינה אינפלציונית מדובר בירידה בסביבות 22%
כך שמדובר בירידה ריאלית של כ-37% במחירי הדירות בממוצע בטווח השנים 1998 ועד 2008.

נערך לאחרונה ב:

szn

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
תודה.
לא הצלחתי לבדוק בדיוק, אבל
אני רואה שמשנת 1998 עד 2008 היו ירידות של כ-20%?

אתה מביא עשור מאד מסוים עם סיבה מאד ברורה (אינתיפאדה קשה) למה שזה יוכיח על שנים רגילות?

גולש בנט

משתמש מקצוען
אתה מביא עשור מאד מסוים עם סיבה מאד ברורה (אינתיפאדה קשה) למה שזה יוכיח על שנים רגילות?
היסטורית
הוכח שמצב ביטחוני לא משפיע על מחירי הנדלן ואם משפיע, זה רק בצורה זמנית מאוד.
כך גם היה בשומר החומות בשנת 2021.

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
תודה. בדקתי והייתה ירידה נומינלית של 15% בשנים הללו.
מבחינה אינפלציונית מדובר בירידה בסביבות 22%
כך שמדובר בירידה ריאלית של כ-37% במחירי הדירות בממוצע בטווח השנים 1998 ועד 2008.
מאיפה הנתונים?

szn

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
היסטורית
הוכח שמצב ביטחוני לא משפיע על מחירי הנדלן ואם משפיע, זה רק בצורה זמנית מאוד.
כך גם היה בשומר החומות בשנת 2021.

אתה מדבר על תקופות קצרות כמו שומר החומות, צוק איתן וכדו'
אני מדבר על אינתיפאדה קשה של כמה שנים עם פיגועי טרור שנהרגו בהם עשרות
(בסה"כ נהרגו 1030 ונפצעו 5600 אנשים)
זה דבר שהשפיע על הכלכלה מאד, וכבר הבאתי למעלה לינקים וספרים שיצאו בענין

כמו הרוח

משתמש מקצוען
@כמו הרוח איך אפשר ליצור איתך קשר?
(א"א לשלוח לך הודעה פרטית והמייל שלך מפעם לא זמין)

אשמח אם תיצרי איתי קשר במייל: zpc5060 @ gmail.com‏

תודה
אכן
מאז שפירסמתי קיבלתי הטרדות ויותר מידיי שאלות
והחלפתי מייל
תוכל לשאול בציבורי וכולם יוחכמו.
שים לב אין לי שום ענין לקדם פרויקט או מכירות שלי כך שאין לי עניין שצרו עימי קשר באישי

גולש בנט

משתמש מקצוען
אתה מדבר על תקופות קצרות כמו שומר החומות, צוק איתן וכדו'
אני מדבר על אינתיפאדה קשה של כמה שנים עם פיגועי טרור שנהרגו בהם עשרות
(בסה"כ נהרגו 1030 ונפצעו 5600 אנשים)
זה דבר שהשפיע על הכלכלה מאד, וכבר הבאתי למעלה לינקים וספרים שיצאו בענין
הלינק הראשון שהבאת זה מחקר ולא נתונים עובדתיים
והלינק השני כמעט ולא מתייחס למחירי הדירות.
בקיצור "לא רציני"

גם ההגיון אומר שלא אמור להיות קשר בין זה למחירי הדירות, בשונה מכמות הדירות/ריבית בנק ישראל שמשפיעים בצורה ישירה על המחיר.

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
אכן
מאז שפירסמתי קיבלתי הטרדות ויותר מידיי שאלות
והחלפתי מייל
שים לב אין לי שום ענין לקדם פרויקט או מכירות שלי כך שאין לי עניין שצרו עימי קשר באישי
הוא הביא לך את המייל שלו
ולא שאל מה המייל שלך

szn

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
השאלה לא מחכימה מידי

הוא הביא לך את המייל שלו
ולא שאל מה המייל שלך

אכן כך, גם בפעם הקודמת, אני לא שלחתי אליה מייל, אלא אני כתבתי את המייל שלי ובקשתי לחזור אלי,
כעת הוא לא זמין
אשמח שוב שתשלחי לי מייל.

תודה

szn

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
הלינק הראשון שהבאת זה מחקר ולא נתונים עובדתיים
והלינק השני כמעט ולא מתייחס למחירי הדירות.
בקיצור "לא רציני"

אם אתה חושב שאין קשר בין הדברים אתה כנראה לא מבין מה התרחש כאן בשנים האלו...

בכל מקרה, גם אם אין קשר המדינה קיימת 70 שנה, לא הייתי נתפס אל איזה עשר שנים מתוך זה.

אגב, העליית מחירים בשנה האחרונה זה לא מאד חריגה לעומת מה שהיה במשך ה-70 שנה

מצורף ציטוטים מתוך כתבה שהעליתי למעלה (ללא חישוב אינפלציה):

ב-1969 (בה החלה מלחמת ההתשה) נרשם גידול חד של 14% במחירי הדירות; ב-1970 זינקו המחירים ב-17.5%, ועד מלחמת יום הכיפורים נרשמה בכל שנה עליית מחירים של 26% ויותר.

בשנת 1974 זינקו מחירי הדירות ב-38.5% ובשנים שלאחר מכן חלה התמתנות מסוימת: ב-1975 עלו המחירים ב-28%; ב-1976 ב-11%; וב-10% בשנת 1977.

בשנת 1986 עלו מחירי הדירות ב-28% בהשוואה ל-1985; ב-1987, נרשמה עליית מחירים של16%; וב-1988 עלו מחירי הדירות ב-18.5%. וזה עוד לפני שהחלה צמיחה מחודשת במשק הישראלי ב-1989, במהלכה זינקו המחירים ב-35%.

1991 בזמן מלחמת המפרץ, במהלכה פגעו טילי סקאד בישראל, המשיכו מחירי הדירות במגמת עלייה. בשנת 1990 זינקו מחירי הדירות ב-34%, ושיעור עלייה של 30% נרשם בשנת 1991.

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קו

א הַלְלוּיָהּ הוֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב מִי יְמַלֵּל גְּבוּרוֹת יי יַשְׁמִיעַ כָּל תְּהִלָּתוֹ:ג אַשְׁרֵי שֹׁמְרֵי מִשְׁפָּט עֹשֵׂה צְדָקָה בְכָל עֵת:ד זָכְרֵנִי יי בִּרְצוֹן עַמֶּךָ פָּקְדֵנִי בִּישׁוּעָתֶךָ:ה לִרְאוֹת בְּטוֹבַת בְּחִירֶיךָ לִשְׂמֹחַ בְּשִׂמְחַת גּוֹיֶךָ לְהִתְהַלֵּל עִם נַחֲלָתֶךָ:ו חָטָאנוּ עִם אֲבוֹתֵינוּ הֶעֱוִינוּ הִרְשָׁעְנוּ:ז אֲבוֹתֵינוּ בְמִצְרַיִם לֹא הִשְׂכִּילוּ נִפְלְאוֹתֶיךָ לֹא זָכְרוּ אֶת רֹב חֲסָדֶיךָ וַיַּמְרוּ עַל יָם בְּיַם סוּף:ח וַיּוֹשִׁיעֵם לְמַעַן שְׁמוֹ לְהוֹדִיעַ אֶת גְּבוּרָתוֹ:ט וַיִּגְעַר בְּיַם סוּף וַיֶּחֱרָב וַיּוֹלִיכֵם בַּתְּהֹמוֹת כַּמִּדְבָּר:י וַיּוֹשִׁיעֵם מִיַּד שׂוֹנֵא וַיִּגְאָלֵם מִיַּד אוֹיֵב:יא וַיְכַסּוּ מַיִם צָרֵיהֶם אֶחָד מֵהֶם לֹא נוֹתָר:יב וַיַּאֲמִינוּ בִדְבָרָיו יָשִׁירוּ תְּהִלָּתוֹ:יג מִהֲרוּ שָׁכְחוּ מַעֲשָׂיו לֹא חִכּוּ לַעֲצָתוֹ:יד וַיִּתְאַוּוּ תַאֲוָה בַּמִּדְבָּר וַיְנַסּוּ אֵל בִּישִׁימוֹן:טו וַיִּתֵּן לָהֶם שֶׁאֱלָתָם וַיְשַׁלַּח רָזוֹן בְּנַפְשָׁם:טז וַיְקַנְאוּ לְמֹשֶׁה בַּמַּחֲנֶה לְאַהֲרֹן קְדוֹשׁ יי:יז תִּפְתַּח אֶרֶץ וַתִּבְלַע דָּתָן וַתְּכַס עַל עֲדַת אֲבִירָם:יח וַתִּבְעַר אֵשׁ בַּעֲדָתָם לֶהָבָה תְּלַהֵט רְשָׁעִים:יט יַעֲשׂוּ עֵגֶל בְּחֹרֵב וַיִּשְׁתַּחֲווּ לְמַסֵּכָה:כ וַיָּמִירוּ אֶת כְּבוֹדָם בְּתַבְנִית שׁוֹר אֹכֵל עֵשֶׂב:כא שָׁכְחוּ אֵל מוֹשִׁיעָם עֹשֶׂה גְדֹלוֹת בְּמִצְרָיִם:כב נִפְלָאוֹת בְּאֶרֶץ חָם נוֹרָאוֹת עַל יַם סוּף:כג וַיֹּאמֶר לְהַשְׁמִידָם לוּלֵי מֹשֶׁה בְחִירוֹ עָמַד בַּפֶּרֶץ לְפָנָיו לְהָשִׁיב חֲמָתוֹ מֵהַשְׁחִית:כד וַיִּמְאֲסוּ בְּאֶרֶץ חֶמְדָּה לֹא הֶאֱמִינוּ לִדְבָרוֹ:כה וַיֵּרָגְנוּ בְאָהֳלֵיהֶם לֹא שָׁמְעוּ בְּקוֹל יי:כו וַיִּשָּׂא יָדוֹ לָהֶם לְהַפִּיל אוֹתָם בַּמִּדְבָּר:כז וּלְהַפִּיל זַרְעָם בַּגּוֹיִם וּלְזָרוֹתָם בָּאֲרָצוֹת:כח וַיִּצָּמְדוּ לְבַעַל פְּעוֹר וַיֹּאכְלוּ זִבְחֵי מֵתִים:כט וַיַּכְעִיסוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם וַתִּפְרָץ בָּם מַגֵּפָה:ל וַיַּעֲמֹד פִּינְחָס וַיְפַלֵּל וַתֵּעָצַר הַמַּגֵּפָה:לא וַתֵּחָשֶׁב לוֹ לִצְדָקָה לְדֹר וָדֹר עַד עוֹלָם:לב וַיַּקְצִיפוּ עַל מֵי מְרִיבָה וַיֵּרַע לְמֹשֶׁה בַּעֲבוּרָם:לג כִּי הִמְרוּ אֶת רוּחוֹ וַיְבַטֵּא בִּשְׂפָתָיו:לד לֹא הִשְׁמִידוּ אֶת הָעַמִּים אֲשֶׁר אָמַר יי לָהֶם:לה וַיִּתְעָרְבוּ בַגּוֹיִם וַיִּלְמְדוּ מַעֲשֵׂיהֶם:לו וַיַּעַבְדוּ אֶת עֲצַבֵּיהֶם וַיִּהְיוּ לָהֶם לְמוֹקֵשׁ:לז וַיִּזְבְּחוּ אֶת בְּנֵיהֶם וְאֶת בְּנוֹתֵיהֶם לַשֵּׁדִים:לח וַיִּשְׁפְּכוּ דָם נָקִי דַּם בְּנֵיהֶם וּבְנוֹתֵיהֶם אֲשֶׁר זִבְּחוּ לַעֲצַבֵּי כְנָעַן וַתֶּחֱנַף הָאָרֶץ בַּדָּמִים:לט וַיִּטְמְאוּ בְמַעֲשֵׂיהֶם וַיִּזְנוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם:מ וַיִּחַר אַף יי בְּעַמּוֹ וַיְתָעֵב אֶת נַחֲלָתוֹ:מא וַיִּתְּנֵם בְּיַד גּוֹיִם וַיִּמְשְׁלוּ בָהֶם שֹׂנְאֵיהֶם:מב וַיִּלְחָצוּם אוֹיְבֵיהֶם וַיִּכָּנְעוּ תַּחַת יָדָם:מג פְּעָמִים רַבּוֹת יַצִּילֵם וְהֵמָּה יַמְרוּ בַעֲצָתָם וַיָּמֹכּוּ בַּעֲוֹנָם:מד וַיַּרְא בַּצַּר לָהֶם בְּשָׁמְעוֹ אֶת רִנָּתָם:מה וַיִּזְכֹּר לָהֶם בְּרִיתוֹ וַיִּנָּחֵם כְּרֹב (חסדו) חֲסָדָיו:מו וַיִּתֵּן אוֹתָם לְרַחֲמִים לִפְנֵי כָּל שׁוֹבֵיהֶם:מז הוֹשִׁיעֵנוּ יי אֱלֹהֵינוּ וְקַבְּצֵנוּ מִן הַגּוֹיִם לְהֹדוֹת לְשֵׁם קָדְשֶׁךָ לְהִשְׁתַּבֵּחַ בִּתְהִלָּתֶךָ:מח בָּרוּךְ יי אֱלֹהֵי יִשְׂרָאֵל מִן הָעוֹלָם וְעַד הָעוֹלָם וְאָמַר כָּל הָעָם אָמֵן הַלְלוּיָהּ:
נקרא  0  פעמים

אתגר AI

תחל שנה וברכותיה • אתגר 117

לוח מודעות

למעלה