דיון מחירי הדירות לאן?

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ: עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה: דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ: בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ: כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:

מקצועי בנדל"ן

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
ברצוני לעלות לפה נתון שמשום מה לא דובר עליו,
" מחירי השכירות "
מחירי השכירות עלו בינואר ב-7.9% בדירות שבהן הוחלף שוכר:
הנתונים לגבי השינוי במחירי השכירות עדיין גבוהים. בעוד ששכר הדירה במדד עלה ב-0.7% בינואר, בדירות שבהן הוחלף שוכר נרשמה עלייה מעט מתונה יותר משני החודשים הקודמים אך עדיין ברף הגבוה. מחדשי החוזים הוסיפו 4% בממוצע

ר. המוסד

משתמש מקצוען
ברצוני לעלות לפה נתון שמשום מה לא דובר עליו,
" מחירי השכירות "
מחירי השכירות עלו בינואר ב-7.9% בדירות שבהן הוחלף שוכר:
הנתונים לגבי השינוי במחירי השכירות עדיין גבוהים. בעוד ששכר הדירה במדד עלה ב-0.7% בינואר, בדירות שבהן הוחלף שוכר נרשמה עלייה מעט מתונה יותר משני החודשים הקודמים אך עדיין ברף הגבוה. מחדשי החוזים הוסיפו 4% בממוצע
עם מחירי השכירות עולים האינפלציה מאד משופעת מזה
כי לשכירות יש משקל מאד כבד בבסיס של המדד
ואז...הריבית עולה
ואז המחירים של הדירות נלחצים שוב למטה
ואני לא מדבר על מיתון בגלל האינפלציה שתלחץ אפילו על השכירות....

מקצועי בנדל"ן

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עם מחירי השכירות עולים האינפלציה מאד משופעת מזה
כי לשכירות יש משקל מאד כבד בבסיס של המדד
ואז...הריבית עולה
ואני לא מדבר על מיתון בגלל האינפלציה שתלחץ אפילו את השכירות....
זה קורה מכך,
שיש הרבה משקיעים שהתייקר להם המשכנתא,
הם פשוט מגלגלים את זה על השוכרים,
מה שמשאיר את התשואה על הנכס רווחית

צלצל

משתמש רשום
זה נכון בעיקרון. אבל, זה גם נגזרת של היצע וביקוש. בדירות 4 חד' למשל, המחיר פחות נלחץ למטה כיון שסוף סוף אין מספיק דירות (היצע) ואילו משפחות גדול וצריכות בית יותר גדול, אז גם מי שאין לו אפשרות ל5 חד' יחפש דירת 4 וגם מי שהיה לו 3 חד' וכבר נחנק יחפש 4 חד', זה רק לשם דוגמא. ולכן גם אחרי אינפלציה יש גבול למה שאנשים מוותרים.
זה ענין של סדרי עדיפויות. הרי אף אחד לא יקנה הביתה חצי כיכר לחם במקום כיכר שלם, זאת אומרת שמה שחשוב ובסיסי אנשים מתעדפים. אז האינפלציה תשפיע על צריכה במקומות אחרים שאפשר לחתוך.

כמו הרוח

משתמש מקצוען
זה נכון בעיקרון. אבל, זה גם נגזרת של היצע וביקוש. בדירות 4 חד' למשל, המחיר פחות נלחץ למטה כיון שסוף סוף אין מספיק דירות (היצע) ואילו משפחות גדול וצריכות בית יותר גדול, אז גם מי שאין לו אפשרות ל5 חד' יחפש דירת 4 וגם מי שהיה לו 3 חד' וכבר נחנק יחפש 4 חד', זה רק לשם דוגמא. ולכן גם אחרי אינפלציה יש גבול למה שאנשים מוותרים.
זה ענין של סדרי עדיפויות. הרי אף אחד לא יקנה הביתה חצי כיכר לחם במקום כיכר שלם, זאת אומרת שמה שחשוב ובסיסי אנשים מתעדפים. אז האינפלציה תשפיע על צריכה במקומות אחרים שאפשר לחתוך.

יש בצד שני משכירים שנחנקים עם עליה מטורפת בריביות
ויעלו את שכ"ד בעשרות אחוזים

נערך לאחרונה ע"י מנהל:
  • תודה
Reactions: szn

תוהה ומשתומם

משתמש מקצוען
אני מסרב להתרגש מירידת מחירים בעקבות האנפלציה ועליית הריבית, אין כאן ירידה אמיתית, אלא קוסמטית בגלל מצב נתון, שגורם לאנשים לשבת על הגדר, מסיבות טכניות, אני אומר וחוזר ואומר (בכל הפרומים בנושא כמו קאטו הזקן).
עד שלא יהיה פתרון אמיתי לשאלת ההציע. שום פתרון קוסמטי, לא של כחלון ולא של גולדקנוף, לא יפתור את הבעיה מהשורש..

כמו הרוח

משתמש מקצוען
אני מסרב להתרגש מירידת מחירים בעקבות האנפלציה ועליית הריבית, אין כאן ירידה אמיתית, אלא קוסמטית בגלל מצב נתון, שגורם לאנשים לשבת על הגדר, מסיבות טכניות, אני אומר וחוזר ואומר (בכל הפרומים בנושא כמו קאטו הזקן).
עד שלא יהיה פתרון אמיתי לשאלת ההציע. שום פתרון קוסמטי, לא של כחלון ולא של גולדקנוף, לא יפתור את הבעיה מהשורש..
באזורי הביקוש אתה צודק
זו ירידה לצורך.....

צלצל

משתמש רשום
מסכים.
אגב, אם היה ירידת מחירים היה אפשר לראות אותה בפרסומי דירות ולא דווקא בתיעוד עסקאות.

צלצל

משתמש רשום
וגם לא של ריבית 6 % בשנים הרובות?
מה זה יעזור?! אנשים יגורו ברחוב?? אם חסר דירות ואין היצע, בסוף אנשים קונים.
השאלה היא מי נשבר ראשון. ומי שאין לו איפה לגור יותר מסתבר שנשבר ראשון.
אני מתכוון גם למי שבסוף קונה בפריפריה, כי אם שם עולה אז הותיקים שם עוברים למקום יותר מרכזי.

גולש בנט

משתמש מקצוען
כשתראה ירידה של 10% כן תתרגש?
אני כבר רואה ירידה כזו.
אמנם במספר דירות קטן, אבל זה כבר קיים ומעיד על הלחץ של המוכרים שרק יתגבר בהמשך השנה.

בערים החרדיות אתה קונה דירת שני חדרים ובונה עוד שני חדרים.
כך שהדברים שכתבת לא אוחזים בקרקע.
מוזמן לעשות סיור בבני ברק.

תוהה ומשתומם

משתמש מקצוען
וגם לא של ריבית 6 % בשנים הרובות?

המדיניות המונטרית של בנק ישראל לאורך השנים, וגם של הבנקים הגדולים בעולם, היא לשמור על ריבית נמוכה, מה שאומר שלטווח הארוך, ואני לא יודע אם זה שנה שנתיים או חמש, כשהאינפלציה תתאזן, בנק ישראל יוריד את הריבית, ואז כל מי שישב על הגדר, ישוב אל השוק בחדווה, והמחירים ינסקו לשמיים.

אמא ועוד..

משתמש מקצוען
יש 67 מודעות ביד 2 של דירות ארבעה חדרים במחיר של פחות מ2.4 מיליון ש"ח בבני ברק.
חלק נכבד מהם זה במרכז העיר.
תבדוק ותרווה נחת.
יש 8 במרכז העיר. רובם לא רלוונטיים מסיבות שונות (כבר לא זכור לי אם מתוכם היו גם טאבו משותף)

תוהה ומשתומם

משתמש מקצוען
כשתראה ירידה של 10% כן תתרגש?
אני כבר רואה ירידה כזו.
אמנם במספר דירות קטן, אבל זה כבר קיים ומעיד על הלחץ של המוכרים שרק יתגבר בהמשך השנה.

בערים החרדיות אתה קונה דירת שני חדרים ובונה עוד שני חדרים.
כך שהדברים שכתבת לא אוחזים בקרקע.
מוזמן לעשות סיור בבני ברק.

עליית הריבית משולה בעיני לחוק, שאסור למכור דירה ביותר ממליון שקל, ברור שחוק כזה יגרום לירידת מחירים, כי יש אנשים שמוכרחים למכור את דירתם משלל סיבות, אבל בשניה שהחוק ישתנה המחירים יזנקו.

הריבית הגבוהה גורמת מורידה את יכולת המיקוח של הקונים, אבל היא לא מורידה את הביקוש המטורף שיש לרכישת דירות, היא פשוט מושיבה עוד ועוד זוגות צעירים שאין להם את האופציה לרכוש דירות, על הגדר, ולכן בשניה שהריבית תרד, וזה יקרה יום אחד, גם ירידה של עשר אחוז תמחק בחודש, להזכיר לך, שבשנה האחרונה המחירים עלו ב 20 אחוז? אז מה זה עשר אחוז שיורדים בגלל העדר יכולת, והצבת חסמים מלאכותיים...

ר. המוסד

משתמש מקצוען
ש בצד שני משכירים שנחנקים עם עליה מטורפת בריביות
ויעלו את שכ"ד בעשרות אחוזים
נו,
אז מה?
ואם החלב והלחם של המשכירים עלה
אז בגלל זה המשכירים יכולים לעלות את השכירות???

מחירי השכירות של הדירות נקבעים בעיקר מכמות ההיצע והביקוש!
(של השכירות כמובן, שזה שונה משוק היצע וביקוש של הדירות למכירה כי אין שם מנופליציות)
ולא מהחובות של המשכירים....

szn

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
תוכלי לבסס את זה שבשבעים שנה מחירי הדירות עלו בממוצע של 20% בשנה?
כתבה? משהו?
כי לא זה נשמע מופרך והזוי.

שוב אתה לא קורא מה שכתבתי, לא כתבתי בשום מקום שהמחיר עלה בממוצע ב-20%
אני רק כתבתי שכולם מתפעלים מעליית מחירים של 20% בשנה, ובמשך 70 שנה היו עליות יותר גדולות

מוזמן לקרוא שוב מה שכתבתי עם הציטוטים על השנים שהמחירים עלו גם ב-38%: https://www.prog.co.il/threads/מחירי-הדירות-לאן.508287/page-76#post-11894669

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קו

א הַלְלוּיָהּ הוֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב מִי יְמַלֵּל גְּבוּרוֹת יי יַשְׁמִיעַ כָּל תְּהִלָּתוֹ:ג אַשְׁרֵי שֹׁמְרֵי מִשְׁפָּט עֹשֵׂה צְדָקָה בְכָל עֵת:ד זָכְרֵנִי יי בִּרְצוֹן עַמֶּךָ פָּקְדֵנִי בִּישׁוּעָתֶךָ:ה לִרְאוֹת בְּטוֹבַת בְּחִירֶיךָ לִשְׂמֹחַ בְּשִׂמְחַת גּוֹיֶךָ לְהִתְהַלֵּל עִם נַחֲלָתֶךָ:ו חָטָאנוּ עִם אֲבוֹתֵינוּ הֶעֱוִינוּ הִרְשָׁעְנוּ:ז אֲבוֹתֵינוּ בְמִצְרַיִם לֹא הִשְׂכִּילוּ נִפְלְאוֹתֶיךָ לֹא זָכְרוּ אֶת רֹב חֲסָדֶיךָ וַיַּמְרוּ עַל יָם בְּיַם סוּף:ח וַיּוֹשִׁיעֵם לְמַעַן שְׁמוֹ לְהוֹדִיעַ אֶת גְּבוּרָתוֹ:ט וַיִּגְעַר בְּיַם סוּף וַיֶּחֱרָב וַיּוֹלִיכֵם בַּתְּהֹמוֹת כַּמִּדְבָּר:י וַיּוֹשִׁיעֵם מִיַּד שׂוֹנֵא וַיִּגְאָלֵם מִיַּד אוֹיֵב:יא וַיְכַסּוּ מַיִם צָרֵיהֶם אֶחָד מֵהֶם לֹא נוֹתָר:יב וַיַּאֲמִינוּ בִדְבָרָיו יָשִׁירוּ תְּהִלָּתוֹ:יג מִהֲרוּ שָׁכְחוּ מַעֲשָׂיו לֹא חִכּוּ לַעֲצָתוֹ:יד וַיִּתְאַוּוּ תַאֲוָה בַּמִּדְבָּר וַיְנַסּוּ אֵל בִּישִׁימוֹן:טו וַיִּתֵּן לָהֶם שֶׁאֱלָתָם וַיְשַׁלַּח רָזוֹן בְּנַפְשָׁם:טז וַיְקַנְאוּ לְמֹשֶׁה בַּמַּחֲנֶה לְאַהֲרֹן קְדוֹשׁ יי:יז תִּפְתַּח אֶרֶץ וַתִּבְלַע דָּתָן וַתְּכַס עַל עֲדַת אֲבִירָם:יח וַתִּבְעַר אֵשׁ בַּעֲדָתָם לֶהָבָה תְּלַהֵט רְשָׁעִים:יט יַעֲשׂוּ עֵגֶל בְּחֹרֵב וַיִּשְׁתַּחֲווּ לְמַסֵּכָה:כ וַיָּמִירוּ אֶת כְּבוֹדָם בְּתַבְנִית שׁוֹר אֹכֵל עֵשֶׂב:כא שָׁכְחוּ אֵל מוֹשִׁיעָם עֹשֶׂה גְדֹלוֹת בְּמִצְרָיִם:כב נִפְלָאוֹת בְּאֶרֶץ חָם נוֹרָאוֹת עַל יַם סוּף:כג וַיֹּאמֶר לְהַשְׁמִידָם לוּלֵי מֹשֶׁה בְחִירוֹ עָמַד בַּפֶּרֶץ לְפָנָיו לְהָשִׁיב חֲמָתוֹ מֵהַשְׁחִית:כד וַיִּמְאֲסוּ בְּאֶרֶץ חֶמְדָּה לֹא הֶאֱמִינוּ לִדְבָרוֹ:כה וַיֵּרָגְנוּ בְאָהֳלֵיהֶם לֹא שָׁמְעוּ בְּקוֹל יי:כו וַיִּשָּׂא יָדוֹ לָהֶם לְהַפִּיל אוֹתָם בַּמִּדְבָּר:כז וּלְהַפִּיל זַרְעָם בַּגּוֹיִם וּלְזָרוֹתָם בָּאֲרָצוֹת:כח וַיִּצָּמְדוּ לְבַעַל פְּעוֹר וַיֹּאכְלוּ זִבְחֵי מֵתִים:כט וַיַּכְעִיסוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם וַתִּפְרָץ בָּם מַגֵּפָה:ל וַיַּעֲמֹד פִּינְחָס וַיְפַלֵּל וַתֵּעָצַר הַמַּגֵּפָה:לא וַתֵּחָשֶׁב לוֹ לִצְדָקָה לְדֹר וָדֹר עַד עוֹלָם:לב וַיַּקְצִיפוּ עַל מֵי מְרִיבָה וַיֵּרַע לְמֹשֶׁה בַּעֲבוּרָם:לג כִּי הִמְרוּ אֶת רוּחוֹ וַיְבַטֵּא בִּשְׂפָתָיו:לד לֹא הִשְׁמִידוּ אֶת הָעַמִּים אֲשֶׁר אָמַר יי לָהֶם:לה וַיִּתְעָרְבוּ בַגּוֹיִם וַיִּלְמְדוּ מַעֲשֵׂיהֶם:לו וַיַּעַבְדוּ אֶת עֲצַבֵּיהֶם וַיִּהְיוּ לָהֶם לְמוֹקֵשׁ:לז וַיִּזְבְּחוּ אֶת בְּנֵיהֶם וְאֶת בְּנוֹתֵיהֶם לַשֵּׁדִים:לח וַיִּשְׁפְּכוּ דָם נָקִי דַּם בְּנֵיהֶם וּבְנוֹתֵיהֶם אֲשֶׁר זִבְּחוּ לַעֲצַבֵּי כְנָעַן וַתֶּחֱנַף הָאָרֶץ בַּדָּמִים:לט וַיִּטְמְאוּ בְמַעֲשֵׂיהֶם וַיִּזְנוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם:מ וַיִּחַר אַף יי בְּעַמּוֹ וַיְתָעֵב אֶת נַחֲלָתוֹ:מא וַיִּתְּנֵם בְּיַד גּוֹיִם וַיִּמְשְׁלוּ בָהֶם שֹׂנְאֵיהֶם:מב וַיִּלְחָצוּם אוֹיְבֵיהֶם וַיִּכָּנְעוּ תַּחַת יָדָם:מג פְּעָמִים רַבּוֹת יַצִּילֵם וְהֵמָּה יַמְרוּ בַעֲצָתָם וַיָּמֹכּוּ בַּעֲוֹנָם:מד וַיַּרְא בַּצַּר לָהֶם בְּשָׁמְעוֹ אֶת רִנָּתָם:מה וַיִּזְכֹּר לָהֶם בְּרִיתוֹ וַיִּנָּחֵם כְּרֹב (חסדו) חֲסָדָיו:מו וַיִּתֵּן אוֹתָם לְרַחֲמִים לִפְנֵי כָּל שׁוֹבֵיהֶם:מז הוֹשִׁיעֵנוּ יי אֱלֹהֵינוּ וְקַבְּצֵנוּ מִן הַגּוֹיִם לְהֹדוֹת לְשֵׁם קָדְשֶׁךָ לְהִשְׁתַּבֵּחַ בִּתְהִלָּתֶךָ:מח בָּרוּךְ יי אֱלֹהֵי יִשְׂרָאֵל מִן הָעוֹלָם וְעַד הָעוֹלָם וְאָמַר כָּל הָעָם אָמֵן הַלְלוּיָהּ:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה