דיון מחירי הדירות לאן?

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
הוא יכול לגור ביחידה זולה ולהשכיר את הדירה וכבר יש לו הפרש של 2K. אם יגור שם, אז כנראה שהוא מסתדר.
בבית שמש הפער בין יחידות לדירות לא כזה דרמטי.
דירת 3 חד' יפה שעולה 2M מושכרת ב4000-4200 (בשכירות לא משלמים על אופציות וכו'), בעוד שיחידה סבירה לזו"צ + 1 עולה 3200-3500 ש"ח.

• תודה
Reactions: szn

די

משתמש סופר מקצוען
דירת 3 חד' יפה שעולה 2M מושכרת ב4000-4200 (בשכירות לא משלמים על אופציות וכו'), בעוד שיחידה סבירה לזו"צ + 1 עולה 3200-3500 ש"ח.
בדרך כלל ב"יחידה" כלול במחיר ריהוט+מוצרי חשמל+ארנונה, לעומת דירה שלא.

ירמי וולדמן

מתווך דירות ונכסים
מנהל
מנוי פרימיום
נכון מאד.
אגב, היום בדיוק שמעתי מחבר על זו"צ טרי שעומד בפני חתימת חוזה בבית שמש על דירת 2M ש"ח ולוקח על עצמו 1.1 מיליון ש"ח משכנתא עם החזר של כ6K.
הוא אברך והיא עובדת בעבודה סטנדרטית, כך שההכנסות שלהם יחד מגרדות את ה10K מלמטה, ועל פי דרך הטבע גם לא עתידות לגדול בטווח זמן הקרוב.
אין לי מושג איך הם מתכוננים לעשות את זה, אבל זו כנראה האוירה ברחוב, ואנשים פשוט קופצים למים בלי לחשוב יותר מידי...
בדרך כלל כשיש הוצאות
כבר עושים הכול שיהיה יותר הכנסות
ותמיד אפשר להגדיל

710

משתמש פעיל
מי שמכיר קצת את נתוני עלויות הבניה היום
אין קשר כלל בין בין דברים!!!
הגיע הזמן להשים STOP לדברי השטות של הקבלנים!

רוב עלות הדירה היום זה רכיב הקרקע
מה שקובע את המחיר זה יכולת ורצון הרכישה של הקונים
ובראשם קובע הריבית
במקרה של עליות בעלות הבניה זה מתקזז עם מחירי הקרקעות שערכם ירד.

ר' יהונתן

משתמש פעיל
נתונים מאוד מעניינים רואים פה מפורש שהרבה מהציבור היום קונים דירות בפריפריה או להשקעה או למגורים

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
נתונים מאוד מעניינים רואים פה מפורש שהרבה מהציבור היום קונים דירות בפריפריה או להשקעה או למגורים
איזה כיף לקרוא כתבה על חרדים בלי מלה אחת של גנאי. להיפך, בסוף הכתבה יש אפילו פירגון מסויים.
ציטוט:
אתם רואים גם מה ההשפעה על מחירי הדיור כשהשכונה הופכת לחרדית?
"יש שני כוחות נגדיים שפועלים, כי ככל שיש יותר חרדים השכונה הופכת לאטרקטיבית יותר לחרדים ופחות אטרקטיבית למי שלא. הכח של העלייה בביקוש חזק יותר, כי זה מגדיל את קצב הכניסה לשכונה, ולאוכלוסיה עצמה יש קצב גידול טבעי גבוה יותר. למשל בנתיבות המסה הקריטית של האוכלוסייה גם הביאה לפיתוח כלכלי, דוגמת פאוור סנטר ומרכזי מסחר שנפתחו, וזה גם מעלה את מחירי הנדל"ן".

3040*

מוניות "נסיעה טובה" היימישע דרייבר'ס בפריסה ארצית
מנוי פרימיום
הדמיות בתלת מימד
אין שום היגיון במחירי הדיור
יש מספיק דירות
עובדה שאף אחד לא ישן ברחוב
מוצרים רגילים התייקרו בשיעור של 25% ב 12 שנים אחרונות
דירות לעומת זאת ב 150% ומעלה

נערך לאחרונה ב:

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
אין שום היגיון במחירי הדיור
יש מספיק דירות
עובדה שאף אחד לא ישן ברחוב
מוצרים רגילים התייקרו בשיעור של 25% ב 12 שנים אחרונות
דירות לעומת זאת ב 150% ומעלה
בכמה התייקרו הדרביירים?

esteras

משתמש רשום
למישהו יש מושג מתי ובאיזה סכום התרחשה העלייה הכי גדולה בתשומות הבנייה בישראל בתווך של 3-4 שנים?

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
למישהו יש מושג מתי ובאיזה סכום התרחשה העלייה הכי גדולה בתשומות הבנייה בישראל בתווך של 3-4 שנים?
בשנים 21-23 המדד הנ"ל עלה ב12.4%
21 - עלייה של 5.6%
22 - עלייה של 4.8%
23 - עלייה של 2.0%

פיק דומה התרחש בשנים 06-08 שהמדד הנ"ל עלה ב12.6%
06 - עלייה של 5.8%
07 - עלייה של 3.5%
08 - עלייה של 3.3%

מקור:

esteras

משתמש רשום
בשנים 21-23 המדד הנ"ל עלה ב12.4%
21 - עלייה של 5.6%
22 - עלייה של 4.8%
23 - עלייה של 2.0%

פיק דומה התרחש בשנים 06-08 שהמדד הנ"ל עלה ב12.6%
06 - עלייה של 5.8%
07 - עלייה של 3.5%
08 - עלייה של 3.3%

מקור:
תודה,
אחוזים המדוברים זה אחוזים מהדירה?
נניח אני קונה דירה ב2 מליון, אז אני מחשבן פלוס האחוזים שהמדד נותן לי?

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
תודה,
אחוזים המדוברים זה אחוזים מהדירה?
נניח אני קונה דירה ב2 מליון, אז אני מחשבן פלוס האחוזים שהמדד נותן לי?
זה אחוזים מהחוב שלך לקבלן.
אם קנית דירה ב5 מיליון ושילמת לקבלן 4.5 מיליון, יש לך מדד רק על החצי מיליון שנשאר (וגם על זה רק על 40% מתוכם).
מצד שני, אם קנית דירה ב2 מיליון ב10/90 ושילמת רק 200K יש לך מדד על 1.8 מיליון (על 40% מתוכם).

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
אתה מדבר גם על יזמים שמבטיחים לא צמוד מדד?
כמובן שלא. מי שמבטיח לא צמוד מדד כמובן לא יכול להצמיד (מה שהוא עושה זה שהוא מעלה את המחיר ב100-150K מינימום כדי לבטח את עצמו, אבל זה ענין אחר...)

esteras

משתמש רשום
כמובן שלא. מי שמבטיח לא צמוד מדד כמובן לא יכול להצמיד (מה שהוא עושה זה שהוא מעלה את המחיר ב100-150K מינימום כדי לבטח את עצמו, אבל זה ענין אחר...)
אז מספרית זה מחויב המציאות שמי שמוכר לא צמוד מדד מעלה לך את המחיר

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק ד

א לַמְנַצֵּחַ בִּנְגִינוֹת מִזְמוֹר לְדָוִד:ב בְּקָרְאִי עֲנֵנִי אֱלֹהֵי צִדְקִי בַּצָּר הִרְחַבְתָּ לִּי חָנֵּנִי וּשְׁמַע תְּפִלָּתִי:ג בְּנֵי אִישׁ עַד מֶה כְבוֹדִי לִכְלִמָּה תֶּאֱהָבוּן רִיק תְּבַקְשׁוּ כָזָב סֶלָה:ד וּדְעוּ כִּי הִפְלָה יְהוָה חָסִיד לוֹ יְהוָה יִשְׁמַע בְּקָרְאִי אֵלָיו:ה רִגְזוּ וְאַל תֶּחֱטָאוּ אִמְרוּ בִלְבַבְכֶם עַל מִשְׁכַּבְכֶם וְדֹמּוּ סֶלָה:ו זִבְחוּ זִבְחֵי צֶדֶק וּבִטְחוּ אֶל יְהוָה:ז רַבִּים אֹמְרִים מִי יַרְאֵנוּ טוֹב נְסָה עָלֵינוּ אוֹר פָּנֶיךָ יְהוָה:ח נָתַתָּה שִׂמְחָה בְלִבִּי מֵעֵת דְּגָנָם וְתִירוֹשָׁם רָבּוּ:ט בְּשָׁלוֹם יַחְדָּו אֶשְׁכְּבָה וְאִישָׁן כִּי אַתָּה יְהוָה לְבָדָד לָבֶטַח תּוֹשִׁיבֵנִי:
נקרא  4  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה