מחירי הדיור זה כבר בכותרות החדשות.

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ: עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה: דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ: בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ: כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
מצב
הנושא נעול.

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
תאמינו לי שגם הכלכלנים הכי בכירים לא באמת יודעים לאן זה הולך....
יש צדדים לכאן ולכאן,
נמתין ונראה
בדיוק
זה הדבר הכי נכון ששמעתי ממך בכל הפוסטים האחרונים

והראיה שאף אחד לא יודע

כמי שחושב שהולך לעלות שישים כסף בבורסה על נדלן וירוויח כסף
מי שחושב שהולך לרדת שישים ויעשה שורט בבורסה

ומי שחושב שהולך לדשדש שישים את הכסף בבנק ויקבל כמעט 4 אחוז שנתי

גולש בנט

משתמש מקצוען
קשור מאוד
משקיעים נחלקים לסוגים שונים
כך גם משקיעי הדירות לא בהכרח בונים כולם על עליית ערך
וחלק מהם נהנים מהשכירות החודשית ופחות מעניין אותם אם מחירי הדיור עולים או יורדים

חלק מהם משקיעים לטווח ארוך לטווח של 20 שנה (בדיוק כמו בשוק ההון כאלה שמשקיעים לSNP500)

ורק חלק מסויים משקיע לטווח הקצר עם עליית ערך(וגם אותה חלק לא כולם חונקים את עצמם כמו שמנסים לצייר פה)

-זה שיש פחות קופצים על דירה לא אומר שמחיר הדירה יורד(רק המשא ומתן מתעכב ללקוח יש קצת יותרכח
כשזה מול קבלנים הקבלן לפעמים מצ/פר אותם בהטבות כאלה ואחרות אבל הקבלנים לא יורדים במחיר)

ובנוסף יש לי עיצה עבורך(יכול להיות שאתה עושה אותה ,אבל במידה ולא)
אם אתה כל כך בטוח בסברתך

לכן תעשה שורט בבורסה על הנדלן (כלומר לך תמכור את הדירה שלך במידה ויש לך וקח את כל הכסף שלך ושים שם)
ותוך תקופה אתה תרוויח הרבה

אני בניגוד אליך לא רק מדבר אלא גם משקיע(אם אתה באמת עושה שורט אז אל תתיחס למשפט הזה)
הייתי מושקע עד צווארי במניות נדלן למגורים ומכרתי לפני חצי שנה ומאז מדד הנדלן ירד קרוב ל30% הרבה הרבה יותר מכל המדדים בבורסה (מלבד מדד הבלוטק-הייטק שגם צנח בעקבות הבורסה בארה"ב)
אז זה אומר שהשוק צופה ירידת נדלן של 30% בשנים הקרובות.

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
הייתי מושקע עד צווארי במניות נדלן למגורים ומכרתי לפני חצי שנה ומאז מדד הנדלן ירד קרוב ל30% הרבה הרבה יותר מכל המדדים בבורסה (מלבד מדד הבלוטק-הייטק שגם צנח בעקבות הבורסה בארה"ב)
אז זה אומר שהשוק צופה ירידת נדלן של 30% בשנים הקרובות.
נו אז חבל שמכרת ואת הכסף הוצאת
היית עושה שורט מהכסף הזה

ואם תטען שאז לא ידעת

אז עכשיו אתה יודע

ואם מחירי הדיור ירדו אז ברור שמניות הנדלן ירדו עוד ועוד

אז יאללה במקום לדבר ולומר שמחירי הנדלן ירדו
תעשה שורט
ואם אתה גם אמיץ אתה יכול למנף

גולש בנט

משתמש מקצוען
נו אז חבל שמכרת
היית עושה שורט

ואם תטען שאז לא ידעת

אז עכשיו אתה יודע

ואם מחירי הדיור ירדו אז ברור שמניות הנדלן ירדו עוד ועוד

אז יאללה במקום לדבר ולומר שמחירי הנדלן ירדו
תעשה שורט
ואם אתה גם אמיץ אתה יכול למנף
אין לי יכולת לעשות שורט בבנק.
בכל מקרה עשיתי קופה של 30% בחסרות נדלן למגורים כמו אלמוגים, דוניץ ועוד

כמו הרוח

משתמש מקצוען
בדיוק
זה הדבר הכי נכון ששמעתי ממך בכל הפוסטים האחרונים

והראיה שאף אחד לא יודע

כמי שחושב שהולך לעלות שישים כסף בבורסה על נדלן וירוויח כסף
מי שחושב שהולך לרדת שישים ויעשה שורט בבורסה

ומי שחושב שהולך לדשדש שישים את הכסף בבנק ויקבל כמעט 4 אחוז שנתי
ממש יישר כוח על המחמאה

אבל כמשך להודעתי בכל מקרה בשביל להביע דעה בכל אופן
צריך להיות מונח חזק מאוד בנתונים ומספרים
מה שרוב הכותבים כאן לא יודעים
רק מוזנים מהחדשות.

**אני במקרה קצת מעודכנת בנתונים, כי זאת העבודה שלי
בשונה מכל מיני כאלו שקנו איזה דירה או שתיים להשקעה

שבת שלום

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
ממש יישר כוח על המחמאה

אבל כמשך להודעתי בכל מקרה בשביל להביע דעה בכל אופן
צריך להיות מונח חזק מאוד בנתונים ומספרים
מה שרוב הכותבים כאן לא יודעים
רק מוזנים מהחדשות.

**אני במקרה קצת מעודכנת בנתונים, כי זאת העבודה שלי
בשונה מכל מיני כאלו שקנו איזה דירה או שתיים להשקעה

שבת שלום
את מעודכנת כבר הרבה זמן
ובעצמך אומרת שאת לא יודעת מה יהיה
אז אם המעודכנים לא יודעים
והם טוענים שהם יודעים(כרוח כל האשכולות שלך מה שנקרא מסרים כפולים)
אז מה נגיד אנחנו

כמו הרוח

משתמש מקצוען
את מעודכנת כבר הרבה זמן
ובעצמך אומרת שאת לא יודעת מה יהיה
אז אם המעודכנים לא יודעים
והם טוענים שהם יודעים(כרוח כל האשכולות שלך מה שנקרא מסרים כפולים)
אז מה נגיד אנחנו
אני לא אומרת שאני לא יודעת
אני טוענת שיש 2 צדדים ואני מוצדדת יותר בצד אחד במקומות מסויימים
לדבר בכלליות כל שוק הנדל"ן בארץ זה הדיוטי לחלוטין
כי יכול להיות שבחיפה יצנח ובאר יעקב יקפוץ

אני456

משתמש מקצוען
הנושא הוא "תשואה שנתית משכירות" לוגיקה פשוטה .
המחירים של הדירות נבלמו כרגע לכל הדעות. (לא נדבר בכלל על ירידה -שגם היא בהחלט על השולחן)
משקיע נבון מוכר את הדירה במקסימום רווח על מחיר הדירה שלכל הדעות הגיע לשיא של כל הזמנים.
ולגבי התשואה השנתית הוא עובר מתשואה של 2 אחוז על שכירות ( עם כאבי ראש ....)
לתשואה של 4.5 אחוז בטוחה ורגועה . ( שבחודשים הקרובים תגיע גם ל 6 אחוז ומעלה )
וממתין בסבלנות להכנס לשוק מחדש כאשר ישתלם לו .
20 שנים של ריבית אפסית לא נתנו אלטרנטיבות השקעה בטוחות לאנשים עם כסף ולכן כולם נהרו לנדל"ן
היום יש שפע של השקעות מצויינות וזה רק הולך ומתרחב .
מי שעבר גיל 50 זוכר גם תקופות אחרות בנדל"ן אתם הצעירים מכירים רק ריבית אפסית ודומים לעובר בבטן אמו שחושב שזה כל העולם . ואין עולם אחר .
לוגיקה פשוטה ולא משאלת לב !!
התאוריה הזו, שרווח מפיקדון בבנק יהיה גדול מעליה של ערך הנדל"ן, לאיזה פרק זמן לדעתכם היא נכונה?

גם אם הריבית לא תחזור להיות אפסית, הרוב מדברים במונחים של גל - באיזה שהוא שלב הריביות שוב ירדו , באיזה שהוא שלב הנדל"ן שוב יתחיל לעלות.
הרי לא הגענו לפסגת מחירי הנדל"ן עד קץ הימים.
מה שאומר, שהשאלה היא מה אורך הנשימה של המשקיעים המדוברים - יהיו שיעדיפו לספוג מיתון של שנתיים ברווחים כדי להיות שוב על הגל אחריו.

ולגבי השאיפה שהריבית תהיה 6 אחוז ומעלה בהמשך - לא לשכוח שגם כדי שהבנקים יעלו עכשיו את הריביות עבור פיקדונות היה צורך בנזיפה מהממשלה, לא ברור בכלל שהם מיוזמתם יזרמו גם הלאה עם העלאות.

צודקת בהחלט האמירה שהציבור לא זוכר תקופה של מיתון ואף ירידה, או תקופות של ריביות מטורפות, ואכן היו תקופות כאלו,
אבל מה לעשות, זה הציבור או לפחות חלק נכבד ממנו - אנשים בני שלושים ארבעים שזו התודעה והפסיכולוגיה שלהם, לכן הם לא ירוצו כ"כ מהר למכור אלא אם כן הם יספגו הפסד או מיתון ברווחים לאורך זמן.

מתמיד

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
התאוריה הזו, שרווח מפיקדון בבנק יהיה גדול מעליה של ערך הנדל"ן, לאיזה פרק זמן לדעתכם היא נכונה?

גם אם הריבית לא תחזור להיות אפסית, הרוב מדברים במונחים של גל - באיזה שהוא שלב הריביות שוב ירדו , באיזה שהוא שלב הנדל"ן שוב יתחיל לעלות.
הרי לא הגענו לפסגת מחירי הנדל"ן עד קץ הימים.
מה שאומר, שהשאלה היא מה אורך הנשימה של המשקיעים המדוברים - יהיו שיעדיפו לספוג מיתון של שנתיים ברווחים כדי להיות שוב על הגל אחריו.

ולגבי השאיפה שהריבית תהיה 6 אחוז ומעלה בהמשך - לא לשכוח שגם כדי שהבנקים יעלו עכשיו את הריביות עבור פיקדונות היה צורך בנזיפה מהממשלה, לא ברור בכלל שהם מיוזמתם יזרמו גם הלאה עם העלאות.

צודקת בהחלט האמירה שהציבור לא זוכר תקופה של מיתון ואף ירידה, או תקופות של ריביות מטורפות, ואכן היו תקופות כאלו,
אבל מה לעשות, זה הציבור או לפחות חלק נכבד ממנו - אנשים בני שלושים ארבעים שזו התודעה והפסיכולוגיה שלהם, לכן הם לא ירוצו כ"כ מהר למכור אלא אם כן הם יספגו הפסד או מיתון ברווחים לאורך זמן.
לא גבוהה מעליית ערך אלא מתשואה על שכירות .
גם כשהריבית תרד היא תרד ל 3 אחוז שזה המצב כרגע .
בא נאמר שלפחות שנה מעכשיו הריביות יהיו גבוהות מאוד . רק אחרי שהאינפלציה תחנק בצורה מבהקת . יעיזו בבנקים המרכזיים לחשוב על הורדות וגם זה בתהליך ארוך ועדין . מה שאומר שריבית גבוהה תהיה כאן לפחות שנתיים . וגם אחריה כפי שנאמר תהיה ריבית ריאלית של 3 אחוז .
ריבית אפסית היתה בעולם בעשור האחרון בגלל המשברים הכלכליים . זה לא מצב טבעי .
מה שאומר שטירוף הנדל"ן של השנים האחרונות - לא יהיה כאן ועל זה אני יכול לחתום !! גם אם תהיה עלייה במחירי הדיור היא לא תעבור יותר את ה 4 אחוז שנתי .

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

קהילת פרוג מודה לקב"ה יחד עם כלל ישראל על חיסולו של רב המרצחים מלבנון

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

א מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ:ב עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה:ג דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ:ד בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ:ה כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
נקרא  6  פעמים

אתגר AI

תחל שנה וברכותיה • אתגר 117

לוח מודעות

למעלה