עזרה מושב חרדי

nomi

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
זה הולך להיות בצפון?

nomi

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
אני ממש חולמת להקים ישוב חרדי בגולן או בגליל, הבעיה שזה בריוקרטיה ארוכה
וכשניסיתי לפנות לישובים לבדוק האם יש היתכנות לקבל קרקע, הבנתי שזה פרוצודורה ארוכה שכוללת ועדות קבלה גם של הישוב וגם אזורי
ושבתות שצריך לבא ויכירו אותך ואז יחליטו אם אנחנו מתאימים, מה שרב הסיכויים שלא יקרה כי אנחנו חרדים
בגל אזור הצפון אין שום ישוב שהוא חרדי קלאסי, לא שאני מאשימה מישהו, כי באמת עד היום רב החרדים העדיפו את המרכז
היום יש ממש שינוי, והרבה אנשים היו רוצים לגור בגולן באיזה מקום מדהים רגוע ושלו
הבעיה שזה באמת תהליך ארוך ולא קל

chaia

משתמש מקצוען
אני ממש חולמת להקים ישוב חרדי בגולן או בגליל, הבעיה שזה בריוקרטיה ארוכה
וכשניסיתי לפנות לישובים לבדוק האם יש היתכנות לקבל קרקע, הבנתי שזה פרוצודורה ארוכה שכוללת ועדות קבלה גם של הישוב וגם אזורי
ושבתות שצריך לבא ויכירו אותך ואז יחליטו אם אנחנו מתאימים, מה שרב הסיכויים שלא יקרה כי אנחנו חרדים
בגל אזור הצפון אין שום ישוב שהוא חרדי קלאסי, לא שאני מאשימה מישהו, כי באמת עד היום רב החרדים העדיפו את המרכז
היום יש ממש שינוי, והרבה אנשים היו רוצים לגור בגולן באיזה מקום מדהים רגוע ושלו
הבעיה שזה באמת תהליך ארוך ולא קל
בדיוק כמוני
היינו כבר בועדת קבלה, אבל התייאשנו.
הלוואי שבמסגרת ייהוד הגליל מישהו יקח יוזמה ויקצה קרקע ליישוב חרדי

nomi

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
בדיוק כמוני
היינו כבר בועדת קבלה, אבל התייאשנו.
הלוואי שבמסגרת ייהוד הגליל מישהו יקח יוזמה ויקצה קרקע ליישוב חרדי
זהו שלחיות משפחה לבד בישוב חילוני לא עושה לנו את זה
הרעיון זה שלפחות 20-40 משפחות יקבלו אם לא ישוב שלם אז לפחות איזה הרחבה של ישוב שיקצו אותה לחרדים
לא צריך יותר מזה,
רק צריך קשרים... שאין לנו........ לדעת למי לפנות, לשגע להם תשכל......
כרגע אני בודקת את זה לאט לאט
אולי יום יבא וזה יקרה..
אני מתפללת שלפחות לילדים שלנו כבר יהיה משו כזה

טראמפ 2024

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
הרעיון זה שלפחות 20-40 משפחות יקבלו אם לא ישוב שלם אז לפחות איזה הרחבה של ישוב שיקצו אותה לחרדים
לא צריך יותר מזה,
אולי יום יבא וזה יקרה..
ניסיתם לדבר עם החכי"ם מעוצמה?

פרפרזה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
לדעתי יש נושא חשוב שלא נלקח בחשבון, והוא קרבה לבית חולים איכותי ומקצועי.
כולנו מקווים שלא נזדקק לכך, אך כשבאים להקים יישוב צריך לקחת בחשבון גם מקרי חירום, ולצערנו בתי החולים בצפון הם ברמה מקצועית נמוכה מאוד.

טראמפ 2024

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
אנחנו אנשים פשוטים.. לא מכירה חברי כנסת....
פשוט יש עכשיו עניין סביב הגליל,
שמנסים להוסיף עוד משפחות ליישובים עם ועדות קבלה...
ובציונות הדתית מאד חשוב להם העניין הזה..

nomi

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
פשוט יש עכשיו עניין סביב הגליל,
שמנסים להוסיף עוד משפחות ליישובים עם ועדות קבלה...
ובציונות הדתית מאד חשוב להם העניין הזה..
למה שירצו משפחת חרדיות בישובים דתיים לאומיים?

רותי.

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
בעיקרון אני מאד מאד בעד לגור במושב חרדי זה ממש חלום עבורי,
אבל לציבור החרדי מושב זה לא כ"כ נח,
תחשבו על חיי היום יום מוסדות לימוד, שאנו די בררנים וצריכים עוד שתי בתי ספר שלא נשלח אליהם כיון שהם מקבלים גם את...
כנ"ל בתי כנסיות, והשתייכות לקהילות מאד מוגדרות,
אי"ז בתור ביקורת אלא שבגדול יש לנו אורח חיים מאד ברור בניגוד למגזרים אחרים, וחשובה לנו מאד הסביבה,
וזה חוץ ממכולת/ סופר שצריך להיות פתוח ולא רק עד שבע בערב, וכן לגבי המגוון, תחבורה ציבורית בתדירויות מתאימות,
ולמעשה מחייב להיות עם שתי רכבים וגם זה לא תמיד עוזר.
בקיצור לגור במושב זה באמת חוויה וכיף בזמנים ששוהים בית אבל צריך לחשוב היטב על המחיר בהיבט של חינוך, עבודה, כוללים, קניות מזון - בגדים, ולמי שפחות נייד עם רכבים גם על תדירויות ועוד ועוד ,
בהצלחה!

טראמפ 2024

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
למה שירצו משפחת חרדיות בישובים דתיים לאומיים?
לא הכוונה שיכנסו ליישובים דתיים,
הם עכשיו ברעיון של ליישב את הגליל ונראה לי שהם יקבלו בברכה גרעין שרוצה להתיישב שם...

chaia

משתמש מקצוען
לא צריך יותר מזה,
אולי יום יבא וזה יקרה..
לבד לבד זה לא יהיה כי יש כמה משפחות שגרות בישובים התורניים, אבל צריך גרעין של כמה משפחות שיבואו לגור באחת ההרחבות ואז לבאים יהיה יותר קל.
לדעתי יש נושא חשוב שלא נלקח בחשבון, והוא קרבה לבית חולים איכותי ומקצועי.
כולנו מקווים שלא נזדקק לכך, אך כשבאים להקים יישוב צריך לקחת בחשבון גם מקרי חירום, ולצערנו בתי החולים בצפון הם ברמה מקצועית נמוכה מאוד.
על סמך מה הקביעה הנחרצת הזאת?
רמב"ם הוא ברמה מקצועית נמוכה מאד? פוריה? זיו?

Nomi10

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
נשמע מעניין מאוד. חלום ישן שלא עוזב אותנו.
אם יתארגן משהו רציני נשמח לשמוע.

מריומה~

מהמשתמשים המובילים!
לא הבנתי את הכוונה
אני מתגוררת בצפון ואני רוצה ברצינות לדעת איזה בי"ח נחשב לבי"ח לא מקצועי.
זה ידוע שבתי החולים בצפון לא נחשבים כבתי חולים מפותחים. הלל יפה , העמק וגם נראה לי זיו . הרבה מחדלים והרבה חוסר מקצועיות ברמה של פשיעה ונזק.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קג

א לְדָוִד בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי וְכָל קְרָבַי אֶת שֵׁם קָדְשׁוֹ:ב בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי וְאַל תִּשְׁכְּחִי כָּל גְּמוּלָיו:ג הַסֹּלֵחַ לְכָל עֲוֹנֵכִי הָרֹפֵא לְכָל תַּחֲלֻאָיְכִי:ד הַגּוֹאֵל מִשַּׁחַת חַיָּיְכִי הַמְעַטְּרֵכִי חֶסֶד וְרַחֲמִים:ה הַמַּשְׂבִּיַע בַּטּוֹב עֶדְיֵךְ תִּתְחַדֵּשׁ כַּנֶּשֶׁר נְעוּרָיְכִי:ו עֹשֵׂה צְדָקוֹת יי וּמִשְׁפָּטִים לְכָל עֲשׁוּקִים:ז יוֹדִיעַ דְּרָכָיו לְמֹשֶׁה לִבְנֵי יִשְׂרָאֵל עֲלִילוֹתָיו:ח רַחוּם וְחַנּוּן יי אֶרֶךְ אַפַּיִם וְרַב חָסֶד:ט לֹא לָנֶצַח יָרִיב וְלֹא לְעוֹלָם יִטּוֹר:י לֹא כַחֲטָאֵינוּ עָשָׂה לָנוּ וְלֹא כַעֲוֹנֹתֵינוּ גָּמַל עָלֵינוּ:יא כִּי כִגְבֹהַּ שָׁמַיִם עַל הָאָרֶץ גָּבַר חַסְדּוֹ עַל יְרֵאָיו:יב כִּרְחֹק מִזְרָח מִמַּעֲרָב הִרְחִיק מִמֶּנּוּ אֶת פְּשָׁעֵינוּ:יג כְּרַחֵם אָב עַל בָּנִים רִחַם יי עַל יְרֵאָיו:יד כִּי הוּא יָדַע יִצְרֵנוּ זָכוּר כִּי עָפָר אֲנָחְנוּ:טו אֱנוֹשׁ כֶּחָצִיר יָמָיו כְּצִיץ הַשָּׂדֶה כֵּן יָצִיץ:טז כִּי רוּחַ עָבְרָה בּוֹ וְאֵינֶנּוּ וְלֹא יַכִּירֶנּוּ עוֹד מְקוֹמוֹ:יז וְחֶסֶד יי מֵעוֹלָם וְעַד עוֹלָם עַל יְרֵאָיו וְצִדְקָתוֹ לִבְנֵי בָנִים:יח לְשֹׁמְרֵי בְרִיתוֹ וּלְזֹכְרֵי פִקֻּדָיו לַעֲשׂוֹתָם:יט יי בַּשָּׁמַיִם הֵכִין כִּסְאוֹ וּמַלְכוּתוֹ בַּכֹּל מָשָׁלָה:כ בָּרְכוּ יי מַלְאָכָיו גִּבֹּרֵי כֹחַ עֹשֵׂי דְבָרוֹ לִשְׁמֹעַ בְּקוֹל דְּבָרוֹ:כא בָּרְכוּ יי כָּל צְבָאָיו מְשָׁרְתָיו עֹשֵׂי רְצוֹנוֹ:כב בָּרְכוּ יי כָּל מַעֲשָׂיו בְּכָל מְקֹמוֹת מֶמְשַׁלְתּוֹ בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

יוקרה בשולחן החג • פרס לזוכה • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה