מורים, מורות -זהו צורך אלמנטרי!

צמה

משתמש פעיל
אני זוכרת שבתחילת דרכי כמורה מקצועית, המחנכת הוותיקה והמנוסה של הכיתה נתנה לי טיפים להתנהלות במהלך השיעור. אחד מהטיפים היה לא לתת לצאת לשירותים בכל זמן ("מה היית עושה אם היית עכשיו על אוטובוס מירושלים לבני ברק?". היא סיפרה שכל שנה יש פעם אחת של מקרה לא נעים, ומאז הבנות מבינות שהיא רצינית ואין יותר בעיות עד סוף השנה.
מזעזע!

חוחית

משתמש סופר מקצוען
ועוד נקודה,
ואם ילד אומר שהוא צריך לצאת ובאמת המטרה שלו היא קצת לזוז, מה אז?

חושבת באופן אישי שכשמורה לא מאפשר את זה זה מגיע ממקום שפני ומפוחד
שיהרסו לו את השיעור.

לא יודעת, לא מקבלת את זה.

כן מקבלת את הרעיון של יציאה אחד-אחד, וגם, אם ילד צריך לצאת בדחיפות-אין כללים!!!

בלוק

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
סיפרה שכל שנה יש פעם אחת של מקרה לא נעים, ומאז הבנות מבינות שהיא רצינית ואין יותר בעיות עד סוף השנה.
אני בהלם מהסיפור פשוט אכזריות
אני אישית מחנכת את ילדי שאם יש מקרה דחוף והמורה לא מאפשר/ת לצאת
אז פשוט לצאת בלי לשאול ואני כבר אדבר עם המורה אח"כ

שוקי לדרמן

משתמש חדש
הזוי בעיני, שבדור שלנו לא נותנים ליד/ה לצאת לשירותים במהלך השיעור.

מי התיר זאת?
הלכתית-זה אסור!
רגשית-איזה נזק זה.
למה לגרום מתח וצער לילדים?
בלת"ק. אני לא מכיר מורה שאף פעם לא מאפשר.
אם זה כל כך הזוי אז למה יש מורים שלא מאפשרים? כשמורה לא מאפשר יש סיבה והסיבות מגוונות.
אבל יפה שמצאת נושא לאשכול. ובהצלחה בשנה החדשה תאפשרי לכל הבנות לצאת ותשארי לבד בכיתה.

טילון

מהמשתמשים המובילים!
עריכה והפקת סרטים
בבית ספר לרוב יותר צורך אמיתי אבל גם ....
אמנם בתיכון הסיכוי לחוסר נעימות מהסוג שיכול להיות בכיתות הנמוכות אפסי, אבל צריך לזכור שבכיתות גבוהות יש סיכוי לחוסר נעימות מסוג אחר, והוא לא פחות גרוע.
זה סיכון שאני לא מוכנה לקחת. מעדיפה את הסיכון ל
חזרו מהשירותים עם צמות שורש .... ופנים סמוקות מוויכוח עם חברותיהן למחזור בנקוד המפגש ....
גם אם הוא הרבה יותר סביר

bookworm

משתמש רשום
כתיבה ספרותית
ויש גם את המורות שלא מרשות לשתות באמצע השיעור.
וכבר כמה פעמים מורות העירו לתלמידות והתברר שהן סה"כ לקחו אקמול... (גם לזה צריך לבקש רשות?!)
כלל מיותר לחלוטין. (לא מדברת על להתקשקש כל השיעור עם הבקבוק, אלא ללגום ולהחזיר.)

ר גן עדן

* מעצבת פנים והום סטילינג *
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
ועוד נקודה,
ואם ילד אומר שהוא צריך לצאת ובאמת המטרה שלו היא קצת לזוז, מה אז?

חושבת באופן אישי שכשמורה לא מאפשר את זה זה מגיע ממקום שפני ומפוחד
שיהרסו לו את השיעור.

לא יודעת, לא מקבלת את זה.

כן מקבלת את הרעיון של יציאה אחד-אחד, וגם, אם ילד צריך לצאת בדחיפות-אין כללים!!!
זה לא בדיוק.
דמייני לעצמך, שהייתי המורה האידיאלית מבחינתך, נתתי לבן שלך לצאת מתי שהוא רצה מהכיתה. כמובן, כל פעם לכמה דקות...
בחוץ הילד עשה מה שהוא רוצה... לעולל תעלולים אפשר בדקה, הילד נחבל, קורה? את מי מאשימים?
כבר קרו מקרים...
כמורה, אני נותנת לצאת אחד... אחד... אבל, אני כל הזמן אם יד על הדופק, מתי הילד חוזר לכיתה.

ש.ז.י.

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
בחוץ הילד עשה מה שהוא רוצה... לעולל תעלולים אפשר בדקה, הילד נחבל, קורה? את מי מאשימים?
כבר קרו מקרים...
זה לב הענין
קל כ"כ להיות הוגנים ואנושיים ומבינים וסובלניים.... והיד קלה על המקלדת.

אם ילד חלילה ישבור קצה של שן בחוץ במסגרת "ההתאווררות" אולי כי היה רטוב קצת ליד הכיור
יש הורים בציבור שלנו (כמובן לא כולם ולא רובם) שידאגו שהמורה תשלם מכיסה הפרטי+ ריבית והצמדה
והיו דברים מעולם...

טילון

מהמשתמשים המובילים!
עריכה והפקת סרטים
זה לא בדיוק.
דמייני לעצמך, שהייתי המורה האידיאלית מבחינתך, נתתי לבן שלך לצאת מתי שהוא רצה מהכיתה. כמובן, כל פעם לכמה דקות...
כבר קרו מקרים...
כמורה, אני נותנת לצאת אחד... אחד... אבל, אני כל הזמן אם יד על הדופק, מתי הילד חוזר לכיתה.
טוב שהדגשת את החשיבות של היד על הדופק. וזה שנותנים לצאת אחד אחד מקל על זה- גם כי יש רק ילד אחד לוודא בכל פעם שחוזר, וגם כי הילדים האחרים מחכים שיחזור בשביל לצאת בעצמם.

לא מוגדרת

משתמש פעיל
אני בהלם מההסתכלות על עם המורות אני מלמדת בקירוב ומה שאני עושה מכבדים מאד וסומכים עלי מאד זה מוציא את החשק להיות מורה באוכלוסיה שלנו טוב שאני שם אני והצוות היינו שוברים את הראש איך לשמור על משמעת ובכל זאת ללמד וגם שהבנות יתקדמו טופה מדברים על המורות כאל עם אכזרי לא פלא שלא רוצים להיות מורים

miriamma

משתמש רשום
זה שאלה הלכתית ולא פדגוגית

סיפר לי מורה ששאל את הרה"ג עובדיה יוסף זצוק"ל האם לתת לצאת בשיעור לשירותים (לילדים כיתה ג') וענה לו

שבחצי שעה אחר ההפסקה לא לתת לצאת ואמר שזה חלק מהחינוך שילד צריך להתרגל לסדר בחיים שיש הפסקה וילד

צריך לבוא מוכן לשיעור אחר שתיה וניקיון הגוף

דבורה חזקיה

משתמש מקצוען
כמה דברים שעשיתי ועזרו בהחלט:
1. בתחילת ההפסקה מתזכרת על שרותים
2. כשחוזרים מההפסקה מזכירה לכל מי שרוצה להתפנות לעשות את זה עכשיו.
3. כשזיהיתי תלמידים עם צורך להתאורר,
נתתי להם אפשרות לצאת פעם אחת בשיעור ל5 דקות בלי בקשת רשות.
זה פשוט מדהים לראות שלא תמיד הם השתמשו ביציאה, עצם האפשור הרגיע אותם.
4. בשיעורים רצופים- אחרי 45 דקות מוציאה טור טור שרותים ושתיה
עם דלת פתוחה ומעקב שלא משתוללים בחוץ.
במקביל שאר התלמידים מתארגנים לשיעור הבא.

מנסיוני שילוב של כל הדברים הנ"ל מורידים למינימום את הבקשות.

חוחית

משתמש סופר מקצוען
לגמרי מסכימה איתך.
וכן, יש ילדים שקשה להם לשבת ואם הם אומרים שיצאו לשירותים-מבחינתי זה בסדר גמור-כל עוד זה בזמן הגיוני.

אני לא קוראת להפקרות וחוסר סדר.
ממש לא

א. אדם

משתמש מקצוען
יש כמה דקות של הפסקה עם תורים בלתי נגמרים, וכן כמו שאמרו הגוף לא מתוכנת למערכת השעות
וכמי שחוותה מקרה לא נעים כזה בבית הספר--- לא מבינה איך לא נותנים לצאת...
כשילד מזהה שנותנים בו אמון- הוא בדרך כלל לא ירצה לאכזב

טילון

מהמשתמשים המובילים!
עריכה והפקת סרטים
כשילד מזהה שנותנים בו אמון- הוא בדרך כלל לא ירצה לאכזב
מצטרפת, ומוסיפה שכשתלמידה מבקשת לצאת לקראת סוף השיעור אני שואלת אותה אם זה יכול לחכות להפסקה, וברוב המקרים היא מודה שכן. במעט הפעמים שתלמידות אומרות שאי אפשר לחכות אפילו כמה דקות- זה כנראה אמיתי.

יוסף שוורץ

משתמש חדש
זה שאלה הלכתית ולא פדגוגית

סיפר לי מורה ששאל את הרה"ג עובדיה יוסף זצוק"ל האם לתת לצאת בשיעור לשירותים (לילדים כיתה ג') וענה לו

שבחצי שעה אחר ההפסקה לא לתת לצאת ואמר שזה חלק מהחינוך שילד צריך להתרגל לסדר בחיים שיש הפסקה וילד

צריך לבוא מוכן לשיעור אחר שתיה וניקיון הגוף
ברוך שכיוונתי

כתב עט

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
בדר"כ אני אומרת לתלמידות: עכשיו אנחנו באמצע שיעור, אם זה דחוף ונצרך תצאי.
התלמידות רואות שאני לא מתנגדת, והן כנות עם עצמן.
אם זה הכרחי- הן יוצאות ואם לא הן מחכות להספקה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  5  פעמים

לוח מודעות

למעלה