קורונה מה צריך לקרות כדי שנתעורר???

מצב
הנושא נעול.

אפרת ברזלאי

משתמש פעיל
הרעיון נפלא. בפועל, בשבוע האחרון יש ירידה דרסטית וברורה בכל מדדי הקורונה.
בחולים קשה, בנפטרים ליממה, במס' המאומתים, באחוז החיוביים מתוך הבדיקות. הכל יורד ויורד בעקביות.

רק 5 ערים בארץ נשארו עם יותר מ-1% מאומתים.
בכל היתר, ואפילו ירושלים בית שמש וביתר יש פחות מ-1% מאומתים. וגם המספרים האלו יורדים כל הזמן.

במקום להפחיד את הציבור, אפשר לתת נתוני אמת על הירידה ובכך לעודד אנשים שהנה, רואים כבר את הסוף, והזהירות עוזרת.
כן נכון
אבל את לא יכולה גם לתת לאנשים לחיות באשליות,
והאופטימיות הזאת היא גם פתטית...
מדברים על חזרה למוסדות (תיכונים) בעוד 3 חודשים!!
אז תגידי באמת משנה המספרים המדויקים האלה שאת נוקבת שגם הם לא מדד הכי אמיתי כי תמיד יש שלא נבדקים וא"א לדעת במדויק כמה מאומתים יש וחוצמזה שאנשים מחשבנים שמתים זה לא בגלל קורונה אלא עם קורונה ולכן לוקחים בפרופורציה את כל המספרים

האוסטרלית

משתמש צעיר
אני חיבת לשתף,אני באוסטרליה, יש סגר כבר חצי שנה, כלואים בבית, עם לצאת להליכות וצרכים הכרחיים בלבד, הראש ממשלה פה סופג קללות בלי סוף, אבל מה, הוא הצליח להוריד את הקורונה מ800 ביום ל4-5, אני לא יודעת אם זה יעיל לטווח הארוך, אבל אני יודעת שההורים שלי בטוחים פה ב100 אחוזים יותר מבארץ.
כך שעם כל ההתבכינות על הסגר , יש תוצאות!!!
ואגב, קרובת משפחה ששוהה כרגע במחלקת קורונה במעיני הישועה, סיפרה לנו שהמחלקה ריקה. תפוסה 20%.

אפשרי

מהמשתמשים המובילים!
אני חיבת לשתף,אני באוסטרליה, יש סגר כבר חצי שנה, כלואים בבית, עם לצאת להליכות וצרכים הכרחיים בלבד, הראש ממשלה פה סופג קללות בלי סוף, אבל מה, הוא הצליח להוריד את הקורונה מ800 ביום ל4-5, אני לא יודעת אם זה יעיל לטווח הארוך, אבל אני יודעת שההורים שלי בטוחים פה ב100 אחוזים יותר מבארץ.
כך שעם כל ההתבכינות על הסגר , יש תוצאות!!!
ואגב, קרובת משפחה ששוהה כרגע במחלקת קורונה במעיני הישועה, סיפרה לנו שהמחלקה ריקה. תפוסה 20%.
היה מאוד מעניין לשמוע פירוט. הביצה פה כזו בוצית שהרבה יותר כיף לדבר על ר"מ אוסטרליה, המושל בחסדה של הוד מלכותה.

אם אפשר פירוט, מה אסור מה מותר. ואיך האכיפה.

נערך לאחרונה ב:

האוסטרלית

משתמש צעיר
אנחנו ללא מוסדות לימוד, מותר לצאת להליכות שעה בלבד, קניות בסופר, החנויות סגורות,כבר חצי שנה לא יצאנו קניות, תפילות היו נושא מורכב, עשו מנינים ראש השנה, יו"כ בבתים עם סכנת קנס 1300 דולר לכל אחד שמתארח בבית אחר, ב"ה שמחת תורה כן אשרו כמו קפסולות,אבל אין להשוות את מדינות הגויים שהם זוג עם כלב שיושב מול המסך וכו.... למשפחה חרדית ב"ה, אין אפשרות לצאת מאוסטרליה אלא ל3 חוד'.זה אומר שרק מי שחחחחחחחיב, יוצא , ק"ו כניסה חזרה מורכבת.

אפשרי

מהמשתמשים המובילים!
אנחנו ללא מוסדות לימוד, מותר לצאת להליכות שעה בלבד, קניות בסופר, החנויות סגורות,כבר חצי שנה לא יצאנו קניות, תפילות היו נושא מורכב, עשו מנינים ראש השנה, יו"כ בבתים עם סכנת קנס 1300 דולר לכל אחד שמתארח בבית אחר, ב"ה שמחת תורה כן אשרו כמו קפסולות,אבל אין להשוות את מדינות הגויים שהם זוג עם כלב שיושב מול המסך וכו.... למשפחה חרדית ב"ה, אין אפשרות לצאת מאוסטרליה אלא ל3 חוד'.זה אומר שרק מי שחחחחחחחיב, יוצא , ק"ו כניסה חזרה מורכבת.
כמה רחב הסגר? כמה אחוזים מהמדינה?

ויש צפי לסיום?

שרינה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
ווואו
אז אני לא מבינה למה נתניהו אומר שישראל סמל ודוגמא לכולם...
אוסטרליה באמת סמל ודוגמא

האוסטרלית

משתמש צעיר
חחחחח, סמל ודוגמא למה?
לאלימות שוטרים? לכאוס וחוסר משמעת?
אני לא אומרת שאני לא מקנא בכולם שחוגגים ,
אבל אין באוסטרליה מציאות של אלימות והתנהגות כזו, השוטרים מנומסים ואדיבים, אבל תקבלו כנגד קנס לפי העבירה שעברתם עליה, העם האוסטרלי ממושמע לממשלה.
למרות זאת אני גאה בארצינו !

נעמיתוש

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
בואו נתעורר

אנחנו מתעוררים!!!
כן אני בטוחה שכל אחד ואחת עלו בדרגה מאז תחילת המגפה.
אנחנו קרובים יותר לאבינו שבשמים!
אנחנו מבינים שאין עוד מלבדו!
אנחנו מתפללים ומצפים לישועה!
אנחנו צןעדים פסיעה אחר פסיעה במעלה ההר ,
כולנו רואים את ידו החזקה!

אבא שלנו
פתחנו פתח של מחט
פתח לנו פתחו של אולם
וגאל אותנו!!!

batya11

משתמש פעיל
ומאיפה חיים?

batya11

משתמש פעיל
שימו לב:
כמה חולים במצב קשה רק פה בפורום לתפילה! אנשים ללא מחלות רקע, יולדות וכו' וכו'
ועכשיו מתפרסם על 50 ילדים בבתי חולים בארץ עם מחלת לב שהתפתחה בעקבות הקורונה.
קרוב לשישים נפטרים ביממה האחרונה, כשחלק גדול מהם מערים חרדיות!
ואנחנו כמו עיוורים, ממשיכים להתבכיין על הסגר (למה רק אצל החרדים??? אולי כי יש אצלנו כמויות חולים ונפטרים בלי השוואה ליחסינו באוכלוסיה??!!), ולצעוק אנטישמיים...
מה קרה לנו????
ציבור שאצלו שמירת החיים הייתה תמיד ערך עליון (כולל מאבקים בנושא של מוות מוחי ועוד ועוד, כי כל דקה של חיים היא משהו)
נדרשת בדחיפות התפקחות מצידנו!!
בואו נבקש אנחנו הגבלות מחמירות ונמגר אצלינו את הנגיף! לפני שהמצב יהיה בלתי הפיך!
הכעס הוא לא על זה שרוצים לעזור לנו לנצח את הקורונה, אלא שרק סגר מקומי לא יועיל, אם היו באים עם כל הכח בשבועיים הנוספים האלה של הסגר להוריד את התחלואה באזורים האדומים, בטוחה שהם היו מתקבלים הרבה יותר בהבנה. כרגע היא ההרגשה שזה פשוט עונש, לא ראו ירידות דרסטיות מסגרים מקומיים בלבד, ולעומת זה פרנסה של אנשים זה לקח בהחלט. :(
שיעזרו, ולא רק יכלאו.

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
הרעיון נפלא. בפועל, בשבוע האחרון יש ירידה דרסטית וברורה בכל מדדי הקורונה.
בחולים קשה, בנפטרים ליממה, במס' המאומתים, באחוז החיוביים מתוך הבדיקות. הכל יורד ויורד בעקביות.

רק 5 ערים בארץ נשארו עם יותר מ-1% מאומתים.
בכל היתר, ואפילו ירושלים בית שמש וביתר יש פחות מ-1% מאומתים. וגם המספרים האלו יורדים כל הזמן.

במקום להפחיד את הציבור, אפשר לתת נתוני אמת על הירידה ובכך לעודד אנשים שהנה, רואים כבר את הסוף, והזהירות עוזרת.
אתמול כתבת פה נתונים לא מספריים על ההשלכות הרפואיות, הנפשיות והכלכליות של סגר.
כאלה שפוגעות בכולנו בהחלט ובפרט באוכלוסיות מוחלשות.
ואם לא נשמור הן תימשכנה.
גם לזה אפשר לקרוא הפחדה אם רוצים.

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
אם היו באים עם כל הכח בשבועיים הנוספים האלה של הסגר להוריד את התחלואה באזורים האדומים
בטוחה שהם היו מתקבלים הרבה יותר בהבנה
גם אני חושבת שהסגר היה מחורר אני רק מזכירה לך שגם על ההגבלות שכן היו חלק מהציבור פשוט צפצף.
אז הם לא היו מתקבלים בהבנה אצל מי שלדעתו אין קורונה או שהיא מסוכנת כמו אפצ'י.

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
אתמול כתבת פה נתונים לא מספריים על ההשלכות הרפואיות, הנפשיות והכלכליות של סגר.
כאלה שפוגעות בכולנו בהחלט ובפרט באוכלוסיות מוחלשות.
ואם לא נשמור הן תימשכנה.
גם לזה אפשר לקרוא הפחדה אם רוצים.

הבעיה היא לא כ"כ בהפחדה אלא בניפוח השקרי. כלומר: בכך שההפחדה מתבססת על נתונים שאינם אמת, ומתעלמת מנתוני אמת הפוכים.

בהודעה אתמול תיארתי מצב קיים, ללא הפרזה כמותית (לא כתבתי 'אלף נושרות'. כתבתי שיש. ואכן יש). תוך ציטוט מקור כגון: יועצות סמינרים בירושלים (ששמעתי מהן אישית). ודברים שראיתי מעדות עצמית.

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
הבעיה היא לא כ"כ בהפחדה אלא בניפוח השקרי. כלומר: בכך שההפחדה מתבססת על נתונים שאינם אמת, ומתעלמת מנתוני אמת הפוכים.

בהודעה אתמול תיארתי מצב קיים, ללא הפרזה כמותית (לא כתבתי 'אלף נושרות'. כתבתי שיש. ואכן יש). תוך ציטוט מקור כגון: יועצות סמינרים בירושלים (ששמעתי מהן אישית). ודברים שראיתי מעדות עצמית.
לנתונים שאינם אמת גם אני מתנגדת.
לתגובה שאומרת שהמצב קשה- אפשר לפרש אותה לכאן ולכאן.
יש שיגידו שגם 20 נפטרים ביום זה קשה ועצוב.
יש שיגידו שכאשר חלק גדול מתוכנו מתכחש לקורונה באופן כזה או אחר זה עצוב.
זכותה לבקש מאנשים להתעורר.
כל אחד מפרש איך שנוח לו מסתבר.

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
מה קרה לנו????
באמת מה קרה לנו.
בשם הקורונה מלשינים אחד על השני, מכפישים אחד את השני, מלכלכים אחד על הרב של השני.
בזמן אחאב היו נוצחים במלחמות כיוון שלא היה דלטוריא בעם.
ועכשיו?? השנאה מפעפעת ברמות מחרידות. זה באמת מה שיעזור לנו במצב הקשה הזה? זה מה שיוסיף לנו זכויות?
לא הנחש ממית אלא החטא ממית

נערך לאחרונה ב:

ELO

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
לכל אלו שבקשו מקור למחלה הלבבית אצל 50 ילדים שעברו קורונה הנה:
https://www.bhol.co.il/news/1146567

ואני תוהה אם כל המציאויות בשטח לא מעוררות, מה עם הערבות??? אנחנו בסגר תקופה ארוכה מאוד. סגר הדוק כשהרבה סביבבנו חוגגים ומצפצפים על ההנחיות.
ועכשיו רק בגללם אנחנו לא יוצאים מהסגר. הם האשמים היחידים.
יש אלף סיבות שתתחילו להתעורר נשאר רק רצון קטנטן אחד שלכם.
אחרי קורונה: 50 ילדים סובלים מבעיה לבבית
בבית החולים קפלן ברחובות מאושפזים שני ילדים ונער עם פגיעה לבבית קשה, אחר שהחלימו מקורונה. הם סובלים מפגיעה אוטו-אימונית, במהלכה מערכת החיסון של הגוף תוקפת את הגוף בעצמו. בסך הכל מאושפזים בבתי החולים בארץ כ-50 ילדים עם אבחנה דומה
2יוסף קליין, כ"ז תשרי תשפ"א 15/10/2020 23:09
תגיות:

המחלה שאחרי ההחלמה
ילדים קופצים על טרמפולינה
ילדים קופצים על טרמפולינהצילום: Olivier Fitoussi /FLASH90

ילדים נוטים לחוות פחות תסמיני קורונה ונחלצים מהמחלה בקלות יחסית, רבים מהם הינן א-סימפטומים, אך ישנם כאלו שנתונים בסכנת חיים, דווקא אחרי שהחלימו מהנגיף. שני ילדים ונער מאושפזים בבית החולם קפלן ברחובות עם פגיעה לבבית קשה, שלושתם חלו בקורונה והחלימו וכעת הם סובלים מפגיעה אוטו-אימונית, במהלכה מערכת החיסון של הגוף תוקפת את הגוף בעצמו.
בסך הכל מאושפזים בבתי החולים בארץ כ-50 ילדים עם אבחנה דומה. בעבר דווח על מאות ילדים בארה"ב שסבלו מפגיעה דומה ובמשך ימים ארוכים לא הצליחו הרופאים להבין את הקשר בין הקורונה לבין התופעה. גם כעת הקשר לא מובן דיו, מה שכן ידוע שמדובר בתופעה הרווחת במקרים שהמערכת החיסונית מתעוררת לפעולה, אך משום מה ממשיכה לתקוף את המערכות החיוניות של הגוף גם אחרי שהצליחה לגבור על הנגיף בעצמו.
ד"ר אורי בלה, מנהל המחלקה לרואה דחופה הסביר כי ילדים שהחלימו מקורונה מדווחים על כאבי בטן וחזה, אצל חלקם מזוהה פגיעה בלב או בכבד.
מצבם של הילדים והנער מוגדר קשה אך יציב הם מאושפזים במחלקת טיפול נמרץ, וחייהם אינם בסכנה, עם זאת מדובר בתופעה קשה ומדאיגה, שרווחת בעיקר בקרב ילדים ונערים.

קרדיט בחדרי חרדים

נערך לאחרונה ב:

ארבע

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הפקות ואירועים
באמת מה קרה לנו.
בשם הקורונה מלשינים אחד על השני, מכפישים אחד את השני, מלכלכים אחד על הרב של השני.
בזמן ירבעם בן נבט היו נוצחים במלחמות כיוון שלא היה דלטוריא בעם.
ועכשיו?? השנאה מפעפעת ברמות מחרידות. זה באמת מה שיעזור לנו במצב הקשה הזה? זה מה שיוסיף לנו זכויות?
לא הנחש ממית אלא החטא ממית

בזמן הקורונה יש שכנים שעוזרים זה לזה בצורה מופלאה. עד היום השיח ביניהם היה בנוסח 'שלום שלום' ותו לא, ועכשיו השכן בוגר קורונה מודד סיטורציה יומיות לשכנה חסידת גור חולה! שכנה אחרת דואגת לספק חומרי קריאה לשכנות קשישות שנשמרות על נפשן, ועוד ועוד (הנ"ל בבניין שלנו).
בזמן הקורונה יש חברות ששולחות לחברות מבודדות פינוקים או ערכות יצירה ותעסוקה לטף, וגם לנשים זרות. מכירה למשל מקרנצ'יק שטייל בהמון בתים.
בזמן הקורונה יש בנות נפלאות שנמצאות במלוניות ומסייעות למשפחות ברוכות.
בזמן הקורונה התגלו גם הרבה צדדים יפים בעם ישראל.
איני מצדדת בהלשנות, למרות שהפרות כללים חורות לי אישית. איני מצדדת באלימות מצד המשטרה ולא מצד שום גורם שהוא - אלו מחזות מחרידים שעושים שמות בנפש, אבל בואו לא נתעלם גם מצדדיו היפים של העם, מיפעת החסד שלו.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  10  פעמים

לוח מודעות

למעלה