בריאות מה עושים כשהרופאים לא מסכימים אחד עם השני?

H. Clin

משתמש מקצוען
לבן שלי יש מחלה כרונית ששייכת לשני תחומים שונים, אחד שקשור לאופי המחלה ואחד שקשור למקום המחלה בגוף.
המחלה שלו צריכה הרבה טיפול ומעקב, ולעיתים קרובות צריך לשנות מינונים והוא עובר בדיקות פולשניות כל כמה חודשים.
כל אחד מהרופאים שלו הוא מספר אחד בתחום שלו ואני סומכת על שניהם בעיניים עצומות.
לצערי אין בכלל תקשורת ביניהם וזה כנראה לא הולך להשתנות. בד"כ זה עובד ככה: רופא א' ממליץ לשנות כך וכך את הטיפול ולחזור על הבדיקות בX חודשים.
אני שולחת את ההמלצה שלו לרופא ב' והוא מאשר את התוכנית.
עד היום לא היו חילוקי דעות משמעותיים ביניהם.
לאחרונה יש החמרה משמעותית במצב של המחלה שלו ושניהם מסכימים שהוא צריך טיפול אינטנסיבי מאוד.
היינו אצל רופא א' שבוע שעבר והוא נתן לנו תוכנית טיפול מאוד מפורטת.
שלחתי אותה לרופא ב' והוא חשב שזה לא מספיק כדי לייצב לו את המחלה והוא המליץ להגביר את המינון ולהקדים לו את הבדיקות כדי להיות בטוחים שהוא ברמיסיה.
וכאן אני מוצאת את עצמי במצב לא נעים.
רופא א' הוא זה שאבחן אותו והיה ממש גאה בזה כי קשה לאבחן את המחלה הזאת והוא עלה על זה בשלב מאוד מוקדם של המחלה. לכן הוא מרגיש סוג של בעלות על הבן שלי ונפגע אם אני לא מקבלת את ההמלצות שלו. (קרה פעם בעבר שהרופא ב' החליט על שינוי קטן מאוד בטיפול ורופא א' כתב לי משהו בסגנון הזה "אם הוא הרופא המטפל, אז תקשיבי לו." וכמובן כתבתי לו שהוא (רופא א') הרופא המטפל ואני מקשיבה לו כי חלילה לפגוע בו ובמקרה הזה זה לא היה משמעותי.)
הפעם אני ממש לא יודעת מה לעשות. הייתי רוצה להגיד לשניהם שידברו ביניהם ויחליטו ביחד על התוכנית ואז יעדכנו אותי, אבל זה לא הולך לקרות אז בסופו של דבר אני זו שמחליטה למי להקשיב.
הבעיה היא שאני חוששת לפגוע באחד הרופאים ואני עדיין צריכה את שניהם.
הלב שלי אומר לי שההמלצה של רופא ב' יותר מתאימה אבל אני כל הזמן חושבת על הכבוד של רופא א'.
ברור שהבריאות של הבן שלי קודמת לכבוד של הרופאים, אבל אני אצרטך את עזרת הרופאים בשביל הבריאות שלו בהמשך ולכן אני לא רוצה להרחיק אותם.
אם הייתם במצב דומה, אשמח לשמוע איך התמודדתם איתו.

מונולוג

משתמש פעיל
קודם כל - רפואה שלמה!!
נשמע שאת נוטה יותר לשמוע בקולו של רופא ב',
אינטואיציה של אמא זה משהו חשוב ביותר! לב של אמא מרגיש נכון!
בכל אופן - אולי יבוא השלישי ויכריע? להתייעץ עם רופא בכיר אחר וחדש שמגיע ניטרלי לסיפור,
ו / או יועץ רפואי מומחה כמובן.... כמו הרב פירר וכד'....
ישועות, בריאות ונחת!!!

H. Clin

משתמש מקצוען
לדעתי לא המקום כאן להתייעצות
יש יועצים רפואים מוסמכים

רפואה שלמה ושהקב"ה יכוון אתכם לטיפול הטוב ביותר עבורו
אמן, תודה.
אולי לא הייתי מספיק ברורה. אין לי כאן שאלה רפואית. אני פחות או יותר יודעת מה אני רוצה לעשות. אני יותר שואלת איך להמתודד עם המצב בלי לפגוע באף רופא.

חלי פיינשטיין

משתמש מקצוען
אמן, תודה.
אולי לא הייתי מספיק ברורה. אין לי כאן שאלה רפואית. אני פחות או יותר יודעת מה אני רוצה לעשות. אני יותר שואלת איך להמתודד עם המצב בלי לפגוע באף רופא.
לדעתי בתשובות של כולם נעוצה גם דרך ההתמודדות.
אם את באה לרופא א' ואומרת לו: כך יעץ לי פירר/פישר לעשות, זה מוריד 95% מאי הנעימות.

H. Clin

משתמש מקצוען
לדעתי בתשובות של כולם נעוצה גם דרך ההתמודדות.
אם את באה לרופא א' ואומרת לו: כך יעץ לי פירר/פישר לעשות, זה מוריד 95% מאי הנעימות.
אולי את צודקת אבל אני חוששת שרופא א' יפגע מזה שבכלל הרגשתי צורך להתייעץ איתם.

לא מאוחר

משתמש מקצוען
אבל לגבי רופא ב', הוא הרי רופא א' מודע לזה שאתם בקשר אתו.
אולי לתת לרופא א' את חוו"ד של רופא ב' ולשאול האם אתם מבינים למה הוא סובר כך, וכדומה.
אם השאלה היא לא רפואית אלא רגשית, הרב פירר כנראה לא יענה לכם.

אמא ועוד..

משתמש מקצוען
את יכולה לנסות להביע דעה שלך- כשאלה, ולא כציטוט רופא אחר:
אני ממש חוששת מההחמרה. מה אתה אומר? טיפול אינטנסיבי יותר יתן תוצאות מהירות יותר?
יש מצב לעשות בדיקות חוזרות קצת יותר מוקדם כדי שיהיה לי שקט נפשי שאנחנו באמת בכיוון הנכון..?

מצפה למשיח

משתמש מקצוען
האם רופא א' חייב לדעת מה החלטתם בסופו של דבר, או שאתם יכולים לטפל בלי שהוא ידע?
אולי מומלץ גם לקבל הדרכה וברכה מגדול בישראל?

מיכל ב'

כתבת
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
קודם כל, טוב שאת מודעת לכך לאיזה רופא את רוצה להקשיב כרגע,
כי בזה הורדת את הבלבול.
לגבי הרופא שרואה פטרונות עליו, את צריכה לעשות את זה בחכמה.
אני הייתי מבצעת את ההליך עם רופא ב', אחכ חוזרת לרופא א' ואומרת לו:
עשיתי את זה כמו שאמרת לי לעשות את זה.
כלומר נותנת לו תחושה שבעצם הבנת שהוא אמר לך לעשות את זה..
קחי איזה משפט שהוא אמר, וממנו תביני שכך אמר לך לעשות.

אבל אל תתני לגאווה שלו להגביל אותך בנושא רפואי של הילד.
ולכך נאמר, הטוב שברופאים לגהנום..
כי כמה שהוא הכי טוב, עדיין גאווה מובילה את הבנאדם..

H. Clin

משתמש מקצוען
האדמו"ר מחבד יעץ במקרים כאלו להתיעץ עם "רופא ידיד" כלומר רופא שקרוב אליכם באמת ואכפת לו ממכם כאנשים
אני באמת מאמינה עם כל הלב ששניהם רוצים את טובת הילד. הם רופאים מעולים ואנשים טובים והם כבר הוכיחו את עצמם בעבר. העניין הוא שכמו שהמחלה מזיקה, גם הטיפול מזיק, ולכן יש כאן חילוקי דעות.
אולי לתת לרופא א' את חוו"ד של רופא ב' ולשאול האם אתם מבינים למה הוא סובר כך, וכדומה.

את יכולה לנסות להביע דעה שלך- כשאלה, ולא כציטוט רופא אחר:
אני ממש חוששת מההחמרה. מה אתה אומר? טיפול אינטנסיבי יותר יתן תוצאות מהירות יותר?
יש מצב לעשות בדיקות חוזרות קצת יותר מוקדם כדי שיהיה לי שקט נפשי שאנחנו באמת בכיוון הנכון..?

האם רופא א' חייב לדעת מה החלטתם בסופו של דבר, או שאתם יכולים לטפל בלי שהוא ידע?
אולי מומלץ גם לקבל הדרכה וברכה מגדול בישראל?

אני הייתי מבצעת את ההליך עם רופא ב', אחכ חוזרת לרופא א' ואומרת לו:
עשיתי את זה כמו שאמרת לי לעשות את זה.
כלומר נותנת לו תחושה שבעצם הבנת שהוא אמר לך לעשות את זה..
קחי איזה משפט שהוא אמר, וממנו תביני שכך אמר לך לעשות.
אני חושבת שכולכם צודקים שזה צריך להיות הגישה, לפעול לפי ההמלצה של רופא ב' ואיכשהו לתת לרופא א' להרגיש שאני עושה מה שהוא אומר. זה די מורכב כי רופא א' רוצה לראות אותו אחרי שאני עושה צעד מסוים שרופא ב' ממליץ שאני לא אעשה בכלל... אבל זה נראה לי צריך להיות הכיוון.

אבל אל תתני לגאווה שלו להגביל אותך בנושא רפואי של הילד.
ולכך נאמר, הטוב שברופאים לגהנום..
כי כמה שהוא הכי טוב, עדיין גאווה מובילה את הבנאדם..

וזה בדיוק מה שמשגע אותי במצב הזה. אני רוצה להחליט מה הכי טוב לבן שלי בלי לקחת בחשבון את הרגשות של הרופאים ואני מרגישה שאני לא יכולה. רופא א' באמת בן אדם טוב אבל כשאני מדמיינת את עצמי מספרת לו שלא פעלתי לפי ההמלצה שלו, זה נראה מאוד מאוד לא טוב.

H. Clin

משתמש מקצוען
עוד מחשבה שהיתה לי עכשיו: לגבי החודש הקרוב, אין הבדל בין ההמלצות. הבעיה מתחילה רק בעוד חודש כשרופא אחד רוצה לשנות את המינון והרופא השני רוצה להמשיך באותו מינון. ז"א שכרגע אני לא צריכה לעשות כלום. נראה לי שאני אחכה עד סוף החודש ורק אז אני אחליט איך להתקדם. אולי משהו ישתנה בשבועות הקרובים שישפיע על ההחלטה שלי.

תודה לכולם על העצות!

ברכת הגשם

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מחזקת אותך- הבריאות של הילד שלך במקום הראשון!
מה נראה לך היו עושים הרופאים במקרה הפוך- אם חלילה זה היה הילד שלהם?
היו חושבים על רגשות הרופאים או על הבריאות שלהם?
חשוב להוקיר ולהעריך תמיד את כל הרופאים, זה תמיד חשוב.
אבל לא קשור להחלטות שלך. הילד שלך במקום הראשון. נקודה.
בשורות טובות והרבה סיעתא דשמיא!

פינחס רוזנצוויג

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
אי הייתי פונה לרב.
כן, לא כי זו שאלה הלכתית אלא כי הוא האדם החכם ביותר והאובייקטיבי ביותר שיהיה מוכן לדון בדבר.
אגב,
על פי ההלכה כדאי לשאול עוד רופא מומחה ולעשות לפי הרוב.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלז

א עַל נַהֲרוֹת בָּבֶל שָׁם יָשַׁבְנוּ גַּם בָּכִינוּ בְּזָכְרֵנוּ אֶת צִיּוֹן:ב עַל עֲרָבִים בְּתוֹכָהּ תָּלִינוּ כִּנֹּרוֹתֵינוּ:ג כִּי שָׁם שְׁאֵלוּנוּ שׁוֹבֵינוּ דִּבְרֵי שִׁיר וְתוֹלָלֵינוּ שִׂמְחָה שִׁירוּ לָנוּ מִשִּׁיר צִיּוֹן:ד אֵיךְ נָשִׁיר אֶת שִׁיר יְהוָה עַל אַדְמַת נֵכָר:ה אִם אֶשְׁכָּחֵךְ יְרוּשָׁלִָם תִּשְׁכַּח יְמִינִי:ו תִּדְבַּק לְשׁוֹנִי לְחִכִּי אִם לֹא אֶזְכְּרֵכִי אִם לֹא אַעֲלֶה אֶת יְרוּשָׁלִַם עַל רֹאשׁ שִׂמְחָתִי:ז זְכֹר יְהוָה לִבְנֵי אֱדוֹם אֵת יוֹם יְרוּשָׁלִָם הָאֹמְרִים עָרוּ עָרוּ עַד הַיְסוֹד בָּהּ:ח בַּת בָּבֶל הַשְּׁדוּדָה אַשְׁרֵי שֶׁיְשַׁלֶּם לָךְ אֶת גְּמוּלֵךְ שֶׁגָּמַלְתְּ לָנוּ:ט אַשְׁרֵי שֶׁיֹּאחֵז וְנִפֵּץ אֶת עֹלָלַיִךְ אֶל הַסָּלַע:
נקרא  10  פעמים

לוח מודעות

למעלה