בריאות מה עושים כשהרופאים לא מסכימים אחד עם השני?

אפכא מסתברא

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
שתהיה לילד רפואה שלימה. אל תשכחו להתפלל שה' ינחה אתכם בדרך הנכונה ביותר לטפל בו. (לא על אף אחד - אנחנו עברנו משהו כזה, קצת יותר מסובך - כי מה שרופא אחד אמר שחייבים לעשות לבתי אמר השני שזה יהרוג אותה, ומה שהשני אמר שחייבים לעשות, אמר הראשון שזה יהרוג אותה... שאלנו אדמו"ר ועשינו כדבריו.)

תותית י.

משתמש מקצוען
למה לא לחזור לרופא א' ולהראות לו את החו"ד של רופא ב' וכביכול להתייעץ איתו עם ההמלצות של רופא ב' נכונות..
בכל אופן שיהיה לילד בריאות איתנה בקרוב!

מיכל ב'

כתבת
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
שתהיה לילד רפואה שלימה. אל תשכחו להתפלל שה' ינחה אתכם בדרך הנכונה ביותר לטפל בו. (לא על אף אחד - אנחנו עברנו משהו כזה, קצת יותר מסובך - כי מה שרופא אחד אמר שחייבים לעשות לבתי אמר השני שזה יהרוג אותה, ומה שהשני אמר שחייבים לעשות, אמר הראשון שזה יהרוג אותה... שאלנו אדמו"ר ועשינו כדבריו.)
ומה היה בסוף?

H. Clin

משתמש מקצוען
לפנות לאחראי קופת חולים / מרפאה/ בית חולים. זה לא מקצועי ולא אתי.
הם לא עובדים באותו בי"ח ורק אחד מהם עובד דרך הקופה כך שאין גוף אחד שאחראי על שניהם (חוץ ממשרד הבריאות).

נערך לאחרונה ב:

%IOO

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
רפואה שלימה!!!

כוכב103

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
עימוד ספרים
הייתי מתייעצת עם פירר או בני פישר
או שיכריעו
או שיפנו לרופא חדש שיקח את כל התיק עליו

זה באמת בעייתי להיות מתאמת בין שני רופאים..
וזה ממש לא מקצועי שאת צריכה להכריע בזה

ברכה וישועה

משתמש פעיל
1.כדאי לך לבקש מאדם שמכיר את הרופא שיעביר את זה בקלילות שהלכת אילו.
2. אפשר לתרץ תמיד ולומר כי הרב האדמו"ר אמר לי כך
3. יש גם קבוצות של יועצים רפואים אני מאמין שהם כבר נתקלו בבעיה זו ויכו לומר עוד רעיונות

יוסף בן שאול

משתמש רשום
ואל זה נאמר טוב שברופאים לגהינום!
בשל משחקי כבוד, הילד לא מקבל את הטיפול הראוי
ואמא שלו צריכה להסתבך למי להאמין

ד. פריד

משתמש מקצוען
אי הייתי פונה לרב.
כן, לא כי זו שאלה הלכתית אלא כי הוא האדם החכם ביותר והאובייקטיבי ביותר שיהיה מוכן לדון בדבר.
אגב,
על פי ההלכה כדאי לשאול עוד רופא מומחה ולעשות לפי הרוב.
זה לא מדוייק, מכיוון שהטיפול יכול גם להזיק לילד, לכן יש שאלה הלכתית האם נכון מחמת הספק לגרום לנזק או כאב לילד בידיים. אני מכיר מקרה שרב גדול הורה ללכת על טיפול פחות אגרסיבי (שבסוף ב"ה הועיל) מהסיבה הזו.
רפואה שלימה

H. Clin

משתמש מקצוען
זה לא מדוייק, מכיוון שהטיפול יכול גם להזיק לילד, לכן יש שאלה הלכתית האם נכון מחמת הספק לגרום לנזק או כאב לילד בידיים. אני מכיר מקרה שרב גדול הורה ללכת על טיפול פחות אגרסיבי (שבסוף ב"ה הועיל) מהסיבה הזו.
רפואה שלימה
במקרה שלנו, הטיפול הוא ברור ואין על זה ויכוח. (זה טיפול שהוא קיבל בעבר עם הצלחה מרובה אבל הוא הופסק לתקופת נסיון והיתה התלקחות חדשה הרבה יותר קשה ממה שראינו אי פעם.) הדיון הוא על המינון והבדיקות הפולשניות שגם כרוכות בסיכון מסוים.

מיכל ב'

כתבת
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
יש לך קבוצה/ מישהו שמתמודד עם אותה תופעה כרונית שאת יכולה להתייעץ?
הרבה פעמים את יכולה לשמוע מהורים דעות על רופאים,
ולהבין כמה להתייחס אליו וכמה לא..

מישהו2

משתמש רשום
להתייעץ עם רב, עסקן רפואי.
והעיקר העיקר. לא להסתמך רק על התשובות כאן.
רפואה שלימה

חנש

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי
יש מושג של חוות דעת שניה, ובד"כ יש גם זכאות מהקופה להחזר
על התייעצות.
לגבי רופא א' - הוא אמור להיות קשוב ולכבד אותך, מותר לך ורצוי שתקבלי חוות דעת שניה,
במיוחד שמדובר על 2 תחומי התמקצעות.
חוות דעת שניה יכולה להאיר לך בנושא הטיפול.
אם רופא א' לא קשוב, אז זו בעיה בפני עצמה, את לא צריכה לחשוש ממנו, אם את מבררת את העניין באופן עניני,
ובפרט שהנושא דורש שיתוף פעולה.
אם התגובה שלו לא מתאימה אז אולי הוא גם פחות מתאים לנהל את התיק.
(לי היה מקרה שרציתי חוות דעת שניה, והמנתח התקשר לפרופסור שביקש בדיקה נוספת, ובית החולים אישרו את
הבדיקה בגלל שיתוף הפעולה, לאחר מכן הוא אמר לי שהם עבדו בעוד שיתופי פעולה של כתיבת חוות דעת משפטית
בנושא רפואי - רופא ששייך לבית חולים מתקדם לא חושש להתייעץ ולעבוד בשיתוף פעולה, ולהיות קשוב להורה.
מה שחשוב זה לא להגיד לרופא מה לעשות, כי זה מאוד מרגיז אותם, כי הם מחליטים, אבל כן לפרט את הנתונים.)

nechami21

משתמש מקצוען
הם לא עובדים באותו בי"ח ורק אחד מהם עובד דרך הקופה כך שאין גוף אחד שאחראי על שניהם (חוץ ממשרד הבריאות).
פונים לכל גוף בנפרד. למנהל המחלקה בבית החולים, ולמנהל סניף בקופה. כל עוד הם עובדים בגוף ציבורי זה חלק מהקוד האתי שלהם. (כותבת כעובדת קופ’’ח)

Harmonyapro

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
ניסיתי, תאמיני לי. אחד מהם לא מעוניין בזה.
תרשי לי לנחש שזה אותו אחד שאת חוששת לפגוע בו?!

תראי,
זה נכון שזה מצב סופר רגיש, ועדיין אולי כדאי שתסבו את תשומת לבכם שהמחיר הרגשי שהרופא הזה דורש ממכם הוא קצת חריג?!
ועם כל זה שהוא רופא טוב, עדיין זה משהו שצריך לקחת בחשבון..

אני הייתי נכנסת לאחד מגדולי ישראל לשאול גם אם הדברים ברורים כשמש.
אישית לא פעם יצא ששאלנו את מרן הרב גרשון אדלשטיין זצוק''ל, בדברים שהיו נראים ברורים כשמש, ובסה''כ השאלה הייתה לשם ברכה, והוא הורה דברים שאולי היה נראה טיפה מוזר והשתדלנו לעשות את זה באמונת חכמים שלמה,
ותאמיני לי ראינו נסים כמעט מעל דרך הטבע.
ואם לא רב אז לפחות פירר או משהו בסגנון.
מעבר לידע הרפואי הם יודעים להתנהל עם פרופסורים ''חשובים'' ומכירים את השפה שלהם.

ביתיפה

משתמש צעיר
שאלה תאורטית

אם נותנים לך לבחור שרופא אחד-מבין 2 הרופאים יטוס לחו"ל -באיזה רופא היית בוחרת שישאר בארץ?

H. Clin

משתמש מקצוען
תרשי לי לנחש שזה אותו אחד שאת חוששת לפגוע בו?!

תראי,
זה נכון שזה מצב סופר רגיש, ועדיין אולי כדאי שתסבו את תשומת לבכם שהמחיר הרגשי שהרופא הזה דורש ממכם הוא קצת חריג?!
ועם כל זה שהוא רופא טוב, עדיין זה משהו שצריך לקחת בחשבון..
איך ידעת?
את צודקת אבל זה ממש לא פשוט לעבור רופא. המחלה של הבן שלי די נדירה ואין הרבה רופאים שמכירים אותה כמו שהוא מכיר. יש לו סיפורי הצלחה במקרים שכל הרופאים הרימו ידיים. הבן שלי די מורכב ולא הגיב לטיפולים שונים כמו שצפוי ואנחנו באמת צריכים דווקא את הרופא הזה שהוא מספר 1 באיזור שלנו.

אם נותנים לך לבחור שרופא אחד-מבין 2 הרופאים יטוס לחו"ל -באיזה רופא היית בוחרת שישאר בארץ?
את מתכוונת לביקור של כמה שבועות/חודשים או שיעבור לשם לתמיד?
אם זה הראשון, אז רופא א' כי כרגע אני רוצה לפעול לפי ההמלצה של רופא ב'.
אם הכוונה להשאר בחו"ל, אז יהיה לי מאוד קשה בשני המצבים, אבל כנראה שהייתי בוחרת את רופא ב'. אם רופא א' עובר, אנחנו נעבור איתו, לא משנה לאיזו מדינה בעולם.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  11  פעמים

לוח מודעות

למעלה