דרוש מידע מה התפקיד של הפסיכולוגית בתוך הקהילה?

מצב
הנושא נעול.

לבן

משתמש סופר מקצוען
[QUOTE="לבן, post: 8624644, member:

בד"כ הם כאלה מקצועיים מאד עם נסיון ארוך שנים ואנשים מוכנים לשלם מחיר גבוה יותר ללכת למישהו מאד מבוקש, או שהם מתוך הקהילה החרדית מיינסטרים ומקושרים מאד, ככה שסמינרים רבנים עסקנים ועוד מפנים אליהם. יש בודדים כאלה.
אכן
יש להם ערך מוסף
[/QUOTE]
לא מכחישה.
לפסיכיאטרים ועוד אני שולחת באופן פרטני לאנשי מקצוע הכי גדולים, שמתמחרים יקר מאד.

בנימיני

משתמש מקצוען
ועוד משהו, בקורסי NLP מסויימים מדריכים לקחת מחיר של כ600 ש"ח לפגישה מתוך תפיסה של עיקוף מנגנוני המוח והתת מודע (המקובלת בתפיסה של הNLP ). ברגע שאדם משלם 600 ש"ח הוא יהיה ממושמע לטיפול וירגיש הטבה גדולה יותר מאשר בשעה שישלם 200

ובכן, לא ממליצה לשלם לפגישה עם שום מטפל סכומים כאלה.
מצחיק לקרוא ל NLP 'טיפול'
כולה קאוצ'ינג שגם הוא מוטל בספק

שירבירשירי

משתמש פעיל
הדרך היותר קצרה היא מסלול של תואר שני בעבודה סוציאלית קלינית שמאפשרת עבודה כמטפל רגשי בפחות זמן מפסיכולוגיה
נכון.
רק עוד דבר
כל העו"סיות שפגשתי היו שכירות, אם כן, למה לא רווחי להן לפתוח קליניקה או שזה לא חוקי לתעודה שלהן?
אני שואלת כדי לדעת!
תודה על התשובות.

מוצפות עבודה.
בהחלט.
עוסיות עם תואר שני שאני מכירה, מוצפות מעל הראש.
כנ"ל מטפלות סי בי טי שעוסקות בחרדות וכפייתיות.
עבדתי בעבר עם מישהי שהיו לה כ15 מטופלים לשבוע בקליניקה הפרטית.
כשכל המדובר פה הוא בחרדיות עצמאיות?
אני שואלת שוב כדי לדייק לעצמי,
תודה

שירבירשירי

משתמש פעיל
למה את נמשכת לתחום הטיפול דווקא?
עניין של טעם..
עוסיות עם תואר שני שאני מכירה, מוצפות מעל הראש.
כנ"ל מטפלות סי בי טי שעוסקות בחרדות וכפייתיות.
עבדתי בעבר עם מישהי שהיו לה כ15 מטופלים לשבוע בקליניקה הפרטית
עוד שאלה
בעצם אם הבנתי נכון גם כאלה שלמדו CBT באופן יסודי מאוד, זה גם נחשב, ויעידו על כך כמות המטופלים
אז אם בודקים לפי רווח,
זה גם דבר משתלם, לא?
וזה ספציפי על סי בי טי או על עוד?

תודה.

ELFISH

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
נכון.
רק עוד דבר
כל העו"סיות שפגשתי היו שכירות, אם כן, למה לא רווחי להן לפתוח קליניקה או שזה לא חוקי לתעודה שלהן?
אני שואלת כדי לדעת!
תודה על התשובות.
להיות עצמאית זה לא פשוט. צריך לבנות קליינטורה, צריך לדאוג להדרכה באופן עצמאי- וכל עוס"ית צריכה הדרכה. יש גם ענינים של הסמכה מתי אפשר לקבל פרטי ושהמטופלים יקבלו החזר מהביטוח. להיות עצמאי זה עסק לכל דבר, יש שמצליחים אחרי הרבה שנים ויש שלא. לכן רוב מוחלט של העוסי"ם עובדים כשכירים במערכות שונות.
בעצם אם הבנתי נכון גם כאלה שלמדו CBT באופן יסודי מאוד, זה גם נחשב, ויעידו על כך כמות המטופלים
אז אם בודקים לפי רווח,
זה גם דבר משתלם, לא?
CBT זה קורס נוסף, אחרי שיש רשיון כעו"ס.

ולעולם אל תחשבי במושגים של "יעידו כמות המטופלים". מבחוץ, כל בעל עסק נראה מליונר. עוד לא מצאתי עו"ס שהוא איל הון.

שירבירשירי

משתמש פעיל
להיות עצמאית זה לא פשוט. צריך לבנות קליינטורה, צריך לדאוג להדרכה באופן עצמאי- וכל עוס"ית צריכה הדרכה. יש גם ענינים של הסמכה מתי אפשר לקבל פרטי ושהמטופלים יקבלו החזר מהביטוח. להיות עצמאי זה עסק לכל דבר, יש שמצליחים אחרי הרבה שנים ויש שלא. לכן רוב מוחלט של העוסי"ם עובדים כשכירים במערכות שונות.
אבל זה סותר את ההגיון שיש כמעט בכל שכונה מטפלת רגשית שפותחת קליניקה
או שאולי הן עובדות בשחור?
אבל רבות מהן מתוקצבות ואפשר להשיג מימונים דרך ארגונים
אז השאלה נשארה
למה לעו"ס זה לא משתלם ולמטפלת כן?
ואם בגלל המחיר עלות, כתבו כאן שהמחיר לעו"סית הוא גג 400
ואת זה אני באמת לא מבינה, לא חסר מטפלות שלוקחות 300-400,
אז עוס ופסיכולוגיה עולה על מטפלת רק בתעודה?
עכשיו עזבי את המקצועיות והס"ד וכל שאר הדברים שלא תלויים בנו,
ריאלי,
השוק מוצף מטפלות פרטיות שלוקחות מחיר כמעט כמו פסיכולוגיות ועוסיות
איפה הרווח הגדול של העוסיות והפסיכולוגיות??

ELFISH

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
אז השאלה נשארה
ואם בגלל המחיר עלות, כתבו כאן שהמחיר לעו"סית הוא גג 400
ואת זה אני באמת לא מבינה, לא חסר מטפלות שלוקחות 300-400,
אז עוס ופסיכולוגיה עולה על מטפלת רק בתעודה?
עכשיו עזבי את המקצועיות והס"ד וכל שאר הדברים שלא תלויים בנו,
ריאלי,
השוק מוצף מטפלות פרטיות שלוקחות מחיר כמעט כמו פסיכולוגיות ועוסיות
איפה הרווח הגדול של העוסיות והפסיכולוגיות??
השוק מוצף בשרלטנים, ויש גם תמימים שמשלמים להם. האם הם מתפרנסים מזה? חלק כנראה שכן. כמו שיש גנבים שמתפרנסים היטב מלגנוב. רוב המטפלים הלא מוסמכים- לא מצליחים לעשות מזה פרנסה. זה שהם מפרסמים שלוקחים 300 לפגישה לא אומר שיש מי שמשלם.
מי שמתוקצב ע"י ארגונים זה אך ורק מטפלים מוסמכים עם תואר שני שטובים לסוג מסוים וצר של בעיות, עוסי"ם שלמדו קורסי הרחבה משמעותיים ופסיכולוגים.

שירבירשירי

משתמש פעיל
מי שמתוקצב ע"י ארגונים זה אך ורק מטפלים מוסמכים עם תואר שני שטובים לסוג מסוים וצר של בעיות, עוסי"ם שלמדו קורסי הרחבה משמעותיים ופסיכולוגים.
על זה אני חולקת או שתלוי באיזה ארגון
כי אני מכירה כמה שעובדות עם ארגונים ואין להם תואר שני!!
וזה מה שמסבך אותי פה
כי מצד אחד זה לא הולך להם, אלא הולך ובגדול!!
מצד שני לא פגשתי עדיין עוסית או פסיכולוגית עם קליניקה
ולכן זה מבלבל אותי
תודה

סנט מוריץ

משתמש צעיר
לא פגשת את האנשים הנכונים.
פסיכולוגיות ועוסיות קליניות חרדיות עובדות בקליניקה פרטית, והרבה מאד.
מה כן? הן בד"כ לא מנופפות בזה תחת כל עץ רענן, בניגוד למטפלות רגשיות.
אולי לכן לא פגשת אותן.

ELFISH

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
על זה אני חולקת או שתלוי באיזה ארגון
כי אני מכירה כמה שעובדות עם ארגונים ואין להם תואר שני!!
וזה מה שמסבך אותי פה
כי מצד אחד זה לא הולך להם, אלא הולך ובגדול!!
ולכן זה מבלבל אותי
תודה
אז תשאלי אותן מי מתקצב אותן.
אני מכירה הרבה מאד עוסי"ם חרדיים שאחרי עבודהקשה, לימודים והשקעה מתפרנסים יפה. מתוכם אלה שעובדים כעצמאים משלבים עבודה כשכירים.

טיפ קטן- לעולם לא מאמינה לאמירות של "הולך להן בגדול". לעולם.

שירבירשירי

משתמש פעיל
אני מכירה הרבה מאד עוסי"ם חרדיים שאחרי עבודהקשה, לימודים והשקעה מתפרנסים יפה. מתוכם אלה שעובדים כעצמאים משלבים עבודה כשכירים.
ואולי את מכירה פסיכולוגיות חרדיות?
אוף
אני לא מוצאת כאלה,
רובן עו"סיות

לבן

משתמש סופר מקצוען
כשכל המדובר פה הוא בחרדיות עצמאיות?
כן.
סי בי טי של איט"ה הם לימודים של שלוש שנים לפחות ואח"כ עוד הדרכה ארוכה. ואלו לימודים רק לבעלי תואר ראשון טיפולי לפחות. ממה שראיתי מטפלים קוגנטיביים התנהגותיים טובים הם הכי מבוקשים, בגלל יעילות הטיפול והמיקוד שלו. המטפלים הטובים שאני מכירה, שעובדים בהדרכה ובלמידה בלתי פוסקת - מפוצצים.
אז השאלה נשארה

רוב העו"סיות שאני מכירה עובדות גם פרטי, הן פשוט לא מפרסמות את זה מרוב שהן עמוסות. המטפלת הכי עמוסה שאני עובדת מולה מעולם לא פרסמה את שמה בשום מקום. גם אם תחפשי בכל העיתונים הקיימים ובאתרים השונים - לא תמצאי את השם שלה. מגיעים אליה מפה לאוזן. פסיכיאטר מפנה, עו"סית מפנה, מטופלים מפנים זה את זה. רבנים בבתי דין מפנים. רבני קהילה. כל מי שנחשף לסיפורי הצלחה ולטיפול - מפנה.

רוב הפרסומת לגדולים בתחום היא מפה לאוזן.

כאחת שיוצא לה לראיין הרבה מטפלות אגלה לך סוד כמוס: רוב אלו שמפרסמות ומתראיינות שוב ושוב מוכנות לעבוד בכל עבודה שהיא גם בשכר נמוך, אין להן כמעט רווח, ורוב המטפלות הרגשיות בקהילה שלנו לא מרוויחות מעבר ל2000-3000 ש"ח בחודש וגם זה אמרתי בהגזמה.
הנפנוף בתחום ו"ביש לי קליניקה" וה"מטופלים שלי" פשוט מיותר. רוב המטפלות עניות מרודות ולמרות כל התעודות והפרסומות וההגדרות ל"מחלצת ממצבי תקיעות בשידוכים" סטייל יעוץ עסקי של יוסי לוי- לא עושות פרסומת אמיתית ולא מביאות פרנסה.
שוב, אני פוגשת מאות מטפלות רגשיות, לרובן הגדול אין יותר מחמש מטופלים שבועיים בקליניקה.

כל הבאזז סביב תחום הטיפול הרגשי נוגע למכוני הלימוד הקיימים, מטפלות רגשיות ללא הסמכה אקדמאית, נדיר מאד שמגיעות לרווח חודשי כשל שכירה בשכר מינימום. וגם זה בעבודה בלתי פוסקת, בפרסומת.

לבן

משתמש סופר מקצוען
אין דבר כזה.
טיפול דורש תואר שני.
בעבר תעודה מאיט"ה הייתה גם לבעלי תואר ראשון טיפולי. בשנה האחרונה הם החמירו נהלים, כך שמעתי.
עדיין איט"ה הם היחידים שמסמיכים גם בבתי המורה השונים עם תואר שני אקווילנטי, ויתכן שגם עם ראשון אקווילנטי. לכן זו אפשרות יחידה לאישה חרדית שלא מעונינת בלימודים אקדמאיים. יש עוד אפשרויות כמו ניתוח התנהגות, ולימודים דומים נוספים.

שירבירשירי

משתמש פעיל
מה יעזור לך למצוא אחת כזו?
לשמוע ממנה איפה היא מתעסקת או איפה יש תעסוקה והאם זה מבוקש, אבל ענו לי על זה פחות או יותר..
סי בי טי של איט"ה הם לימודים של שלוש שנים לפחות ואח"כ עוד הדרכה ארוכה. ואלו לימודים רק לבעלי תואר ראשון טיפולי לפחות. ממה שראיתי מטפלים קוגנטיביים התנהגותיים טובים הם הכי מבוקשים, בגלל יעילות הטיפול והמיקוד שלו. המטפלים הטובים שאני מכירה, שעובדים בהדרכה ובלמידה בלתי פוסקת - מפוצצים
דוקא איט"ה?
כי יש עוד מקומות
בררתי בתילתן וגם שם זה 3 שנים
אבל ממש מתסכל אותי
איפה הן מתחבאות כולן??
איך יכול להיות שאת מכירה ואני מכירה בקושי אחת כזו שעובדת בפרטי?!!
באמת,
ויוצא לי להפגש עם כל מיני סגנונות מקצוות שונות באוכלוסיה
משפחות של רווחה בד"כ דרך עיריות
נוער בסיכון ראיתי שהלכו דרך קופ"ח
פגשתי נערה אחת שהכירה עו"סית דרך בית חולים והמשיכה ללכת אליה בפרטי. זהו.
יש עו"סית אחת שהיא גם סופרת, לא אנקב בשמה, שהיא כמדומני מקבלת גם בפרטי וזה אחרי שהיה לה קליניקה גם בתור מטפלת רגשית,
אז באמת את אומרת לי מידיעה אישית שלך שיש שוק מוצף של עוסיות ופסיכולוגיות שעמוסות בפציינטים ואני הכי מאמינה לך בעולם וכנראה שאני לא נפגשתי איתן
זה מעודד אותי שזה קיים בציבור, מאוד!

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צז

א יי מָלָךְ תָּגֵל הָאָרֶץ יִשְׂמְחוּ אִיִּים רַבִּים:ב עָנָן וַעֲרָפֶל סְבִיבָיו צֶדֶק וּמִשְׁפָּט מְכוֹן כִּסְאוֹ:ג אֵשׁ לְפָנָיו תֵּלֵךְ וּתְלַהֵט סָבִיב צָרָיו:ד הֵאִירוּ בְרָקָיו תֵּבֵל רָאֲתָה וַתָּחֵל הָאָרֶץ:ה הָרִים כַּדּוֹנַג נָמַסּוּ מִלִּפְנֵי יי מִלִּפְנֵי אֲדוֹן כָּל הָאָרֶץ:ו הִגִּידוּ הַשָּׁמַיִם צִדְקוֹ וְרָאוּ כָל הָעַמִּים כְּבוֹדוֹ:ז יֵבֹשׁוּ כָּל עֹבְדֵי פֶסֶל הַמִּתְהַלְלִים בָּאֱלִילִים הִשְׁתַּחֲווּ לוֹ כָּל אֱלֹהִים:ח שָׁמְעָה וַתִּשְׂמַח צִיּוֹן וַתָּגֵלְנָה בְּנוֹת יְהוּדָה לְמַעַן מִשְׁפָּטֶיךָ יי:ט כִּי אַתָּה יי עֶלְיוֹן עַל כָּל הָאָרֶץ מְאֹד נַעֲלֵיתָ עַל כָּל אֱלֹהִים:י אֹהֲבֵי יי שִׂנְאוּ רָע שֹׁמֵר נַפְשׁוֹת חֲסִידָיו מִיַּד רְשָׁעִים יַצִּילֵם:יא אוֹר זָרֻעַ לַצַּדִּיק וּלְיִשְׁרֵי לֵב שִׂמְחָה:יב שִׂמְחוּ צַדִּיקִים בַּיהוָה וְהוֹדוּ לְזֵכֶר קָדְשׁוֹ:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה