דרוש מידע מה התפקיד של הפסיכולוגית בתוך הקהילה?

מצב
הנושא נעול.

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
כפי האמור למעלה, ה'מלג"ח' יהיה בפיקוח מועצה של 50 אנשי מקצוע בתחום, שכל דיון והחלטה שלהם יהיה בשקיפות ויפורסם לציבור, ויצטרך לעבור אישור ברוב קולות.
בנוסף, כל החלטה תיצטרך לידון במועצת הרבנים, שתמנה כ-50 רבני קהילות.

האינטרס החרדי הציבורי, יהיה לשמר את האמינות של הגוף.
ביום שבו יתפרסם פרוטוקול כלשהו מאיזו אסיפה ציבורית חרדית - יהיה על מה לדבר.
בינתיים אין שום גוף חרדי ציבורי שאינו תלוי במפלגה או במגזר כלשהו, שתולים את עצמם ברבנים, וכמובן שבאותו רגע שהגוף תלוי כביכול ברבנים - אסור לדבר עליו מטוב ועד רע.
לא צריך דוגמאות.

מירי עוס

משתמש מקצוען
בלת"ק חלקי

האם למי שעבר רק תואר ראשון או התקבל לתואר שני בלי מיון ולא עשה התמחות - נותנים לעבוד עם בני אדם בצמתים הכי קריטיים בחיים שלהם ולחרוץ גורלות?
אם זה כך, זה מחדל עצום של המדינה ומסביר כמה וכמה דברים.

ראשית, ההכשרה בעו"ס כחלק מהתואר הראשון, היא כן קלינית (ההיפך, לרוב, היא יותר קלינית, ופחות עבודה סוציאלית של שירותי רווחה), הכשרה עם הדרכה צמודה על כל טיפול וטיפול, מה שמאפשר סינון.
בנוסף, ישנן הדרכות קבוצתיות, ועבודה קבוצתית- כמין טיפול קבוצתי, מה שגם מאפשר לסנן..
להיות מטפל, זה ממש לא קל, ומנסיון, אלא שלא היו מתאימים לזה, רובם (כן, לא יכולה להתחייב שכולם..:(..) לא פתחו קליניקות ונשרו גם ממקומות עבודה.

העו"סים הקליניים המקצועיים, כמו גם הפסיכולוגים, לרוב, לומדים הכשרות וקורסים נוספים כדי להיות מטפלים טובים יותר

ולגבי פקידות סעד, לא נהיים ברגע.
צריך וותק ונסיון. המערכת מתרשמת מיכולת העובד והמדריכה מכירה את העובדת מקרוב, ורק אז מפנה לאפיק הזה.
כדי לקבל מינוי, יש צורך בקורס של שנה. טרם הקורס יש לעבור ראיונות אצל: רכזת חוק נוער באגף, פקידת סעד מחוזית, בי"ס ללימודי ע"ס. ורק אז מתחילים ללמוד.
כל החלטה הכרוכה בהתערבות בחוק, נעשית רק לאחר התייעצות של כל עובדי חוק נוער המשוייכים לאותו מחלקה..
הקיצור, החלטות גורליות לא מוחלטות מהשרוול, ולא ע"י משהו שבקושי סיים לימודים..

מקווה שלא הלאתי..:)

bat 7

משתמש סופר מקצוען
בכל תחום יש את השרלטנים שלו. והם מרויחים הכי הרבה מככככוווווולללללם.
לא חושבת שכל היועצים העסקיים שרלטנים.
אבל הם וודאי יודעים לעשות עסקים ולהרוויח הרבבבבה כסף.

0520

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
לא מתקבלים לתואר שני בלי מיון, אלא שהוא בלי השוואה למיון לתואר שני בפסיכולוגיה.
הם עושים עבודה מעשית במהלך הלימודים,
אבל לא 4 שנות התמחות אינטסיביות כמו פסיכולוגים.

לא יודעת אם זה מחדל של המדינה,
מניחה שיש גם שיקוליים מקצועיים מאחורי זה.
אבל צריך לזכור שגוף הרווחה והעו"סים הם גופים חזקים ואולי הם מצליחים לייצר דברים שאחרים לא...

בלת"ק

את עברת מבחן מתאם?
אני מתלבטת בין הסבה לתואר שני בפסיכולוגיה לבין תואר שני בעו"ס,
ההתלבטות שלי היא בעיקר בגלל המבחן מתא"ם, והאנגלית...
(פחות מפחיד אותי משך הלימודים)

bat 7

משתמש סופר מקצוען
אז רוב המועצה יקבע איך מתיחסים למעמד האישה? ואם יהיה שם למשל רוב רבנים בעד גישה מסוימת לעניני קדושה, או תכנון משפחה, אז נשים תקבלנה טיפול פסיכולוגי שמכוון להשלים עם גישה שהרוב קבע ולא למה שטוב לה או לפתור את מה שמפריע לה?

וזה רק פסיק קטן ממועצה מכוננת שאמורה לקבוע את עניני הנפש של כלל ישראל. ה' ישמור ויציל.
כי האקדמיה עצמה לא מצנזרת דעות שלא לרוחה?
האקדמיה היא גוף טהור ונקי משיקולים זרים?

userit

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
בלת"ק

את עברת מבחן מתאם?
אני מתלבטת בין הסבה לתואר שני בפסיכולוגיה לבין תואר שני בעו"ס,
ההתלבטות שלי היא בעיקר בגלל המבחן מתא"ם, והאנגלית...
(פחות מפחיד אותי משך הלימודים)
כן. אין פסיכולוג יישומי שלא עבר.

תמיד כדאי לקדם את האנגלית, צריך אותה גם בלימודים וגם בעבודה

חיולה

משתמש מקצוען
@userit קיים כזה תחום, פסיכולוגיה רפואית או שיקומית?
מה האופציות לתעסוקה בהם?

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
לא חושבת שכל היועצים העסקיים שרלטנים.
אבל הם וודאי יודעים לעשות עסקים ולהרוויח הרבבבבה כסף.
אלה שלוקחים את הסכומים הגבוהים בדרך כלל פחות טובים מאלו שלוקחים סכומים סבירים.

מירי עוס

משתמש מקצוען
יש גם וגם.
בדרך כלל העבודה היא בבתי חולים, למיטב ידיעתי.

ואגב, בבית חולים הם עושים עבודה טיפולית.
אני לומדת כרגע קורס בנושא הדרכות הורים וטיפול בהורות (נושא קליני לגמרי) רוב הפסיכולוגים בו הם פסיכולוגים שיקומיים שעבדים במחלקות בית חולים עם הורים וידלים.

userit

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
ואגב, בבית חולים הם עושים עבודה טיפולית.
אני לומדת כרגע קורס בנושא הדרכות הורים וטיפול בהורות (נושא קליני לגמרי) רוב הפסיכולוגים בו הם פסיכולוגים שיקומיים שעבדים במחלקות בית חולים עם הורים וידלים.
כמובן.
אלא מה? רק מאבחנים?
אין אפיק פסיכולוגי יישומי שבו לא מטפלים. פלא שצריך לציין את זה.
(יישומי היינו: קליני, חינוכי, רפואי, שיקומי, התפתחותי, גרונטלוגי.
לא יישומי: חברתי, תעסוקתי, ארגוני)

מירי עוס

משתמש מקצוען
כמובן.
אלא מה? רק מאבחנים?
אין אפיק פסיכולוגי יישומי שבו לא מטפלים. פלא שצריך לציין את זה.
(יישומי היינו: קליני, חינוכי, רפואי, שיקומי, התפתחותי, גרונטלוגי.
לא יישומי: חברתי, תעסוקתי, ארגוני)

לא ציינתי את זה עבורך, אלא עבור אלא המתעניינים במקצוע, ולא מכירים אותו מקרוב

עריכה: עיקר כוונתי היה להדגיש, שפסיכולוגים שיקומיים שעובדים בבתי חולים, לא עושים רק התערבויות טיפוליות נקודתיות (כמו לספר להורים על ההשלכות של המחלה על הילד וכו') אלא גם טיפול תהליכי..

נערך לאחרונה ב:

userit

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
לא ציינתי את זה עבורך, אלא עבור אלא המתעניינים במקצוע, ולא מכירים אותו מקרוב..
אני מבינה, רק חוסר הידיעה מתסכל לפעמים.
נפגשתי בעצמי בשאלה 'את גם מטפלת'?
לא. אני חותמת דו"חות במקצועי.

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
האמירות האלו על הערצת אקדמיה. אני תוהה אם הן הסטה דמגוגית של הדיון או בדיחה.
מתי אנשים יבינו שתואר הוא כלי וסטנדרט.
ואצל חרדים פי כמה וכמה.
הגישה שלנו לשוק התעסוקה בפרט אצל נשים היא פונקציונלית ועוד לא פגשתי אשה חרדית ששואפת לשבת באוניברסיטה ללמוד לדוקטורט ולחקור את גוף החולדה. פרנסה בכבוד נטו.
תואר אקדמי הוא בסך הכל שלב בהכשרה מפוקחת שמאפשרת מתן תעודה מוכרת בשוק ללומד/ת ומצד הלקוח רצון לקבל שירות כיון שידוע לו שבעל המקצוע יודע את מלאכתו והוסמך כראוי.
ביום שיסכימו הנ"ל ללכת לרופא שינים שלמד בהתכתבות באוניברסיטת לטביה או יסעו על גשר שתכנן מי שלמד שרברבות ולא הנדסה אזרחית, אז יש על מה לדבר.

bat 7

משתמש סופר מקצוען
האמירות האלו על הערצת אקדמיה. אני תוהה אם הן הסטה דמגוגית של הדיון או בדיחה.
מתי אנשים יבינו שתואר הוא כלי וסטנדרט ואצל חרדים פי כמה וכמה (הגישה שלנו לשוק התעסוקה בפרט אצל נשים היא פונקציונלית ועוד לא פגשתי אשה חרדית ששואפת לשבת באוניברסיטה וללמד ולחקור את גוף החולדה. פרנסה נטו).
תואר אקדמי הוא בסך הכל שלב בהכשרה מפוקחת שמאפשרת מתן תעודה מוכרת בשוק ללומד/ת ומצד הלקוח רצון לקבל שירות כיון שידוע לו שבעל המקצוע יודע את מלאכתו והוסמך כראוי.
ביום שיסכימו הנ"ל ללכת לרופא שינים שלמד בהתכתבות באוניברסיטת לטביה או תסעו על גשר שתכנן מי שלמד שרברבות ולא הנדסה אזרחית, אז יש על מה לדבר.
מסכימה איתך לגמרי שירה.
אבל, וכאן האבל הגדול.
להציג את זה כאילו אם יפתח מלג"ח חרדי, יהיה בו מיד עסקונה של שטיבל, ורבנים שיטו את הכף לפי הדעה שלהם.
כאילו באקדמיה החילונית הנערצת אין חבר מביא חבר, או פרופסורים שמטים את הכף לפי הדעה שלהם.
זה נחיתות חרדית. במחילה.
וקשה לקרוא את זה בלי להגיב, צר לי.

וברור לי שקראת את הספר "כל שקרי האקדמיה" נכון?

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה