דרוש מידע מה התפקיד של הפסיכולוגית בתוך הקהילה?

מצב
הנושא נעול.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
כפי האמור למעלה, ה'מלג"ח' יהיה בפיקוח מועצה של 50 אנשי מקצוע בתחום, שכל דיון והחלטה שלהם יהיה בשקיפות ויפורסם לציבור, ויצטרך לעבור אישור ברוב קולות.
בנוסף, כל החלטה תיצטרך לידון במועצת הרבנים, שתמנה כ-50 רבני קהילות.

האינטרס החרדי הציבורי, יהיה לשמר את האמינות של הגוף.
רעיון נחמד.
אוטונומיה מגזרית, סוג של.
יש בזה מלא יתרונות ומלא חסרונות, אני תוהה מה עולה על מה.

שירבירשירי

משתמש פעיל
רעיון נחמד.
אוטונומיה מגזרית, סוג של.
יש בזה מלא יתרונות ומלא חסרונות, אני תוהה מה עולה על מה.
אם מנהלי הסמינרים יקימו זה יהפוך לפוליטיקה מסריחה
אם יקום עסקן רציני, שהוא עצמו יש לו תארים, ויש רב חשוב שייתן לו אישור אולי כך זה יוכל להתנהל יותר במקצועיות

דדד

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
אשמח אם תחלקי אותם עמנו.
לא אליי היתה הפניה,
אבל אישית,
אם הייתי צריכה ללכת לפסיכולוג- בחיים לא הייתי הולכת לאחד שיש מאחוריו 50 רבנים מכל קצוות הקשת החרדית.
הייתי הולכת לפסיכולוג מומחה תל אביבי או פתח תקוואי, שהייתי מבררת עליו קודם הן על רמת המקצועיות והן על התאמתו למגזר ברמה מסוימת
(ויש כאלו. לא מכירה את תחום הפסיכולוגיה, אבל אם רופאים יש- אין סיבה שלא יהיו פסיכולוגים שמסוגלים להתאים את עצמם למטופל חרדי ולהבין אותו.)
וכמובן שהייתי מקבלת אישור מהרב האישי שלי ללכת לפסיכולוג הספציפי ההוא.
ליבי אומר לי שהייתי מעדיפה לעשות את כל הדרך לבד ולו בשביל לא להיות תחת גוף כזה.

נערך לאחרונה ב:

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
אם מנהלי הסמינרים יקימו זה יהפוך לפוליטיקה מסריחה
אם יקום עסקן רציני, שהוא עצמו יש לו תארים, ויש רב חשוב שייתן לו אישור אולי כך זה יוכל להתנהל יותר במקצועיות
אם זה יהיה אדם אחד - אז כבר יש כזה דבר. יפה בלומנטל.

אלי365

משתמש פעיל
לא אליי היתה הפניה,
אבל אישית,
אם הייתי צריכה ללכת לפסיכולוג- בחיים לא הייתי הולכת לאחד שיש מאחוריו 50 רבנים מכל קצוות הקשת החרדית.
הייתי הולכת לפסיכולוג מומחה תל אביבי או פתח תקוואי, שהייתי מבררת עליו קודם הן על רמת המקצועיות והן על התאמתו למגזר ברמה מסוימת
(ויש כאלו. לא מכירה את תחום הפסיכולוגיה, אבל אם רופאים יש- אין סיבה שלא יהיו פסיכולוגים שמסוגלים להתאים את עצמם למטופל חרדי ולהבין אותו.)
ליבי אומר לי שהייתי מעדיפה לעשות את כל הדרך לבד ולו בשביל לא להיות תחת גוף כזה.
זוהי בדיוק הנקודה.
אילו היה גוף מוסמך - שלא רק 50 רבנים עומדים מאחוריו - אלא 50 בעלי מקצוע או יותר המומחים ביותר בתחום - והיה לו נסיון והצלחה בשטח לא היה לך היסוס.
גם כשפרויד התחיל את המקצוע, אנשים לא היו הולכים למטפל בלא שהיה לו תואר רופא. וכיום אין צורך ברפואה בשביל טיפול. רצוני לומר - אמינות היא דבר נרכש.

להבנתי רוב הציבור החרדי, מודע לכך שבעניני נפש, יש חסרון גדול יותר למטפלים בעלי דעות לא ראויות.

דדד

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
אם זה יהיה אדם אחד - אז כבר יש כזה דבר. יפה בלומנטל.
טוב, היא התכוונה למישהו שמקובל על הציבור.
אני דמיינתי כזה דבר: 15 רבנים ספרדים, 15 רבנים ליטאיים ו-15 רבנים חסידים( כל אחד מחסידות אחרת :) שאחראיים על הפסיכולוג שלי. לא עשה לי טוב.
אבל נראה לי הכוונה לדמויות מוכרות ומוערכות, נגיד, זורקת- הרב חנניה צ'ולק.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
טוב, היא התכוונה למישהו שמקובל על הציבור.
אני דמיינתי כזה דבר: 15 רבנים ספרדים, 15 רבנים ליטאיים ו-15 רבנים חסידים( כל אחד מחסידות אחרת :) שאחראיים על הפסיכולוג שלי. לא עשה לי טוב.
אבל נראה לי הכוונה לדמויות מוכרות ומוערכות, נגיד, זורקת- הרב חנניה צ'ולק.
הרב חנניה צ'ולק מאד מוערך עלי (מאד מאד מאד מאד), אבל אני לא רואה למה שמו הוא ערובה לאיכות של פסיכולוג.

אלי365

משתמש פעיל
על המל"ג נכתב:
החוק קובע שבמועצה יהיו 19–25 חברים ובראשם שר החינוך המשמש כיושב ראש המועצה. המועצה רשאית לבחור מתוכה סגן. בין החברים במועצה יו"ר הוועדה לתכנון ולתקצוב, ויו"ר התאחדות הסטודנטים בישראל. לפחות שני שלישים מבין חברי המועצה הם "בעלי מעמד בשדה ההשכלה הגבוהה, שהמליץ עליהם שר החינוך והתרבות, לאחר התייעצות עם המוסדות המוכרים להשכלה גבוהה"[2]. חברי המועצה מתמנים על ידי נשיא המדינה בהמלצת הממשלה לתקופה של חמש שנים.

דדד

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
זוהי בדיוק הנקודה.
אילו היה גוף מוסמך - שלא רק 50 רבנים עומדים מאחוריו - אלא 50 בעלי מקצוע או יותר המומחים ביותר בתחום - והיה לו נסיון והצלחה בשטח לא היה לך היסוס.
גם כשפרויד התחיל את המקצוע, אנשים לא היו הולכים למטפל בלא שהיה לו תואר רופא. וכיום אין צורך ברפואה בשביל טיפול. רצוני לומר - אמינות היא דבר נרכש.

להבנתי רוב הציבור החרדי, מודע לכך שבעניני נפש, יש חסרון גדול יותר למטפלים בעלי דעות לא ראויות.
יש משמעות מאד מעטה לדעתם של 50 הפסיכולוגים, כשם יודעים שהם חייבים לעמוד בתנאיהם של 50 רבנים שונים (זה הזוי. אם כבר שיהיה רב מלווה מתוך מאגר מסוים לכל מטופל, והאחרים לא יתערבו. מה הקשר שלי לכל סוגי הרבנים על השקפותיהם השונות?)
ובל נשכח שבמדינה החמודה שלנו קיים קשר הדוק וגורדי בין פוליטיקה-תקציבים-מעמד-משפיעים בקהילה מכל סוג שהוא.

דדד

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
הרב חנניה צ'ולק מאד מוערך עלי (מאד מאד מאד מאד), אבל אני לא רואה למה שמו הוא ערובה לאיכות של פסיכולוג.
שמו אמור להיות ערובה לתכנים ראויים. הפסיכולוגים אמורים להיות ראויים בפני עצמם, בלי צורך בהמלצות מצידנו.

אלי365

משתמש פעיל
יש משמעות מאד מעטה לדעתם של 50 הפסיכולוגים, כשם יודעים שהם חייבים לעמוד בתנאיהם של 50 רבנים שונים (זה הזוי. אם כבר שיהיה רב מלווה מתוך מאגר מסוים לכל מטופל, והאחרים לא יתערבו. מה הקשר שלי לכל סוגי הרבנים על השקפותיהם השונות?)
ובל נשכח שבמדינה החמודה שלנו קיים קשר הדוק וגורדי בין פוליטיקה-תקציבים-מעמד-משפיעים בקהילה מכל סוג שהוא.
הרבנים שישוכנעו במעלת המיזם, יסכימו שכל החלטה שלהם תתקבל באמצעות רוב, ולכן "תנאים של 50 רבנים שונים" לא יהיו מחייבים, אבל רק תנאים שבהסכמת כל המועצה.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
על המל"ג נכתב:
החוק קובע שבמועצה יהיו 19–25 חברים ובראשם שר החינוך המשמש כיושב ראש המועצה. המועצה רשאית לבחור מתוכה סגן. בין החברים במועצה יו"ר הוועדה לתכנון ולתקצוב, ויו"ר התאחדות הסטודנטים בישראל. לפחות שני שלישים מבין חברי המועצה הם "בעלי מעמד בשדה ההשכלה הגבוהה, שהמליץ עליהם שר החינוך והתרבות, לאחר התייעצות עם המוסדות המוכרים להשכלה גבוהה"[2]. חברי המועצה מתמנים על ידי נשיא המדינה בהמלצת הממשלה לתקופה של חמש שנים.
האיכות של אקדמיה לא תלויה רק במל"ג (ולא בעיקר במל"ג),
האקדמיה הישראלית משחקת במגרש של האקדמיה הבינלאומית,
והאקדמיה הבינלאומית מעבירה ידע מדור לדור.

עריכה לטובת כל מי שצריך לשמוע את זה בשחור על גבי לבן:
העברתי ידע מדור לדור אינה אומרת שהידע נקי, טהור או נטול אינטרסים.
היא רק אומרת שמדובר במשהו שקשה לייצר לבד ואינסטנט תוך שנתיים עבודה.

נערך לאחרונה ב:

דדד

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
הרבנים שישוכנעו במעלת המיזם, יסכימו שכל החלטה שלהם תתקבל באמצעות רוב, ולכן "תנאים של 50 רבנים שונים" לא יהיו מחייבים, אבל רק תנאים שבהסכמת כל המועצה.
אבל למה למען ד' צריך 50 רבנים ולא מספיק שלושה מהזרם שלי? שיהיה שם מאגר של כמה רבנים שרוצים, בשעת הצורך פונים לרב מהמאגר שמקובל עליי והוא מפנה בדיסקרטיות לאחד מהמאגר. למה זה צריך להיות מסורבל יותר מזה?
2 מאגרים מקבילים, של פסיכולוגיים איכותיים, מקצועיים ומותאמים, ושל רבנים שמבינים בתחום מכל הקצוות.
הרי בסוף צריך רב אחד ופסיכולוג אחד, לא?

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה