מה הן הוצאות המחיה הסבירות למשפחה

רפ

משתמש סופר מקצוען
גם אם נגזים זה לא יותר מ500-700 ₪ לחודש
עדיין רחוק מלהשלים את הפערים המדוברים
נכון, גם אני לא חושבת שזה משלים פערים, אבל מצמצם אותם.
וככל שההכנסה יותר נמוכה, תמיכה בגובה כזה תהיה משמעותית יותר.

גלינג

משתמש סופר מקצוען
אז הנה הפרוט,
איך משפחה שאני מכירה מאד טוב, זוג + 5 ילדים חיים ברווחה כולל נופש פעם/ים בשנה, כולל ביגוד טוב, [לא כולל רכב וטיסות לחו"ל]

כל הנתונים הם בממוצע, ולא מחייב שכל חודש בדיוק לפי הטבלה, ולפי מה שנכתב פה

קצת נתונים עליהם, אמא מכניסה 6200 ש"ח, אבא מכניס 3000 ש"ח, קצבת ילדים 888 ש"ח,
הכנסות נוספות [מתנות, דמי הבראה וכו'] 500 ש"ח, [ממוצע שנתי] סה"כ הכנסות 10,588 ש"ח לחודש.
איפה 900 ₪ מעשרות??

רפ

משתמש סופר מקצוען
עוד דבר שאין התיסות זה מעשרות.
זה 1000 ש' לפי ההכנסות (ונגיד שזה כולל גם הוראת קבע לבית כנסת שזה הוצאה שיש לרב האנשים)

בקיצור יש להם 10 בנטו, 8000 הוצאות שוטפות 1000 מזה מעשרות, 1000 חסכון.
נראה לי התפלגות מאד אחראית ונכונה. צריך לזכור שהחסכון חשוב לא רק לנשואי הילדים אלא קדם גם להוצאות יקרות וחריגות כמו בר מצוה, ריהוט, יישור שיניים, רכישת פאה ועוד ועוד ועוד.
רמת החיים מאד מאד נמוכה בעיני. אי אפשר לקרא לזה רמת חיים מצוינת.
ואני לא אומרת את זה לשלילה. אנשים שיודעים לחיות ממה שיש להם רק מוערכים בעיני.

אני מסכימה עם כך שמדובר ברמת חיים נמוכה, מה שאומר שברגע שההכנסה נמוכה ב-1000, 2000 ש"ח, או שההוצאות על דיור גבוהות ב-1000, 2000 ש"ח, זה כבר לחיות על הקצה אם לא מינוס קטן כל חודש, ואין יותר מאיפה לחסוך.

האם האקסל הזה באמת מייצג מצב ממוצע? ואני מדברת מבחינת ההוצאות, כי מבחינת ההכנסות זה יותר מהממוצע.
האם אפשר להצהיר על סמך דוגמא אחת כזאת שכל אחד יכול לחסוך אלפי שקלים בחודש?

אדם לעמל יולד

משתמש מקצוען
כשמחשבים מים צריך לחשב גם ביוב, אז אם מים 80 אז ביוב זה עוד 80 בערך. ואם זה 80 מים וביוב ביחד אז צריך לדעת כל כמה זמן מתקלחים שם... (בהומור כמובן)

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
לגבי האינטרנט כנראה ששכחת שיש חיוב על תשתית
יש להם נסטיק.
ולגבי חסכון בחשמל מי שאופה כל היום לא מקבל 220 לחודש
לא כתבתי שהם אופים כל היום.
כתבתי שאופים הרבה, אבל אולי זה קצת מבחינתך, כי הם לא אופים כל היום.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
לגבי ביגוד..
אם הם קונים ברשתות חגיגיות רק בגד לשבת לכל הילדים ממוצע 150 ש"ח תחילת עונה וזה עוד זול..
ולאמא 400 שח לשבת ועוד 200 שח ליום חול ולאבא כמה חולצות כבר סיימת עם מינוס שלא נדבר על בגדי יומיום
לא מבינה איך הם עושים את זה אלא אם כן קונים בסוף עונה אבל ציינת שהם קונים כרגיל.
איפה כתבתי שהם קונים בגדים כרגיל כהגדרתך?
כתבתי שהם קונים בגדים טובים, זה ממש לא אומר בתחילת עונה.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
מישהו מכאן מקבל בממוצע חשבון חשמל דו חודשי של 440 ש'?
לדעתי גם אם מצליחים לקבל חשבון כזה פעם פעמיים בשנה, זה לא הממוצע אלא החשבון הנמוך ביותר שאפשר לקבל. (יש פה משפחה של 5 ילדים ומעלה שאי פעם ראתה חשבון נמוך מזה?)
אשמח לשמוע אם אני טועה.
שאלתי אותה שוב על הנושא [גם לי זה היה קצת מוזר] והתברר לי שהיה לי [או לה] טעות בהעתקה והסכום הנכון הוא 250 ש"ח לחודש, שבחשבון דו חודשי זה 500 ש"ח בממוצע, כך שבקיץ הם משלמים כ 600 ש"ח ובחורף כ 400 ש"ח
בנוסף מה עם הוצאות משתנות? ריהוט? טיפולי שיניים? תחזוקה (אף פעם לא מתקלקלת המכונת כביסה או דוד השמש?)
זה מסעיף הדברים הנוספים,
ובהחלט אין להם הרבה כאלו, [אולי בזכות היות האבא אברך:rolleyes:]

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
עוד דבר שאין התיסות זה מעשרות.
זה 1000 ש' לפי ההכנסות (ונגיד שזה כולל גם הוראת קבע לבית כנסת שזה הוצאה שיש לרב האנשים)
שאלתי אותה לגבי זה, והיא אמרה לי שהם קיבלו הוראה מרב, שהם צריכים לתת מעשרות, רק אחרי שמוציאים את הדברים הבסיסיים של הבית והילדים,
מה שאומר שהם משלמים כ200 ש"ח בממוצע למעשרות, [וצריך באמת להוריד זאת מחישוב החיסכון שנשאר, שזה אומר 2280 - 200 של מעשרות, - 30 שטעיתי בסעיף החשמל = 2030]
והיא לא כתבה לי את זה בהתחלה, כי זה נתון שבאמת ספציפית אליהם, ולא היה לה כ"כ נעים לשתף.

רפ

משתמש סופר מקצוען
שאלתי אותה לגבי זה, והיא אמרה לי שהם קיבלו הוראה מרב, שהם צריכים לתת מעשרות, רק אחרי שמוציאים את הדברים הבסיסיים של הבית והילדים,
מה שאומר שהם משלמים כ200 ש"ח בממוצע למעשרות, [וצריך באמת להוריד זאת מחישוב החיסכון שנשאר, שזה אומר 2280 - 200 של מעשרות, - 30 שטעיתי בסעיף החשמל = 2030]
והיא לא כתבה לי את זה בהתחלה, כי זה נתון שבאמת ספציפית אליהם, ולא היה לה כ"כ נעים לשתף.
אני גם מכירה הוראה כזאת.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
רמת החיים מאד מאד נמוכה בעיני. אי אפשר לקרא לזה רמת חיים מצוינת.
ואני לא אומרת את זה לשלילה. אנשים שיודעים לחיות ממה שיש להם רק מוערכים בעיני.
מה כ"כ נמוך בה בעינייך?

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
כשמחשבים מים צריך לחשב גם ביוב, אז אם מים 80 אז ביוב זה עוד 80 בערך. ואם זה 80 מים וביוב ביחד אז צריך לדעת כל כמה זמן מתקלחים שם... (בהומור כמובן)
שוב מדובר על ממוצע לחודש,
בחשבון הדו חודשי, הם מקבלים בממוצע, כ 160 ש"ח.

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
מה כ"כ נמוך בה בעינייך?
פחות מזה זה לחיות במינוס.
אם זה רמת חיים מצוינת. אז כל רמה מעל היא רהבתנית.
בואי תגדירי רמת חיים צנועה, רמת חיים סבירה ורמת חיים מצוינת. אם זו מצוינת. מה זו רמה צנועה?

אם נקח בחשבון את חנוכה למשל. אצלינו ההדלקה בכל יום תעלה 50 ש' בממוצע וזה רמת חיים סבירה בעיני.
יום אחד סופגניות שהילדים יקשטו בתוספות שוות (קצפת, ריבת חלב, סוכריות, שוקולד מומס)
יום אחד וופל בלגי.
יהיו סביבונים מנגנגים ומציירים.
יהיה משחק נושא פרסים.
תהיה לזניה לארוחת ערב וגם לביבות גבינה. כמובן כל אחד מהנל ביום אחר.
יהיו נסיעות לסבים ולסבתות.
תהיה הדלקת נרות בשמן זית משובח כפול 4 חנוכיות. ועוד 2 חנוכיות עם נרות צבעוניים.
יהיה גם בקבוק שמן שקניתי שמונע זליפות... פתילות מוכנות וגם קניתי חנוכיה נוספת שחסרה.

זו רמה סבירה בעיני.
כי לא קניתי ולא אקנה מתנות חנוכה (בונה על סבא וסבתא), לא נסע ללונה פארק ביום החופש שלהם וגם לא משהו צנוע יותר. אני לא לוקחת ימי חופש מטעמי חסכון מי שעושה גם את זה זה חי ברמת חיים מצוינת.

וזה חנוכה שברמת חיים צנועה אפשר באמת לצלוח בכלום כסף.
אבל פסח. אני מבינה שאת מטבח הפסח הם קבלו בילד אין במתנה לחתונה.
אנחנו כבר יותר מבוגרים מהם ועדיין כל שנה צריכים לקנות משהו משמעותי כמו סיר/ מיחם/ פלטה/ תנור ועוד ועוד.
גם סוכה הם קבלו במתנה, ואף פעם היא לא גדלה, אין צורך בריהוט מתאים, ולא מקשטים אותה.
טו בשבט הוא לא חג, וטרפת מתנות לרבס וגננות (לכל אחד רק ב20 ש') פסחה עליהם. קיטנות בקיץ הן חיני חינם. ואף פעם לא שולחים ילד לאף חוג או טיול.

נערך לאחרונה ב:

yudit10

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עברתי על ההוצאות וניסיתי להשוות לאקסל שלי...
זוג +3
הוצאות החשמל עומדות אצלי על 350 לחודש
והגיחון 250 ש"ח
אשמח מאוד לשמוע עוד ממוצעים
כי אני לא ממש מרגישה שאני מבזבזת מים או חשמל...

אדם לעמל יולד

משתמש מקצוען
עברתי על ההוצאות וניסיתי להשוות לאקסל שלי...
זוג +3
הוצאות החשמל עומדות אצלי על 350 לחודש
והגיחון 250 ש"ח
אשמח מאוד לשמוע עוד ממוצעים
כי אני לא ממש מרגישה שאני מבזבזת מים או חשמל...
אנחנו גם 3 ילדים ו 700 לחודשיים זה קצת מעל הממוצע שלנו. יש חודשים ששילמנו 400 לחודשיים ויש חודשים ששילמנו 850...
מים 5נחנו משלמים סביבות ה140 לחודשיים.

yudit10

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
אנחנו גם 3 ילדים ו 700 לחודשיים זה קצת מעל הממוצע שלנו. יש חודשים ששילמנו 400 לחודשיים ויש חודשים ששילמנו 850...
מים 5נחנו משלמים סביבות ה140 לחודשיים.
אני אצטרך לבדוק את זה עם בעלי
כי הדירה שלנו גם מחולקת כך שהחשבון משותף

תודה בכ"א

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
לא נכון לומר שאין עלויות חימום.
רוב/הרבה מהציבור ה'מרכזי' מפעיל חימום (לכה"פ בשביל הילדים).
ניתן לומר כי הם לא משתמשים בחימום.
ברור שזה הם!
כל הפירוט, זה הם!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ו'

מא וִיבֹאֻנִי חֲסָדֶךָ יי תְּשׁוּעָתְךָ כְּאִמְרָתֶךָ:מב וְאֶעֱנֶה חֹרְפִי דָבָר כִּי בָטַחְתִּי בִּדְבָרֶךָ:מג וְאַל תַּצֵּל מִפִּי דְבַר אֱמֶת עַד מְאֹד כִּי לְמִשְׁפָּטֶךָ יִחָלְתִּי:מד וְאֶשְׁמְרָה תוֹרָתְךָ תָמִיד לְעוֹלָם וָעֶד:מה וְאֶתְהַלְּכָה בָרְחָבָה כִּי פִקֻּדֶיךָ דָרָשְׁתִּי:מו וַאֲדַבְּרָה בְעֵדֹתֶיךָ נֶגֶד מְלָכִים וְלֹא אֵבוֹשׁ:מז וְאֶשְׁתַּעֲשַׁע בְּמִצְוֹתֶיךָ אֲשֶׁר אָהָבְתִּי:מח וְאֶשָּׂא כַפַּי אֶל מִצְוֹתֶיךָ אֲשֶׁר אָהָבְתִּי וְאָשִׂיחָה בְחֻקֶּיךָ:
נקרא  6  פעמים

אתגר AI

סוכות • אתגר חופשי

לוח מודעות

למעלה