מה הן הוצאות המחיה הסבירות למשפחה

מנגנת

משתמש מקצוען
בא נעזור לך בחישוב איך הם עושים זאת,

הם קונים לילד 3 זוגות לשנה בממוצע, במכירה של רמי לוי ב35 ש"ח לזוג, [נעליים מצוינות] * 3 = 105 ש"ח

כל פעם רק לילד הגדול. [מעבירים מאחת לשניה]

כל זה נכון לילד או לילדה הגדולים, אח"כ מעבירים מילד לילד, אם תוספות יותר צנועות.
קשה לקבל את זה באופן גורף.
הרי לא מעבירים גרביונים מילד לילד... הלואי שיחזיק לראשון.
בשאר הסעיפים אני בהחלט מזדהה, יש מרחב גדול לתמרון בהלבשת ילדים.
ועדיין, להחליט מראש ששלושת זוגות הנעליים לשנה יחזיקו כצפוי- קצת פחות מציאותי.

java

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
הייתי רוצה לקבל את הפרטים של הצרכנייה הזאת, כי נשמע ששווה לי לקנות שם גם במחיר של משלוח פעם בשבוע (מה שהיום אני די מתקמצנת).
כתבי בwaze 'אוטופיה'

חני בנני

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
יש להם כללית מושלם לכל הילדים, ולאמא, לכל ילד 5 ש"ח * 4 ילדים ראשונים = 20 ש"ח, ולאמא עוד 35 ש"ח הגענו ל 55 ש"ח.

מה עם עלות רופא מקצועי?
בדיקות רנטגן? אולטרסאונד? טופס 17?
אצלי זה סעיף ענק,
ותרופות?.....

פרפר

משתמש מקצוען
השאלה שלי היא יותר על חשמל.
מישהו מכאן מקבל בממוצע חשבון חשמל דו חודשי של 440 ש'?
לדעתי גם אם מצליחים לקבל חשבון כזה פעם פעמיים בשנה, זה לא הממוצע אלא החשבון הנמוך ביותר שאפשר לקבל. (יש פה משפחה של 5 ילדים ומעלה שאי פעם ראתה חשבון נמוך מזה?)
אשמח לשמוע אם אני טועה.
אנחנו משפחה ברוכה ב"ה. (למעלה מ-5 ילדים כ"י, אם להתייחס לשאלה) וזה בערך ממוצע החשמל שלנו.
אני רואה שאנחנו חריגים, אבל לא מרגישה בכלל סופר -חסכנית, ולא חושבת שאנחנו חיים בצמצום (הבן שלי היה בטוח שאנחנו נחשבים עשירים:p). אולי זה פשוט במודעות שלנו - שלא מדליקים מכשירים סתם. כשחם/קר לנו - אנחנו מפעילים מזגן. כשצריך - הכביסה במייבש. וכמובן יש בוילר - בשימוש תכוף בחורף. מה עוד? אין מיחם (מי שרוצה קפה - מרתיח לעצמו חצי דקה כמות מתאימה של מים). אופים באופן סביר. נמצאים רוב היום בבית.

yudit10

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
יועץ מסוים טען לנו שהנורמה היא סביב 3000 לנפש לשנה, כך שזה אפילו נמוך מאד.
בעיני, אני ממש לא מבזבזת על ביגוד
אלא הפוך, אפילו מצטמצמת
אבל תמיד יש את אלה שמעבירים את כל הביגוד מילד לילד

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
הם לא קונים במכולת, רק בצרכניה גדולה וזולה.
זו היתה סתם מטבע לשון.
למען הסר ספק. וכדי שלא אחשד באורח חיים בזבזני. (אין אשמה מלחיצה יותר מזו)
גם אנחנו עורכים את 100 אחוז מהקניות שלנו בצרכניה ובמכירה לקהילה. המכולת אפילו לא קרובה הביתה כך שזה לא פיתוי.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
גם בצרכניה הכי זולה שיש בקבוק שמן + ריבת תות מזויפת + קילו קמח ושמרים וסוכר יעלו הרבה מעבר ל-15 ש"ח.
ובקיצור: כשפורטים לפרוטות תרתי משמע את ההצהרות מתגלה שזה לא כ"כ מדויק.
אין לי כוח להיכנס לכל השקלים הללו, אבל אתם מתעקשים, אז בכבוד,
בקבוק שמן הם קונים במבצעים ב5 ש"ח לבקבוק [כל פעם כזאת קונים 10 בקבוקים]
קמח עולה 2.5 ש"ח, שמרים יבשים עולה להם 11 ש"ח לשנה, ולסופגניות בא נאמר 0.5 ש"ח,
סוכר עולה 4 ש"ח, ולסופגניות בא נאמר 1 ש"ח, ריבה עולה 10 ש"ח, ונניח לסופגניות 5 ש"ח,
לכמה הגענו? 5+2.5+0.5+1+5=14 ש"ח.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
מאוד מעניין אותי איך סעיף המזון והמכולת הממוצע כולל כל החגים נכנס תחת 2400 ש"ח
זה אמור להיות פי 1.5 לפחות!
כבר נכתב שיש סעיף נוסף להוצאות נוספות בחגים.

רפ

משתמש סופר מקצוען
סוכר עולה 4 ש"ח, ולסופגניות בא נאמר 1 ש"ח, ריבה עולה 10 ש"ח, ונניח לסופגניות 5 ש"ח,
אני מבינה אותך שאין לך כוח להיכנס לשקלים האלו, וגם אלו ששואלים בדרך כלל מרגישים קצת קטנוניים, ובכל זאת אני חושבת שזה חשוב כי הרבה פעמים דווקא שם מתחבאים כל מיני סודות.
תמשיכי, אדרבא.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
אנחנו משפחה ברוכה ב"ה. (למעלה מ-5 ילדים כ"י, אם להתייחס לשאלה) וזה בערך ממוצע החשמל שלנו.
אני רואה שאנחנו חריגים, אבל לא מרגישה בכלל סופר -חסכנית, ולא חושבת שאנחנו חיים בצמצום (הבן שלי היה בטוח שאנחנו נחשבים עשירים:p). אולי זה פשוט במודעות שלנו - שלא מדליקים מכשירים סתם. כשחם/קר לנו - אנחנו מפעילים מזגן. כשצריך - הכביסה במייבש. וכמובן יש בוילר - בשימוש תכוף בחורף. מה עוד? אין מיחם (מי שרוצה קפה - מרתיח לעצמו חצי דקה כמות מתאימה של מים). אופים באופן סביר. נמצאים רוב היום בבית.
כיף לשמוע.

פרפר

משתמש מקצוען
כן.
פירוט?
חישבתי עכשיו ממוצע חשמל לשנת 2019: 477.37 ש"ח.
הנמוך ביותר: 342.21 ש"ח (מרץ-אפריל, עונת מעבר).
הגבוה ביותר: 680.4 ש"ח (יולי-אוגוסט, עם המזגנים).
וזה מהחשבון האחרון:
09-10-1.png

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
הוא מה שאמרנו. רמת חיים צנועה וחסכנית מאד.
קניה במבצעים. (השקעה של זמן, סחיבה ואחסון)
ניפוי קמח.
אפיה מועטת ופשוטה הכי שאפשר.
מדהים כמה אפשר ללמוד מכזה תאור קצר.
מה שקצת מפליא אותי זה שלפי השמרים הם לא אופים חלות. לא יודעת לבדוק אבל זה מסתדר עם תקציב כה דל על אוכל (חלות זה לא ענין זול)

elibeli

משתמש מקצוען
כן.
פירוט?
וזה מהחשבון האחרון:
צפה בקובץ המצורף 580215
מה אני אגיד?
אלופים...
אין לי מושג איך מליחים לעשות את זה (מה שכן, אני גרה בקומה אחרונה והדירה שלי מאד חמה/ קרה ויש לי הרבה הוצאות חימום/ קירור)

eli3434

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
שאלתי אותה לגבי זה, והיא אמרה לי שהם קיבלו הוראה מרב, שהם צריכים לתת מעשרות, רק אחרי שמוציאים את הדברים הבסיסיים של הבית והילדים,
מה שאומר שהם משלמים כ200 ש"ח בממוצע למעשרות, [וצריך באמת להוריד זאת מחישוב החיסכון שנשאר, שזה אומר 2280 - 200 של מעשרות, - 30 שטעיתי בסעיף החשמל = 2030]
והיא לא כתבה לי את זה בהתחלה, כי זה נתון שבאמת ספציפית אליהם, ולא היה לה כ"כ נעים לשתף.

אני בטוח שזו משפחה שמתגוררת בפריפריה (ויש לכך עוד סימנים רבים)
זה לא יכול לשקף כלום למשחה שרוצה לחיות ברמה סבירה של גשמיות והן ברמה סבירה של רוחניות...
רק יאמר לזכותם שכמו שאינם מוציאים כסף על גשמיות כך אינם מוציאים על רוחניות (שיש אנשים שמשום מה רק שזה נוגע למצוות הם נהיים חסכנים...)
בכל אופן,
מי שמחפש לעצמו כאלו תירוצים בשביל לחסוך כסף כבר אמרו חז"ל עשר בשביל שתתעשר ויש סיכוי רב יותר שהוא ירוויח ככה.
הן אמנם שמעשר כספים אינו חיוב גמור אלא מנהג כהכרעת הפוסקים אלא שכבר נהגו בני התורה לתת מעשרות ויש אף מהדרין לתת חומש, ואשריהם ואשרי חלקם...
כן לגבי מצות הם קונים מצות ביש ובני התורה המהדרין במצוות קונים מצות שנאפו בחבורה שהם עולים יקר משמעותית.
ושוב לגב' ד' מינים הם יקנו הכל ביחד ב250 בצרכניה ובני התורה אשר המצוות יקרות להם ישלמו רק על אתרוג מחיר זהה או כפול...
ואפשר לשכפל את הכל לגבי גשמיות המושג 'טוב' משתנה מאחד לאד ומאחת לאחת.
רק שלא ידמו בעצמם שהם חיים חיים רגילים אלא הם חיים חיי חסכנות (ואינני אומר שזה לא טוב)

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
כן.
פירוט?
וזה מהחשבון האחרון:
צפה בקובץ המצורף 580215
אז הם מוציאים יותר ממך, כאמור 500 לדו"ח
שאלתי אותה שוב על הנושא [גם לי זה היה קצת מוזר] והתברר לי שהיה לי [או לה] טעות בהעתקה והסכום הנכון הוא 250 ש"ח לחודש, שבחשבון דו חודשי זה 500 ש"ח בממוצע, כך שבקיץ הם משלמים כ 600 ש"ח ובחורף כ 400 ש"ח

yudit10

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
לא אוהבת להכנס לקטנוניות וכו'...
אבל מה עם ביצים?
אבקת סוכר?

שמרים אצלי - מחזיק חודשיים -שלוש.
ואני משתמשת בהם כמעט רק לחלות.

וכמובן שימי לב שמדובר בסופגניות פשוטות
לפני שוקולד / סוכריות, שלא לדבר על קצפת / טעמים אחרים.

חשוב לי לציין שאני מכבדת מאוד את אורח החיים הזה
אבל בעיני הוא נמוך בהרבה מהרגיל

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ז'

מט זְכֹר דָּבָר לְעַבְדֶּךָ עַל אֲשֶׁר יִחַלְתָּנִי:נ זֹאת נֶחָמָתִי בְעָנְיִי כִּי אִמְרָתְךָ חִיָּתְנִי:נא זֵדִים הֱלִיצֻנִי עַד מְאֹד מִתּוֹרָתְךָ לֹא נָטִיתִי:נב זָכַרְתִּי מִשְׁפָּטֶיךָ מֵעוֹלָם יי וָאֶתְנֶחָם:נג זַלְעָפָה אֲחָזַתְנִי מֵרְשָׁעִים עֹזְבֵי תּוֹרָתֶךָ:נד זְמִרוֹת הָיוּ לִי חֻקֶּיךָ בְּבֵית מְגוּרָי:נה זָכַרְתִּי בַלַּיְלָה שִׁמְךָ יי וָאֶשְׁמְרָה תּוֹרָתֶךָ:נו זֹאת הָיְתָה לִּי כִּי פִקֻּדֶיךָ נָצָרְתִּי:
נקרא  4  פעמים

אתגר AI

סוכות • אתגר חופשי

לוח מודעות

למעלה