דרוש מידע מה הבעיה לגור רחוק?

מצב
הנושא נעול.

הכהה את שיניו

משתמש צעיר
לומדים שייש הפרדה וגם כשיש מונדיאל או אירוויזיון זה לא קשור אלינו ולא רואים ולא שומעים את זה ונגעלים מזה.
לא מגיעים לגיל הטיפש עשרה ומעלה ורואים במחשב בחדר סגור .
או שרואים עם חברים מהכיתה,בפריפריה....
סתם צוחק.... זה בעיקר עיניין של חינוך ותפילות לס"ד בחינוך הילדים.

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
התאוריה על זה שאת אבני הבניין הרוחניות של ירושלים ובעיקר בני ברק בנו גדולי עולם במסירות נפש.
החזו"א, הרב מפונוביז, הסטייפלער ולמטה בקודש.. ר' גרשון אדלשטיין וכו'..
וכנראה שיש משהו בזה..
רק מזכירה שבני ברק היתה אז פריפריה. הכי פריפריה שאפשר...
סבתא שלי מספרת שכשהיא התחתנה הציעו לה דירת 4 חדרים ברח' חידושי הרים שעמד להיבנות (עוד היה חולות....) היא העדיפה ברח' בנוי (איפשהו אזור אמצע חזו"א), למרות שהיה רק 2 חדרים. היא פחדה לגור בסוף הישוב...
וגם ירושלים שמחוץ לחומות, אגב. להזכיר שהעניקו משכורות למי שהתנדב לצאת לגור שם? ולמרות העוני לא היה מענה נלהב...
זה היה ממש פריפריה, עוד יותר מצפת ועפולה של היום

yitzhak123

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
למה שהנ"ל ירצה לערוך חופות בזמן שעם כשרונותיו, יכולותיו או קשריו הוא יכול להגיע לפסגה של עולם הישיבות.
נכון שבב"ב לוקחים רק את השפיצים. אבל לוקחים. ואולי יש לו סיכוי להיות בשפיצים. מהפריפריה בכלל לא לוקחים
לא יודע מהיכן המידע שלך.

הישיבות הגדולות היום מספקים בערך 6 משרות הוראה "בפסגת עולם הישיבות" על אלף בחורים, (ובדרך כלל אף אחד לא יוצא שם לפנסיה...)
ישיבות קטנות קצת יותר.

ובכל אופן, אחוז המשרות הקיים הוא אפסי ביחס לכמות האברכים הרצינים שיש, גם בבני ברק.

קראתי את האשכול המרתק כולו ואני חושבת שיש לי מה להוסיף אני מדברת מנסיון אמיתי
25 שנים בבני ברק
22 שנים בפריפריה הכי פריפרילית
אני רוצה לומר שנכתבו פה הרבה דברים נכונים אם כי יש כאלה שנראה לי שלא התנסו וכותבים מדמיון שזה בסדר מה לעשות האדם חי עם דמיון אנחנו בשר ודם ולגופו של עניין
אני רוצה לחדד ולהדגיש שהאשכול נפתח עבור כאלה שהיכולת שלהם הכלכלית מוגבלת וניסו כבר לגור במרכז ולא צריך לספר להם על כך

1 התחושה שאתה גר במקום שאם אתה מצליח זו הצלחה ביחס להרבה אנשים ולא ביחס למעט{בלימודים בכולל ובעבודה}
ברוך השם אנחנו מצליחים הילדים העבודה ויש לפעמים תחושה שאם הייתי גר במרכז אולי אני לא כזה
מוצלח ואם הילדים שלי לא יהיו פה תהיה להם נפילה בערך העצמי שלהם יחסית לחברה?)
2 מכיוון שגדלתי במרכז מטבע הדברים כל המשפחה גרה שם ואני מרגישה תחושת פספוס מסוימת על זה שאני נעדרתי בעבר ולא כיום כי כיום יש יותר תחבורה וגם מי שמחזיק רכב זה אחרת..
3 יש רמת נחיתות מסוימת לטעמי באיזור שלי של חלק מהאנשים שמרגישים שמפספסים משהו ואני לא אוהבת את הנחיתות ורוצה להרגיש שגרה ליד אנשים שגרים מלכתחילה כמובן לא כולם ויכול להיות שזו אוכלוסיה מסוימת שיכולה להיות גם במקום אחר ודל
4קושי שהוא גם מעלה לפני שמחות להתארגן עם הקניות אבל זה פתיר
5 אין לי מגוון דירות יפות באיזור החרדי גם אם אני רוצה לשלם ולכן זה נושא שהקבלנים צריכים לקחת לתשומת לב
המעלות של הפריפריה שלי
העבודה 15 דקות מהבית בלי פקקים
אני מקבלת משכורת על ללמד 10 תלמידים זהה למשכורת שמקבלת מורה שמלמדת 40
בשמחות יש הרבה עזרה לבר מצווה שלי הכל הכינו החברות
כשהיינו אבלים את כל השבת אירגנו החברות
אין לי לחץ כלכלי בכלל
בעלי כאברך לא מגלגל חובות כשאבא שלו שגר במרכז שרף את כל הערב על גלגול חובות
חברה שלי אמרה שהייתה מתביישת לצאת בבני ברק כשכל הגמחים מכירים אותו
אחיין שלי שאבא שלו בן תורה שעובד היה אצלינו והיה בהלם ממה שאנחנו מרשים לעצמינו שאצלם
לא נכנס גבינות שונות ובשרים ואני מזכירה בלי חובות
חשבתי לעצמי טוב מה לעשות זה לממן את הדירה ..
הורים שלי גרו בבני ברק בדירה ממושכנת משלהם ועקב חובות נאלצו למכור ולקנות בפריפריה
עכשיו בגיל מבוגר מאד גרים בשכירות והמשכיר הוציא אותם מהדירה!וצריכים לגור במרכז איפה שהתרגלו כי קשה לשנות בגיל הזה מצאו שכירות בלחץ איום ועברו כשצריכים להתרגל מחדש
אוקיי תגידו לי שחיתנו ילדים והיה להם נכס למכור זה הביג דיל?
לכסות את המליון וותר חובות שלא היה להם אם מלכתחילה היו גרים בפריפריה!
כילדה אני זוכרת את אבא שלי בערבים יוצא למסע המבזה של הגלגולים בזמן הזה היה יכול להכניס כסף או ללמוד
מבחינה רוחנית פה מעריצים את האנשים הצדיקים ונגעלים מהיחצנים מעריצים את אלה שלומדים
בחתונה של הבת שלי יכולנו להצביע בתמונות מי מהפריפריה ומי מהמרכז לפי רמת הצניעות!
המודרניות שלנו הם הצדיקות בירושלים
אז הקטע של מי שכתב פה על רוחניות מופרך
היה פה אדם חולה שגר לבד כשכל משפחתו גרה במרכז ולא רוצה לעזוב כי רק פה יעזרו
הטענת רבקו אפשר היום להטעין במחשב ביתי
ביביסיטרים מצחיק אותי הבת שלי מתנדבת בארגון ביביסיטרים בחינם תמיד כשרוצים יש
ובלי תשלום
מי שיש לו הרבה ילדים קטנים צפוף יכול לשלוח למטה לבד מרוב ששמור ולבנתיים לארגן את הבית
כל הפעילויות סרטים שעורים פרטיים ועוד הרבה יותר זולים פה
בהצגות סוף שנה תמיד הילד שלך יהיה במרכז
שמחות החיסרון זה גם מעלה כי לפעמים אין כוח ללכת ולא שייך לא לבוא אז הפריפריה תירוץ
לסיכום מי שחשוב לו מאד הניראות ואיך מתקבל וכמה הוא חכם מתאים לו הפריפאריה
מי שרוצה לצאת מהדמיון ולהנות מאיכות חיים באמת זה הפריפריה
חיסרון בפריפריה ששכחתי לציין זה מי שצריך עזרה לילד חינוך מיוחד ועוד כאן יותר קשה בקיצור נראה לי שדי תימצתתי יכול להיות ששחכתי עוד נקודות ואעלה בהמשך בלנ

chaia

משתמש מקצוען
זה נכון, רק חבל שמנציחים את המציאות הזאת,
ולא יוצרים גדולי דור גם בפריפריה, כדי שהילדים שלנו, בעוד 30/40 שנה, ישרשרו בפרוג ויאמרו הרבX,Y,Z... היה מייסד עיר הקודש עפולה/חריש וכו'....
עברת חיידר חיידר בכל ערי הפריפריה ומצאת שבאף מקום לא גדל גדול הדור הבא?
ולמה צריך לייסד את עיר הקודש עפולה- הישוב החרדי בעפולה/ חריש וכו' כבר קיים ולא צריך לייסד אותו

אחותה

משתמש פעיל
יש קהילה גורית בדימונה
עכשיו משקיעים דירות בדרום
כולל נתיבות
ואוטוטו מגורים

אין פאנץ'

מהמשתמשים המובילים!
כתיבה ספרותית
קראתי את האשכול המרתק כולו ואני חושבת שיש לי מה להוסיף אני מדברת מנסיון אמיתי
25 שנים בבני ברק
22 שנים בפריפריה הכי פריפרילית
אני רוצה לומר שנכתבו פה הרבה דברים נכונים אם כי יש כאלה שנראה לי שלא התנסו וכותבים מדמיון שזה בסדר מה לעשות האדם חי עם דמיון אנחנו בשר ודם ולגופו של עניין
אני רוצה לחדד ולהדגיש שהאשכול נפתח עבור כאלה שהיכולת שלהם הכלכלית מוגבלת וניסו כבר לגור במרכז ולא צריך לספר להם על כך

1 התחושה שאתה גר במקום שאם אתה מצליח זו הצלחה ביחס להרבה אנשים ולא ביחס למעט{בלימודים בכולל ובעבודה}
ברוך השם אנחנו מצליחים הילדים העבודה ויש לפעמים תחושה שאם הייתי גר במרכז אולי אני לא כזה
מוצלח ואם הילדים שלי לא יהיו פה תהיה להם נפילה בערך העצמי שלהם יחסית לחברה?)
2 מכיוון שגדלתי במרכז מטבע הדברים כל המשפחה גרה שם ואני מרגישה תחושת פספוס מסוימת על זה שאני נעדרתי בעבר ולא כיום כי כיום יש יותר תחבורה וגם מי שמחזיק רכב זה אחרת..
3 יש רמת נחיתות מסוימת לטעמי באיזור שלי של חלק מהאנשים שמרגישים שמפספסים משהו ואני לא אוהבת את הנחיתות ורוצה להרגיש שגרה ליד אנשים שגרים מלכתחילה כמובן לא כולם ויכול להיות שזו אוכלוסיה מסוימת שיכולה להיות גם במקום אחר ודל
4קושי שהוא גם מעלה לפני שמחות להתארגן עם הקניות אבל זה פתיר
5 אין לי מגוון דירות יפות באיזור החרדי גם אם אני רוצה לשלם ולכן זה נושא שהקבלנים צריכים לקחת לתשומת לב
המעלות של הפריפריה שלי
העבודה 15 דקות מהבית בלי פקקים
אני מקבלת משכורת על ללמד 10 תלמידים זהה למשכורת שמקבלת מורה שמלמדת 40
בשמחות יש הרבה עזרה לבר מצווה שלי הכל הכינו החברות
כשהיינו אבלים את כל השבת אירגנו החברות
אין לי לחץ כלכלי בכלל
בעלי כאברך לא מגלגל חובות כשאבא שלו שגר במרכז שרף את כל הערב על גלגול חובות
חברה שלי אמרה שהייתה מתביישת לצאת בבני ברק כשכל הגמחים מכירים אותו
אחיין שלי שאבא שלו בן תורה שעובד היה אצלינו והיה בהלם ממה שאנחנו מרשים לעצמינו שאצלם
לא נכנס גבינות שונות ובשרים ואני מזכירה בלי חובות
חשבתי לעצמי טוב מה לעשות זה לממן את הדירה ..
הורים שלי גרו בבני ברק בדירה ממושכנת משלהם ועקב חובות נאלצו למכור ולקנות בפריפריה
עכשיו בגיל מבוגר מאד גרים בשכירות והמשכיר הוציא אותם מהדירה!וצריכים לגור במרכז איפה שהתרגלו כי קשה לשנות בגיל הזה מצאו שכירות בלחץ איום ועברו כשצריכים להתרגל מחדש
אוקיי תגידו לי שחיתנו ילדים והיה להם נכס למכור זה הביג דיל?
לכסות את המליון וותר חובות שלא היה להם אם מלכתחילה היו גרים בפריפריה!
כילדה אני זוכרת את אבא שלי בערבים יוצא למסע המבזה של הגלגולים בזמן הזה היה יכול להכניס כסף או ללמוד
מבחינה רוחנית פה מעריצים את האנשים הצדיקים ונגעלים מהיחצנים מעריצים את אלה שלומדים
בחתונה של הבת שלי יכולנו להצביע בתמונות מי מהפריפריה ומי מהמרכז לפי רמת הצניעות!
המודרניות שלנו הם הצדיקות בירושלים
אז הקטע של מי שכתב פה על רוחניות מופרך
היה פה אדם חולה שגר לבד כשכל משפחתו גרה במרכז ולא רוצה לעזוב כי רק פה יעזרו
הטענת רבקו אפשר היום להטעין במחשב ביתי
ביביסיטרים מצחיק אותי הבת שלי מתנדבת בארגון ביביסיטרים בחינם תמיד כשרוצים יש
ובלי תשלום
מי שיש לו הרבה ילדים קטנים צפוף יכול לשלוח למטה לבד מרוב ששמור ולבנתיים לארגן את הבית
כל הפעילויות סרטים שעורים פרטיים ועוד הרבה יותר זולים פה
בהצגות סוף שנה תמיד הילד שלך יהיה במרכז
שמחות החיסרון זה גם מעלה כי לפעמים אין כוח ללכת ולא שייך לא לבוא אז הפריפריה תירוץ
לסיכום מי שחשוב לו מאד הניראות ואיך מתקבל וכמה הוא חכם מתאים לו הפריפאריה
מי שרוצה לצאת מהדמיון ולהנות מאיכות חיים באמת זה הפריפריה
חיסרון בפריפריה ששכחתי לציין זה מי שצריך עזרה לילד חינוך מיוחד ועוד כאן יותר קשה בקיצור נראה לי שדי תימצתתי יכול להיות ששחכתי עוד נקודות ואעלה בהמשך בלנ
מותר לשאול באיזו עיר מדובר ?

מקבילית

משתמש רשום
זה נכון, רק חבל שמנציחים את המציאות הזאת,
ולא יוצרים גדולי דור גם בפריפריה, כדי שהילדים שלנו, בעוד 30/40 שנה, ישרשרו בפרוג ויאמרו הרבX,Y,Z... היה מייסד עיר הקודש עפולה/חריש וכו'....
כי מה לעשות ויש ירידת הדורות ואין לנו וגם לא יהיה חזון איש וסטייפלער..
עברת חיידר חיידר בכל ערי הפריפריה ומצאת שבאף מקום לא גדל גדול הדור הבא?
ולמה צריך לייסד את עיר הקודש עפולה- הישוב החרדי בעפולה/ חריש וכו' כבר קיים ולא צריך לייסד אותו
לא דיברתי על יסוד פיזי, אלא על יסוד תורני. לא משנה מה, כולל חזוא לא יהיה באף מקום.

לא מוגדרת

משתמש פעיל
יכול להיות שתעבור לגור לידך..זה באמת לא פשוט לחיות ברווח כלכלי ופתאום אין כסף ללחם וחלב

לא מוגדרת

משתמש פעיל
למה את כל הזמן מדברת על כולל חזון איש יש עוד כוללים טובים אסור לשבח מקום מסוים יכול לגרור לשון הרע כשמשבחים

הכהה את שיניו

משתמש צעיר
מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ה'

לג הוֹרֵנִי יי דֶּרֶךְ חֻקֶּיךָ וְאֶצְּרֶנָּה עֵקֶב:לד הֲבִינֵנִי וְאֶצְּרָה תוֹרָתֶךָ וְאֶשְׁמְרֶנָּה בְכָל לֵב:לה הַדְרִיכֵנִי בִּנְתִיב מִצְוֹתֶיךָ כִּי בוֹ חָפָצְתִּי:לו הַט לִבִּי אֶל עֵדְוֹתֶיךָ וְאַל אֶל בָּצַע:לז הַעֲבֵר עֵינַי מֵרְאוֹת שָׁוְא בִּדְרָכֶךָ חַיֵּנִי:לח הָקֵם לְעַבְדְּךָ אִמְרָתֶךָ אֲשֶׁר לְיִרְאָתֶךָ:לט הַעֲבֵר חֶרְפָּתִי אֲשֶׁר יָגֹרְתִּי כִּי מִשְׁפָּטֶיךָ טוֹבִים:מ הִנֵּה תָּאַבְתִּי לְפִקֻּדֶיךָ בְּצִדְקָתְךָ חַיֵּנִי:
נקרא  10  פעמים

אתגר AI

סוכות • אתגר חופשי

לוח מודעות

למעלה