דרוש מידע מה הבעיה לגור רחוק?

מצב
הנושא נעול.

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
@GRN איני מצדד לכאן או לכאן , אבל יש דברים שאי אפשר להכחיש ,
אקח לדוגמא את בני ברק , מהפן הליטאי לצורך העניין ,
איפה בפריפריה תמצאו מקום כמו כולל חזון אי"ש ??? , לאיפה תיקח את ילדיך לראות אנשים "פשוטים" המתהלכים בצידי הדרכים , אך כבר 70 שנה אין בעולמם אלא תורה ??? ,
איפה יש לך בפריפריה מקום כמו הכולל של דן גרטלר , מאות אברכים השקועים בתורה מבוקר עד ליל ???
איפה יש לך מקום שבשכונה אחת יש עשרות בתי מדרש המלאים בכוללים בכל שעות היום ???
וכו' וכו' ,
שוב , ברור שיש צדדים לכאן או לכאן , אך להכחיש את הרוחניות המורגשת לכל מתבונן , זה שקר או תמימות .
במחילה, אבל מה יותר ישפיע רוחנית על הילדים שלך - ביקור חד-פעמי בכולל חזון אי"ש, או הסתובבות יומיומית ברבי עקיבא המלאה חנויות אוכל, בגדים, מחשבים, וחרדיים מודרניים מאד?
יש לך בפריפריה המוני כוללים שיושבים בהם עשרות אברכים גם בגילאים מבוגרים, שלומדים בנחת וברוגע בלי לחשוב על הדירות במרכז שהם צריכים לתת לילדים.

אבא ל6

משתמש סופר מקצוען
גרתי שנים רבות בפריפריה לאחר החתונה וערקתי למרכז מסיבות שונות,
כן יש הבדלים במקומות מסויימים [בכל אופן היכן שהתגוררתי] ברמה הלימודית ובדברים נוספים,
אבל דבר אחד בטוח יש רבים שבמרכז לא היו צומחים כמו שהם מתעלים בפריפריה, ויש גם להיפך,
ועדיין בדורנו שמחירי הדיור בשחקים ומחירי היחידות במרכז מזנקים,
אל לנו לבוא ולמנוע מאנשים שמעוניינים לעבור בפריפריה ובטח לא להחלישם!

אין פאנץ'

מהמשתמשים המובילים!
כתיבה ספרותית
אני לא מבין אותך יש מישהו שחושב שעפולה יותר עדיף מבני ברק לשם דוגמה?

לא חושב כולם יודעים שבני ברק זה חרדי על מלא השאלה הוא האם יש אופציה לגדל שם ילדים בצורה נורמאלית האם יוקר המחיה שרק עולה ועולה נותן אופציה לגדל שם ילדים בדירה נורמאלית

כן גם ילד חרדי צריך כרית ומיטה ולא לגור בחור מתחת לרצפה עם 3 ילדים במיטה ביחידה של 25 מטר
אחרי שמבינים את זה אפשר להמשיך בדיון האם המחיר (תרתי משמע) שאלו שבוחרים לשלם כדי להישאר במרכז שווה את זה או לא ..
ראית את ההודעה שציטטתי ?
אדגיש , לא דיברתי כלל על הנקודה של זה שאתה גר רק בין חרדים , אלא על רמה גבוהה יותר , זה שאתה גר במקום בו הקירות ספוגות בקדושה . הנקודה הזו הוכחשה כמעט בפירוש בהודעה שציטטתי , לכן כתבתי מה שכתבתי ,

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
קראת את הודעתי מתחילה עד הסוף (כלומר את ההתחלה והסוף ?)
קראתי.

אבל עדיין לא הבנתי איפה הדיון

במידה ולאדם אין אפשרות ריאלית לגור במרכז
אז מה זה השיקול הזה שאתה מכניס אותו פה למשוואה

של רוחניות וקדושה וטהרה שיש בבני ברק יותר מהפרייפריה

הרי בסופו של דבר אם האפשרות הם או דירה פיצית עם 7000 שקלים(וללמוד בכולל חזון איש תוך לחץ קבוע וכו)
או לגור בפרייפריה בדירה נורמלית המרחיבה דעתו של אדם באופן שיש אפשרות ריאלית לסגור את החודש

אז זה נראה פשוט שכל בר דעת ילך לפרייפריה (אני מכיר כאלה שעזבו את המרכז לפרייפריה על שיקולים כאלה
לאחר התייעצות עם תלמידי חכמים חשובים)

אין פאנץ'

מהמשתמשים המובילים!
כתיבה ספרותית
קראתי.

אבל עדיין לא הבנתי איפה הדיון

במידה ולאדם אין אפשרות ריאלית לגור במרכז
אז מה זה השיקול הזה שאתה מכניס אותו פה למשוואה

של רוחניות וקדושה וטהרה שיש בבני ברק יותר מהפרייפריה

הרי בסופו של דבר אם האפשרות הם או דירה פיצית עם 7000 שקלים(וללמוד בכולל חזון איש תוך לחץ קבוע וכו)
או לגור בפרייפריה בדירה נורמלית המרחיבה דעתו של אדם באופן שיש אפשרות ריאלית לסגור את החודש

אז זה נראה פשוט שכל בר דעת ילך לפרייפריה (אני מכיר כאלה שעזבו את המרכז לפרייפריה על שיקולים כאלה
לאחר התייעצות עם תלמידי חכמים חשובים)
אדגיש , לא דיברתי כלל על הנקודה של זה שאתה גר רק בין חרדים , אלא על רמה גבוהה יותר , זה שאתה גר במקום בו הקירות ספוגות בקדושה . הנקודה הזו הוכחשה כמעט בפירוש בהודעה שציטטתי , לכן כתבתי מה שכתבתי ,

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
אם במרכז הוא יהיה קשור ומחובר לרבו
אם במרכז יהיה לו כוילל ברמה גבוהה
אם במרכז ילדיו לא יגורו בין חילונים
אם במרכז ילדיו יספגו יראת שמים ותורה ורק תורה
אז אולי כן...

אני מעולם לא גרתי בפריפריה. מי שכן שיגיד אך הולך שם.
(האשכול נהיה מעגלי...)
אז אם כך --מדוע אתה שואל את השאלה פה בפרוג
לך תשאל את רבך

ואני כמעט יכול להבטיח לך שאין פה שאלה בכלל
והדברים פשוטים לכל אדם

7000 שקל בחודש ולחיות על הקשקש עם לחץ נפשי ודירה שלא ראוייה למגורים

זה ברור שזה לא רצון השם יתברך

חילזון

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
לך ברח' חזון איש בבבני ברק
איי כמה חסד
כמה גמחים
כמה עצרות חיזוק
כמה עזרה לזולת
ואתה הולך בצפת אתה רואה פסטיבל כליזמרים בצפת 2019
בעפולה 'אוגוסט חם בעפולה וכו' ואיכהמ''ל
מרגישים כמו חו''ל כמו איזה רוסיא
גם בחופש מזהירים את הילדים לא להתבונן בכל הרחוביות הזו
אבל בבני ברק ובית שמש אפשר לשלוח ילדים רגוע לרחוב
ואין חולק בכך
בערים מעורבות הילדים חסינים יותר כי הם רגילים וזה לא קורץ להם. יודעים מצוין לעשות את ההפרדה. (הסיפורים הכי מזעזעים קורים דווקא בערים החרדיות ככה שלשלוח ילדים לרחוב בכל מקרה זה לא ברגוע)
וידוע שיש הרבה פחות נושרים מאשר בערים החרדיות.

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
ראית את ההודעה שציטטתי ?
אם זהו השיקול, אז צפת וטבריה ספוגות יותר בקדושה מאשר בני ברק.

מולטי תקשורת

יעוץ
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
ראית את ההודעה שציטטתי ?
אני לא יודע מה נקרא אצלך רמה גבוהה בכל אופן כחסיד קצת קשה לי להבין את זה
למדתי בבני ברק בתור בחור בישיבה אבל לא רואה את עצמי גר שם אי פעם אין בי אפילו רצון לגור שם כך שקשה לי להתחבר למה שכתבת

בכל אופן אני יכול להגיד באופן אישי שלפני שעברתי לפריפריה (חריש ) גרתי בבית שמש ובמידה מסוימת מרוב שאתה בין כה נמצא בחברה חרדית אז בפנימיות אתה הרבה פחות עובד על עצמך להתקדמות אישית ודוקא בפריפריה שאתה גר בין יהודים שהם לא שומת"ומ רואים שהציבור מבין שהוא אמור ליצג את הציבור החרדי ורואים אנשים שבמקומות אחרים הם כנראה לא היו בתוך החברה בגלל הרמה הרוחנית ופתאום הם מתחילים לפרוח בכל המובנים..

אין פאנץ'

מהמשתמשים המובילים!
כתיבה ספרותית
אני לא יודע מה נקרא אצלך רמה גבוהה בכל אופן כחסיד קצת קשה לי להבין את זה
למדתי בבני ברק בתור בחור בישיבה אבל לא רואה את עצמי גר שם אי פעם אין בי אפילו רצון לגור שם כך שקשה לי להתחבר למה שכתבת

בכל אופן אני יכול להגיד באופן אישי שלפני שעברתי לפריפריה (חריש ) גרתי בבית שמש ובמידה מסוימת מרוב שאתה בין כה נמצא בחברה חרדית אז בפנימיות אתה הרבה פחות עובד על עצמך להתקדמות אישית ודוקא בפריפריה שאתה גר בין יהודים שהם לא שומת"ומ רואים שהציבור מבין שהוא אמור ליצג את הציבור החרדי ורואים אנשים שבמקומות אחרים הם כנראה לא היו בתוך החברה בגלל הרמה הרוחנית ופתאום הם מתחילים לפרוח בכל המובנים..
(אגב , אני חסיד)

Yael Mor

משתמש מקצוען
איי כמה חסד
כמה גמחים
כמה עצרות חיזוק
כמה עזרה לזולת
ואין חולק בכך
עדיף לי להזהיר את הילדים על כך, בידיעה ברורה שזה לא קשור אלינו, מאשר ללכת בגאולה ובני ברק ולראות אנשים משלנו בצורה שאני מעדיפה לא לפרט.
אגב, גם בפריפריה יש עזרה וגמחים וכל מה שתארת, למרבה הפלא.

ברוך ר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
איי כמה חסד
כמה גמחים
כמה עצרות חיזוק
כמה עזרה לזולת
ואין חולק בכך
בערים המעורבות הילדים יותר שמורים, כי מלמדים אותם יותר לשמור על העיניים יותר להיזהר מאנשים ויותר חוסן נפשי מאשר הערים החרדיות
ברגע של ניסיון ילד חרדי מיד יתלהב ויפול מהר יותר מילד שבאזור שלו היו יותר נסיונות והוא למד שכשהוא יורד לרחוב הוא צריך להישמר מכל מיני אנשים לא הגונים

אליש..

משתמש רשום
מי שאמר שהרמה הרוחנית בפריפריה נמוכה כנראה לא מכיר את הקהילה באופקים!!!!
אנשים יראי שמיים ברמה לא רגילה בכלל!!!!!!!!!!!
אוירה תורנית מאד!!!!
רובם אברכים שלומדים יומם וליל!!!!
קהילה איכותית מאד!!!!
כדאי לנסות את אופקים אפילו שאין בה חסידים (יש קצת צ'אלמרים)

חרישאי

משתמש מקצוען
הרעיון מובן, לא נראה לי שיש באמת יותר מכמה הזויים שמשוכנעים שהרמה הרוחנית של ילדיהם תלויה במקום מגורים.
וכי אבותינו שחיו באירופה חיו תמיד בגטו, לפעמים כן לפעמים לא, תלוי איפה כמה ולמה, והכי חשוב מה המחיר שמשלמים על זה.
אני מוכן להבטיח שבבני ברק יש לילד חרדי פיתויים חומריים לא פחות מרוחניות שמימית ששטה וצפה לה ברחוב.
התחושה היא שאדם שרוצה שילדיו יספגו אהבת תורה מכולל חזון איש ומאנשי צורה ברחוב ומתעצל קצת ללכת ולהחדיר בהם אהבת תורה באמצעות חינוך פשוט וטהור. זה אותם אנשים שמצפים שהחיידר יחנך את ילדיהם במקומם.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ה'

לג הוֹרֵנִי יי דֶּרֶךְ חֻקֶּיךָ וְאֶצְּרֶנָּה עֵקֶב:לד הֲבִינֵנִי וְאֶצְּרָה תוֹרָתֶךָ וְאֶשְׁמְרֶנָּה בְכָל לֵב:לה הַדְרִיכֵנִי בִּנְתִיב מִצְוֹתֶיךָ כִּי בוֹ חָפָצְתִּי:לו הַט לִבִּי אֶל עֵדְוֹתֶיךָ וְאַל אֶל בָּצַע:לז הַעֲבֵר עֵינַי מֵרְאוֹת שָׁוְא בִּדְרָכֶךָ חַיֵּנִי:לח הָקֵם לְעַבְדְּךָ אִמְרָתֶךָ אֲשֶׁר לְיִרְאָתֶךָ:לט הַעֲבֵר חֶרְפָּתִי אֲשֶׁר יָגֹרְתִּי כִּי מִשְׁפָּטֶיךָ טוֹבִים:מ הִנֵּה תָּאַבְתִּי לְפִקֻּדֶיךָ בְּצִדְקָתְךָ חַיֵּנִי:
נקרא  10  פעמים

אתגר AI

סוכות • אתגר חופשי

לוח מודעות

למעלה