חומרה מדוע המסך שלי לא ברור??

שיקול דעת

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
עימוד ספרים
קניתי מחשב חדש.
המחשב הישן היה ברזולוציה 3200–1800 (משהו כזה) והמחשב החדש זה ברזלוציה רגילה של FHD.
אבל, גם במחשב הישן זה היה מוגדר בתצוגה רק על FHD, לכן חשבתי שאין שום משמעות לזה שיש למסך רזולוציה גבוהה יותר.

כעת אני רואה שהחדות של המחשב הישן הרבה פחות מהמחשב הישן, וזה מפריע לי מאד.
אז אני רוצה לדעת האם אכן זה שהמחשב הישן היה במהותו ברזלוציה גבוהה, לכן זה היה חד יותר, או שבאמת לא זו ההבדל והבעיה.
מחשב ישן
מחשב חדש

progress

משתמש רשום
קניתי מחשב חדש.
המחשב הישן היה ברזולוציה 3200–1800 (משהו כזה) והמחשב החדש זה ברזלוציה רגילה של FHD.
אבל, גם במחשב הישן זה היה מוגדר בתצוגה רק על FHD, לכן חשבתי שאין שום משמעות לזה שיש למסך רזולוציה גבוהה יותר.

כעת אני רואה שהחדות של המחשב הישן הרבה פחות מהמחשב הישן, וזה מפריע לי מאד.
אז אני רוצה לדעת האם אכן זה שהמחשב הישן היה במהותו ברזלוציה גבוהה, לכן זה היה חד יותר, או שבאמת לא זו ההבדל והבעיה.
מחשב ישן
מחשב חדש
האיכות בשתיהם זהה. גודל המסך לא. ולכן זה מפריע לך.

זה כמו במקרן. אם מרחיקים את המקרן מהקיר והתמונה גדלה האיכות יורדת למרות שמדובר באותה תמונה ואותו מקרן

ניסיתם לשנות את הגדרת הרזולוציה במערכת שיהיה לפי המסך?
1710034535186.png

שיקול דעת

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
עימוד ספרים
האיכות בשתיהם זהה. גודל המסך לא. ולכן זה מפריע לך.

זה כמו במקרן. אם מרחיקים את המקרן מהקיר והתמונה גדלה האיכות יורדת למרות שמדובר באותה תמונה ואותו מקרן
אתה מתכוון לומר, שבאמת לא היה משנה במסך הישן שזה היה במהותו יותר רזולוציה, כיון שהיה מכוון על FHD,
רק שה-FHD במסך הנוכחי מתפרס ליותר שטח מבמחשב הישן?

חובבן חביב

משתמש מקצוען
זה על ברירת מחדל, רזולוזציה הגבוהה ביותר.
ממה שראיתי המחשב הישן היה של אסוס- מנסיון גם במחשבים עם מפרט זהה, המחשבים של אסוס תמיד יראו חדים וחיים יותר. לא יודע לומר למה בדיוק, אבל כנראה בגלל סוג המסך.

progress

משתמש רשום
אתה מתכוון לומר, שבאמת לא היה משנה במסך הישן שזה היה במהותו יותר רזולוציה, כיון שהיה מכוון על FHD,
רק שה-FHD במסך הנוכחי מתפרס ליותר שטח מבמחשב הישן?
אני אומר ש2 המסכים זהים מבחינת איכות. שתייהם FHD.
רק שהמסך הישן קטן יותר ולכן הפיקסלים עליו קטנים יותר והמסך החדש יותר, גדול יותר. ולכן הפיקסלים טיפה גדולים יותר. בדיוק כמו בדוגמת המקרן שכתבתי למעלה.

ברור שיכולים להיות גם הבדלים אחרים, רק שזה אחד המשמעותיים במקרה שלך לדעתי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  10  פעמים

לוח מודעות

למעלה