דרוש מידע מגורים בחיפה - האם מתאים למשפחה ליטאית?

מצב
הנושא נעול.

chaya91

משתמש צעיר
טוב פרשתי
רק רציתי לתת גם כיוונים נוספים למי שחושב לעבור
אם מבחינתכם זה המקום האידאלי והמושלם - תהנו
לא שאמרו שזה המקום האידיאלי והמושלם,
אבל אין עניין להכפיש מקום.
טוב לך ברכסים? מעולה, אבל לא צריך בשביל זה להוריד מקום אחר.
גילוי נאות, אני לא חיפאית ואין לי אף שייכות למקום.

chaya91

משתמש צעיר
רשמתי מהחוויה וההתרשמות שלי מחיפה של היום!!
ולא חושבת שתושבי חיפה צריכים להיות כ"כ חרדתיים לכל מילה פחות מחמיאה שנאמרת כלפיה.
יש מעלות בהחלט
יש גם חסרונות
וכל אחד יעשה את שיקוליו
וכרושמים חסרונות על רכסים?
כבר ראינו שזה כן אכפת לך...כן, וגם בשביל הבן אדם שגר שם לא צריך להוריד לו את המקום...

עד מתי

משתמש מקצוען
וכרושמים חסרונות על רכסים?
כבר ראינו שזה כן אכפת לך...כן, וגם בשביל הבן אדם שגר שם לא צריך להוריד לו את המקום...
ממש לא אכפת לי ( אלא אם הגבתי לגופה של טענה) יכולה לרשום בעצמי חסרונות של רכסים, ממש ממש לא פטריוטית של המקום
בדברים שציינתי כאן ( חניה , סגנון אוכלוסיה של רוסים וכלבים )היא עדיפה על חיפה ויש דברים שחיפה עדיפה עליה ( מניינים לאורך היום, מרכזי קניות , פתיחות מסוימת שחסרה ברכסים, ועוד )
לא מתעלמת מחסרונות
בכל אופן צר לי מכל מי שנפגע אישית
ממש לא היתה הכוונה

עמודים @

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
עימוד ספרים
מישהו יודע מה הרחובות החרדיים בנווה שאנן?
א. אין רחובות "חרדים" בנווה שאנן , יש רחובות בהם יש אחוז חרדים מסוים,
ב. הרחובות בהם מתרכזת עיקר הקהילה החרדית הם סביב ישיבת נחלת הלווים שהיא הלב הפועם ומרכז הקהילה
ג. הרחובות (למיטב זכרוני) גלבוע, טרומפלדור, מימון, שאול, חניתה, ברל, התיכון, פינסקר, מנדלי, אז"ר,
ד. בנוסף ישנם חרדים ברחובות המרוחקים מעט ממרכז הקהילה, ובהם, רחובות הגליל, גורדון, ועוד

חשוב להבין את המציאות, נווה שאנן לא שכונה חרדית ולא שכונה מתחרדת, היא שכונה חילונית מעורבת, בה קיימת קהילה חרדית וקהילה נוספת דת"ל

תודה על חיים...

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
מה המשמעות של בנינים ישנים חוץ ממראה?

ממוצע הבנינים בהדר הוא 70 שנה, מה שאומר שעוד 30-50 שנה הבנינים האלו יהיו בני 120....
מה המשמעות של זה? הרי אני רוצה לקנות לטווח ארוך לכאורה :)

למען שמו

משתמש פעיל
מישהו יודע מה לגבי רחוב חיים ברלב יעקב סלומון ויעקב חזן?

נערך לאחרונה ב:

שניאור רובינשטיין

משתמש מקצוען
מה המשמעות של בנינים ישנים חוץ ממראה?

ממוצע הבנינים בהדר הוא 70 שנה, מה שאומר שעוד 30-50 שנה הבנינים האלו יהיו בני 120....
מה אכפת לך אם הם יהיו בני 120 שנה, אתה גם תהיה בגיל שיבה (או קרוב לזה), ומה שמאות תושבי הבניינים יעשו תעשה גם אתה... אולי פינוי בינוי אולי תמ"א 38 (יש המון בניינים בהדר שמוגנים בחוק שימור, כיוון שלדעת מישהו יש בהם משהו ייחודי, לך תבין אנשים...)
אגב גם בבני ברק יש בניינים בבני אותו הגיל.... ולא רק.
בקיצור לא הבנתי מה החרדה שלך.

תותית י.

משתמש מקצוען
ואם אתם גרים בבני ברק ויש לכם תור ברמת גן לא תפגשו רוסים וכלבים? איך קשור האיזור ליד השוק לאיזור החרדי???? אנחנו מדברים על האיזור החרדי!!
זה בדיוק מה שבאתי לכתוב,
היה לי תור לרופא בפ"ת ממש כמה תחנות מב"ב. רציתי לשאול מאיפה נכנסים למרפאה ולא היה את מי לשאול... עד שאזרתי אומץ ושאלתי.. לא ענו לי בהשפעת התקופה.. (רוסים וכלבים כמובן)

שמחה קופי

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
המשמעות היא תכנון מיושן, לטוב (חדרים מרווחים וגבוהים) ולמוטב (לא מנוצל, חדרי מדרגות חיצוניים).
אין שם מרחבים מוגנים כמעט, כי אין חדרים פנימיים וחדרי המדרגות הם חיצוניים
כמעט ואין סוכות או מרפסות שמתאימות לסוכה.
כמעט ואין מעליות.
בחלק גדול מהבניינים מדרגות שבורות או עקומות - בעיקר המדרגות שמובילות מהרחוב לבניין
בחלק גדול מהבניינים הזנחה, טיח מתקלף, צנרת ישנה ולפעמים רקובה.
העיריה מוציאה צו מבנה מסוכן עד שעושים שיפוץ על חשבון דיירי הבניין.

joelly

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
חשוב להבין את המציאות, נווה שאנן לא שכונה חרדית ולא שכונה מתחרדת, היא שכונה חילונית מעורבת, בה קיימת קהילה חרדית וקהילה נוספת דת"ל
והיא גם לא תתחרד בעתיד כי היא סמוכה לטכניון ויש שם הרבה סטודנטים. אז לא לבנות על זה.

שמחה קופי

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
והיא גם לא תתחרד בעתיד כי היא סמוכה לטכניון ויש שם הרבה סטודנטים. אז לא לבנות על זה.
היא גם לא תתחרד בעתיד כי היא שכונה ענקית (נראה לי הכי גדולה בישראל) ולא זולה.

nar

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
לגבי יוקר המחיה:
אולי מזון יותר יקר אבל:
א. אין המון חנויות של מזון מהיר ומאפיות כשרות,
כך שלא מבזבזבים מהר את הכסף כמו בב"ב או בירושלים, כשהכל זמין.
ההדגשה היא שאין הרבה, אבל יש בכל זאת כשרוצים מידי פעם.
ב. סגנון הלבוש הוא יותר רגוע וזול.
אני מתכונת שקונים ביגוד יפה , שנראה מצוין,
אבל לא מוציאים על כך הרבה כסף כמו שבמרכז או בירושלים.
נראה לי שנערה תלך עם סגנון בגדים לשבת שעלו 250-400 ש"ח
ופחות 800-1000 ש"ח. (ועדיין תיראה מצוין)
בליטאי כמובן. לא יודעת לגבי החסידי.

צריך לקחת בחשבון שזה לא ב"ב מבחינת שעות פתיחת החנויות
וההסתובבות ברחובות.
אבל עם השנים כבר יש מניינים של מעריב עד שעות מאוחרות (מה שפעם לא היה בכלל)

002

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
עריכה תורנית
האם יש באיזור המורחב של הדר או נווה שאנן פרוייקטים בבניה לקנות דירה חדשה מקבלן, אפילו בתמ"א 38 או פינוי בינוי?

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמו

א הַלְלוּיָהּ הַלְלִי נַפְשִׁי אֶת יְהוָה:ב אֲהַלְלָה יְהוָה בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:ג אַל תִּבְטְחוּ בִנְדִיבִים בְּבֶן אָדָם שֶׁאֵין לוֹ תְשׁוּעָה:ד תֵּצֵא רוּחוֹ יָשֻׁב לְאַדְמָתוֹ בַּיּוֹם הַהוּא אָבְדוּ עֶשְׁתֹּנֹתָיו:ה אַשְׁרֵי שֶׁאֵל יַעֲקֹב בְּעֶזְרוֹ שִׂבְרוֹ עַל יְהוָה אֱלֹהָיו:ו עֹשֶׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ אֶת הַיָּם וְאֶת כָּל אֲשֶׁר בָּם הַשֹּׁמֵר אֱמֶת לְעוֹלָם:ז עֹשֶׂה מִשְׁפָּט לָעֲשׁוּקִים נֹתֵן לֶחֶם לָרְעֵבִים יְהוָה מַתִּיר אֲסוּרִים:ח יְהוָה פֹּקֵחַ עִוְרִים יְהוָה זֹקֵף כְּפוּפִים יְהוָה אֹהֵב צַדִּיקִים:ט יְהוָה שֹׁמֵר אֶת גֵּרִים יָתוֹם וְאַלְמָנָה יְעוֹדֵד וְדֶרֶךְ רְשָׁעִים יְעַוֵּת:י יִמְלֹךְ יְהוָה לְעוֹלָם אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן לְדֹר וָדֹר הַלְלוּיָהּ:
נקרא  18  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה