חומרה מאוכזב ממחשב חדש שלי, לא בטוח מה הבעיה

שיקול דעת

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
עימוד ספרים
קניתי מחשב חדש, שלכאו' אמור להיות חזק ומהיר, מעבד i7 וזכרון 16 ראם.

אבל לתדמהתי ולאכזבתי, זה עושה לי יותר בעיות ממחשב הישן שלי. אני לא בטוח שהבעיה במחשב, או אולי שזה בעיות בוידאוס 11, במחשב הישן היה לי וינדאוס 10. או אולי באופיס.

להלן חלק מהבעיות שלי אתו:
א. הרבה פעמים לקוח הרבה זמן עד שנפתח תיקיה בסייר קבצים:
פגם 2 - מאד איטי בפתיחת סייר קבצים.png
כמו"כ הרבה פעמים שאני עושה קליק ימני, לוקח זמן עד שנפתח.

ב. בתוכנת וורד, יש לי כמה דברים מוזרים, שלא נתקלתי אף פעם בזה. לדוגמה ב'כותרות', לא מופיע מה שכתוב במסמך, או כתוב חלקי.
פגם 1 - לא מופיע בכותרות.png
פגם 3 - שינוי בכותרת בוורד.png

כמו"כ בוורד, 'נתקע' לי הרבה פעמים החיצים ימינה ושמאלה, או backspace.

כמו"כ יש בתוכנה שרואים דרכה התמונות וקבצי וידאוס, ראשית כל זה מאד איטי עד שנפתח התמונה או הוידאו. שנית, א"א להקליק על play רק אם פותחים התוכנה למלוא החלון.
צילום מסך 2024-02-11 204605.png

תורה שבע"פ

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
פחות הגיוני שזה בעיה במחשב,

יתכן מאד שההתקנה של מערכת ההפעלה לא הייתה כמו שצריך,
דבר ראשון שמומלץ לעשות, להתקין מחדש את חלונות 11 וכמובן גם את אופיס, ולבדוק האם הבעיה נפתרה

-אליה-

טכנאי מחשבים - מכירה, התקנות מרחוק, שדרוג
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים
כמו שכתבו מעליי
המפרט טוב
מי עשה את ההתקנות?

progress

משתמש רשום
מי התקין את מערכת ההפעלה?
אני אישית ממליץ על ווינדוס 10. כטכנאי אני אומר את זה.

האם התקנת על המחשב תוכנות שלא הורדת מהאתר המקורי שלהם?
יכול להיות בעיה של תכנה פרוצה או תכנה שמישהו העביר לך.

אני לא חושד במחשב. אם כי יכול להיות גם בעיות ייצור, ואז יש לך אחריות. ועדיף לפנות אליהם.
אלא אם כן המחשב הגיע ללא מערכת הפעלה, ואז צריך לבדוק קודם כל את המערכת הפעלה.

שיקול דעת

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
עימוד ספרים
פחות הגיוני שזה בעיה במחשב,

יתכן מאד שההתקנה של מערכת ההפעלה לא הייתה כמו שצריך,
דבר ראשון שמומלץ לעשות, להתקין מחדש את חלונות 11 וכמובן גם את אופיס, ולבדוק האם הבעיה נפתרה

מי התקין את מערכת ההפעלה?
אני אישית ממליץ על ווינדוס 10. כטכנאי אני אומר את זה.

האם התקנת על המחשב תוכנות שלא הורדת מהאתר המקורי שלהם?
יכול להיות בעיה של תכנה פרוצה או תכנה שמישהו העביר לך.

אני לא חושד במחשב. אם כי יכול להיות גם בעיות ייצור, ואז יש לך אחריות. ועדיף לפנות אליהם.
אלא אם כן המחשב הגיע ללא מערכת הפעלה, ואז צריך לבדוק קודם כל את המערכת הפעלה.
גם אני חשבתי, שפחות הגיוני לומר שזה בעיה ביצור ולא בהתקנות, אבל מכיון שלא יכולתי להוכיח את זה לטכנאי, וכמובן שהוא לא שש בכלל לעשות את ההתקנות מחדש, אז הוא נתלה בזה שאולי זה לא בעיה שלו, ויצאתי ממנו עם מחשב חדש, שלא עובד כמו שצריך. (מכיון שלא קניתי המחשב אצלו, הוא אמר לי שהוא לא מטפל בבעיה של יצור, ואני צריך לפנות לבד לחברה).
ויתכן שמבחינה הלכתית הוא צודק, כי המוציא מחבירו עליו הראיה.

progress

משתמש רשום
הפוך.. אם הוא טוען שזה בעיה של המחשב ולא של התוכנות, שיוכיח לך. הרי הוא טכנאי לא?

מעניין אותי כמה שילמת לו על התקנה ומה זה כלל, והאם מדובר בפרוץ או מקורי.

אתה גם יכול להוכיח שהבעיה אצלו אם תיקח את המחשב לטכנאי יותר טוב שיבדוק, או יתקין ווינדוס 10 ותראה בעצמך אם הבעיה עדיין קיימת.

נכון שאולי באמת יותר קל ללכת לחברה, אבל אני בספק אם באמת זאת בעייה שקשורה אליהם, ואולי אני טועה....

שיקול דעת

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
עימוד ספרים
הפוך.. אם הוא טוען שזה בעיה של המחשב ולא של התוכנות, שיוכיח לך. הרי הוא טכנאי לא?

מעניין אותי כמה שילמת לו על התקנה ומה זה כלל, והאם מדובר בפרוץ או מקורי.

אתה גם יכול להוכיח שהבעיה אצלו אם תיקח את המחשב לטכנאי יותר טוב שיבדוק, או יתקין ווינדוס 10 ותראה בעצמך אם הבעיה עדיין קיימת.

נכון שאולי באמת יותר קל ללכת לחברה, אבל אני בספק אם באמת זאת בעייה שקשורה אליהם, ואולי אני טועה....
מצד ההלכה, אם אני בא בטענה אליו, אני צריך להוכיח שנפל פגם בעבודתו, לא משנה מי הטכנאי.
אני מאמין שהוא התקין פרוץ, לפי התשלום...

המחשב שקנית הוא אחד המחשבים הפגזים! איידיאפד סלים איי7 דור 13, ממליץ עליו בחום! לא אמור להיות בעיה, ואם כן יש לך אחריות, ולפני שתגש לאחריות - לפעמים אפשר להחליף לחדש, איפה קנית? מי שקונה אצלי ומתברר שיש בעיה במחשב, לפעמים אני נותן חדש, תלוי בכמה קריטריונים.

בדיקה ותיקון בסיסי בשליטה מרחוק ב50 שח 0583292679.
במקרים רבים מוצאים את הבעיה ברישומי עליית מערכת וכדו'.

אל תתרגש מזה, גם אם היה צריך להתקין את כל הוינדוס מחדש, בד"כ לתקן דברים כאלה תוך 20 גג, לפעמים באיי7 יכול להיות גם פחות מ10 דק'(כולל וינדוס אופיס וכל הבסיס), רק שאת זה אי אפשר מרחוק... איפה גר כבוד תורתו הי"ו?

net13

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
יוצרי ai
אולי ברקע יש עידכוני וינדוס?

מצד ההלכה, אם אני בא בטענה אליו, אני צריך להוכיח שנפל פגם בעבודתו, לא משנה מי הטכנאי.
אני מאמין שהוא התקין פרוץ, לפי התשלום...

אין בעיה להוכיח את זה בכמה דקות! אבל כפי שכתבתי לעיל, על פי רוב זה לא הבעיה, וגם אם כן - קל מאד לתקן את זה.
אם תרצה - תפנה אליי, נעשה לך שליטה מרחוק עם אבחון מקצועי, ואגיד לך את חחות דעתי, ואז תחליט מה שתרצה תעשה.

שיקול דעת

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
עימוד ספרים
אין בעיה להוכיח את זה בכמה דקות! אבל כפי שכתבתי לעיל, על פי רוב זה לא הבעיה, וגם אם כן - קל מאד לתקן את זה.
אם תרצה - תפנה אליי, נעשה לך שליטה מרחוק עם אבחון מקצועי, ואגיד לך את חחות דעתי, ואז תחליט מה שתרצה תעשה.
הבעיה, שאין לי קליטה טובה בבית, ואין לי אפשרות לשליטה מרחוק יציבה.

אחרי עדכון המחשב, הבעיות באופיס הסתדרו פחות יותר, אבל הבעיות אחרות של המחשב נשארו, כמו הסייר קבצים שציינתי למעלה, וגם הרבה פעמים כשאני עושה קליק ימני בסייר קבצים זה נתקע ואני חייב לסגור את זה. וכמו"כ אפליקציית התמונות, לוקח הרבה זמן עד שהוא מעלה עוד תמונה ועוד סרטון.

הבעיה, שאין לי קליטה טובה בבית, ואין לי אפשרות לשליטה מרחוק יציבה.

אחרי עדכון המחשב, הבעיות באופיס הסתדרו פחות יותר, אבל הבעיות אחרות של המחשב נשארו, כמו הסייר קבצים שציינתי למעלה, וגם הרבה פעמים כשאני עושה קליק ימני בסייר קבצים זה נתקע ואני חייב לסגור את זה. וכמו"כ אפליקציית התמונות, לוקח הרבה זמן עד שהוא מעלה עוד תמונה ועוד סרטון.

תגיד לי במקרה יש לך את אחד התוכנות הבאות?
אווסט, AVG, סי קלינר, פורמט פקטורי, אופרה, פיקוסמוס.

סי קלינער, ופורמט פקטורי יש לי.

החברה שיוצרת את כל התוכנות הנ"ל (ואולי עוד, הרגע לא זוכר), זו חברה שמשתטלת על המחשב, ושותלת הרבה וירוסים שונים של רוגלה ומציצה משאבי המערכת כמה שאפשר.

להסיר את התוכנות כבר לא עוזר לפעמים, כי השתילות לא תמיד קשורים ישירות ליישום, בכל אופן, תכבה את כל ההרשאות שלהם, שזה כולל הגדרה מפורשת בהגדרות פקטורי "להשתמש במשאבי המערכת" לצורך השרת שלהם, וכמו כן בחומת האש תראה שהוא קיבל גישה מליאה... תשנה את ההגדרה לחסימה מליאה, וכן עוד כמה דברים, וכל מחשב שהתקין את הנ"ל חייב בדיקה מעמיקה וניקוי, לראות אם יש תוכנות נסתרות ברישום, ולפעמים גם אי אפשר להסיר ברישום כי יש להם מנגנון שמחזיר את עצמו לרישום באופן מיידי, ואז צריך טריקים משוכללים יותר.

יש לי כמה מאמרים בנוגע לכך, יעויין במקומות כמו מתמחים טופ.

כמו כן, אולי התקנת מערכת אנדרואיד וירטואלית לא מבוקרת, כמו בלוסטאקס - חלק גרסאות, או WSA וכדו', להסיר לא יודע אם יעזור, צריך להתיישב בדבר, לנסות לנקות את המערכת ולהסיר זבל.

צערך הוא צערי, ואני אומר שוב, המחשב שלך פגז, רק צריך לסדר את המערכת בעה"י.

שיקול דעת

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
עימוד ספרים
החברה שיוצרת את כל התוכנות הנ"ל (ואולי עוד, הרגע לא זוכר), זו חברה שמשתטלת על המחשב, ושותלת הרבה וירוסים שונים של רוגלה ומציצה משאבי המערכת כמה שאפשר.

להסיר את התוכנות כבר לא עוזר לפעמים, כי השתילות לא תמיד קשורים ישירות ליישום, בכל אופן, תכבה את כל ההרשאות שלהם, שזה כולל הגדרה מפורשת בהגדרות פקטורי "להשתמש במשאבי המערכת" לצורך השרת שלהם, וכמו כן בחומת האש תראה שהוא קיבל גישה מליאה... תשנה את ההגדרה לחסימה מליאה, וכן עוד כמה דברים, וכל מחשב שהתקין את הנ"ל חייב בדיקה מעמיקה וניקוי, לראות אם יש תוכנות נסתרות ברישום, ולפעמים גם אי אפשר להסיר ברישום כי יש להם מנגנון שמחזיר את עצמו לרישום באופן מיידי, ואז צריך טריקים משוכללים יותר.

יש לי כמה מאמרים בנוגע לכך, יעויין במקומות כמו מתמחים טופ.

כמו כן, אולי התקנת מערכת אנדרואיד וירטואלית לא מבוקרת, כמו בלוסטאקס - חלק גרסאות, או WSA וכדו', להסיר לא יודע אם יעזור, צריך להתיישב בדבר, לנסות לנקות את המערכת ולהסיר זבל.

צערך הוא צערי, ואני אומר שוב, המחשב שלך פגז, רק צריך לסדר את המערכת בעה"י.
ראשית כל מאד מעניין. כי היה לי את כולם במחשב ישן, ולא עשה לי בעיות.
שנית, תכלית... אני צריך את אותה תוכנה לשימוש.

ראשית כל מאד מעניין. כי היה לי את כולם במחשב ישן, ולא עשה לי בעיות.
שנית, תכלית... אני צריך את אותה תוכנה לשימוש.

א. סי קלינר היא תוכנה מיותרת לחלוטין! פורמט פקטורי - יש לו תחליפים.

ב. גם ניתן להתקין אותם באופן בטוח, תלוי אים התקנת, דבר אחד אני יכול להגיד לך, מהאתר הרשמי אף פעם אל תתקין בשום אופן! יכול להיות שהתקינו לך את זה כמו שצריך, עם קובץ התקנה ערוך ועם הגדרות גישה חסומות.

ג. מי אמר שהכל היה לך תקין? לא תמיד זה גורם את אותם העניינים, לא תמיד יודעים לקשר את תופעות הלואי ליישומים, זה תלוי בכמה דברים, אך את הנזק הרב שהם גורמים למחשבים אחד אחרי השני - אי אפשר להכחיש, מעשים שבכל יום שאנשים באים עם זה... וזה מלבד מה שההגיון אומר לנוכח הרישומים והתהליכים שזה יוצר במערכת, כל מי שמתבונן מעט פשוט חורק שיניים.

שיקול דעת

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
עימוד ספרים
א. סי קלינר היא תוכנה מיותרת לחלוטין! פורמט פקטורי - יש לו תחליפים.

ב. גם ניתן להתקין אותם באופן בטוח, תלוי אים התקנת, דבר אחד אני יכול להגיד לך, מהאתר הרשמי אף פעם אל תתקין בשום אופן! יכול להיות שהתקינו לך את זה כמו שצריך, עם קובץ התקנה ערוך ועם הגדרות גישה חסומות.

ג. מי אמר שהכל היה לך תקין? לא תמיד זה גורם את אותם העניינים, לא תמיד יודעים לקשר את תופעות הלואי ליישומים, זה תלוי בכמה דברים, אך את הנזק הרב שהם גורמים למחשבים אחד אחרי השני - אי אפשר להכחיש, מעשים שבכל יום שאנשים באים עם זה... וזה מלבד מה שההגיון אומר לנוכח הרישומים והתהליכים שזה יוצר במערכת, כל מי שמתבונן מעט פשוט חורק שיניים.
איזה תחליף יש לו??

אתה שואל מי אמר שהכל תקין. אני. עובדה שעבדתי איתו ולא היה בעיות כמו שיש לי בזה.

progress

משתמש רשום
אני מגבה את תוספי עימוד.
או תוכנות שלא הייתי נוגע בהם.

חוצמזה CCLEANER של פעם זה לא אותו אחד של היום.

איזה תחליף יש לו??

אתה שואל מי אמר שהכל תקין. אני. עובדה שעבדתי איתו ולא היה בעיות כמו שיש לי בזה.

יש הרבה תחליפים, גם אני אישי בניתי כמה תחליפים לו, תחפש תשאל.

זה שעבר לך טוב, הסברתי לך כמה אפשרויות, תעיין שוב במש"כ.

ומכאן ואילך זו טחינת מים, אני לא בא להתווכח על דברים ברורים כשמש, כשתכנס לנושא תראה שזה כך, כתבתי ב' הוכחות לזה, הבעיות המשתלשלות הן רק אחת, השניה היא הרישום הפיזי, כשתבין איך מערכת עובדת עם רישומים ותהליכים, תבין שמה שהם עושים נקרא פשע/וירוס/רוגלה או כל כינוי אחר שתרצה, אבל לא תקין וכן גניבה ונזק וכו'.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  5  פעמים

לוח מודעות

למעלה