חומרה מאוכזב ממחשב חדש שלי, לא בטוח מה הבעיה

A JERBI

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
גם לי יש את אותה הבעיה. (לא תמיד אבל ממש רב הפעמים)
ומחשב חדש וחזק

נערך לאחרונה ב:

חובבן חביב

משתמש מקצוען
קניתי מחשב חדש, שלכאו' אמור להיות חזק ומהיר, מעבד i7 וזכרון 16 ראם.

אבל לתדמהתי ולאכזבתי, זה עושה לי יותר בעיות ממחשב הישן שלי. אני לא בטוח שהבעיה במחשב, או אולי שזה בעיות בוידאוס 11, במחשב הישן היה לי וינדאוס 10. או אולי באופיס.

להלן חלק מהבעיות שלי אתו:
א. הרבה פעמים לקוח הרבה זמן עד שנפתח תיקיה בסייר קבצים:
צפה בקובץ המצורף 1588795
כמו"כ הרבה פעמים שאני עושה קליק ימני, לוקח זמן עד שנפתח.

ב. בתוכנת וורד, יש לי כמה דברים מוזרים, שלא נתקלתי אף פעם בזה. לדוגמה ב'כותרות', לא מופיע מה שכתוב במסמך, או כתוב חלקי.
צפה בקובץ המצורף 1588796
צפה בקובץ המצורף 1588797

כמו"כ בוורד, 'נתקע' לי הרבה פעמים החיצים ימינה ושמאלה, או backspace.

כמו"כ יש בתוכנה שרואים דרכה התמונות וקבצי וידאוס, ראשית כל זה מאד איטי עד שנפתח התמונה או הוידאו. שנית, א"א להקליק על play רק אם פותחים התוכנה למלוא החלון.
צפה בקובץ המצורף 1588798
יש לי גם מחשב יחסית חדש, אותו מפרט כמו זה,
וגם אני מאוכזב ממנו מאותה סיבה- המחשב לא מספיק מהיר כמו שאמור להיות,
ולפעמים (יותר מידי פעמים) הוא איטי מאד בפתיחת חלונות וכו'
יש לי תחושה (בתור טכנאי מאד קטן, אבל עם נסיון מסוים) שזה קשור ללנובו עצמם ולאיכות של הייצור,
כי הווינדוס הגיע ביחד עם המחשב. (וללא קשר התקנתי כמה עשרות מחשבים ואף אחד לא עשה בעיות ביחס למפרט...)
אם יש כאן עוד שנתקלו בבעיות בלנובו ובפרט בסדרה IdeaPad, אשמח לשמוע.

יש לי גם מחשב יחסית חדש, אותו מפרט כמו זה,
וגם אני מאוכזב ממנו מאותה סיבה- המחשב לא מספיק מהיר כמו שאמור להיות,
ולפעמים (יותר מידי פעמים) הוא איטי מאד בפתיחת חלונות וכו'
יש לי תחושה (בתור טכנאי מאד קטן, אבל עם נסיון מסוים) שזה קשור ללנובו עצמם ולאיכות של הייצור,
כי הווינדוס הגיע ביחד עם המחשב. (וללא קשר התקנתי כמה עשרות מחשבים ואף אחד לא עשה בעיות ביחס למפרט...)
אם יש כאן עוד שנתקלו בבעיות בלנובו ובפרט בסדרה IdeaPad, אשמח לשמוע.

אידיאפד הוא אחד המחשבים הכי טובים ברמה הבסיסית של המחשבים, מכרתי נראה לי הכי הרבה ממנו ברמה הזו ואני מאד ממליץ על זה למחיר בסיסי.

אמנם לאיידיאפד יש הרבה סוגים, ועד לא מזמן היה סלרון ופנטיום וכו', אך משמע מדבריך שזה לא זה.

בכל אופן, זה שהתקנת עשרות מחשבים עדין לא אומר כלום, וכן זה שזה הגיע עם מערכת גם עדין צריך לבדוק את המערכת לפני קביעה.

אגב, המערכת שבאה עם הלנובו חייבת כמה שיפורים, ראשית יש להסיר מיד את MCAFEE, וכמובן יש לשנות כמה רישומי אתחול, ועוד כמה דברים לא זוכר בע"פ.

לגבי מה ששאלו על סי קלינר לאחר אתחול - לכאורה זה בסדר, אך צריך לראות בפועל, כי ראיתי שאווסט הצליחו לפרוץ לקבצי המערכת עצמם בכמה אפיקים, לא בדקתי על אתחול אבל שום תוכנה בעולם ראיתי שהגיעו עד לשם, הוא ממש עורכים את הסיסטם32 וכדו', פשוט לא יאומן כמה שחיתות.

A JERBI

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
אכן מחשב איכותי מאד, באיזה שימוש הוא נהיה איטי? באדריכלות? בעריכת וידאו? בגרפיקה?
התוכנות עובדות חלק

1. הבעיה זה בפתיחת התיקיות בלבד!
2. ולאחרונה קרה כמה פעמים שפשוט קפא גם ללא מאמץ
3. ושמתי לב שנוסף משתמש (בשם ALEX) וגם שאני מסירה אותו הוא חוזר בהפעלת המחשב

תודה רבה

התוכנות עובדות חלק

תודה רבה

בעיה בפתיחת התיקיות בלי בעיה בתוכנה - זה בעיה במערכת הפעלה, נסו לעדכן אותה, אולי יעזור, אפשר גם לערוך בדיקה קטנה אולי ימצאו משהו, אחרת יצטרכו להתקין את המערכת שוב.

בכל אופן, משתמש בשם אלכס זה דבר מתמיה, אולי יש תוכנה שעושה דבר כזה?!... מוזר ביותר, איפה הוא מופיע? אולי דרך בני משפחה בחשבון מייקרוסופט? או דרך התיקיות בסי > משתמשים? או ממש ברשימת המשתמשים בפועל?

אם כשמסירים את המשתמש הוא חוזר - או שזה מאחת התוכנות הפרוצות, או שיש וירוס, או שיש פריצת שליטה, כדי לסדר את זה, צריך לנתק את המחשב מהרשת, ואז לערוך על רישומי העלייה האוטומטית ועל הגדרות חומת אש > גישה ליישומים, ולהסיר כל מי שאינו מוכר, ומקסימום אחר כך אם משו לא עוד - לאפשר לו באופן ספציפי ולראות שהבעיה לא חוזרת על עצמה.

בוירוסים משוכללים יש מנגנונים נגד זה, אני לא רוצה לפרט כדי לא לתת רעיונות, אך גם נגד המנגנונים הנ"ל יש בד"כ פתרונות, אמנם הם הרבה יותר מורכבים, אך ישנם בהחלט כמה שיטות בעה"י.

------------

עריכה: תוך כדי שאני כותב, נוסף:

זה קשור ל Anti-Theft של ESET לכאורה תקין.

אני לא מכיר את התופעה, מעניין לדעת אם זה נכון, בכל אופן, אשמח לדעת באיזה אופן המשתמש בשתקף כפי ששאלתי קודם.

חובבן חביב

משתמש מקצוען
אידיאפד הוא אחד המחשבים הכי טובים ברמה הבסיסית של המחשבים, מכרתי נראה לי הכי הרבה ממנו ברמה הזו ואני מאד ממליץ על זה למחיר בסיסי.

אמנם לאיידיאפד יש הרבה סוגים, ועד לא מזמן היה סלרון ופנטיום וכו', אך משמע מדבריך שזה לא זה.

בכל אופן, זה שהתקנת עשרות מחשבים עדין לא אומר כלום, וכן זה שזה הגיע עם מערכת גם עדין צריך לבדוק את המערכת לפני קביעה.

אגב, המערכת שבאה עם הלנובו חייבת כמה שיפורים, ראשית יש להסיר מיד את MCAFEE, וכמובן יש לשנות כמה רישומי אתחול, ועוד כמה דברים לא זוכר בע"פ.

לגבי מה ששאלו על סי קלינר לאחר אתחול - לכאורה זה בסדר, אך צריך לראות בפועל, כי ראיתי שאווסט הצליחו לפרוץ לקבצי המערכת עצמם בכמה אפיקים, לא בדקתי על אתחול אבל שום תוכנה בעולם ראיתי שהגיעו עד לשם, הוא ממש עורכים את הסיסטם32 וכדו', פשוט לא יאומן כמה שחיתות.
אז ככה-
מכיר מצויין את המחשבים של לנובו, וגם מכרתי עשרות כאלה והמלצתי עליהם עד לא מזמן,
ולכן גם קניתי כזה- לא יודע אם הסתכלת בקישור, אבל זה מחשב מהחזקים בסדרה. (I7 דור 13 16G ראם)
וכמובן שהסרתי את כל התוכנות הנוספות והמיותרות שקיבלתי עם המחשב (כמו שאני עושה תמיד)
וכן את כל רישומי האתחול המיותרים והמכבידים.
עכשיו שאני רואה ש @A JERBI מדבר גם על אותו בעיה, אני מתחיל לחשוב שהבעיה בווינ' 11, כי המחשב שלו הוא של DELL, ודווקא עליהם לא האמנתי.
התוכנות עובדות חלק

תודה רבה
הבעיה אצלי היא ממש אותו דבר- איטיות בפתיחת תיקיות, וקפיאה ללא שום טריגר, וכן לפעמים פשוט לא עולה וצריך לכפות כיבוי ואז אח"כ מסכים לעלות. תוכנות- עובדות מעולה ואפי' תוכנות כבדות.
לגבי משתמש בשם ALEX- כמו שכתב @בני2 זה משתמש פייק של ESET לצורך מערכת נגד גניבה, שמיועד שהגנב ייכנס למחשב (ולא יוכל לעשות כלום) כדי שהמערכת תוכל לשלוח נתונים של מיקום וצילומי מסך לאיזור האישי של הנגנב. @תוספי עימוד לוורד כדאי מאד שתכיר את זה.

נערך לאחרונה ב:

A JERBI

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
זה קשור ל Anti-Theft של ESET לכאורה תקין.

בעניין השאר מאמת מוזר, אולי העברתם דיסקים ישנים מהמחשב הקודם?
תודה
לא העברתי

אז ככה-
מכיר מצויין את המחשבים של לנובו, וגם מכרתי עשרות כאלה והמלצתי עליהם עד לא מזמן,
ולכן גם קניתי כזה- לא יודע אם הסתכלת בקישור, אבל זה מחשב מהחזקים בסדרה. (I7 דור 13 16G ראם)
וכמובן שהסרתי את כל התוכנות הנוספות והמיותרות שקיבלתי עם המחשב (כמו שאני עושה תמיד)
וכן את כל רישומי האתחול המיותרים והמכבידים.
עכשיו שאני רואה ש @A JERBI מדבר גם על אותו בעיה, אני מתחיל לחשוב שהבעיה בווינ' 11, כי המחשב שלו הוא של DELL, ודווקא עליהם לא האמנתי.

הבעיה אצלי היא ממש אותו דבר- איטיות בפתיחת תיקיות, וקפיאה ללא שום טריגר, וכן לפעמים פשוט לא עולה וצריך לכפות כיבוי ואז אח"כ מסכים לעלות. תוכנות- עובדות מעולה ואפי' תוכנות כבדות.
לגבי משתמש בשם ALEX- כמו שכתב @בני2 זה משתמש פייק של ESET לצורך מערכת נגד גניבה, שמיועד שהגנב ייכנס למחשב (ולא יוכל לעשות כלום) כדי שהמערכת תוכל לשלוח נתונים של מיקום וצילומי מסך לאיזור האישי של הנגנב. @תוספי עימוד לוורד כדאי מאד שתכיר את זה.
אני עם ווינדוס 10

בני2

משתמש מקצוען
אני מתחיל לחשוב שהבעיה בווינ' 11
יש סיכוי שזה הבעיה, כשווינדוס 11 התחיל נמנעתי מלהתקין אותו ללקוחות גם בגלל הבאגים הידועים שהיו לו אבל גם בגלל שהיו לו קריסות רנדומליות בקצב די גבוה בעיקר של האקספלורר. בתקופה האחרונה ראיתי שהמצב די השתפר ואחרי התקנה נקייה עם הISO הכי מעודכן ועדכון מיידי בהקנה המצב די סביר, לכן כיום אני מתקין גם 11 (למחשבים ישנים אני עדיין מתקין 10)
לך הייתי ממליץ לנסות קודם התקנה נקייה עם ISO מעודכן ועם עדדכון אחרי ההתקנה.

A JERBI

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
וואללה, מוזר, כי אני רואה בקישור ששמת שהמחשב מגיע עם ווינדוס 11, א"כ מי התקין לך את הווינדוס 10?
קניתי לפני השדרוג ל11. ונשארתי על 10

חובבן חביב

משתמש מקצוען
יש סיכוי שזה הבעיה, כשווינדוס 11 התחיל נמנעתי מלהתקין אותו ללקוחות גם בגלל הבאגים הידועים שהיו לו אבל גם בגלל שהיו לו קריסות רנדומליות בקצב די גבוה בעיקר של האקספלורר. בתקופה האחרונה ראיתי שהמצב די השתפר ואחרי התקנה נקייה עם הISO הכי מעודכן ועדכון מיידי בהקנה המצב די סביר, לכן כיום אני מתקין גם 11 (למחשבים ישנים אני עדיין מתקין 10)
לך הייתי ממליץ לנסות קודם התקנה נקייה עם ISO מעודכן ועם עדדכון אחרי ההתקנה.
כבר התקנתי את המחשב לפחות שלוש פעמים (כל פעם בגלל סיבה אחרת)
ולא מתחשק לי עכשיו להתחיל עם כל הסרט הזה
בפרט שצריך להתקין המון דרייברים כדי שיעבוד המסך מגע- אם לא מתקינים את הווינ' שמקבלים מלנובו
ובפרט שיש לי על המחשב אוצר החכמה שזה שעות להעתיק
המחשב מחובר לאינטרנט באופן קבוע ומעודכן סדיר
גם אני פעם לא הייתי מתקין 11 עד שבמחשב השני שלי שהגיע עם 11 ראיתי שהמצב סביר.
(אגב- זה מחשב לנובו נייח קטן I7 32G ראם, ועובד מעולה.)

לכל המאשימים את ה-11!

זה נכון, עד לפני הרבה מאד זמן, כב לא זוכר מתי, לכן לא חשבתי שזה קשור, אבל עכשיו אני מבין ש:
א. או שזה ישב על המדף המון זמן! אם זה דור 13 זה פחות נראה, אבל עדין יכול להיות.
ב. שהאימייג' שממנו התקינו הוא מבוסס על משהו ישן - אולי אפילו מעודכן אבל ישן, אני אישית כמעט לא נתקן בזה, כי האימייג'ים שלי די מעודכנים, ואני ממליץ לכל טכנאי ליצור אימייג' מאיזו חדש מפעם לפעם, זה לא כ"כ קשה! וחוץ מזה, יש לפעמים מחשבים שאימייג' לא הולך טוב איתם, וממילא צריך לעשות נקי, אז תלכו על זה, תוריד ואיזו מעודכן, ותצרו אימייג' חדש!

חובבן חביב

משתמש מקצוען
לכל המאשימים את ה-11!

זה נכון, עד לפני הרבה מאד זמן, כב לא זוכר מתי, לכן לא חשבתי שזה קשור, אבל עכשיו אני מבין ש:
א. או שזה ישב על המדף המון זמן! אם זה דור 13 זה פחות נראה, אבל עדין יכול להיות.
ב. שהאימייג' שממנו התקינו הוא מבוסס על משהו ישן - אולי אפילו מעודכן אבל ישן, אני אישית כמעט לא נתקן בזה, כי האימייג'ים שלי די מעודכנים, ואני ממליץ לכל טכנאי ליצור אימייג' מאיזו חדש מפעם לפעם, זה לא כ"כ קשה! וחוץ מזה, יש לפעמים מחשבים שאימייג' לא הולך טוב איתם, וממילא צריך לעשות נקי, אז תלכו על זה, תוריד ואיזו מעודכן, ותצרו אימייג' חדש!
אני לא מתקין אימג'
וודאי לא במחשב שלי
מתקין נקי ומעודכן- ומעדכן מייד אחרי ההתקנה
ואח"כ מתקין תוכנות לפי הצורך

כבר התקנתי את המחשב לפחות שלוש פעמים (כל פעם בגלל סיבה אחרת)
ולא מתחשק לי עכשיו להתחיל עם כל הסרט הזה
בפרט שצריך להתקין המון דרייברים כדי שיעבוד המסך מגע- אם לא מתקינים את הווינ' שמקבלים מלנובו
ובפרט שיש לי על המחשב אוצר החכמה שזה שעות להעתיק
המחשב מחובר לאינטרנט באופן קבוע ומעודכן סדיר
גם אני פעם לא הייתי מתקין 11 עד שבמחשב השני שלי שהגיע עם 11 ראיתי שהמצב סביר.
(אגב- זה מחשב לנובו נייח קטן I7 32G ראם, ועובד מעולה.)

זה לא כ"כ קשה להתקין שוב, ותעשה טובה לעצמך ותעשה אימייג' בסיס רק עם חשבונות גוגל ומייקרוסופט וכו', ותגבה אותו.
דרייבים בלנובו לא צריך להתקין על פי רוב, הם משוכללים מאד! זה בד"כ סתדר לבד עם וינדוס אפדייט, רק סבלנות עד הסוף, למעט אסוס וכדו' שאני יכול להבין אם מישהו יקרא לזה סיוט.
בלנובו מאיי 5 ומעלה - וינדוס מאימייג' מוכן - עם כל התוכנות הבסיסיות - לוקח פחות מ-10 דק' בד"כ.
לגבי אוה"ח, ממליץ להכניס כונן שני אם יש שקע כזה.

אני לא מתקין אימג'
וודאי לא במחשב שלי
מתקין נקי ומעודכן- ומעדכן מייד אחרי ההתקנה
ואח"כ מתקין תוכנות לפי הצורך

ידידי אתה סובל סתם, זה מיותר, כמה שתלמד איך להתקין אימייג'ים אתה תצחק על זה יותר, כל פעם שחלילה שלא תהיה תקלה - תקין שוב בלי להניד עפעף, לא מפסידים כלום מאימייג', המהירות לא יותר מהירה בגלל זה, זה תלוי איך אתה מעצב את המערכת, לא אם זה אימייג' או לא.

חובבן חביב

משתמש מקצוען
זה לא כ"כ קשה להתקין שוב, ותעשה טובה לעצמך ותעשה אימייג' בסיס רק עם חשבונות גוגל ומייקרוסופט וכו', ותגבה אותו.
דרייבים בלנובו לא צריך להתקין על פי רוב, הם משוכללים מאד! זה בד"כ סתדר לבד עם וינדוס אפדייט, רק סבלנות עד הסוף, למעט אסוס וכדו' שאני יכול להבין אם מישהו יקרא לזה סיוט.
בלנובו מאיי 5 ומעלה - וינדוס מאימייג' מוכן - עם כל התוכנות הבסיסיות - לוקח פחות מ-10 דק' בד"כ.
לגבי אוה"ח, ממליץ להכניס כונן שני אם יש שקע כזה.
תודה על הטיפים.
כמו שציינת- על פי רוב לא צריך דרייברים בלנובו, במחשב הנ"ל פעם ראשונה שנתקלתי בזה. גם אחרי כמה ימים לא עבד לי עדיין הלוח מגע והמסך מגע, עד שהתקנתי את הדרייברים של הלוח אם והביוס מהאתר הרשמי. (לא היה קשור לדרייברים של הטאצ' פד והטאצ' סקרין...)
ובאמת חבל, אבל אין לי מקום לכונן נוסף, הכל כמעט מינימלי ומולחם...

תודה על הטיפים.
כמו שציינת- על פי רוב לא צריך דרייברים בלנובו, במחשב הנ"ל פעם ראשונה שנתקלתי בזה. גם אחרי כמה ימים לא עבד לי עדיין הלוח מגע והמסך מגע, עד שהתקנתי את הדרייברים של הלוח אם והביוס מהאתר הרשמי. (לא היה קשור לדרייברים של הטאצ' פד והטאצ' סקרין...)
ובאמת חבל, אבל אין לי מקום לכונן נוסף, הכל כמעט מינימלי ומולחם...

אתה יכול לעשות את האימייג' הנ"ל שהצעתי לך פלוס האוה"ח, ואז זה יהיה רק ענין של זמן, תפעיל את זה בלילה ולך לישון, זה עד תיקון חצות זה כנראה יהיה מוכן.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  6  פעמים

לוח מודעות

למעלה