מאבחנים? מאמנים? מטפלים? >>> כנסו!

אחרי חיפוש עקר אחר 'אינדקס מאבחנים, מאמנים ומטפלים חרדים'
אני רוצה לבנות משהו כזה.

התחלתי לבנות טופס רישום לכל הנ"ל,
ואני צריך שתגידו לי מה חסר ומה להוריד (אם צריך...)

אל תמלאו פרטים!!!
רק תעירו הערות כאן באשכול.

כשנגמור לבנות אותו, נעלה באשכול חדש - למילוי פרטים.

הנה הוא:
https://goo.gl/forms/JUhWPhbyVl4dLjJi2

תודה רבה!

סטודיו מיתר

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
מהם תחומי הטיפול העיקריים: כל מטפל יאמר לך שהוא מטפל ב-ה-כ-ל והשיטה שלו פותרת ה-כ-ל ,(כי כל הבעיות מאותו שורש בלה בלה ) כך שהשאלה קצת מיותרת לטעמי

פדואלה

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י קליגרף B;n4933056:
מהם תחומי הטיפול העיקריים: כל מטפל יאמר לך שהוא מטפל ב-ה-כ-ל והשיטה שלו פותרת ה-כ-ל ,(כי כל הבעיות מאותו שורש בלה בלה ) כך שהשאלה קצת מיותרת לטעמי

אם הוא מקצועי, הוא לעולם לא יגיד שהוא ספצ' בהכל.
גם פה אמור להיות בידול, ותחום עיסוק עיקרי.

toichen

משתמש רשום
להוסיף קטגוריה של 'פסיכולוג' במה העיסוק שלכם.

nechami21

משתמש מקצוען
הסיבה שאין אינדקס כזה הוא בגלל שהרבה פעמים הולכים למטפלים בהתאם להמלצות ששמעו מאחרים. בתחומים אילו של אבחון וטיפול אנשים חוששים ללכת לכל אדם.
אבל אם כבר ממילא מכינים אינדקס כזה:
1. הייתי מחלקת את זה לתארים ולא לגישות טיפול. כמו: מורה להוראה מתקנת, אבחון דידקטי, טיפול ריגשי, פסיכולוגי, ייעוץ זוגי, ייעוץ חינוכי, רפלקסולוג, תזונאי, אימון אישי, טיפול אלטרנטיבי, מנתחי התנהגות ואת התחומים היותר מוכרים לי: מרפאים בעיסוק, קלינאי תקשורת, פיזיוטרפסטיים.
2. חשוב מאד לרשום את מוסדות הלימוד כמו "בוגר..."
3. לא צריך להיות לדעתי חלוקה בין אבחון לטיפול. ברוב המקצועות זה לא רלוונטי.
4. השאלה הראשונה לא מנוסחת טוב.
5. וצריך להזהר מאד לא לתת במה לאנשים לא מתאימים / לא מוסמכים.

א. תודה על כל ההערות עד כאן.
הן חשובות ורציניות, אשתדל להגיע לכולן במהירות מספקת.

ב. חושבני שאם נתחיל להתפרס - לא נגמור.
זה כבר באמת משהו ענק.

ג. אני אישית עוסק באיבחון, אימון אישי וטיפול רגשי, כך שחיפשתי להשלים את הנישה הזאת.

ד. בואו נראה לאן אפשר להמשיך מכאן:

1. להרחיב את האינדקס.
בשביל זה צריכים הרבה שיתוף של הניקים כאן, ואולי כדאי ליצור עותק פתוח לכולם כדי שיוסיפו מה שהם חושבים.
ובסוף נחליט על מה ללכת.

2. להשאיר מצומצם רק לתחום דלעיל.
גם זה טוב בתור פתיח. מקסימום אח"כ ניצור אחר לפסיכולוגים וכו' ונוסיף אותו.

>>> אז מה החלטנו? בכבוד,כתבו את דעתכם.
מהימנעות ודאי לא יצא כלום...;)

nechamizak

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י nechami21;n4934287:
1. הייתי מחלקת את זה לתארים ולא לגישות טיפול. כמו: מורה להוראה מתקנת, אבחון דידקטי, טיפול ריגשי, פסיכולוגי, ייעוץ זוגי, ייעוץ חינוכי, רפלקסולוג, תזונאי, אימון אישי, טיפול אלטרנטיבי, מנתחי התנהגות ואת התחומים היותר מוכרים לי: מרפאים בעיסוק, קלינאי תקשורת, פיזיוטרפסטיים.

העלבת את מנתחי ההתנהגות כששיכנת אותם ליד מטפלים אלטרנטיביים :p...

nechamizak

משתמש סופר מקצוען
אני אכתוב את דעתי:

כשלמטפל יש תואר או תעודה המוכרים ע"י משרד החינוך והבריאות זה מהווה סינון בסיסי שמעיד על רצינות המטפל (מה גם שלרוב ניתן לקבל החזרים על הטיפולים). ייתכן שמטפלים שאינם מוסמכים הועילו לאחרים בגלל מבנה האישיות שלהם, הידע או הניסיון שצברו, אבל במקרה כזה אני מאמינה שהמלצות אישיות הן הרבה יותר קריטיות. נשמע לי מוזר לערבב באינדקס אחד פסיכולוג קליני עם מטפל במוח אחד כאילו הם מציעים את אותו השירות. לכן אולי כדאי שהאינדקס יתמקד רק במקצועות של ייעוץ, אימון והכוונה אישית.

אם כן רוצים להתפרס לתחומים רחבים יותר אפשר לחלק לקטגוריות כמו טיפולים התפתחותיים (כמו קלינאית תקשורת, מרפאה בעיסוק), טיפולים פסיכותרפיים (עו"ס, פסיכולוגיים), טיפול בלקויות למידה (אבחון דידקטי, הוראה מתקנת) ולהוסיף גם תחומים של רפואה משלימה ומקצועות האימון.

או!
נשמע מצוין!
אז בהתחלה יהיה בחירה לפי סיווג כמו שהצעתם,
ואח"כ, בתוכו יהיו את כל הפרטים.

חברה, נראה לכם?
בואו נתקדם.

תמיד אפשר לשנות אח"כ...

דורהלה

משתמש פעיל
שים לב שלא נכון לקרוא לקלינאי תקשורת ומרפאים בעיסוק (וגם פיזיותרפיסטים) טיפולים התפתחותיים מכיוון שאיננו עוסקים רק בהתפתחות אלא גם בשיקום ועוד. נכון לקרוא לכך מקצועות הבריאות.

מה הענינים

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
מקפיצה, רק עכשיו גיליתי
ונראה לי שיכול להביא המון תועלת.
מי שיכול להשלים - מוזמן לעשות זאת

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  18  פעמים

לוח מודעות

למעלה