מידע שימושי למה ילדים חרדים נדרסים יותר?

יעל.ב.

משתמש פעיל
חוץ מהתפרצויות לכביש
יש מקומות שהמנהג ללכת על הכביש ....
יום אחד כשצפרתי לילדים שהלכו על הכביש והפריעו לנסיעה,
הם צעקו עלי : רגע , מה את צופרת ??
(ולא מדובר בערסים או משהו כזה, תלמידי חיידר מטופחים ו....)

יאן

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
ילד מחונך, לא צריך "להשתלט עליו"
הוא כבר יודע מגיל קטן איך הולכים ברחוב.
מה מותר ומה אסור.
לא התכוונתי שההורים לא משתלטים על חינוך ילדיהם.
הכוונה שהרחוב לא מותאם. המדרכה צרה לחיידר של אלף ילדים. אז הולכים על הכביש אין ברירה.

יצחק ג.

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
הייתי עד למחזה מצמרר.
בוקר מעונן חלקית, 2 ילדים חמודים מכורבלים היטב, המתינו לאוטובוס עירוני שיקח אותם לבית-תלמודם.
האח ה'גדול' בן 7.5 לערך, החזיק בכף ידו של אחיו הצעיר בן ה5 פלוס.
אוטובוס עמוס נוסעים הזדחל לתחנה, וכמו ילדים טובים התקדמו לעברו. קדמת האוטובוס היתה עמוסה וחסמה את שדה הראיה של הנהג. האח הגדול עלה בדלת אך בום... הנהג שהתאמץ וראה ש"כולם כבר עלו", לא שם לב לכף ידו של האח הצעיר הנתונה בכף אחיו הגדול שכר בתוך הבוס, אך הוא עצמו לא הספיק לעלות....
האוטובוס התחיל בנסיעה איטית, תוך כדי שהקטנצ'יק נגרר רגלית לצדו... למרבה הנס, ולשמע הצעקות והדפיקות בדלת מצד העומדים בתחנה הוא עצר. אך כפסע היה לפני טרגדיה איומה.

נערך לאחרונה ב:

אם הבנים שמחה!

משתמש מקצוען
ילדה בכיתה א לא אמורה לרדת מההסעה בעצמה!
מישהו צריך לחכות לה.

זה מפחיד, הזוי ומקומם לראות ילדים בני 4-5 מחכים בעצמם להסעה בבוקר
(ונתעלם מהרחוב עם כל פועלי הבניין...)

זה לא בסדר לנטוש ילד בן 5 עם תינוק בן שנתיים, כי ההסעה לכולל בורחת!

ב"ה שאני יכולה לשלוח חלק מהילדים בעצמי בבוקר,
אבל מחזות הזוועה של ילדים קטנים "שלוקחים את עצמם למוסדות הלימודים"
זה לא דבר שנמחק מהר...

ואח"כ שואלים על תאונות דרכים...
איפה האחריות הבסיסית של אבא ואמא???

ילדה קטנה בת 4 אמורה לבכות בגפה ברחוב
כי אבא שלה לא טרח לצלצל בפעמון של הגן? (והלך...)

אז מי מדבר בכלל על חינוך לכללי הזהירות בדרכים.

בקיץ ילדות קטות בנות שש
הולכות בעצמן לגינה
רצות בכבישים
עושות מה שעולה על רוחן
ואף אחד לא מפקח עליהן

כואב לי לראות את זה.
באמת.
היתה ילדה גדולה שירדה מההסעה באותה תחנה והיתה חוצה אותה כל יום.
באותו יום הילדה לא חיכתה שהיא תרד ופשוט החליטה לחצות לבד.
עד שהילדה הגדולה ירדה, הקטנה כבר לא היתה בחיים.

מדיה ואתרים

בניה , עריכה ועיצוב
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
אני נתקלתי לאחרונה שנהגים נוסעים במהירות מופרזת בתוך העיר. אז תדברו גם על הנהגים שיזהרו -לא רק חד סטרי-צד אחד.
מאוד נכון , ומדברים אנשים שעוברים תמיד רק בירוק ורק במעבר חציה , בזמן האחרון הידיים על ההגה והראש לא שם
נהגים היזהרו , לנהוג זה לא פחות מלהחזיק רובה !!

מדיה ואתרים

בניה , עריכה ועיצוב
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
תחשבו על הילדים שצריכים לחכות במעבר החציה עד שנהג 'צודק' יסכים ברוב טובו לעצור להם
ביננו, הילדים לא אגואיסטים כמו שאתם מציירים אותם כאן
בסך הכל הם בני אנוש שנפגעים מנהג 'צודק' שממהר מאוד לאסוף את הילדים שלו ממוסדות החינוך
לא צודק !
יש דין קדימה להולכי רגל

מנוי פרימיום

מהמשתמשים המובילים!
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
יוצרי ai

ליאורה ז.

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
מאוד נכון , ומדברים אנשים שעוברים תמיד רק בירוק ורק במעבר חציה , בזמן האחרון הידיים על ההגה והראש לא שם
נהגים היזהרו , לנהוג זה לא פחות מלהחזיק רובה !!
הפלאפון ...לפעמים הוא "הרובה" :(

חשמל

אמנות העימוד
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
עריכה תורנית
חוץ מהתפרצויות לכביש
יש מקומות שהמנהג ללכת על הכביש ....
יום אחד כשצפרתי לילדים שהלכו על הכביש והפריעו לנסיעה,
הם צעקו עלי : רגע , מה את צופרת ??
(ולא מדובר בערסים או משהו כזה, תלמידי חיידר מטופחים ו....)
מזכיר לי, שלפני מספר שנים, נסעתי בירושלים בכביש מכיון צומת בר אילן לצומת גבעת משה, בלילה, בגשם, מה שאומר שהראות לא משהו. ובקטע שהכביש מתרחב לשלושה או ארבעה נתיבים, חוצים את הכביש לכיון הנת"צ משפחה חרדית - אבא אמא ילדים ועגלת תינוק - לבושים שחור כמנהגנו. בנס הבחנתי בהם ברגע האחרון, ובלמתי וצפרתי צפירת אזהרה. ו... אני רואה את האבא פונה אלי ומנופף בידו בתנועת כעס. לא שמעתי מה הוא צעק, וגם לא מעניין אותי.
אני יכול להבין אותם. אמת, קשה להסחב עם הילדים בגשם עד הרמזור, במיוחד שבזמן הזה עלולים להחמיץ את האוטובוס. וגם אתה מסתכל ורואה שאין מכוניות (נראה לך, כי במציאות הייתי אני). אבל אם הילד שלך בעתיד יאחז מנהג אבותיו בידיו, וח"ו יקרה משהו. אל תהיה גיבור ומאמין ותאמר 'ה' נתן וה' לקח יהי שם השם מבורך'. אתה הרגת אותו.

חושבת אחרת

משתמש מקצוען
בנוגע לילדים שנוסעים באוטובוס של המוסד לימודים או הסעה:
חובה לנהג לנסוע עם מלווה שסורק את האוטובוס אחרי כל נסיעה
כדאי מאוד שאחד ההורים או מישהו מוסמך יחכה עם הילד לפני ואחרי ההסעה
אי אפשר להפיל את האשמה רק על המלווה ועל הנהג

הילוך גבוה

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
מסכים לגמריי עם כל מה שכתבת בהמשך ההודעה
אבל !
כמדומני........ ואם אני זוכר טוב...... ולא טועה ...... זכורני...... שבתורה הקדושה שאנו כציבור החרדי מקדשים את לימודה בצדק כערך עליון......
יש איזה פסוק ''ונשמרתם מאוד לנפשותיכם''

ואם אני לא טועה הכוונה בפסוק זה .... לשמור על החיים !!!!!! ושוב ..... אם אני לא טועה [במדה וכן... תקנו אותי]
מטרת לימודה היא בכדי לקיימה !!!!!

זהירות בדרכים היא אחת מהמצוות שה' רוצה שנשמור,

כך שלא בדיוק מתאים לזלזל בזה עקב לימוד התורה [ הרי זה היפך רצונו ית']

סליחה אם הגבתי קצת בעוקצנות אני לא יודע מה אתם ראיתם אבל אני כן ראיתי במו עיני ילד שאני מכיר היטיב !!!
עף באויר מפגיעת רכב מול עיני !!!! [לאחר שהילד פרץ לכביש...........]

ומה אומר לכם ? זה לא היה נעים בכלל לראות ולטפל ראשוני בשטח עד שהגיע אנשי ההצלה.....

אה' ועוד משהו ..... בת''ת של הילד הזה לא לומדים את כללי הזה''ב......................................................................
התפרצת לדלת פתוחה... אני גם בעד שנשקיע בזה, מתוסכל נורא מהמצב, אני חושב רק שהתיאור שלי למה שגרום לבעיה נכון לגמרי

יהיה בסדר !!!!!!!

משתמש מקצוען
התפרצת לדלת פתוחה... אני גם בעד שנשקיע בזה, מתוסכל נורא מהמצב, אני חושב רק שהתיאור שלי למה שגרום לבעיה נכון לגמרי
לרגע לא חלקתי עליך בזה
להיפך מסכים איתך שיש בזה משהו ואף יותר ממשהו רק שבאתי להבהיר עד כמה זו הזנחה מיסודה ולא לפי התורה

אב"ם

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
בלת"ק חלקי ביותר,
חלק עיקרי וחשוב בלימוד לילדים זה דוגמא אישית,
והרבה לא שמים את ליבם לכך,
אדם ממהר מסתכל שניה לשני הכיוונים וחוצה, רץ לאוטובוס, עובר בין 2 מכוניות חונות ועוד ועוד.
אנו שוכחים שילדים רואים את זה, והם לא תמיד מבינים שהאדם הבוגר יש לו ראיה רחבה יותר (בגלל הגובה)
או שהוא יודע לשער מרחק ממכונית נוסעת...
אז חושבת שאנחנו בתור מבוגרים צריכים להשקיע קצת מחשבה, לפני כל חציה וכד'
לחשוב איך זה נראה בעיני ילד ואם זה תואם לכללים שאנחנו רוצים להנחיל...

זמר

משתמש מקצוען
וְנִשְׁמַרְתֶּם מְאֹד לְנַפְשֹׁתֵיכֶם כִּי לֹא רְאִיתֶם כָּל תְּמוּנָה בְּיוֹם דִּבֶּר .. אֲלֵיכֶם בְּחֹרֵב מִתּוֹךְ הָאֵשׁ

ynigun

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
בלת"ק
לא חושב שחסר כל כך מודעות
אני נתקל כל הזמן בילדים שממתינים בסבלנות במעבר חציה עד שיעבור מבוגר שיסכים להעביר אותם את הכביש.
זה נראה לי יותר תלוי בהורים, אבל גם בילד, יש ילדים שסבלנות זה לא הצד החזק שלהם, ולא יעזור להם כל ההסברה.

במבונה

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
כשכותבים שחרדים חולים יותר בסוכרת זה אנטישמיות? זה מציאות עצובה.
תלוי באיזה קונספט.
אם ביום המודעות לסוכרת אהלן וסהלן.
אבל אם באים לומר שזה נטל כלכלי על המדינה/ או חוסר אחריות. כדאי להוסיף כוכבית שבמחקרים הם בריאים יותר באופן כללי, וגם עם תוחלת חיים גבוהה יותר. כך שבשקלול כללי ההסתכלות שונה, כמובן שצריך להילחם בזה ובכל מחלה שאפשר. אבל כשעושים השוואה - עד הסוף. בלי הפחדות ומצגי שווא.
בנושא של תאונות, להעלות את המודעות ולבדוק מה קורה אצלינו בתשתיות, בנהגים הממהרים, ובהסברה להולכי הרגל. ההשוואות פחות קשורות.

(:keep smiling

משתמש פעיל
לצערי, נחשפתי בזמן האחרון להרבה יותר מידי תיעודים מחרידים שבהם רואים ילדים חרדים מתפרצים לכביש - ו... נדרסים. ה"י.
אפשר להאשים מפה ועד ורשה את תרבות הנהיגה המוטרפת שלנו בתוך הערים החרדיות עמוסות הילדים, בלנ"ד מבטיח לעשות את זה אבל בפעם אחרת.

מה שאני רוצה להציף:
האם יש אצלכם בחיידר בו לומד המוישל'ה שלכם הדרכה לענייני זה"ב? בטיחות בדרכים?
האם יש פעילות בנושא?
האם מישהו מסביר לילדים בטוב טעם ודעת את הסכנה האיומה שיש בכביש, וכמה חשוב לא להתפרץ אליו גם אם הכיפה / הטטריס/ השקית לחם עפה לכביש?

ואם אין - מה אתם עושים כדי שיהיה?
אני יכול לנסח מכתב שאותו תוכלו להעביר להנהלת החיידר שבו לומדים הצדיקים שלכם, אם תרצו, ולהניח אותו כאן בקובץ פתוח.

מצרף כאן סרטון טרי מעיר חרדית עם היסטוריה מדממת בתחום - ביתר. קשה לצפיה.

וסתם לסיום.
למד איתי בחיידר ילד מתוק מאוד, חכם ועם אישיות כובשת.
בשלב מסויים עברתי לת"ת אחר, ושמעתי שהוא נפגע בתאונת דרכים. נדרס, בקיצור. שמעתי שהוא עבר משהו בנפש כתוצאהמ כך.

שנתיים מאוחר יותר פגשתי אותו. ומה אגיד לכם, ידידיי. הבנאדם נהיה צל של עצמו. אחרי חצי שנה של בדידות וטיפולים בבית חולים, הוא השתנה. הפך למנכולי, ילד אחר לגמרי. מהילד הזורח נשאר רק זכרון.

לא חבל?
הרבה צריכים לומר ההורים-בעוונינו.....
יצא לי לראות כל כך הרבה פעמים, כל יום כמעט, בערים החרדיות הגדולות מלאות הילדים,
הורים עם ילדים\עגלות\קטנטנים- מתפרצים לכביש וחוצים אותו בחוסר זהירות, אז מה אם זה מעבר חציה? אז לא צריך להסתכל? וחוץ מזה, מה לומד ומפנים הילד הקטן שחוצה איתם? בן השנתיים שבעגלה? ובכלל איך אנשים מעזים לחצות ככה עם עגלה כביש בחוסר זהירות שכזה? הרי אם ח''ו נפגע מישהו- העגלה הראשונה בשיירה!
דבר ראשון לפני הדרכה בחיידר וכו',
צריך כל הורה שאכפת לו מהחיים של הבן יקיר שלו- להוות דוגמא אישית, לא רק במילולי, להסביר לילד איך לחצות- אלא גם בפועל! להראות זהירות, ולבדוק טוב טוב לפני כל חציה גם של כבישון קטן או רק כניסה לחניה!
והלוואי שיהיו פחות נפגעים בגוף ובנפש... כי זה בידיים של כולנו.
[גם כשאת\ה סתם חוצה לבדך כביש ברחוב, דע לך! הילדים שלצדך במדרכה או אלו שמשתוללים בגינה ליד, קולטים ומפנימים את ההתנהגות שלך ואת אופן חצייתך ועושים 'כזה ראה וקדש'....]

שימי הכבאי

משתמש מקצוען
בלתק
עם הרבה ילדים אנחנו עמוסים עמוסים עמוסים
ואם כבר נותנים אל ליבנו לדבר זה על רגשות או רוחניות
אני לא מדבר כשהיתה תאונה קרובה שאז כולם מזדעזעים ונהיה לנו פתאום זמן וכח לדבר עם הילדים
כל מה שכתבתי מחוויה אישית ואולי זה לא שייך לאחרים

פרוגפרוגנדה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כה

א לְדָוִד אֵלֶיךָ יְהוָה נַפְשִׁי אֶשָּׂא:ב אֱלֹהַי בְּךָ בָטַחְתִּי אַל אֵבוֹשָׁה אַל יַעַלְצוּ אֹיְבַי לִי:ג גַּם כָּל קוֶֹיךָ לֹא יֵבֹשׁוּ יֵבֹשׁוּ הַבּוֹגְדִים רֵיקָם:ד דְּרָכֶיךָ יְהוָה הוֹדִיעֵנִי אֹרְחוֹתֶיךָ לַמְּדֵנִי:ה הַדְרִיכֵנִי בַאֲמִתֶּךָ וְלַמְּדֵנִי כִּי אַתָּה אֱלֹהֵי יִשְׁעִי אוֹתְךָ קִוִּיתִי כָּל הַיּוֹם:ו זְכֹר רַחֲמֶיךָ יְהוָה וַחֲסָדֶיךָ כִּי מֵעוֹלָם הֵמָּה:ז חַטֹּאות נְעוּרַי וּפְשָׁעַי אַל תִּזְכֹּר כְּחַסְדְּךָ זְכָר לִי אַתָּה לְמַעַן טוּבְךָ יְהוָה:ח טוֹב וְיָשָׁר יְהוָה עַל כֵּן יוֹרֶה חַטָּאִים בַּדָּרֶךְ:ט יַדְרֵךְ עֲנָוִים בַּמִּשְׁפָּט וִילַמֵּד עֲנָוִים דַּרְכּוֹ:י כָּל אָרְחוֹת יְהוָה חֶסֶד וֶאֱמֶת לְנֹצְרֵי בְרִיתוֹ וְעֵדֹתָיו:יא לְמַעַן שִׁמְךָ יְהוָה וְסָלַחְתָּ לַעֲוֹנִי כִּי רַב הוּא:יב מִי זֶה הָאִישׁ יְרֵא יְהוָה יוֹרֶנּוּ בְּדֶרֶךְ יִבְחָר:יג נַפְשׁוֹ בְּטוֹב תָּלִין וְזַרְעוֹ יִירַשׁ אָרֶץ:יד סוֹד יְהוָה לִירֵאָיו וּבְרִיתוֹ לְהוֹדִיעָם:טו עֵינַי תָּמִיד אֶל יְהוָה כִּי הוּא יוֹצִיא מֵרֶשֶׁת רַגְלָי:טז פְּנֵה אֵלַי וְחָנֵּנִי כִּי יָחִיד וְעָנִי אָנִי:יז צָרוֹת לְבָבִי הִרְחִיבוּ מִמְּצוּקוֹתַי הוֹצִיאֵנִי:יח רְאֵה עָנְיִי וַעֲמָלִי וְשָׂא לְכָל חַטֹּאותָי:יט רְאֵה אוֹיְבַי כִּי רָבּוּ וְשִׂנְאַת חָמָס שְׂנֵאוּנִי:כ שָׁמְרָה נַפְשִׁי וְהַצִּילֵנִי אַל אֵבוֹשׁ כִּי חָסִיתִי בָךְ:כא תֹּם וָיֹשֶׁר יִצְּרוּנִי כִּי קִוִּיתִיךָ:כב פְּדֵה אֱלֹהִים אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל צָרוֹתָיו:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

פלינדרום • אתגר 52

לוח מודעות

למעלה