מידע שימושי למה ילדים חרדים נדרסים יותר?

מנוי פרימיום

מהמשתמשים המובילים!
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
יוצרי ai
בסופו של דבר זה הכול חשבונות שמיים. אנחנו לא יכולים לדעת.
ילד יכול לשנן אלפי פעמים את כללי הזה"ב ובסוף להידרס. ילד יכול לעמוד בתחנה, רחוק מהכביש ובסוף להידרס.
ובן אדם יכול לעבוד ולאבד את כל הכסף
לאכול בריא כל החיים ובסוף להידרס ח"ו
זה פוטר אותו מלהתנהג על פי הכללים ולהיזהר?

יעקב ארץ-צבי

משתמש מקצוען
ממש לא נכון
מה לא נכון? כולם ימשיכו לקפוץ לכביש?
לא ביקשו לעבור דוקא במעבר חציה, בסך הכל בקשה לגיטימית לחלוטין. אל תקפצו מתחת לגלגלים, אין סיכוי לעצור בפחות מכמה מטרים, ומי שלא מבין את זה לא נדרס רק בגלל ש"שומר פתאים ה'"

מנוי פרימיום

מהמשתמשים המובילים!
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
יוצרי ai
זה תרבות של זלזול בשמירה על בטיחות וזה קיים בכל מיני אופנים הרבה מהם לא בכביש
זו תרבות הדדית שבה הרבה מאוד נהגים נוהגים בכביש כרצונם וגם הולכי הרגל לעיתים לא מקפידים על הכללים
אני גר בעיר חרדית מרכזית שבה קשה מאוד לקבל זכות קדימה במעבר חציה בלי לרדת לכביש
לא אגזים אם אומר שרק כשליש מהנהגים נותנים זכות קדימה במעבר חציה

מנוי פרימיום

מהמשתמשים המובילים!
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
יוצרי ai
מה לא נכון? כולם ימשיכו לקפוץ לכביש?
לא ביקשו לעבור דוקא במעבר חציה, בסך הכל בקשה לגיטימית לחלוטין. אל תקפצו מתחת לגלגלים, אין סיכוי לעצור בפחות מכמה מטרים, ומי שלא מבין את זה לא נדרס רק בגלל ש"שומר פתאים ה'"
אם היית מאט לפני מעבר חציה כפי הנדרש בחוק לא היית "מופתע"

Sara led

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
לרוב החרדים אין רכב, ולכן ההורים לא יודעים מזה לשבת במושב של הנהג כשילד או מבוגר קופץ לכביש,
הלחץ, האין אונים, הלב שנופל, והרגל שעפה לברקס, בתפילה להספיק, לא לפגוע, לבלום, אהה
היום המצב הזה השתנה ולהרבה מאד חרדים יש רכב.

יעקב ארץ-צבי

משתמש מקצוען
זו תרבות הדדית שבה הרבה מאוד נהגים נוהגים בכביש כרצונם וגם הולכי הרגל לעיתים לא מקפידים על הכללים

וזה הבעיה הגדולה!!! זכות קדימה אמורים לקבל לא לקחת.
כשלוקחים זכות קדימה זה אולי צודק אבל לא חכם
והילדים גם לומדים "זכות קדימה להולכי רגל" ולא מבינים שזה רק במעבר חציה,
וקופצים לכביש כי הזכות שלהם כי הם הולכי רגל.

בוב ספוג

משתמש מקצוען
קיימת בעיה עובדתית, של ילדים, בעיקר חרדים, שרצים לכביש. איך אני קובעת שהיא עובדתית?פשוט מאד, ישנו ערוץ ברשת חברתית, שכל תפקידו להביא את כל התיעודים מכל תאונות הדרכים בארץ.
(שהרוב זה או קורקינט/אופניים חשמליים שמעורבים בתאונה או ילדים בערים חרדיות שרצים לכביש.)
ע"י חינוך של ההורים אפשר למנוע, למשל שיסבירו- כמו שלפני שאוכלים מברכים, לפני שחוצים את הכביש, עוצרים, מסתכלים וכו-(כללי הזה"ב.)
שאני נוסעת ברכב בבני ברק, יש לחץ כל הזמן שילדים לא יכנסו מתחת לגלגלים.
תחשבו גם על הנהגים שברגע אחד נהרסים להם החיים בגלל ילד לא זהיר.

מנוי פרימיום

מהמשתמשים המובילים!
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
יוצרי ai
תחשבו גם על הנהגים שברגע אחד נהרסים להם החיים בגלל ילד לא זהיר.
תחשבו על הילדים שצריכים לחכות במעבר החציה עד שנהג 'צודק' יסכים ברוב טובו לעצור להם
ביננו, הילדים לא אגואיסטים כמו שאתם מציירים אותם כאן
בסך הכל הם בני אנוש שנפגעים מנהג 'צודק' שממהר מאוד לאסוף את הילדים שלו ממוסדות החינוך

יעקב ארץ-צבי

משתמש מקצוען
אם היית מאט לפני מעבר חציה כפי הנדרש בחוק לא היית "מופתע"
מי דיבר על מעבר חציה?!
אתמול ילד רץ לי לכביש כאחוז אמוק, זה לא היה במעבר חציה,
אכן, במעבר חציה צריך לתת זכות קדימה להולכי הרגל.

אך גם שם, כששני נשים [לא תמיד, אבל בדרך כלל] מדברות ביניהן ליד מעבר חציה, בלי להראות סימנים כאילו הם או אחת מהן רוצות לעבור, ופתאום אחת יורדת לכביש לפעמים אפילו בהליכה אחורה, זה לא דוגמא אישית טובה, כזאת שגורמת לתאונות?!

יעקב ארץ-צבי

משתמש מקצוען
תחשבו על הילדים שצריכים לחכות במעבר החציה עד שנהג 'צודק' יסכים ברוב טובו לעצור להם
ביננו, הילדים לא אגואיסטים כמו שאתם מציירים אותם כאן
בסך הכל הם בני אנוש שנפגעים מנהג 'צודק' שממהר מאוד לאסוף את הילדים שלו ממוסדות החינוך

נהג שעוצר במעבר חציה הוא גם צודק וגם חכם

להבדיל מילד שקופץ לכביש שאין בו מעבר חציה, הוא לא צודק ולא חכם

חשמל

אמנות העימוד
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
עריכה תורנית
לא אגזים אם אומר שרק כשליש מהנהגים נותנים זכות קדימה במעבר חציה
זו ההוכחה למה שכתבתי לעיל, שזה לא קשור דווקא לחרדי/לא חרדי, אלא לאיזורים ושכונות. כי בשכונה החרדית שאני גר (רמב"ש ג), אם תעמוד סמוך לשפת המדרכה במקום שיש מעבר חציה יעצרו לך, גם אם לא תעשה שום תנועה שמרמזת שאתה רוצה לעבור את הכביש. וכמה פעמים ראיתי ילדים קטנים (ממש, גילאי שלוש ארבע, שאף אחד לא חושב שהם הולכים לחצות את הכביש) שעומדים קרוב לשפת המדרכה ומחכים להורה שמתעכב מאחרים, ומכוניות עוצרות להם, עד שהנהג מבין שהילד לא הולך לחצות את הכביש, וממשיך בנסיעה.
התשובות כאן מתחלקות בין הולכי הרגל לבין מי שגם נוהג.
והמבין יבין, ומי שלא, ימשיך לקפוץ לכביש ולהסתכן, ולסכן.
אני לא חושב שזה בהכרח נכון.
אני ראיתי גם נהגים, שכשהם הולכי רגל הם שוכחים שעכשיו הכביש כבר לא שלהם, וצריך ללכת על המדרכה.
לא ראית נהג שיוצא מהרכב בצד הנהג, שזה כמובן בצד של הכביש, ומיד חוצה את הכביש לצד השני, אפי' שאין שם שום מעבר חציה, רק בגלל שהוא כבר על הכביש?

מנוי פרימיום

מהמשתמשים המובילים!
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
יוצרי ai
אך גם שם, כששני נשים [לא תמיד, אבל בדרך כלל] מדברות ביניהן ליד מעבר חציה, בלי להראות סימנים כאילו הם או אחת מהן רוצות לעבור, ופתאום אחת יורדת לכביש לפעמים אפילו בהליכה אחורה, זה לא דוגמא אישית טובה, כזאת שגורמת לתאונות?!
זאת דוגמא יפה אך לא מכלילה
תרבות הזלזול בחוקי התנועה משותפת הן לנהגים והן להולכי הרגל
כדי לשפר אותה נדרש מערך הסברה חרדי הן לנהגים והן להולכי הרגל, מכיוון שמהלך חד צדדי נועד מראש לכישלון
קשה לחנך ילד 'לקבל' זכות קדימה במעבר חציה ולא 'לקחת' אם הוא יגלה תוך יום אחד שזה שורף לו חצי שעה על כל מעבר חציה
היו הוגנים וקחו אחריות גם על החלק שלכם, זה המאמץ שלכם לשפר את התודעה

אם כבר אז כאן המקום לעורר את המבוגרים,
הרבה פעמים ילדים קטנים מחכים הרבה זמן במעברי חציה והנהגים מתעלמים ולא עוצרים להם (מה גם שלדעתי זה לא מאוד בטיחותי שילד קטן יחצה כביש בלי לתת יד למבוגר....)
זו פעולה שדורשת הכי הרבה דקה אחת והיא בין היתר גם עוזרת לילד להמשיך לשמור על כללי הבטיחות,
אז בבקשה אם אתם נמצאים ברחוב ורואים ילד ממתין במעבר חציה תעזרו לו לחצות בצורה בטוחה.

יעקב ארץ-צבי

משתמש מקצוען
היום המצב הזה השתנה ולהרבה מאד חרדים יש רכב.
בדרך כלל מדובר בצעירים, מי יתן שזה יביא איתו גם את השינוי הזה,

תקופה ארוכה שאני מעלה נוסעים "טרעמפים" חלקם יחסית קבועים, וחלק גדול מהנוסעים אמרו לי שהם התחילו לשמור קצת יותר על זהירות בדרכים, יותר ללכת על המדרכה, יותר להסתכל לפני שחוצים, כי הם ראו את הדברים מפרספקטיבה של הנהג.

הבעיה הגדולה היא שזכות קדימה א מ ו ר י ם לקבל...

זה וודאי לא בסדר לא לתת, אבל מי שלא "קיבל" זכות קדימה, והוא לוקח את זה לבד, חכם הוא לא.
אני לא חושב שזה בהכרח נכון.
אולי לא בהכרח, אבל בהחלט קיים ברוב המקרים, או לפחות בחלקם הגדול.

.B.B

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
הרבה אנשים צדיקים שמגיע מישהו לתלמוד תורה ומתחיל ללמד על זהירות בדרכים ישר הם כותבים על זה פשקווילים ובעלונים שלהם נגד לימודי החול ע"י אנשי משטר במדים ה"י וכו וכו.
נכון.
באמת לא ראוי ולא מתאים שייכנס לכיתה אחד מפיקוד העורף עם מדים וילמד את הבנים הקטנים שלי. גם לא זה"ב.
מבחינתינו אנחנו מובדלים מהם, ולא לומדים מפיהם. גם לא "רק" זה"ב.
בחיידר של הבנים שלי הגיע חייל ללמד, אז הרבה' אמר לו- בוא אתה תביא לי את החומר, אני אלמד,
ואתה תצפה מהצד.
וגם שם לו כיסוי ראש- כדי לא לבלבל את הילדים,
ולהראות להם שחייל\ שוטר או לא משנה מה ראוי ללמד את ילדי ישראל...

נערך לאחרונה ב:

יעקב ארץ-צבי

משתמש מקצוען
אם כבר אז כאן המקום לעורר את המבוגרים,
הרבה פעמים ילדים קטנים מחכים הרבה זמן במעברי חציה והנהגים מתעלמים ולא עוצרים להם (מה גם שלדעתי זה לא מאוד בטיחותי שילד קטן יחצה כביש בלי לתת יד למבוגר....)
זו פעולה שדורשת הכי הרבה דקה אחת והיא בין היתר גם עוזרת לילד להמשיך לשמור על כללי הבטיחות,
אז בבקשה אם אתם נמצאים ברחוב ורואים ילד ממתין במעבר חציה תעזרו לו לחצות בצורה בטוחה.
כולנו מצטרפים.

במבונה

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
כנראה גם באיזורים חרדיים יש הבדל בין מקומות צפופים לערים מרווחות.
כשהרבה הולכים במדרכות קטנות. והרבה נהגים על כביש נוהגים בצפיפות זה מתכון ליותר בעיות.
כשהפקקים גדולים יותר הנהגים מנסים לעקוף או לחסוך זמן ולא לעצור במעבח"צ.
כך שחלק גדול מהבעיה הוא בתשתיות.
נכון שבהסברה טובה אפשר גם למנוע תאונות בערים צפופות, אבל נקודת ההתחלה שונה.
מה שזכור לי תל אביב היא העיר עם הכי הרבה תאונות.
יש למישהו טבלאות לפי ערים?

.B.B

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
אגב זה באמת כ"כ מפחיד
אני רואה ילדים משחקים ויורדים לתוך הכביש כי זה מעבר חציה,
אימהות שמפטפטות וחוצות בלי להסתכל,
אברכים ממהרים וקופצים לכביש כדי להספיק אוטובוס...
גם אם זה מעבר חציה!
וזה מוכר וידוע שכולם ממהרים וקשה לחכות במעבר חציה
אבל גם אם רכב- שתיים- שלוש לא עצרו-
אז הרביעי יעצור.
ו-כן, כל נהג מכיר את זה- לא נולנו על ההגה...
חבל להיות צודק ולא חכם, ופצוע חלילה.
סכנת נפשות!!!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כט

א מִזְמוֹר לְדָוִד הָבוּ לַיהוָה בְּנֵי אֵלִים הָבוּ לַיהוָה כָּבוֹד וָעֹז:ב הָבוּ לַיהוָה כְּבוֹד שְׁמוֹ הִשְׁתַּחֲווּ לַיהוָה בְּהַדְרַת קֹדֶשׁ:ג קוֹל יְהוָה עַל הַמָּיִם אֵל הַכָּבוֹד הִרְעִים יְהוָה עַל מַיִם רַבִּים:ד קוֹל יְהוָה בַּכֹּחַ קוֹל יְהוָה בֶּהָדָר:ה קוֹל יְהוָה שֹׁבֵר אֲרָזִים וַיְשַׁבֵּר יְהוָה אֶת אַרְזֵי הַלְּבָנוֹן:ו וַיַּרְקִידֵם כְּמוֹ עֵגֶל לְבָנוֹן וְשִׂרְיֹן כְּמוֹ בֶן רְאֵמִים:ז קוֹל יְהוָה חֹצֵב לַהֲבוֹת אֵשׁ:ח קוֹל יְהוָה יָחִיל מִדְבָּר יָחִיל יְהוָה מִדְבַּר קָדֵשׁ:ט קוֹל יְהוָה יְחוֹלֵל אַיָּלוֹת וַיֶּחֱשֹׂף יְעָרוֹת וּבְהֵיכָלוֹ כֻּלּוֹ אֹמֵר כָּבוֹד:י יְהוָה לַמַּבּוּל יָשָׁב וַיֵּשֶׁב יְהוָה מֶלֶךְ לְעוֹלָם:יא יְהוָה עֹז לְעַמּוֹ יִתֵּן יְהוָה יְבָרֵךְ אֶת עַמּוֹ בַשָּׁלוֹם:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

הווי משפחתי • 4

לוח מודעות

למעלה