מידע שימושי למה ילדים חרדים נדרסים יותר?

aridesk

משתמש סופר מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עריכה והפקת סרטים
הרבה אנשים צדיקים שמגיע מישהו לתלמוד תורה ומתחיל ללמד על זהירות בדרכים ישר הם כותבים על זה פשקווילים ובעלונים שלהם נגד לימודי החול ע"י אנשי משטר במדים ה"י וכו וכו.

אליהו אקספרס

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
הצורך לעורר מודעות באמת חשוב ביותר, ותודה רבה על העלאת הנושא.
רק חבל על הכותרת...
אני מתלבט אם לכתוב את זה אבל לא מתאפק:
למה כחרדים אנחנו דורסים על עצמנו יותר?[/ISPOILER]

נערך לאחרונה ב:

נתל'ע

משתמש סופר מקצוען
הרבה אנשים צדיקים שמגיע מישהו לתלמוד תורה ומתחיל ללמד על זהירות בדרכים ישר הם כותבים על זה פשקווילים ובעלונים שלהם נגד לימודי החול ע"י אנשי משטר במדים ה"י וכו וכו.
יש אפשרות להזמין מרצה חרדי על מלא, ללא מדים וללא שום סממן ציוני / סממן לא חרדי וכדו'.
(יש גם אשה חרדלי"ת ללא מדים)
תלוי אם רוצים לעשות משהו או שרוצים להטיל אשמה על כל העולם...מה שמנהלים מסוימים אוהבים לעשות, מניסיון אישי מול מנהלי מוסדות שונים.

הילוך גבוה

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
אני נתקלתי לאחרונה שנהגים נוסעים במהירות מופרזת בתוך העיר. אז תדברו גם על הנהגים שיזהרו -לא רק חד סטרי-צד אחד.
לגמרי! זה נושא שמצדיק פתיחת אשכול בנפרד
הייתי כותב בכותרת "לא אתם לא עוצרים במעבר החצייה?"

Ravid.G

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
אולי תשאל;
למה ילדים חרדים עצמאיים יותר?
למה ילדים חרדים עוזרים יותר?
למה ילדים חרדים חרוצים יותר?

תראה לי ילד חילוני שגדל בהרצליה או רעננה שהולך (מרחק שתי רחובות) ברגל - לבד או עם חבר לאימון כדורגל?.. --- ההורים מסיעים אותם!!
תראה לי ילד חילוני שמוכן להרים את עצמו מהמחשב או מהטלוויזיה כי אמא שמה לב שחסר לה קצפת מתוקה להכנת הקינוח....
תראה לי ילד חילוני שהחריצות שלו מגיעה לשליש מהחריצות שיש לילד חרדי.

לעומת זאת;
תאונות של קורקינטים, אופניים חשמליות וכד'....
כאן אפילו הסטטיסטיקה (שלך) תודה שזה אחרת לגמרי!

דנמרק

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
אפשר לענות על זה בקלות,
יותר ילדים = יותר תאונות סטטיסטית לצערנו.(באחוזים לא ראיתי שילדים חרדים נדרסים יותר)
זו לדעתי התשובה. באופן כללי חסרה מודעות לזה"ב. אין קשר לחרדים. באופן אישי, ראיתי גם כמה תיעודים של ילדים לא חרדים שהתפרצו לכביש.

יעקב אהרן רויד

משתמש רשום
נראה לי שזה מאוד פשוט, צריכים להבין שלא מביאים לנו סרטונים של איזה גבר בן 50 פלוס שנפצע בתאונה, אלא רק של ילדים כי זה יותר מעניין :(.
ועכשיו, גם לא יביאו לנו סרטון מילד ערבי שנדרס, כי זה יש בכל שעתיים.
ורוב הילדים בארץ, ובפרט אם אני לא כולל את הערבים הם חרדים.

נ.ב. אני מסכים שצריך להעלות את המודעות, וזה ממש פיקוח נפש! אבל זה לא קשור לילדים חרדים בהכרח

sem

משתמש פעיל
ר' נתן צודק

יש נתונים רשמיים:

ילדים: שיעור הילדים החרדים ל-100,000 תושבים שנפגעו חמור (נהרגו או נפצעו קשה) בגילאים 0-4 (6.3) גבוה פי 3 מילדים יהודים שאינם חרדים בגילאים אלה (2.2). השיעור המקביל בגילאי 5-14 (12.3) גבוה פי 1.3 מילדים יהודים שאינם חרדים בגילאים אלה (8.6). אחוז הילדים החרדים שנפגעו כהולכי רגל, גבוה מהאחוז המקביל בקרב ילדים יהודים שאינם חרדים.

קבצים מצורפים

• research_202003_research_haredi.pdf
    3.2 MB · צפיות: 47

מאיר 280

משתמש רשום
זה שיש סרטונים של ילדים חרדים שבהם אתה צופה, זה לא אומר על סרטוני ילדים לא חרדים שנדרסים, ובקצרה הנתון הוא ממש לא נכון.

ליטאי פשוט

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
למה ילדים חילונים מכורים לסמים יותר?

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
אולי תשאל;

תראה לי ילד חילוני שגדל בהרצליה או רעננה שהולך (מרחק שתי רחובות) ברגל - לבד או עם חבר לאימון כדורגל?.. --- ההורים מסיעים אותם!!
תראה לי ילד חילוני שמוכן להרים את עצמו מהמחשב או מהטלוויזיה כי אמא שמה לב שחסר לה קצפת מתוקה להכנת הקינוח....

לעומת זאת;
תאונות של קורקינטים, אופניים חשמליות וכד'....
כאן אפילו הסטטיסטיקה (שלך) תודה שזה אחרת לגמרי!
הוא לא שאל את השאלות כי כמוך הוא יודע את התשובות.
הוא לא התכון להחליף את הילדים שלנו באחרים. טובים פחות.
הוא רק רצה שנשמור על הילדים העצמאים, העוזרים, החרוצים. בחיים.

טאבו

משתמש סופר מקצוען
ולכן פחות משקיעים בללמוד דברים נספים, כמו"כ התרבות החרדית היא לצפצץ על המדינה ועל הכללים
שזה עצוב
כמו שמדקדקים בהלכות כשרות או לשון הרע, לא יקרה כלום אם ידקדקו קצת ב"ונשמרתם מאד לנפשותיכם"
את זה אני יכולה להעיד מהיכרות אישית, יש בחינוך החרדי משהו שגורם לילד להיות פחות מפונק והרבה יותר עצמאי.
אולי זה כי השאיפות בבית הספר הן פחות בתחום הגשמי (יש גם את זה, אבל לא ברמה של החינוך הממלכתי)
מן הסתם זה גם קשור למודלים שיש להם כמו בסרטים שמלמדים להתנהג ככה.

טילון

מהמשתמשים המובילים!
עריכה והפקת סרטים
אולי תשאל;

אני מסכימה שאחת הסיבות העיקריות לסטטיסטיקה היא שילדים חרדים עצמאיים יותר מבני גילם החילונים.
אבל זה רק מחזק את הצורך בחינוך לשמירה על כללי הזהירות.
כי אם ילד גדל בציבור שבו אין מצב שהוא יסתובב לבד לפני גיל 10, ובטח שלא יסע בתחבורה ציבורית לבד- זה לא נורא אם לא ילמדו אותו את כללי הבטיחות כבר בגיל צעיר יותר.
אצל ילד חרדי סטנדרטי לעומת זאת, זה קריטי.

יראת

משתמש מקצוען
תודה שעוררת אותנו. נתונים מזעזעים.
לדעתי, בערים החרדיות, הרבה רחובות הם חצי חניה (כביכול רחוב לא מסוכן) ומכאן מתחיל ההרגל של הילדים להסתדר לבד. אבל, ילדים כל דרכם היא בפזיזות ולא במתינות. צריך להרתיע אותם יותר.
וגם פניה לבעלי רכבים, בשכונות חרדיות, שימו בבקשה 7 עיניים.

טאבו

משתמש סופר מקצוען
תודה שעוררת אותנו. נתונים מזעזעים.
לדעתי, בערים החרדיות, הרבה רחובות הם חצי חניה (כביכול רחוב לא מסוכן) ומכאן מתחיל ההרגל של הילדים להסתדר לבד. אבל, ילדים כל דרכם היא בפזיזות ולא במתינות. צריך להרתיע אותם יותר.
וגם פניה לבעלי רכבים, בשכונות חרדיות, שימו בבקשה 7 עיניים.
חלק מהעניין הוא שלהמון משפחות אין רכב ולכן המון ילדים הולכים ברגל/באוטובוס מה שגורם לכך שהם הרבה יותר בדרכים מילדים אחרים.
אבל דווקא בגלל זה חשוב אפילו יותר לעורר את המודעות לזהירות בדרכים. לי בתור תלמידה היה שיעור קבוע במערכת לזה"ב בכיתות הנמוכות, ובכיתה ו' הייתה לנו סדרת הרצאות של שוטרים על זה"ב ובהחלט בזכות זה הייתי זהירה יותר.

שימיגם

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה

בלה בלה בלה בלה בלה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קו

א הַלְלוּיָהּ הוֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב מִי יְמַלֵּל גְּבוּרוֹת יי יַשְׁמִיעַ כָּל תְּהִלָּתוֹ:ג אַשְׁרֵי שֹׁמְרֵי מִשְׁפָּט עֹשֵׂה צְדָקָה בְכָל עֵת:ד זָכְרֵנִי יי בִּרְצוֹן עַמֶּךָ פָּקְדֵנִי בִּישׁוּעָתֶךָ:ה לִרְאוֹת בְּטוֹבַת בְּחִירֶיךָ לִשְׂמֹחַ בְּשִׂמְחַת גּוֹיֶךָ לְהִתְהַלֵּל עִם נַחֲלָתֶךָ:ו חָטָאנוּ עִם אֲבוֹתֵינוּ הֶעֱוִינוּ הִרְשָׁעְנוּ:ז אֲבוֹתֵינוּ בְמִצְרַיִם לֹא הִשְׂכִּילוּ נִפְלְאוֹתֶיךָ לֹא זָכְרוּ אֶת רֹב חֲסָדֶיךָ וַיַּמְרוּ עַל יָם בְּיַם סוּף:ח וַיּוֹשִׁיעֵם לְמַעַן שְׁמוֹ לְהוֹדִיעַ אֶת גְּבוּרָתוֹ:ט וַיִּגְעַר בְּיַם סוּף וַיֶּחֱרָב וַיּוֹלִיכֵם בַּתְּהֹמוֹת כַּמִּדְבָּר:י וַיּוֹשִׁיעֵם מִיַּד שׂוֹנֵא וַיִּגְאָלֵם מִיַּד אוֹיֵב:יא וַיְכַסּוּ מַיִם צָרֵיהֶם אֶחָד מֵהֶם לֹא נוֹתָר:יב וַיַּאֲמִינוּ בִדְבָרָיו יָשִׁירוּ תְּהִלָּתוֹ:יג מִהֲרוּ שָׁכְחוּ מַעֲשָׂיו לֹא חִכּוּ לַעֲצָתוֹ:יד וַיִּתְאַוּוּ תַאֲוָה בַּמִּדְבָּר וַיְנַסּוּ אֵל בִּישִׁימוֹן:טו וַיִּתֵּן לָהֶם שֶׁאֱלָתָם וַיְשַׁלַּח רָזוֹן בְּנַפְשָׁם:טז וַיְקַנְאוּ לְמֹשֶׁה בַּמַּחֲנֶה לְאַהֲרֹן קְדוֹשׁ יי:יז תִּפְתַּח אֶרֶץ וַתִּבְלַע דָּתָן וַתְּכַס עַל עֲדַת אֲבִירָם:יח וַתִּבְעַר אֵשׁ בַּעֲדָתָם לֶהָבָה תְּלַהֵט רְשָׁעִים:יט יַעֲשׂוּ עֵגֶל בְּחֹרֵב וַיִּשְׁתַּחֲווּ לְמַסֵּכָה:כ וַיָּמִירוּ אֶת כְּבוֹדָם בְּתַבְנִית שׁוֹר אֹכֵל עֵשֶׂב:כא שָׁכְחוּ אֵל מוֹשִׁיעָם עֹשֶׂה גְדֹלוֹת בְּמִצְרָיִם:כב נִפְלָאוֹת בְּאֶרֶץ חָם נוֹרָאוֹת עַל יַם סוּף:כג וַיֹּאמֶר לְהַשְׁמִידָם לוּלֵי מֹשֶׁה בְחִירוֹ עָמַד בַּפֶּרֶץ לְפָנָיו לְהָשִׁיב חֲמָתוֹ מֵהַשְׁחִית:כד וַיִּמְאֲסוּ בְּאֶרֶץ חֶמְדָּה לֹא הֶאֱמִינוּ לִדְבָרוֹ:כה וַיֵּרָגְנוּ בְאָהֳלֵיהֶם לֹא שָׁמְעוּ בְּקוֹל יי:כו וַיִּשָּׂא יָדוֹ לָהֶם לְהַפִּיל אוֹתָם בַּמִּדְבָּר:כז וּלְהַפִּיל זַרְעָם בַּגּוֹיִם וּלְזָרוֹתָם בָּאֲרָצוֹת:כח וַיִּצָּמְדוּ לְבַעַל פְּעוֹר וַיֹּאכְלוּ זִבְחֵי מֵתִים:כט וַיַּכְעִיסוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם וַתִּפְרָץ בָּם מַגֵּפָה:ל וַיַּעֲמֹד פִּינְחָס וַיְפַלֵּל וַתֵּעָצַר הַמַּגֵּפָה:לא וַתֵּחָשֶׁב לוֹ לִצְדָקָה לְדֹר וָדֹר עַד עוֹלָם:לב וַיַּקְצִיפוּ עַל מֵי מְרִיבָה וַיֵּרַע לְמֹשֶׁה בַּעֲבוּרָם:לג כִּי הִמְרוּ אֶת רוּחוֹ וַיְבַטֵּא בִּשְׂפָתָיו:לד לֹא הִשְׁמִידוּ אֶת הָעַמִּים אֲשֶׁר אָמַר יי לָהֶם:לה וַיִּתְעָרְבוּ בַגּוֹיִם וַיִּלְמְדוּ מַעֲשֵׂיהֶם:לו וַיַּעַבְדוּ אֶת עֲצַבֵּיהֶם וַיִּהְיוּ לָהֶם לְמוֹקֵשׁ:לז וַיִּזְבְּחוּ אֶת בְּנֵיהֶם וְאֶת בְּנוֹתֵיהֶם לַשֵּׁדִים:לח וַיִּשְׁפְּכוּ דָם נָקִי דַּם בְּנֵיהֶם וּבְנוֹתֵיהֶם אֲשֶׁר זִבְּחוּ לַעֲצַבֵּי כְנָעַן וַתֶּחֱנַף הָאָרֶץ בַּדָּמִים:לט וַיִּטְמְאוּ בְמַעֲשֵׂיהֶם וַיִּזְנוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם:מ וַיִּחַר אַף יי בְּעַמּוֹ וַיְתָעֵב אֶת נַחֲלָתוֹ:מא וַיִּתְּנֵם בְּיַד גּוֹיִם וַיִּמְשְׁלוּ בָהֶם שֹׂנְאֵיהֶם:מב וַיִּלְחָצוּם אוֹיְבֵיהֶם וַיִּכָּנְעוּ תַּחַת יָדָם:מג פְּעָמִים רַבּוֹת יַצִּילֵם וְהֵמָּה יַמְרוּ בַעֲצָתָם וַיָּמֹכּוּ בַּעֲוֹנָם:מד וַיַּרְא בַּצַּר לָהֶם בְּשָׁמְעוֹ אֶת רִנָּתָם:מה וַיִּזְכֹּר לָהֶם בְּרִיתוֹ וַיִּנָּחֵם כְּרֹב (חסדו) חֲסָדָיו:מו וַיִּתֵּן אוֹתָם לְרַחֲמִים לִפְנֵי כָּל שׁוֹבֵיהֶם:מז הוֹשִׁיעֵנוּ יי אֱלֹהֵינוּ וְקַבְּצֵנוּ מִן הַגּוֹיִם לְהֹדוֹת לְשֵׁם קָדְשֶׁךָ לְהִשְׁתַּבֵּחַ בִּתְהִלָּתֶךָ:מח בָּרוּךְ יי אֱלֹהֵי יִשְׂרָאֵל מִן הָעוֹלָם וְעַד הָעוֹלָם וְאָמַר כָּל הָעָם אָמֵן הַלְלוּיָהּ:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

חשבון הנפש • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה