מידע שימושי למה דוחקים בהם ככה ללחוץ?

שריתוש שריתוש

משתמש פעיל
בן משפחה שלנו, אברך זהב שאשתו עבדה בעבודה מכניסה מאד והתברך ב 5 בנים כ"י
כל שנה ביום פורים מתדפקים על דלתו בני הישיבות של כל הבנים שלו, חלקם כבר בישיבה גדולה כך שבאים גם הבחורים מהישיבות הקטנות שלהם.
כאמור כסף לא היה חסר שם והוא תמיד תרם ביד רחבה כטוב ליבו ביין...
לפני קרוב לשנתיים אשתו פוטרה מעבודתה
הגיע פורים- ושוב הגיעו בני הישיבות
העניין הוא שבפורים הזה המצב היה קצת שונה- אחרי תקופה ארוכה שהאישה היתה בבית היא מצאה עבודה בשכר של כ 50% ממה שהיתה רגילה לקבל...
אבל הבחורים- אותם בחורים הם..
והם דרשו בכל תוקף באופן שלא מבייש שנוררים מנוסים שבשום פנים ואופן לא יפחת הסכום משנה שעברה... ולא הסכימו לצאת מהבית עד שהוא יעביר לידיהם את מלא הסכום בדיוק כמו שנה שעברה!!
ובאמת שעמדו לי דמעות בעיניים לראות אותו נלחם בעצמו ובקושי רב מוציא עוד שטר ועוד שטר שרואים על הבנאדם שאין!! לו מאיפה להוציא!
ולא מדובר בישיבה אחת! כ-ללל הישיבות שנכנסו אליו הביתה כך היה, כאילו זו ההדרכה שהם מקבלים בישיבות שחס ושלום חס וחלילה לא ירד להם הסכום ממה שקיבלו בשנים הקודמות
ואני מביטה ועיני כלות..
ועכשיו אני שואלת- הכל מותר בחסות זה? כולל לצער ולבייש ככה יהודי ביום הגדול הזה? בלי לדבר על עגמת הנפש שזה גורם לו כשהוא נזכר מה מצבו עכשיו לעומת שנים עברו..
פונה לכל מי שיש לו גישה לבחורי ישיבה בבקשה בבבקשה שידבר איתם על זה,
ברור לי שזה נובע רק מחוסר הבנה שלהם ומהלחץ החברתי והתחרותיות שיש ביניהם 'מי ישיג יותר' אבל חשוב שישימו לב לכך..

נערך לאחרונה ע"י מנהל:

עגורן

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
לצערינו לא יודעים סעיף מפורש בשלחן ערוך

יו"ד סימן רמח
(ז) אדם שוע שנותן צדקה יותר מהראוי לו, או שמיצר לעצמו ונותן לגבאי כדי שלא יתבייש, אסור לתובעו ולגבות ממנו צדקה, והגבאי שמכלימו ושואל ממנו, עתיד הקב"ה ליפרע ממנו:

אבא ל6

משתמש סופר מקצוען
זה לא קל ואפילו קשה מאוד!
אבל אנחנו לא צריכים להתבייש במצבנו,
וצריך בנחישות להבהיר שזה השנה המצב,
והשנה אני מקצץ לכולם,
הבחורים בד"כ אין להם מושג מי העומד לפניהם ומה מצבו, וגם הם שתויים מיין, ורוצים הצלחות,
אי אפשר לצפות מהם לעודף טאקט,
ובפרט שישנם רבים אשר מראש נותנים סכום קטן יותר מהתכנון, והם מצפים שכביכול יסחטו אותם, ורבים אף נהנים מזה,

מי שלא מסוגל להתמודד מולם צריך לדעת להיעלם מהשטח.

ליטאי פשוט

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
כאילו זו ההדרכה שהם מקבלים בישיבות שחס ושלום חס וחלילה לא ירד להם הסכום ממה שקיבלו בשנים הקודמות
למה כאילו? זו ההדרכה שהם מקבלים!
אבל את ההדרכה איך להוציא את הכסף הם לא מקבלים, ולכן ככה זה נראה!

רחלה 123

משתמש מקצוען
כאחות לארבע אחים בישיבות גדולות - אין מצב לדבר איתם על משהו בנושא
, ההכנות מתחילות חודשיים לפני , והם נהנים מזה לא פחות מהכסף שמגיע
למי שאין לתת - שפשוט לא יתן ,
לא הבנתי איך הוא מוציא שטר ועוד שטר בניגוד לרצונו- שלא יהיו שם שטרות יותר ממה שיכול וזהו

שלחן עורך

מהמשתמשים המובילים!
פרסום וקופי
עריכה תורנית
מכיון שרוב האנשים מורידים בסכומים בלי סיבה מיוחדת, רק כי הפעם פחות התחשק להם לתת סכום פלוני לישיבה אלמונית, לכן מודרכים האוספים שלנסות בכל מחיר להגיע לסכום של שנים קודמות.
אבל אין שום בעיה לעמוד בכבוד על שלך, ולשבש את הבחורים השתויים עם סוגיות סבוכות כמו תקפו כהן ורוב וקרוב, עד שהם יעדיפו לעבור לבית של הכהן הקרוב שלא יתקוף אותם לרוב...

כיסופים-סאונד ונגינה

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
בסיעתא דשמיא

באמת הדרך הטובה ביותר
היא שהאבא לא יהיה בבית
הולך ללמוד וזהו
שינסו לחפש אותו:)

ר.ב.ב.ש

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
ומה עם אלה שפותחים את הדלת בסערה ועושים בבית כבתוך שלהם?....
אומרים להם אבא לא בבית....
ולשבש את הבחורים השתויים עם סוגיות סבוכות כמו תקפו כהן ורוב וקרוב, עד שהם יעדיפו לעבור לבית של הכהן הקרוב שלא יתקוף אותם לרוב...
לפני כמה שנים יצאנו אני ועוד אברך מהשכונה לאסוף כסף בפורים למשפחה במצוקה מהשכונה שלנו,
הגענו לבית של עשיר כקורח דתי לאומי, וישבו שם מהרבה מאד ישיבות
והוא אמר - כל בחור אומר חבורה טובה 3 דקות על מה שלמד מתחילת השבוע...
לפי זה מקבלים את הסכומים.

הייתה שם ישיבה אחת שיצאה עם סכום מטורף, והיו כאלה שקבלו פרס ניחומים על כשלון חרוץ.

שלחן עורך

מהמשתמשים המובילים!
פרסום וקופי
עריכה תורנית
אומרים להם אבא לא בבית....

לפני כמה שנים יצאנו אני ועוד אברך מהשכונה לאסוף כסף בפורים למשפחה במצוקה מהשכונה שלנו,
הגענו לבית של עשיר כקורח דתי לאומי, וישבו שם מהרבה מאד ישיבות
והוא אמר - כל בחור אומר חבורה טובה 3 דקות על מה שלמד מתחילת השבוע...
לפי זה מקבלים את הסכומים.

הייתה שם ישיבה אחת שיצאה עם סכום מטורף, והיו כאלה שקבלו פרס ניחומים על כשלון חרוץ.
גם כבחור בהיותי בבית גביר גדול עבור הישיבה, הסכום נמדד באיכות הדברי תורה ששמע. בחורים! כדאי להכין! זה נותן טעם טוב לתת, ונותנים יותר!

שלחן עורך

מהמשתמשים המובילים!
פרסום וקופי
עריכה תורנית
להיות שקוע בסוגיה, לא לנסות למצוא ווארט אחד או שנים על פורים
לא אצל כולם זה עובד.
שקוע בסוגיה נצרך לאחוז מועט של בתים, ווארט טוב ולא נדוש לפורים, נצרך ברוב הבתים!
קצר! משובח! קל לאמירה ולהבנה!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלז

א עַל נַהֲרוֹת בָּבֶל שָׁם יָשַׁבְנוּ גַּם בָּכִינוּ בְּזָכְרֵנוּ אֶת צִיּוֹן:ב עַל עֲרָבִים בְּתוֹכָהּ תָּלִינוּ כִּנֹּרוֹתֵינוּ:ג כִּי שָׁם שְׁאֵלוּנוּ שׁוֹבֵינוּ דִּבְרֵי שִׁיר וְתוֹלָלֵינוּ שִׂמְחָה שִׁירוּ לָנוּ מִשִּׁיר צִיּוֹן:ד אֵיךְ נָשִׁיר אֶת שִׁיר יְהוָה עַל אַדְמַת נֵכָר:ה אִם אֶשְׁכָּחֵךְ יְרוּשָׁלִָם תִּשְׁכַּח יְמִינִי:ו תִּדְבַּק לְשׁוֹנִי לְחִכִּי אִם לֹא אֶזְכְּרֵכִי אִם לֹא אַעֲלֶה אֶת יְרוּשָׁלִַם עַל רֹאשׁ שִׂמְחָתִי:ז זְכֹר יְהוָה לִבְנֵי אֱדוֹם אֵת יוֹם יְרוּשָׁלִָם הָאֹמְרִים עָרוּ עָרוּ עַד הַיְסוֹד בָּהּ:ח בַּת בָּבֶל הַשְּׁדוּדָה אַשְׁרֵי שֶׁיְשַׁלֶּם לָךְ אֶת גְּמוּלֵךְ שֶׁגָּמַלְתְּ לָנוּ:ט אַשְׁרֵי שֶׁיֹּאחֵז וְנִפֵּץ אֶת עֹלָלַיִךְ אֶל הַסָּלַע:
נקרא  11  פעמים

לוח מודעות

למעלה