למה אתם מתעקשים להישאר במעגל העוני?!

מצב
הנושא נעול.

נסיך אוסטרי

משתמש פעיל
עריכה תורנית
כי גם אני מכיר הרבה אברכים והם לא מגוחכים
זה נכון שיש כאלה שיש להם אופציה להחזיק רכב או לא להחזיק טרנטה אלא רכב יותר טוב ולא עושים את זה כדי שלא יפתחו עליהם עין (שכידוע 99 מתים מעין הרע)
וכן גם לוקחים לחם בחלוקה של הכולל
אבל להפוך אותם לבדיחה שהולכים לגמ"ח בשביל המצב זה אפילו לא שטות.
לקחת לחם מהחלוקה ולהרשם לכל החלוקות שיש בער"פ ובער"ש ובכל השנה. וכל בין זמנים לברר איפה ישיבת בין הזמנים המשתלמת יותר זה גם נכלל בתואר הזה. הרעיון הוא להרגיש עני ולהצטרך לבריות

זעירא

משתמש פעיל
רוב האברכים הממוצעים במשק, חיים בשמחה ובנחת מתחת לקו העוני.
כמו בדורות עברו, רואים אברכינו בערך של 'תורה מתוך הדחק' את צורת החיים המועדפת.
נוח להם להתגלגל מגמ"ח לגמ"ח. לחפש בכל עשירי לחודש, את קרוב המשפחה התורן שיעשה איזה העברה קטנה.
ולגהץ את האשראי מבלי להתחיל לחשוב האם יהיה כיסוי.
לא מבין על מה אתה מדבר!
"רוב" האברכים במינוס? אתה בדקת את זה? רוב האברכים שאני מכיר מאוזנים לגמרי! כסך ההכנסות סך ההוצאות... הגיוני ושכל ישר.
"לגהץ את האשראי מבלי להתחיל לחשוב האם יהיה כיסוי" תגיד, הפכת אותנו לאידיוטים? פסיכים?
נכון, אברכים. אבל יש שכל בראש... והמון!
שנאת ..... לת"ח....

נערך לאחרונה ב:

זעירא

משתמש פעיל
שאלה למשל:
כמה אברכים משלמים בדמי ניהול של הפנסיה שלהם את המחיר המרבי שהמדינה מאשרת, וכמה משלמים רבע מזה (שההפרש הוא עשרות אלפי שקלים אם לא הרבה יותר).
כמה אברכים יודעים היכן נמצא כספי הפנסיה שלהם, והאם הם נמצאים במסלול הכי דפוק שיש או במסלול הכי טוב (שההפרש יכול להגיע למאות אלפי שקלים)
נכון מאד, אבל אין לזה שום קשר ל"אברכים"! חוסר השכלה פיננסית זה בערות שיש אותה לרוב האוכלוסיה, גם לאברכים, אבל הם ממש לא מיוחדים בזה.
סתם... כמה אברכים יש להם יחידת דיור שהם משכירים, או אפילו דירה או שתיים נוספות, פשוט זה כולם מכירים מילדות או מהשכן, ובפנסיה הם ראו את אמא שלהם לוקחת את המעטפה מ"מגדל" וזורקת אותו לפח אפילו בלי לפתוח,.

נערך לאחרונה ב:

נ. גל

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
הפרחת השערה באוויר, ללא היכרות עם הניקים או סביבתם:
המושג "אברכי כולל" הינו מושג רחב מאוד, שכולל גילאים שונים, מצבים משפחתיים שונים וכו'.
ישנם גילאים ומצבים שבהם טבעי יותר להצליח לשמור על איזון כלכלי, וישנם מצבים שבהם טבעי יותר להגיע למצבים לא מאוזנים כלכלית.
יתכן שפשוט כשם שפרצופיהם שונים, כולליהם שונים ומצב הבנק שלהם שונה?

והיה אם יש מעט מן הצדק בהשערה זו, יתכן כי שאלתו של @הנף מקלדת, פותח האשכול, צריכה לקבל ניסוח מחדש:
מהם הגורמים לכך שחלק מהאברכים נמצאים בחובות כלכליים, ומהם הגורמים לכך שאותם אברכים אינם פונים לייעוץ כלכלי חינמי?

זכות הרבים

משתמש פעיל
ישנם גילאים ומצבים שבהם טבעי יותר להצליח לשמור על איזון כלכלי, וישנם מצבים שבהם טבעי יותר להגיע למצבים לא מאוזנים כלכלית.
בהמשך להשערה
מסתבר לחלק בין אברכים עד גיל 40-45 שהמצב סביר/טוב/ מצויין
למעל הגיל הזה שמתחילים לחתן ילדים ואז המצב.....

זעירא

משתמש פעיל
והיה אם יש מעט מן הצדק בהשערה זו, יתכן כי שאלתו של @הנף מקלדת, פותח האשכול, צריכה לקבל ניסוח מחדש:
מהם הגורמים בשלם חלק מהאברכים נמצאים בחובות כלכליים, ומהם הגורמים בשלם אותם אברכים אינם פונים לייעוץ כלכלי חינמי?
זה ליפול בטעות שלו...
את/ה מניח הנחה, ואז יש שאלה.
ההנחה - שחובות קשורים לאברכים, ואז השאלה למה?
אותה שאלה היא על האנושות בכללות, למה חלק מהאנשים במינוס לא הולכים ליעוץ.
ברור שאברכים חיים בצמצום, אבל לא חיים בהפקרות.

יוני שלום

משתמש מקצוען
מהם הגורמים לכך שחלק מהאברכים נמצאים בחובות כלכליים, ומהם הגורמים לכך שאותם אברכים אינם פונים לייעוץ כלכלי חינמי?
מה שזעירא אומר שהשאלה היא מהם הגורמים לכך שחלק מהאנשים בעולם נמצאים בחובות וכו'
ואני שואל, מה גורם לאנשים לכעוס כ"כ על האברכים ולתייג אותם כבערים שלא אכפת להם מהכסף שלהם?
כמה אברכים משלמים בדמי ניהול של הפנסיה שלהם את המחיר המרבי שהמדינה מאשרת, וכמה משלמים רבע מזה (שההפרש הוא עשרות אלפי שקלים אם לא הרבה יותר).
כמה אברכים יודעים היכן נמצא כספי הפנסיה שלהם, והאם הם נמצאים במסלול הכי דפוק שיש או במסלול הכי טוב (שההפרש יכול להגיע למאות אלפי שקלים)
אני חושב שמעטים בכלל האנשים בעולם שמבינים בזה רק לאחרונה יצא מחקר ש80% לא עשו השוואה למשכנתא שלהם ולא צמצמו עלויות יש רבים שיש להם כסף בכל מיני קרנות שהם אפילו לא מודעים אליהם מאידך בכוללים לפחות מה שאני מכיר מודעים היטב לנושאים של קרנות השקעה ופנסיה (בעיקר בגלל הריבית)

מרחבית

משתמש מקצוען
למה לדעתכם אברכים לא קופצים על המציאה, שיתכן מאוד ותתן להם כלים לצאת לחיים של כבוד ואולי גם של עושר?
לא יומרני במקצת?...
מזכיר לי את האדם (כמדומני דווקא עובד), ששמע הרצאה על כלכלה נבונה (לא של מסילה), ובאיזשהו שלב שאל את המרצה: אני מרוויח כ7,000 ש"ח, ו 5,000 מתוך זה אני משלם שכר לימוד לילדים בגילאים השונים. שתק המרצה לרגע ואמר: חייבים להגדיל את ההכנסות.
(אין טענות למרצה. מה הוא יכול לומר? לעשות ניסים? לחלק כסף לאנשים? הוא בא לדבר לאלה שיש להם מס' ילדים לא גדול והכנסות של לפחות 12,000 ש''ח).

לא מזלזלת בשיפור וייעול התנהלות כלכלית, ולא מכירה את מסילה.
השאלה האם אכן השתתפות בארבעת המפגשים המדוברים עשויה לעשות את ההבדל בין 'להישאר בעוני' לבין 'חיים של כבוד ואולי גם של עושר'.
ייתכן שכדאי להציג בצורה יותר מתונה ועניינית, מה קורס כזה יכול לתת ולמי.

נערך לאחרונה ב:

נ. גל

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
את/ה מניח הנחה, ואז יש שאלה.
ההנחה - שחובות קשורים לאברכים, ואז השאלה למה?
לא הנחתי זאת כלל וכלל.
הנחתי היא שהדיון כאן עוסק באברכים, ובשאלה כיצד ניתן לסייע לזן זה של בני אדם לשפר את איכות חייהם (אם יש צורך בכך), ללא קשר לשאר בני האנוש.
אותה שאלה היא על האנושות בכללות, למה חלק מהאנשים במינוס לא הולכים ליעוץ.
ברור שאברכים חיים בצמצום, אבל לא חיים בהפקרות.
שאלה מעולה לשיעורי פילוסופיה, או כלכלה.
כאן מדובר בפורום חרדי, שעוסק במצב הציבור החרדי. הדיון הזה עוסק במצב האברכים ללא קשר לאחרים.
אם היינו מדברים באופן כללי, סביר להניח שהיו עולות טענות אחרות ומסקנות אחרות. למשל, מדוע רוב האנשים שחיים בעזה חיים בצמצום? כמובן שזה בגלל שהמחבלים ימ"ש לוקחים את הכסף כדי לבנות טילים ולא כדי ליצור מקומות עבודה.
האם יש קשר לפורום הזה? לא.
האם יש קשר למצב האברכים? לא.
לכן אנחנו לא נדון בכך כאן.
במה כן נדון? במצב האברכים, כי זה רלוונטי.
ומתוך כך נשאל - כיצד ניתן לסייע, באם יש צורך ואכן ניתן.

זעירא

משתמש פעיל
שאלה מעולה לשיעורי פילוסופיה, או כלכלה.
כאן מדובר בפורום חרדי, שעוסק במצב הציבור החרדי. הדיון הזה עוסק במצב האברכים ללא קשר לאחרים.
נכון צודקת
הדיון צריך להיות כאן על הציבור החרדי, אבל על כל הציבור החרדי.
אדרבה, אני משער שרוב גולשי פרוג אינם אברכים, אז למה הדיון עושה רושם כאילו אברכים הם אלו שחיים במינוס, ואברכים הם אלה שלא מענין אותם המאזן.
תחשבי שיהיה כאן דיון למה נשים גרושות או נשים מחסידות פלונית נמצאות במינוס, זה יתן תחושה שרק הקבוצה הזאת מכל המגזר עם הבאג הזה. אז אם זה נכון זה דיון לגיטימי, אבל אם לא, זה סתם הוצאת שם רע.
זו תחושתי בדיון על אברכים.

איש אחד הלך

משתמש סופר מקצוען
נכון צודקת
אדרבה, אני משער שרוב גולשי פרוג אינם אברכים, אז למה הדיון עושה רושם כאילו אברכים הם אלו שחיים במינוס, ואברכים הם אלה שלא מענין אותם המאזן.
תחשבי שיהיה כאן דיון למה נשים גרושות או נשים מחסידות פלונית נמצאות במינוס, זה יתן תחושה שרק הקבוצה הזאת מכל המגזר עם הבאג הזה. אז אם זה נכון זה דיון לגיטימי, אבל אם לא, זה סתם הוצאת שם רע.
נו באמת.
מישהו רואה מצב שיש אברכים שנמצאים במינוס ולא הולכים להדרכה כלכלית.
בלי קשר למה יש במקומות אחרים.
אז הוא שואל למה הם לא הולכים להדרכה.
למה לחשוב שהוא אומר משהו על אברכים?
אני לא מצליח להבין.

נ. גל

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
נכון צודקת
לא כל דיון יכול לדון בכולם.
רוב הדיונים כאן דנים בקבוצות מסויימות בתוך הציבור החרדי הכללי. (האם כאשר דנים על מצב התחבורה בירושליים, נוצר רושם כאילו בבני ברק אין פקקים?)
כך גם בדיון הזה.
כוונתי האישית הייתה לדון בשאלה "בתנאים הספציפיים של הקבוצה הזו, כיצד ניתן לסייע?" ולא "כיוון שהקבוצה הספציפית הזו הינה בעלת קושי, מה ניתן לעשות".
בכל אופן, עם תחושות לא ניתן להתווכח. התנצלותי אם פורשתי באופן לא נכון.

זעירא

משתמש פעיל
נו באמת.
מישהו רואה מצב שיש אברכים שנמצאים במינוס ולא הולכים להדרכה כלכלית.
בלי קשר למה יש במקומות אחרים.
אז הוא שואל למה הם לא הולכים להדרכה.
למה לחשוב שהוא אומר משהו על אברכים?
אני לא מצליח להבין.
אשריך שאתה חיובי.
הוא לא רואה "מצב שיש אברכים" אלא רוב האברכים...
אני מריח ריח אחר כשכותבים שרוב האברכים במינוס ורוב האברכים נוח להם להתגלגל בגמחים ורוב האברכים מגהצים את האשראי בלי להתחיל לחשוב אם יהיה כיסוי.
אני חושב שהמציאות היא הפוכה ממש.
ולכן זה מריח לי רע...

איש אחד הלך

משתמש סופר מקצוען
אשריך שאתה חיובי.
אני מריח ריח אחר כשכותבים שרוב האברכים במינוס ורוב האברכים נוח להם להתגלגל בגמחים ורוב האברכים מגהצים את האשראי בלי להתחיל לחשוב אם יהיה כיסוי.
ולכן זה מריח לי רע...
קל לראות את מה שלא טוב
ואם אתה מסתכל על אברכים אז מאוד קל לראות את זה-גם אם זה מיעוט

טראמפ 2024

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
נכון מאד, אבל אין לזה שום קשר ל"אברכים"! חוסר השכלה פיננסית זה בערות שיש אותה לרוב האוכלוסיה, גם לאברכים, אבל הם ממש לא מיוחדים בזה.
סתם... כמה אברכים יש להם יחידת דיור שהם משכירים, או אפילו דירה או שתיים נוספות, פשוט זה כולם מכירים מילדות או מהשכן, ובפנסיה הם ראו את אמא שלהם לוקחת את המעטפה מ"מגדל" וזורקת אותו לפח אפילו בלי לפתוח,.
אני יודע ש"אין הברכה שורה אלא בדבר הסמוי מן העין"...
סיפר לי יהודי שלא ידע איך הוא חי...יום אחד החליט -מהיום אני רושם את כל ההוצאות וההכנסות שהכל יהיה רשום מסודר ומדוקדק,
לא עברו חודשיים והנה הוא לא סגר את שני החודשים האחרונים-בחודש הראשון בדיוק המכונת כביסה התקלקלה ובשני איזה טיפול שינים וכו'...
באותו רגע הוא הפסיק לרשום ומאז הכל מתנהל על מי מנוחות, ויש לזה הסבר:
בדורינו כל הנהגתו של השי"ת היא בצורה של הסתר -אין ניסים גלויים, ולכן תן לקב"ה לדחוף לך כסף בלי שאתה רואה...
בהצלחה...

ראובן 23

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
אשריך שאתה חיובי.
ולכן זה מריח לי רע...
מזכיר לי איזה זמר שיצר לאחרונה קליפ על אברך שמגיע לקופה ואין לו איך לשלם ואז מי שמאחוריו משלם עליו,
וכן אותו אברך גם זכה שBMW יעצור לו טרמפ מרגש מאוד.
יצר לי תחושה כאילו מנסים להראות שאברכים עומללים.

ראובן 23

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
אני יודע ש"אין הברכה שורה אלא בדבר הסמוי מן העין"...
סיפר לי יהודי שלא ידע איך הוא חי...יום אחד החליט -מהיום אני רושם את כל ההוצאות וההכנסות שהכל יהיה רשום מסודר ומדוקדק,
לא עברו חודשיים והנה הוא לא סגר את שני החודשים האחרונים-בחודש הראשון בדיוק המכונת כביסה התקלקלה ובשני איזה טיפול שינים וכו'...
באותו רגע הוא הפסיק לרשום ומאז הכל מתנהל על מי מנוחות, ויש לזה הסבר:
בדורינו כל הנהגתו של השי"ת היא בצורה של הסתר -אין ניסים גלויים, ולכן תן לקב"ה לדחוף לך כסף בלי שאתה רואה...
בהצלחה...
מסופר על הרב שך (אין לי מקור אשמח לקבל) שאברך אחד הגיע אליו שקשה לו בפרנסה .
ואז אותו אברך החליט להוסיף בערב אחרי הכולל עבודה כל שהיא ומאז מצבו הכלכלי הדרדר הוא הגיע לרב שך וסיפר לו את זה,
שאל אותו הרב שך אתה חושב שמספיק שעתיים עבודה ביום לפרנס משפחה גדולה,
ענה לו האברך שעד היום הוא הרוויח רק מלגה אז איך יכול להיות שמאז שהוא מרוויח מצבו עדרדר,
אמר לו הרב שך עד היום הייתה משבט לוי שהקב"ה מפרנס אותם עכשיו הלכת להשתדלות שעתיים ביום זה לא מספיק.
המסר מכאן זה שכל אחד צריך לשאול את רבו איך לנהוג בעצמו אבל לא לעזור לזולת כי לכל אחד פוסקים הנהגה אחרת.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ה'

לג הוֹרֵנִי יי דֶּרֶךְ חֻקֶּיךָ וְאֶצְּרֶנָּה עֵקֶב:לד הֲבִינֵנִי וְאֶצְּרָה תוֹרָתֶךָ וְאֶשְׁמְרֶנָּה בְכָל לֵב:לה הַדְרִיכֵנִי בִּנְתִיב מִצְוֹתֶיךָ כִּי בוֹ חָפָצְתִּי:לו הַט לִבִּי אֶל עֵדְוֹתֶיךָ וְאַל אֶל בָּצַע:לז הַעֲבֵר עֵינַי מֵרְאוֹת שָׁוְא בִּדְרָכֶךָ חַיֵּנִי:לח הָקֵם לְעַבְדְּךָ אִמְרָתֶךָ אֲשֶׁר לְיִרְאָתֶךָ:לט הַעֲבֵר חֶרְפָּתִי אֲשֶׁר יָגֹרְתִּי כִּי מִשְׁפָּטֶיךָ טוֹבִים:מ הִנֵּה תָּאַבְתִּי לְפִקֻּדֶיךָ בְּצִדְקָתְךָ חַיֵּנִי:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

סוכות • אתגר חופשי

לוח מודעות

למעלה