למה אתם מתעקשים להישאר במעגל העוני?!

מצב
הנושא נעול.

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
לענ"ד,
אם היו עורכים קורסים לנשים, על פינות שאפשר לחסוך (כמו ש @דינה בורנשטיין ציינה, על ניהול עמלה וכד'. טלפון קטן וזה מסתדר/ פרקטיקה נכונה בהכנת ארוחות - יכול לחסוך סכום שמצטבר/ קצת ידע על השקעות נכונות בשוק ההון. כי יש אנשים שיכולים לחסוך 100 ש"ח - לא ממעשרות - ולא ממש יודעים מה לעשות איתו וכו') - זה היה יעיל פי כמה. גם בשלב ההרצאה, ופי כמה בשלב המעשי

רפ

משתמש סופר מקצוען
עוד נקודה מעניינת:
לפני כשנה התקיים קורס כזה במודיעין עילית. חינם כמובן.
התקשרנו לברר פרטים ושלחו לנו מייל עם לינק לרישום.
על החתום: מקדם תעסוקה.

לשיפוטכם.
1657176055499.png

edemar

משתמש מקצוען
אבל אני לא מוצאת הרבה משפחות אברכים שחיים כמו פעם.
זה בסדר העולם מתקדם ולא צריך לעצור את זה
ב"ה יש הרבה דברים חיוביים בקידמה
לא אמרתי שלא תשתמשי במכונת כביסה
או שתיסחבו לשבת אצל ההורים ב 10 אוטובוסים
פשוט כאב לי הנושא של הזילזול והדעות הכפרניות האלו
את הלימוד תורה והיידישקייט, בזה אסור להתקדם אסור לתת לאף אחד לגעת בהם ח"ו

Sara led

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
זה בסדר העולם מתקדם ולא צריך לעצור את זה
ב"ה יש הרבה דברים חיוביים בקידמה
לא אמרתי שלא תשתמשי במכונת כביסה
או שתיסחבו לשבת אצל ההורים ב 10 אוטובוסים
פשוט כאב לי הנושא של הזילזול והדעות הכפרניות האלו
את הלימוד תורה והיידישקייט, בזה אסור להתקדם אסור לתת לאף אחד לגעת בהם ח"ו
נכון. וצריך לזכור שבתוך ההכללה של האברכים היום בניגוד לעבר יש גם הרבה נשים הייטקיסטיות שמכניסות 30000 והבעל אברך. כך שהרבה נורמות איכשהו נכנסו גם לציבור האברכי.

רפ

משתמש סופר מקצוען
@רפ זה מסביר הכל...
אני לא בטוחה שהקורס שהבאתי קשור למסילה.
אולי למסילה יש כוונות טהורות, לא יודעת.
מה שידוע לי שכיום הם מבינים שלאברכים אין איך לחסוך אז הם מכוונים להגדלת הכנסות, ויש הרבה שזה לא מתאים להם.

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
אני הלכתי לסדנא כזאת בשנה שאחרי החתונה,
יצאתי משם בהרגשה של "חנק" ו"דקדוקי עניות" ברמה שלא יכולתי להכיל...
והכי הכי עשה לי סטרס ה "לחפש עוד נישה להכנסות", פשוט נאבד לי הרוגע, כל הזמן חיפשתי איך להגדיל הכנסות.
זה טירוף.

אני לא אשלח את בעלי לסדנא כזאת.
למה?
1. כי אני רוצה שהוא ילמד בנחת בלי לחשבן כל שקל ובלי לנהל טבלאות של כמה לחם וכמה חלב קנינו השבוע.
2. כי אני יודעת שהלחץ הזה עלול לגרום לו לחפש לעצמו עבודה או הכנסה מהצד שתוציא אותו מהלימוד.
3. כי גדלתי והתחנכתי על כך שמזונותיו של אדם קצובים לו...וכל עוד אנחנו קונים דברים הגיוניים וסבירים כדי לחיות,
ואת הפינוקים משאירים לר"ח ושבת (שהם מחוץ לתקציב) לא אמורה להיות לנו בעיה.
4. כי ראיתי בעיניים שלי ניסים . כי אנחנו חיים אמונה. כי אנחנו יודעים שיש לנו אבא גדול שהוא זן ומפרנס אותנו
ואם אנחנו נשב ונעסוק בחישובים ו"ניקח את השליטה לידיים" יהיה יותר קשה לברכה לחול.
(מה למשל? התקלקל לנו המקרר...יד שלישית מצב רעוע....אי אפשר לתקן.
דיברתי עם בורא עולם והעברתי לו את האחריות. כן. לא שמתי מעטפה בצד, לא אגרתי כל חודש 20 שקלים לבלתמים
דיברתי איתו. הוא שלח לנו מקרר חדש דנדש!!!!!!!!! איך? דודה שנזכרה פתאום שלא הביאה לנו מתנה לחתונה (שהיתה 5 שנים קודם) החליטה להתקשר בדיוק אחרי שדיברתי עם ד'....והמתנה שלה לחתונה הייתה מקרר!! סמסונג! חדש!.
יש לי עוד מלאאאאאאאא סיפורים, כמו 2,000 שקל שהביאו לנו בשבוע שהתקלקלה מכונת הכביסה....
אבל זה לא הבמה.
רק שתדעו שאברכים זה מעל הטבע
ומי שיחליט להיכנס לתוך המשבצת של הטבע שלא יבוא בתלונות.)
אני מכירה את הסיפורים האלו. הם קורים ב"ה לכל אברך וביתו. גם לנו.
אבל אנקדוטות לא יכולות לנהל לנו את החיים ואת הדרך הכלכלית שאנחנו בוחרים
יתרה מכך, את בעצמך עשית השתדלות אדירה והלכת ללמוד עם עבודה וילדים מקצוע מכניס (כתבת פה באשכולות אחרים).
לא נשארת במקצוע הקודם בתואנה שזה מעבר להשתדלות והנס והמשבצת.
אז בדיוק הקורס הזה יוציא כל אברך ממשבצת מעל הטבע?! לכם הוא לא מתאים. זה לא אומר כלום לגבי אחרים.
חבל שלוקחים את האשכול למקום שמזלזל באברכים. לי נשמע הכי הגיוני שינסו ללמד התנהלות כלכלית למי שבדרך הטבע מכניסים פחות כל חודש ומשק הבית שלהם מבוסס על מפרנסת יחידה.
וכמובן שזה יכול להתאים גם לזוגות ששניהם עובדים.

אמא של אלי

משתמש פעיל
שאלה למשל:
כמה אברכים משלמים בדמי ניהול של הפנסיה שלהם את המחיר המרבי שהמדינה מאשרת, וכמה משלמים רבע מזה (שההפרש הוא עשרות אלפי שקלים אם לא הרבה יותר).
כמה אברכים יודעים היכן נמצא כספי הפנסיה שלהם, והאם הם נמצאים במסלול הכי דפוק שיש או במסלול הכי טוב (שההפרש יכול להגיע למאות אלפי שקלים)
ועוד כהנה וכהנה, ידיעות פשוטות, שללמוד אותם לוקח פחות זמן מאשר ללכת לסופר במקום למכולת כדי לחסוך 50 ש"ח

נכון, יש היום יותר מודעות מפעם
אבל אתמול בדיבור עם משפחת אברך יקרה מאוד, כשהסברתי להם על כמה דברים פשוטים בענינים אלו שאין עליהם ויכוח כלל, הם חשבו שאני איזה גאונית, והדברים היו נשמעים להם קצת פנטזיות
וזה היה חבל
איפה אפשר ללמוד את הנושא?

SHILATI

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אני מניחה שלמסילה ולעוד ארגונים שכמותם יש רק כוונות טהורות.
סופו של יום, 1+1=2 ולא 3 ואצל אברכים זה שווה 4. זה ניסים רק אם מאמינים.
הגדלת הכנסות זה בלתי אפשרי, אם יש רעיונות וטיפים אחרים, ניתן לחלוק אותם בכייף ביחד לא חייב לארגן סדנה.
זו ההרגשה שלי לאחר ניסיון, אם יבוא מישהו ויגיד לי שהצליח בעקבות זה להוריד מינוס (לא בגלל הגדלת הכנסות!!) להצליח לחסוך וכו'וכו' הלוואי, אשריו, אשמח לשמוע.

נבחר

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
שאלה למשל:
כמה אברכים משלמים בדמי ניהול של הפנסיה שלהם את המחיר המרבי שהמדינה מאשרת, וכמה משלמים רבע מזה (שההפרש הוא עשרות אלפי שקלים אם לא הרבה יותר).
כמה אברכים יודעים היכן נמצא כספי הפנסיה שלהם, והאם הם נמצאים במסלול הכי דפוק שיש או במסלול הכי טוב (שההפרש יכול להגיע למאות אלפי שקלים)
ועוד כהנה וכהנה, ידיעות פשוטות, שללמוד אותם לוקח פחות זמן מאשר ללכת לסופר במקום למכולת כדי לחסוך 50 ש"ח

נכון, יש היום יותר מודעות מפעם
אבל אתמול בדיבור עם משפחת אברך יקרה מאוד, כשהסברתי להם על כמה דברים פשוטים בענינים אלו שאין עליהם ויכוח כלל, הם חשבו שאני איזה גאונית, והדברים היו נשמעים להם קצת פנטזיות
וזה היה חבל
במחילה, אבל אברך ממוצע יודע יותר טוב מאחרים איפה הכי זול ואיפה אפשר לחסוך
וכל הכבוד שישבת עם משפחת "אברך" והם היו מופתעים
אבל בואי יום אחד לכולל תהיי גם את מופתעת מכמות המידע שאברכים יודעים
וחלאס עם ההתנשאות הזאת

גברת חוקרת

משתמש פעיל
מישהו יודע על קורס מסובסד של מסילה לאברכים בביתר עילית?
בעלי אברך ב"ה, ולפני החתונה הוא השתתף בקורס קצר (כנראה של מסילה) להתנהלות כלכלית שיועד לחתנים. בעקבות הקורס הזה הוא מאוד עם מודעות לצורך למעט בהוצאות ולחסוך וכו' (אם כבר לי יותר קשה עם זה לפעמים... )
הבעיה היא שאנחנו כל חודש מחדש מסכמים שהחודש צריך לחסוך, ובאמת לא מצליחים להבין מאיפה אפשר להוריד...
יכול להיות שקורס כזה, היום כשאנחנו יודעים יותר טוב מהן ההכנסות וההוצאות שלנו, יהיה יעיל? או שזה לא יחדש כלום?

דינדושה

משתמש מקצוען
הרבה אברכים חוסמים את האופציה למינוס
ואלה שלא, יעשו שמיניות כדי לא להיכנס אליו
המינוס לא חייב להיות בחשבון הבנק. הוא יכול להיות גם בהלוואות חיצוניות. וחזקה עליו שהוא רק גדל.​
נכון
רק שממינוס זה בלתי אפשרי לצאת
והלוואה שחייבים לחבר/אח צריך בסוף להחזיר
וממש לא חזקה עליו שהוא גדל
אלא אם כן יש להם חור קבוע בהכנסות/הוצאות שלא הצליחו לפתור

שווה מיליונים

משתמש מקצוען
היום כל משפחת אברך (כולל אנחנו) יוצאים לנופשים, מחזיקים רכב (רכב אברייכים, כן? לא מושג שאני המצאתי)
וכן, איכשהו מעבירים את החודש.
אבל אני לא מוצאת הרבה משפחות אברכים שחיים כמו פעם. (פעם זה אפילו 8 שנים אחורה. הרבה הרבה מושגים חדרו, כמו בת מצווה באולם וכ'ו)
אולי את מצומצמת ולא מכירה
לכל משפחת אברך יש רכב ויוצאים לנופשים? את בטוחה?
לרוב המשפחה המורחבת שלי ושל בעלי אין רכב ולא יוצאים לנופשים אולי כמה ימים בבין הזמנים
בת מצווה באולם? ממש לא מכירה את המושג

ציביה

משתמש צעיר
במחילה, אבל אברך ממוצע יודע יותר טוב מאחרים איפה הכי זול ואיפה אפשר לחסוך
וכל הכבוד שישבת עם משפחת "אברך" והם היו מופתעים
אבל בואי יום אחד לכולל תהיי גם את מופתעת מכמות המידע שאברכים יודעים
וחלאס עם ההתנשאות הזאת
הלוואי! רוב האברכים לא יודעים ולא מבינים בנושאים האלו. ומי שכן מודע לעניין זה בעיקר בגלל שבשנים האחרונות נכנס חזק נושא הכשרויות של הקרנות פנסיה וכדו', או הדור הצעיר שיותר מודעים לדברים האלו.
אצלנו בשכונה היה לאחרונה שיעור בנושא של הצורך בכשרות של מסלולי הקרן פנסיה, בעלי סיפר לי שלמעלה מ 80% מהאברכים שהשתתפו בשיעור לא היה להם צל של מושג איפה ובאיזה מסלול מתנהל הפנסיה של האשה, (היה מי שישב עם מחשב אחרי השיעור ונתן שירות בדיקה לכל מי שרצה לדעת איפה מתנהל הפנסיה, התברר שרובם גם לא התנהלו במסלולים כשרים)
אין פה ''התנשאות'' על אברכים, הם פשוט עוסקים כל היום בתורה ולא בנושאים פיננסים...

ZX

משתמש פעיל
אחת הסיבות שאברכים לא רוצים להגדיל הכנסות, זה לא רק בגלל שהוא לא רוצה לעזוב את התורה.
כי אפשר להגדיל הכנסות בתוך הלימוד. לחהליף כולל, ללמד תלמידים, להגיה ולערוך ושאר עניינים.

הם פשוט בטוחים שהם ימשיכו בלי לברר מה היכולת ומה ההוצאות וכמה חסר להם כל חודש.
והמן יצנח להם בפתח האוהל.

הגיוני מאוד שברגע שהם יקבלו את המודעות, שהם צריכים לנהל את התקציב , ולא הוא אותם.
הם יעשו מאמצים בתוך מציאות החיים הקיימת להגדיל הכנסות ולצמצם הוצאות.
אף אחד לא חושב ש"המן יצנח לו בפתח האוהל".
אבל זה ברור שעם אברך שיושב ולומד ההנהגה איתו אחרת לגמרי וצריך להיות בטוחים שאם אברך עושה את הדבר הנכון הוא לא ירעב ללחם!!!!!!!!!!!!!!!

גברת חוקרת

משתמש פעיל
הלוואי! רוב האברכים לא יודעים ולא מבינים בנושאים האלו. ומי שכן מודע לעניין זה בעיקר בגלל שבשנים האחרונות נכנס חזק נושא הכשרויות של הקרנות פנסיה וכדו', או הדור הצעיר שיותר מודעים לדברים האלו.
אצלנו בשכונה היה לאחרונה שיעור בנושא של הצורך בכשרות של מסלולי הקרן פנסיה, בעלי סיפר לי שלמעלה מ 80% מהאברכים שהשתתפו בשיעור לא היה להם צל של מושג איפה ובאיזה מסלול מתנהל הפנסיה של האשה, (היה מי שישב עם מחשב אחרי השיעור ונתן שירות בדיקה לכל מי שרצה לדעת איפה מתנהל הפנסיה, התברר שרובם גם לא התנהלו במסלולים כשרים)
אין פה ''התנשאות'' על אברכים, הם פשוט עוסקים כל היום בתורה ולא בנושאים פיננסים...
אז בעלי כנראה ממש יוצא דופן...
הוא קבוע יושב על כל התלושים שלי ועובר עליהם בדקדקנות, ועוקב אחרי ההפרשות לפנסיה, ומחשב אחוזים ודמי ניהול ודברים כאלה...
(וכמובן שהוא זה שיידע אותי שצריך שתהיה לקרן הפנסיה כשרות...)

ZX

משתמש פעיל
איפה אתה רואה זלזול בכבוד התורה? או לומדיה?

ייתכן מאוד שיותר כואב להקב"ה שאנשים מתחבאים מאחורי סיסמאות של אמונה ובטחון" וסיפורים מעורפלים על הוראות ליחיד של הרב שך, וממשיכים להיות 'לווה רשע ולא ישלם'...

הכותרת פונה לכולם.
וכמו שכתבתי אני גם אברך, משתדל לחיות פשוט. ומאוד אבל מאוד נהנה מהלימוד וחיי התורה, ולא מוכן להחליפו בעד שום הון.

ונפשי בשאלתי
אני באמת ובתמים מאמין לך שיש סיעתא דשמיא מטורפת.
השאלה האם האמונה הזאת אמורה לשמש כבסיס לניהול כלכלי.

לדוג' אם תקבל טלפון מהבנק אתה גם תתחיל לספר לפקיד על סיעתא דשמיא.
ברור שלא.
אז למה לעצמך אתה מספר שזה בסדר לחרוג מגבולות התקציב.
ולסמוך על הקב"ה.
1. אף אחד לא "מתחבא" אדם שאין לא אמונה חסר לו בבסיס של חיי תורה. וזה לא סיסמאות זו פשוט מציאות חיים של מי שחי חיי תורה אמיתיים אין אחד שכנגד פעם אחת שהוא "נפל" כלכלית הוא לא יספר לך על עשרות פעמים שהוא ראה סייעתא דשמיא מטורפת בפרנסה. ולקחת סיפורים שבאופן יחסי הם אחוזים מזעריים ומשם לקחת דוגמא....
2. בלי אמונה אין שום בסיס התכנותי לניהול כלכלי של משפחה חרדית ממוצעת ולא של של זוג הורים ילד וכלב.

ראובן 23

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ה'

לג הוֹרֵנִי יי דֶּרֶךְ חֻקֶּיךָ וְאֶצְּרֶנָּה עֵקֶב:לד הֲבִינֵנִי וְאֶצְּרָה תוֹרָתֶךָ וְאֶשְׁמְרֶנָּה בְכָל לֵב:לה הַדְרִיכֵנִי בִּנְתִיב מִצְוֹתֶיךָ כִּי בוֹ חָפָצְתִּי:לו הַט לִבִּי אֶל עֵדְוֹתֶיךָ וְאַל אֶל בָּצַע:לז הַעֲבֵר עֵינַי מֵרְאוֹת שָׁוְא בִּדְרָכֶךָ חַיֵּנִי:לח הָקֵם לְעַבְדְּךָ אִמְרָתֶךָ אֲשֶׁר לְיִרְאָתֶךָ:לט הַעֲבֵר חֶרְפָּתִי אֲשֶׁר יָגֹרְתִּי כִּי מִשְׁפָּטֶיךָ טוֹבִים:מ הִנֵּה תָּאַבְתִּי לְפִקֻּדֶיךָ בְּצִדְקָתְךָ חַיֵּנִי:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

סוכות • אתגר חופשי

לוח מודעות

למעלה