למה אתם מתעקשים להישאר במעגל העוני?!

מצב
הנושא נעול.

דאבל

משתמש מקצוען
הגיוני מאוד שברגע שהם יקבלו את המודעות, שהם צריכים לנהל את התקציב , ולא הוא אותם.
הם יעשו מאמצים בתוך מציאות החיים הקיימת להגדיל הכנסות ולצמצם הוצאות.
הרבה מאלה שהתכוונת אליהם, לא יכולים לצמצם הוצאות. לא יכולים כי אין ממה.
ואני מכירה אישית כאלו.
מסכימה עם התמיהה למה אחרים לא נרשמים, אבל כתבו כאן הרבה תשובות נכונות
3. 'מינוס' הוא מינוח טעותי עבור הנעה לפעולה של אברך שנזהר מריבית, אך אין כל הבדל אם אתה מתנהל בפלוס באופן סטטי עם הלוואות חיצוניות או במינוס 30k בעו"ש.
חזק ונכון!

לא כמו כולם

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
אני הלכתי לסדנא כזאת בשנה שאחרי החתונה,
יצאתי משם בהרגשה של "חנק" ו"דקדוקי עניות" ברמה שלא יכולתי להכיל...
והכי הכי עשה לי סטרס ה "לחפש עוד נישה להכנסות", פשוט נאבד לי הרוגע, כל הזמן חיפשתי איך להגדיל הכנסות.
זה טירוף.

אני לא אשלח את בעלי לסדנא כזאת.
למה?
1. כי אני רוצה שהוא ילמד בנחת בלי לחשבן כל שקל ובלי לנהל טבלאות של כמה לחם וכמה חלב קנינו השבוע.
2. כי אני יודעת שהלחץ הזה עלול לגרום לו לחפש לעצמו עבודה או הכנסה מהצד שתוציא אותו מהלימוד.
3. כי גדלתי והתחנכתי על כך שמזונותיו של אדם קצובים לו...וכל עוד אנחנו קונים דברים הגיוניים וסבירים כדי לחיות,
ואת הפינוקים משאירים לר"ח ושבת (שהם מחוץ לתקציב) לא אמורה להיות לנו בעיה.
4. כי ראיתי בעיניים שלי ניסים . כי אנחנו חיים אמונה. כי אנחנו יודעים שיש לנו אבא גדול שהוא זן ומפרנס אותנו
ואם אנחנו נשב ונעסוק בחישובים ו"ניקח את השליטה לידיים" יהיה יותר קשה לברכה לחול.
(מה למשל? התקלקל לנו המקרר...יד שלישית מצב רעוע....אי אפשר לתקן.
דיברתי עם בורא עולם והעברתי לו את האחריות. כן. לא שמתי מעטפה בצד, לא אגרתי כל חודש 20 שקלים לבלתמים
דיברתי איתו. הוא שלח לנו מקרר חדש דנדש!!!!!!!!! איך? דודה שנזכרה פתאום שלא הביאה לנו מתנה לחתונה (שהיתה 5 שנים קודם) החליטה להתקשר בדיוק אחרי שדיברתי עם ד'....והמתנה שלה לחתונה הייתה מקרר!! סמסונג! חדש!.
יש לי עוד מלאאאאאאאא סיפורים, כמו 2,000 שקל שהביאו לנו בשבוע שהתקלקלה מכונת הכביסה....
אבל זה לא הבמה.
רק שתדעו שאברכים זה מעל הטבע
ומי שיחליט להיכנס לתוך המשבצת של הטבע שלא יבוא בתלונות.)

נבחר

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
אני בעצמי אירגנתי קורס בבית כנסת ודווקא נרשמו 20 (אברכים!)
אממה שכמו שנכתב פה - לאברך רגיל (שאשתו מורה -גננת וכו') אין להם מה לעזור מלבד כמה שקלים בחודש
בעיקר הם עוזרים למי שלא יודע נכון להתנהל כלכלית וגם לאברכים זה עוזר ובעצם לכל אחד
אבל זה לא "מעמיד אברכים מעל למעגל העוני" וכל מיני חוכמות שנרשמו כאן
וכמו שכבר נכתב - יש פה בחלק מהתגובות מן הזילזול באברכים הקדושים וחבל

לא כמו כולם

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
פותח האשכול כנראה בא בסערת רגשות וזה טבעי הצורה היתה קצת נראית מזלזלת ומתריסה
צריך לפתוח אשכול חדש עם שאלות נקודתיות..
אולי מתוך אכזבה שלא נרשמו אברכים...
אבל אני מנסה להבין איפה אברך יכול להכניס עוד קורס כזה?
אם הוא לומד בוקר-צהריים והרבה פעמים גם ערב
וחוץ מהכל יש לו משפחה וילדים שרוצים לראות אותו גם במהלך השבוע
ולא רק "אבא של שבת".

חגי פאהן

משתמש סופר מקוצען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
במידה ויש לארגון 'מסילה' כלים להוצאת אברכים ממעגל העוני גם בלי להגדיל את ההכנסה בשקל אחד - הם צריכים לשים את זה בפרונט, ולספר סיפורים על אברכים שנשארו באותו כולל ובאותה מילגה בדיוק - ויצאו ממעגל העוני.
למעשה אי אפשר לדעת כי זה תלוי באופי האנשים. אצל אחד הבעיה היא בזבזנות, ואצל חברו הבעיה היא עצלנות, ואצל השלישי משהו אחר. לא מכיר כלל את הסדנה אבל מן הסתם הם הולכים כנגד רוחו של כל אחד ואחד, מקווה.

הדוויג

עורך תוכן ראשי
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
עריכה תורנית
1. כי אני רוצה שהוא ילמד בנחת בלי לחשבן כל שקל ובלי לנהל טבלאות של כמה לחם וכמה חלב קנינו השבוע.
2. כי אני יודעת שהלחץ הזה עלול לגרום לו לחפש לעצמו עבודה או הכנסה מהצד שתוציא אותו מהלימוד.
מי שלא מתנהל נכון כלכלית הוא הרבה יותר לחוץ.
לפעמים אישה בטוחה שבעלה הצדיק יושב ולומד בלי טרדות, אבל האמת היא שכל חודש מחדש סביב תאריך החיוב של האשראי או תשלום המשכנתא חייו אינם חיים.

3. כי גדלתי והתחנכתי על כך שמזונותיו של אדם קצובים לו...וכל עוד אנחנו קונים דברים הגיוניים וסבירים כדי לחיות,
ואת הפינוקים משאירים לר"ח ושבת (שהם מחוץ לתקציב) לא אמורה להיות לנו בעיה.
4. כי ראיתי בעיניים שלי ניסים . כי אנחנו חיים אמונה. כי אנחנו יודעים שיש לנו אבא גדול שהוא זן ומפרנס אותנו
ואם אנחנו נשב ונעסוק בחישובים ו"ניקח את השליטה לידיים" יהיה יותר קשה לברכה לחול.
(מה למשל? התקלקל לנו המקרר...יד שלישית מצב רעוע....אי אפשר לתקן.
דיברתי עם בורא עולם והעברתי לו את האחריות. כן. לא שמתי מעטפה בצד, לא אגרתי כל חודש 20 שקלים לבלתמים
דיברתי איתו. הוא שלח לנו מקרר חדש דנדש!!!!!!!!! איך? דודה שנזכרה פתאום שלא הביאה לנו מתנה לחתונה (שהיתה 5 שנים קודם) החליטה להתקשר בדיוק אחרי שדיברתי עם ד'....והמתנה שלה לחתונה הייתה מקרר!! סמסונג! חדש!.
יש לי עוד מלאאאאאאאא סיפורים, כמו 2,000 שקל שהביאו לנו בשבוע שהתקלקלה מכונת הכביסה....
אבל זה לא הבמה.
רק שתדעו שאברכים זה מעל הטבע
ומי שיחליט להיכנס לתוך המשבצת של הטבע שלא יבוא בתלונות.)
דברים יפים ונחרצים, אלא שהרב שטיינמן חולק עליהם

במבונה

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
דברים יפים ונחרצים, אלא שהרב שטיינמן חולק עליהם
הוא לא אמר כלום ממה שהתכוונתם.

הוא אמר לא לזרוק כסף בלי חשבון.

מי שזורק כסף בלי חשבון בסוף יהיה גזלן.

ברור שאדם לא יבזבז כסף שאין לו.

לא היתה שום מילה על הגדלת הכנסות. אלא סה"כ לא להוציא יותר ממה שיש.

אם זה מה שמסבירים בארגון הנפלא הזה - זה מצויין.

אברכים חיים מעל הטבע. [כמובן, לא אלו עם העינים הגדולות. והרצון לסחוט כמה שיותר מהעוה"ז.]

הרב שטיינמן היה הדוגמא הכי גדולה להסתפקות במועט. מי שיודע סיפורים על כפר סבא.

זה לא ילך להוציא את דבריו מהקשרם ולקחת אותם לכיוונים שהוא התרחק מהם.

לא היתה לו שום כוונה שרוב היום הראש של האדם יהיה עסוק בחשבונות של כסף במקום ללמוד. ומשום מה מהתגובות כאן נראה שזה מה שקורה אחרי ההרצאות שם.

[תגידו לי אם יש לי טעות, כי לא הייתי שם, וב"ה אין לי צורך כזה.]

בייביגרו

משתמש פעיל
עריכה תורנית
אני בעצמי אירגנתי קורס בבית כנסת ודווקא נרשמו 20 (אברכים!)
אממה שכמו שנכתב פה - לאברך רגיל (שאשתו מורה -גננת וכו') אין להם מה לעזור מלבד כמה שקלים בחודש
בעיקר הם עוזרים למי שלא יודע נכון להתנהל כלכלית וגם לאברכים זה עוזר ובעצם לכל אחד
אבל זה לא "מעמיד אברכים מעל למעגל העוני" וכל מיני חוכמות שנרשמו כאן
וכמו שכבר נכתב - יש פה בחלק מהתגובות מן הזילזול באברכים הקדושים וחבל
אני הקטן מסכים עם כל מילה שנכתבה כאן, הם מתיימרים להוציא אנשים מחוץ למעגל העוני וזה לא ממש כך, אבל הם אכן עוזרים לפתוח את העיניים ולחיות עם חשבון, מי שלוקח אותם יותר מדאי ברצינות יושב כל היום עם מחשבון עם דף ועט ולא גומר לחשבן... אבל אדם מיושב בדעתו, יודע איך לקחת מה שאומרים שם, ופשוט יודע כל חודש היכן הוא אוחז מבחינת חישוב ההכנסות מול ההוצאות, וזהו, בלי כל המילים המפוצצות.
המון אנשים שהיו אצלם ועושים את מה שלמדו שם, עדיין חיים בדוחק וכו', כי זו לא תרופת פלא, אבל כמו שכתבתי זה פותח את העיניים.

קוראים לי #C

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
על פי רוב, במחוזות אחרים, כבר בגיל 13-14 ילדים מתחילים להתנהל עם כסף, הם יוצאים לעבוד בעבודות מזדמנות בשביל להרוויח כמה שקלים. וממילא הניסיון שלהם בהתנהלות כלכלית מחושב יותר.
סליחה שאני נתפסת לזה אבל זה ממש לא נכון!!!
הנוער החילוני תלוי בכל שקל שהוא מצליח להוציא מההורים שלו.
ואם כבר מדברים על התנהלות נבונה עם כסף בעולם החילוני, זה אולי לכאלו שהם יוצאי צבא, אחרי טיול בחול (על חשבון הכסף מהצבא ו.או על חשבון ההורים) וסטודנטים!, שלהורים שלהם אין אופציה לממן לימודים, והם עובדים קשה בשביל זה.

ולהפך בגלל שהאברכים החרדים הופכים בצעירותם לבעלי משפחות - הם ראו את ההתנהלות הכלכלית הנבונה של ההורים שלהם, אחים, דודים וכל הסביבה הקרובה, הם שמעו סיפורים בביה"כ ובישיבה, הם מגיעים עם מודעות גבוהה לקניית דירה ולחסכון, מה שאצל החילונים לא מדגדג בשנות העשרים המוקדמות שלהם.
אם נסכם, בציבור שלנו יש מודעות גבוהה יותר להתנהלות עם כסף דווקא בגלל שהוא חסר\ לא מגיע בדרך הטבע,
ולכן גם יש כאן אמירות של אמונה וביטחון (שאני חושבת שזו הדרך הכי נכונה להתנהלות בבית של תורה מהרבה היבטים)

אבל זו אכן לא מטרת האשכול, אז לא נסיט אותו.... :)

לא כמו כולם

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מי שלא מתנהל נכון כלכלית הוא הרבה יותר לחוץ.
לפעמים אישה בטוחה שבעלה הצדיק יושב ולומד בלי טרדות, אבל האמת היא שכל חודש מחדש סביב תאריך החיוב של האשראי או תשלום המשכנתא חייו אינם חיים.
בעלי הצדיק יושב בלי טרדות,
אני מנהלת את החשבונות בבית...
בגלל זה הרשיתי לעצמי להתערב באשכול הזה.

ואני בהחלט עוקבת אחרי חשבון האשראי ואחרי ההכנסות
ונמצאת עם יד על הדופק...
אבל אני לא אוספת קבלות במגירה ויושבת לחשבן בסוף חודש כמה יצא לנו על אוכל וכמה על חומרי ניקיון וכמה על ביגוד. ואם חרגנו מהתקציב אז חודש הבא לא קונים...
אם צריך - קונים.
לא מותגים, לא בחנויות יוקרה, לא כמויות מוגזמות וגם לא בתחילת העונה.
בשיקול דעת.
אבל אנחנו גם לא הולכים ל 5 חנויות שונות בשביל קניות לשבת- כי בכל חנות יש משו אחד זול,
אני בודקת לפי הרשימה איפה רוב הדברים זולים ושם קונים.

בעילום שם

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
אני מסכים עם כל מילה של פותח האשכול [על הניסוח אפשר להתווכח], ולדעתי אלו שלא מבינים מה הוא רוצה כנראה באמת לא זקוקים לכך...
אני כאברך בעל משפחה ברוכה שמתחיל בס"ד לחתן ילדים מבין טוב מאד למה הכוונה...
בשנים הראשונות אחר הנישואין היתה לי יכולת מסוימת לחסוך, אך זלזלתי באלו שניסו לדרבן אותי לעשות זאת, בתירוץ הקלוש שגם אם זה יעזור לבת הראשונה אז מה נעשה בשניה...
היום במבט לאחור אני מתחרט מאד על כל ההתנהלות הכלכלית שלי. יכול להיות שקורס כזה היה משנה לי את החיים...
אם אתם טיפוסים מאורגנים ומחושבנים לגמרי אולי באמת אתם לא צריכים את זה, אבל אם אתם כמוני, מוציאים לפי מה ש'צריך', ומנסים להתמודד כשיוצא האשראי, רוצו מהר ללמוד, לפני שיהיה מאוחר.

לא כמו כולם

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
עיקר הנקודה היא האם מתעסקים עם כסף לפני החתונה, או אחרי החתונה.
כשאת כל הניסיון שלך עם כסף אתה מתחיל לצבור רק אחרי שאתה כבר בתוך המצב הזה של ניהול כלכלי משפחתי - אתה יכול ליפול לבור
מה אתם רוצים להגיד בזה שבחורים ובחורות צריכים להתחיל לעבוד לפני שהם יוצאים לשידוכים?

ואני לא חושבת שנכון להשוות את ההתנהלות של הציבור שלנו לציבור הכללי,
הם חיים בכלל בפלנטה אחרת לגמרי. הם לא פרמטר להשוואה.
כי אם אצלנו לר"ח קונים פיצה וזה ווואווו
אז אני שומעת את המנהלת שלי מזמינה לבן ה 10 שלה על בסיס כמעט יומי אוכל מוכן,
וזה בד"כ חוצה את ה 100 שקל...
אז איך אפשר להשוות?

על דא ועל הא

משתמש סופר מקצוען
עימוד ספרים
מה אתם רוצים להגיד בזה שבחורים ובחורות צריכים להתחיל לעבוד לפני שהם יוצאים לשידוכים?
א. אולי כן. בחורות ודאי. בחורים - יותר מורכב.
ב. להעמיד את העובדה כדי להסביר עד כמה חשוב ללכת לייעוץ כלכלי.

נבחר

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
ועוד דבר כבוגר הקורס - הדבר העיקרי שהם עובדים בקורס זה מודעות כי רוב האנשים לא יודעים כמה כסף באמת יורד להם כל חודש בשילוב של אשראי הלוואות מזומן וכו' וזה גורם לבזבוז המוני כי חוב מוליד חוב וזכות מולידה זכות
והפלא ופלא - דוקא האברכים יודעים הכי טוב - ברמת השקל! בדיוק כמה נכנס וכמה יוצא להם
והם מספרים שמשפחות שהתחילו לחיות עם חשבון חסכו אלפי שקלים בחודש והאברכים מסתכלים זה על זה ולא יודעים על מה הוא מדבר
והם אומרים בקורס שהם לא אומרים מה כן לחסוך ומה לא הם רק רוצים שתהיה מודע למצב ותדע בדיוק כמה כסף יש לך כל חודש
ואת כל זה אברך ממוצע יודע, ואפילו יותר טוב משאר האנשים

קומבינה

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
האמת שכבר ניסיתי.

בינתיים 'בדרך כזאת' זה הלוואה מאחותי.
'ואחרת' זה מאחות אחרת.
נהדר.
שליחות טובות.
איפה הבעיה?
סליחה שאני נתפסת לזה אבל זה ממש לא נכון!!!
הנוער החילוני תלוי בכל שקל שהוא מצליח להוציא מההורים שלו.
נכון ועוד איך.
כנ"ל מהבנק.
אין לכם מושג כמה הורים חילונים היו מתקשרים לסגור את המינוסים אחרי שהילדים התקשרו אליהם בלחץ.
אחוז ענק מהצעירים החילונים אחד ההורים שלהם מיופה כח בחשבון שלהם ועוזר להם לנהל אותו. זה דבר מקובל ביותר שם!
אצלנו אפילו רווקים כמעט אף פעם לא מערבים את ההורים בענייני החשבון בנק שלהם.

קוראים לי #C

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
נהדר.
שליחות טובות.
איפה הבעיה?

נכון ועוד איך.
כנ"ל מהבנק.
אין לכם מושג כמה הורים חילונים היו מתקשרים לסגור את המינוסים אחרי שהילדים התקשרו אליהם בלחץ.
אחוז ענק מהצעירים החילונים אחד ההורים שלהם מיופה כח בחשבון שלהם ועוזר להם לנהל אותו. זה דבר מקובל ביותר שם!
אצלנו אפילו רווקים כמעט אף פעם לא מערבים את ההורים בענייני החשבון בנק שלהם.
(עריכה) - ;)

זה בדיוק מה שאמרתי שהנוער החילוני תלוי כספית בהורים שלו
אולי לא הייתי ברורה??:unsure::unsure:

נערך לאחרונה ב:
מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ה'

לג הוֹרֵנִי יי דֶּרֶךְ חֻקֶּיךָ וְאֶצְּרֶנָּה עֵקֶב:לד הֲבִינֵנִי וְאֶצְּרָה תוֹרָתֶךָ וְאֶשְׁמְרֶנָּה בְכָל לֵב:לה הַדְרִיכֵנִי בִּנְתִיב מִצְוֹתֶיךָ כִּי בוֹ חָפָצְתִּי:לו הַט לִבִּי אֶל עֵדְוֹתֶיךָ וְאַל אֶל בָּצַע:לז הַעֲבֵר עֵינַי מֵרְאוֹת שָׁוְא בִּדְרָכֶךָ חַיֵּנִי:לח הָקֵם לְעַבְדְּךָ אִמְרָתֶךָ אֲשֶׁר לְיִרְאָתֶךָ:לט הַעֲבֵר חֶרְפָּתִי אֲשֶׁר יָגֹרְתִּי כִּי מִשְׁפָּטֶיךָ טוֹבִים:מ הִנֵּה תָּאַבְתִּי לְפִקֻּדֶיךָ בְּצִדְקָתְךָ חַיֵּנִי:
נקרא  11  פעמים

אתגר AI

סוכות • אתגר חופשי

לוח מודעות

למעלה