למה אתם מתעקשים להישאר במעגל העוני?!

מצב
הנושא נעול.

ראובן 23

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
רוב האברכים הממוצעים במשק, חיים בשמחה ובנחת מתחת לקו העוני.
כמו בדורות עברו, רואים אברכינו בערך של 'תורה מתוך הדחק' את צורת החיים המועדפת.
נוח להם להתגלגל מגמ"ח לגמ"ח. לחפש בכל עשירי לחודש, את קרוב המשפחה התורן שיעשה איזה העברה קטנה.
ולגהץ את האשראי מבלי להתחיל לחשוב האם יהיה כיסוי.

חיסכון לעתיד? הצחקתם את המשכנתא.
ניהול תקציב? עמידה בהוצאות?
זה טרייף טרייף טרייף.
חוסר ביטחון וכפירה גמורה.

למה אני אומר את זה?

בבית הכנסת שלנו, נתלתה מודעה מטעם ארגון 'מסילה', שיש להם שיטות מוכחות וניסיון רב בהעמדת אלפי משפחות על הרגליים.
המודעה הציעה למתפללים, קורס קבוצתי בין ארבעה מפגשים, שבו יונחו כל העקרונות לחיים נכונים כלכלית.
כדרכן של פרסומות, המודעה פנתה אל נקודת הכאב של הציבור: המינוס!
ובישרה להם שיש תקווה.

כל זה ללא הועיל.
ההתעניינות הייתה כמעט אפסית.

ואם תגידו שהמחיר מרתיע.
כנראה שלא קראתם את המודעה.
כי הקורס מסובסד במלואו. (כנראה ע"י העירייה)

ובנוסף חלק הממשתתפים יקבלו ליווי כלכלי מלא בחינם.

אז למה?
למה לדעתכם אברכים לא קופצים על המציאה, שיתכן מאוד ותתן להם כלים לצאת לחיים של כבוד ואולי גם של עושר?
ברגע שזה ציבורי וזה מפורסם בשכונה שלך הרבה לא רוצים ללכת כי הם מפחדים לפגוש שם מישהו והוא יבין שמצבם לא משהו.

בייביגרו

משתמש פעיל
עריכה תורנית
כמדומני שאלו שנגד הקורס והייתי קורא לזה יותר נכון 'סדנא', פשוט לא היו שם ולא יודעים מה נותנים שם, בסך הכל נותנים שם כלים ל'התנהלות כלכלית נבונה', ואכן ישנם כאלו שיש להם את זה כבר ובאים רק להתמקצע יותר או סתם להעביר את הזמן ולא אליהם זה מכוון כמובן, אבל לפני מס' שנים היו מס' סדנאות כאלו אצלנו בקהילה, הן לגברים והן לנשים (קופת הצדקה הקהילתית ארגנה וסבסדה את זה, כי הם ראו בעיניים מה מתרחש...), והיו שם הרבה אברכי כולל ביניהם אני הקטן, וכמובן גם אברכים מבוגרים גם בגילאים של חיתון הילדים, ורובם ממש שיבחו את זה, וטענו שזה פשוט האיר להם את העיניים כל אחד בעניינים שלו, כך שלא צריך מיד לדחות את זה, זה מיזם נכון וטוב מאד.

efrat1

משתמש סופר מקצוען
יוצרי ai
ברגע שזה ציבורי וזה מפורסם בשכונה שלך הרבה לא רוצים ללכת כי הם מפחדים לפגוש שם מישהו והוא יבין שמצבם לא משהו.
זו הסקת מסקנות מעניינת למדי.
1. כאילו שבלי הסדנא, אי אפשר לדעת שמצבם "לא משהו"...
2. לא בהכרח שכל מי שמגיע לשם מצבו "לא משהו", אולי הוא רוצה טיפים כדי לחסוך? (אם יש לו כמה בנות לחתן, הוא אמור להכין כמה מליונים בצד...)

הדוויג

עורך תוכן ראשי
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
עריכה תורנית
D

Deleted member 76765

אורח
ואם תגידו שהמחיר מרתיע.
כנראה שלא קראתם את המודעה.
כי הקורס מסובסד במלואו. (כנראה ע"י העירייה)

ובנוסף חלק הממשתתפים יקבלו ליווי כלכלי מלא בחינם.
באיזה עיר??

הדוויג

עורך תוכן ראשי
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
עריכה תורנית

חזקה על חבר

משתמש רשום
חיסכון לעתיד? הצחקתם את המשכנתא.
ניהול תקציב? עמידה בהוצאות?
זה טרייף טרייף טרייף.
חוסר ביטחון וכפירה גמורה.
אין בעולם ציבור אחד שמחשב כל שקל שהוא מוציא כמו ציבור האברכים!!!!
וכל הסדנאות האלו נועדים לאנשים שמבזבזים כסף, לא לאנשים שהכסך שלהם הולך על לחם וחלב!!!
אברכים מעבירים אשראי בלי חשבון?! או מחשבים כל הזמן אם יותר זול טיטולים של טיטולים או של אגיס?!!!!

אור אורות

מהמשתמשים המובילים!
ואיש בער לא ידע וכסיל לא יבין את זאת כי כל טרדותם ובלבול דעתם של כל העולם הן העשירים הן הבינונים הן שאר ההמון הרודפים אחר הממון והפרנסה ביגיעות גדולות וטרדות ויסורים ודאגות הרבה כל זה נמשך ממניעת הצדקה מחמת שאין נותנין צדקה ברוח ובפזור גדול כמו שכתוב (תהלים קיפ) פזר נתן לאביונים צידקתו עמדת לעד וכו'

633188_138.png

633188_139.png

במבונה

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
יש פה בלבול בין סוגי משפחות.

יש אברכים עם עינים גדולות ורצון ליהנות מכל מנעמי העולם,

ויש כאלו [לא תאמינו, אבל יש] שחיים בפרוזדור ולא בטרקלין. וקונים רק מה שצריך.

כנראה לסוג השני יש יותר סייעתא דשמיא לחיות מעל הטבע.

בייביגרו

משתמש פעיל
עריכה תורנית
אולי בכל זאת אפשר לפרט
בכל הרצינות , זה יכול להיות לתועלת
אני הייתי שם לפני מס' שנים, כך שאני לא זוכר את כל מה שהיה לנו שם, רק אני זוכר שבשנתיים-שלש שאחרי זה הכל היה מחושב אצלנו וידענו כל העת איפה אנחנו אוחזים ומה יכולים לקנות ומה לא, מתי כן ומתי לא, בקיצור ידענו מה קורה, מה שלא היה קודם לכן, כמובן שאחר כך אתה מתרגל לסוג אחר של חיים, וכיום ברוך ה' אני הרבה יותר מסודר בחשבונות של ההכנסות וההוצאות, ובמיוחד התזמון שלהם מתי נכנס ומתי יוצא וכו', ואני זוקף את זה לזכות הסדנא הזו של מסילה, כמובן שהכל היה ועדיין בסייעתא דשמיא גדולה.

שווה מיליונים

משתמש מקצוען
מכיוון שבבין היתר אני אברך במשרה מלאה, וגם השתתפתי בסדנא כזאת.
לא נותר לי אלא לתהות (עם מעט ציניות), למה אברכים לא רואים בכזאת סדנא הזדמנות, שתוכל לשנות להם את החיים.
לא קראתי הכל אבל תחכים אותי מה אמרו שם איזה בשורה הביאו שאברך יוכל לחיות ברווח ולהישאר אברך?

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
כמו שהסבירו כאן בטוב טעם ודעת, רוב האברכים סבורים שהפתרון היחיד לצאת ממעגל העוני הוא הגדלת הכנסות, ומכיוון שהם לא מעוניינים בכך - הם רואים את הקורס כמיותר עבורם. אברך לומד בכולל בשביל ללמוד תורה, לא בשביל להכניס כסף. המילגה נועדה בשביל שהוא יוכל לחיות בדוחק. אם תבקש מאברך לעזוב את הכולל שבו הוא נהנה ועושה 'שטייגען', רק בשביל להכניס עוד כסף - אתה בעצם הופך את הכולל ממקום של לימוד תורה למקום של הכנסת כסף.

במידה ויש לארגון 'מסילה' כלים להוצאת אברכים ממעגל העוני גם בלי להגדיל את ההכנסה בשקל אחד - הם צריכים לשים את זה בפרונט, ולספר סיפורים על אברכים שנשארו באותו כולל ובאותה מילגה בדיוק - ויצאו ממעגל העוני.

שווה מיליונים

משתמש מקצוען
אחת הסיבות שאברכים לא רוצים להגדיל הכנסות, זה לא רק בגלל שהוא לא רוצה לעזוב את התורה.
כי אפשר להגדיל הכנסות בתוך הלימוד. לחהליף כולל, ללמד תלמידים, להגיה ולערוך ושאר עניינים.

הם פשוט בטוחים שהם ימשיכו בלי לברר מה היכולת ומה ההוצאות וכמה חסר להם כל חודש.
והמן יצנח להם בפתח האוהל.

הגיוני מאוד שברגע שהם יקבלו את המודעות, שהם צריכים לנהל את התקציב , ולא הוא אותם.
הם יעשו מאמצים בתוך מציאות החיים הקיימת להגדיל הכנסות ולצמצם הוצאות.
גם להגיע וללמד זה עבודה תורנית אבל עבודה
מה שהכוללים יסגרו כי כולם יעבדו בעבודות תורניות
מה אם לימוד לשם שמיים?

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ה'

לג הוֹרֵנִי יי דֶּרֶךְ חֻקֶּיךָ וְאֶצְּרֶנָּה עֵקֶב:לד הֲבִינֵנִי וְאֶצְּרָה תוֹרָתֶךָ וְאֶשְׁמְרֶנָּה בְכָל לֵב:לה הַדְרִיכֵנִי בִּנְתִיב מִצְוֹתֶיךָ כִּי בוֹ חָפָצְתִּי:לו הַט לִבִּי אֶל עֵדְוֹתֶיךָ וְאַל אֶל בָּצַע:לז הַעֲבֵר עֵינַי מֵרְאוֹת שָׁוְא בִּדְרָכֶךָ חַיֵּנִי:לח הָקֵם לְעַבְדְּךָ אִמְרָתֶךָ אֲשֶׁר לְיִרְאָתֶךָ:לט הַעֲבֵר חֶרְפָּתִי אֲשֶׁר יָגֹרְתִּי כִּי מִשְׁפָּטֶיךָ טוֹבִים:מ הִנֵּה תָּאַבְתִּי לְפִקֻּדֶיךָ בְּצִדְקָתְךָ חַיֵּנִי:
נקרא  10  פעמים

אתגר AI

סוכות • אתגר חופשי

לוח מודעות

למעלה