למה אתם מתעקשים להישאר במעגל העוני?!

מצב
הנושא נעול.

ההדר שבהדר

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
מכיוון שבבין היתר אני אברך במשרה מלאה, וגם השתתפתי בסדנא כזאת.
לא נותר לי אלא לתהות (עם מעט ציניות), למה אברכים לא רואים בכזאת סדנא הזדמנות, שתוכל לשנות להם את החיים.
אני לא דברתי אם באמת זה משנה חיים או לא, כתבתי שלא בטוח. אבל אני כעסתי על צורת ההצעה והניסוח כלפי האברכים
כן!!
כבוד התורה ולומדיה זה דבר שבפורום ציבורי חרדי כמו פרוג צריך לעמוד מעל הכל אם זה לא ברור למישהו

יודיתתתתתתת

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
אחת ולתמיד צריך לומר
לחסוך כמה מאות שקלים או יותר לא יעזור כלום
וכל הקורסים האלה זה חרטה,ואברכים הם אנשים חכמים ואינטלגנטים
ולא יבזו את עצמם וזמנם לשבת בקורס שלא מועיל..

הנף מקלדת

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
אולי הם לא כאלה עניים. כמו שזה נראה.
בינתיים , נראה שהם מסתדרים יפה עם הדירות, שכר הלימוד לחיידר, לסמינר וכד'
אין לי מושג איך אבל בשטח הכל דופק.

תסתכלו על האשכולות בנושא הדיור.
אנשים שפעם לא ידעו איפה זה אשדוד, מוכנים כבר ללכת לגור בבאק שבע.
אז מה דופק בדיוק?

וזה רק בנושא הדיור.
כמובן שיש המון סיפור ניסים. אבל בנאדם שאין לו מושג כמה כסף עומד לרשותו בת\תחילת חודש ניסן והוא עושה קניות לפסח בלי חשבון. למה שהקב"ה יעזור לו, אם הוא לא עוזר לעצמו?

Sara led

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
רוב האברכים הממוצעים במשק, חיים בשמחה ובנחת מתחת לקו העוני.
כמו בדורות עברו, רואים אברכינו בערך של 'תורה מתוך הדחק' את צורת החיים המועדפת.
נוח להם להתגלגל מגמ"ח לגמ"ח. לחפש בכל עשירי לחודש, את קרוב המשפחה התורן שיעשה איזה העברה קטנה.
ולגהץ את האשראי מבלי להתחיל לחשוב האם יהיה כיסוי.

חיסכון לעתיד? הצחקתם את המשכנתא.
ניהול תקציב? עמידה בהוצאות?
זה טרייף טרייף טרייף.
חוסר ביטחון וכפירה גמורה.

למה אני אומר את זה?

בבית הכנסת שלנו, נתלתה מודעה מטעם ארגון 'מסילה', שיש להם שיטות מוכחות וניסיון רב בהעמדת אלפי משפחות על הרגליים.
המודעה הציעה למתפללים, קורס קבוצתי בין ארבעה מפגשים, שבו יונחו כל העקרונות לחיים נכונים כלכלית.
כדרכן של פרסומות, המודעה פנתה אל נקודת הכאב של הציבור: המינוס!
ובישרה להם שיש תקווה.

כל זה ללא הועיל.
ההתעניינות הייתה כמעט אפסית.

ואם תגידו שהמחיר מרתיע.
כנראה שלא קראתם את המודעה.
כי הקורס מסובסד במלואו. (כנראה ע"י העירייה)

ובנוסף חלק הממשתתפים יקבלו ליווי כלכלי מלא בחינם.

אז למה?
למה לדעתכם אברכים לא קופצים על המציאה, שיתכן מאוד ותתן להם כלים לצאת לחיים של כבוד ואולי גם של עושר?
שאפו על הכתיבה.
אני חושבת שזה נובע מכמה סיבות:
1. אברך רציני יש לו סדר יום מדוקדק ואין לו זמן להכניס קורסים בערב.
2. כמו שכבר כתבו כאן, הרעיון שלהם הוא בעיקר להגדיל את ההכנסות. ומי שמעוניין לעבוד מהצד יעשה את זה גם בלי שמסילה יגידו לו. ומי שלא רוצה אין לו טעם להשתתף בקורס.
3. יתכן שיש כאלה שמעוניינים וחושבים שזה סוג של שיטת שיווק: בא לקורס חינם. נמכור לך חבילת ליווי אישי בxxx כסף.

תוהה ומשתומם

משתמש מקצוען
מה שיותר בעיה זה שכיום חלק מהאברכים והאברכיות חושבים שהם גם ילמדו תורה וגם יהנו מכל העולמות בחיי רווחה

בחרנו בתורה בגאווה
צריכים לדעת לשלם את המחיר בגאווה
לא כל אחד זוכה ל2 שולחנות
מסכים, אבל בשביל להפנים את הנקודה הזאת צריך לערוך קורסים לגברים ולנשים במקביל, הרצון לפסוח על שני הסעיפים ולהנות מכל העולמות, הוא לא רק של גברים, זה לא ענין של ניהול תקציב, זה ענין של תפיסת עולם!

אאססתתרר

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
אני די מזדהה עם התאור שכל עשירי לחודש וכו'
אבל לו הייתי רואה מודעה כזו לא הייתי מתעניינת כי אני חושבת שאנחנו במצב כזה לא בגלל שאנחנו לא יודעים להתנהל כלכלית אלא בגלל שבאמת אין לנו מספיק הכנסות, ועל זה אני דווקא כן משקיעה המון

הנף מקלדת

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
כאחת שעבדה בבנק
הריני לבשר לך שלרוב האברכים אין מינוס
כי הם לא רוצים מינוס
הם חוששים מאיסור ריבית
או שהם חכמים ומעדיפים לקנות בכסף שיש להם ולא בכסף שאין להם.

בעלי המשכורות הגבוהות לעומתם, חיים בשלום וישנים מעולה בלילה גם כשיש להם חריגה ממסגרת של 30K
ובחלום הם מתכננים את המטבח/סלום/חופשה/בת מיצווש הבאה.

איך הם מסתדרים?
כל חודש ונס שלו
הם מאוכלי המן, כידוע.

כאחת שעובדת בבנק. אולי תכולי לספר איך בדיוק אין מינוס, והאם אין העברות פתאומיות של סכומי כסף גדולים לפני ירידת המשכנתא?

USHER

משתמש מקצוען
אבל בנאדם שאין לו מושג כמה כסף עומד לרשותו בת\תחילת חודש ניסן והוא עושה קניות לפסח בלי חשבון. למה שהקב"ה יעזור לו, אם הוא לא עוזר לעצמו?
זה סיפור קלאסי של בעיה בהתנהלות כלכלית בסיסית. לא קשור לאברך או לא.

יוגורט

משתמש מקצוען
אנשים שפעם לא ידעו איפה זה אשדוד, מוכנים כבר ללכת לגור בבאק שבע.
על כל אחד שמוכן לגור בבאר שבע יש 1000 שקנו בבית שמש\ ביתר\ ירושלים וכד'.
לפעמים נראה לי שאנחנו הציבור הכי עשיר. שכר הלימוד הכי יקר, דירות יקרות , ביגוד יקר וכו'

הנף מקלדת

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
שאפו על הכתיבה.
אני חושבת שזה נובע מכמה סיבות:
1. אברך רציני יש לו סדר יום מדוקדק ואין לו זמן להכניס קורסים בערב.
2. כמו שכבר כתבו כאן, הרעיון שלהם הוא בעיקר להגדיל את ההכנסות. ומי שמעוניין לעבוד מהצד יעשה את זה גם בלי שמסילה יגידו לו. ומי שלא רוצה אין לו טעם להשתתף בקורס.
3. יתכן שיש כאלה שמעוניינים וחושבים שזה סוג של שיטת שיווק: בא לקורס חינם. נמכור לך חבילת ליווי אישי בxxx כסף.

אחת הסיבות שאברכים לא רוצים להגדיל הכנסות, זה לא רק בגלל שהוא לא רוצה לעזוב את התורה.
כי אפשר להגדיל הכנסות בתוך הלימוד. לחהליף כולל, ללמד תלמידים, להגיה ולערוך ושאר עניינים.

הם פשוט בטוחים שהם ימשיכו בלי לברר מה היכולת ומה ההוצאות וכמה חסר להם כל חודש.
והמן יצנח להם בפתח האוהל.

הגיוני מאוד שברגע שהם יקבלו את המודעות, שהם צריכים לנהל את התקציב , ולא הוא אותם.
הם יעשו מאמצים בתוך מציאות החיים הקיימת להגדיל הכנסות ולצמצם הוצאות.

ההדר שבהדר

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
אחת הסיבות שאברכים לא רוצים להגדיל הכנסות, זה לא רק בגלל שהוא לא רוצה לעזוב את התורה.
כי אפשר להגדיל הכנסות בתוך הלימוד. לחהליף כולל, ללמד תלמידים, להגיה ולערוך ושאר עניינים.

הם פשוט בטוחים שהם ימשיכו בלי לברר מה היכולת ומה ההוצאות וכמה חסר להם כל חודש.
והמן יצנח להם בפתח האוהל.

הגיוני מאוד שברגע שהם יקבלו את המודעות, שהם צריכים לנהל את התקציב , ולא הוא אותם.
הם יעשו מאמצים בתוך מציאות החיים הקיימת להגדיל הכנסות ולצמצם הוצאות.
אם אברך יושב בכולל שמבחינה רוחנית ותורנית מתאימה לו לא כזה מהר הוא צריך לצאת משם כדי להגדיל הכנסות.
וכן המן צונח להרבה אברכים בפתח האוהל, תסתובב בכוללים ותשמע את סיפורי הס"ד הגדולים שיש לאברכים.
(אין לי ענין לפרט על עצמי אבל הסייעתא דשמיא הגדולה שמלוה אותי, כן בעיקר אחרי שחזרתי ללמוד יום שלם)

שיילה

מהמשתמשים המובילים!
כתיבה ספרותית
1. לא קל לקבל ביקורת.
2. חוסר אמון בתהליך.
3. 'מינוס' הוא מינוח טעותי עבור הנעה לפעולה של אברך שנזהר מריבית, אך אין כל הבדל אם אתה מתנהל בפלוס באופן סטטי עם הלוואות חיצוניות או במינוס 30k בעו"ש.

הנף מקלדת

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
כך היא דרכה של תורה, פת במלח תאכל ומים במשורה תשתה ועל הארץ תישן וחיי צער תחיה ובתורה אתה עמל, אם אתה עושה כן, (תהלים קכח ב): "אשריך וטוב לך".

ובת מצוה לילדה עם מצגת, בר מתוקים ותסרוקות.
ושבת גיבוש משפחתית.
וקרמיקה איטלקית ומכונת כביסה גרמנית.

אם אתה עושה כן....

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ה'

לג הוֹרֵנִי יי דֶּרֶךְ חֻקֶּיךָ וְאֶצְּרֶנָּה עֵקֶב:לד הֲבִינֵנִי וְאֶצְּרָה תוֹרָתֶךָ וְאֶשְׁמְרֶנָּה בְכָל לֵב:לה הַדְרִיכֵנִי בִּנְתִיב מִצְוֹתֶיךָ כִּי בוֹ חָפָצְתִּי:לו הַט לִבִּי אֶל עֵדְוֹתֶיךָ וְאַל אֶל בָּצַע:לז הַעֲבֵר עֵינַי מֵרְאוֹת שָׁוְא בִּדְרָכֶךָ חַיֵּנִי:לח הָקֵם לְעַבְדְּךָ אִמְרָתֶךָ אֲשֶׁר לְיִרְאָתֶךָ:לט הַעֲבֵר חֶרְפָּתִי אֲשֶׁר יָגֹרְתִּי כִּי מִשְׁפָּטֶיךָ טוֹבִים:מ הִנֵּה תָּאַבְתִּי לְפִקֻּדֶיךָ בְּצִדְקָתְךָ חַיֵּנִי:
נקרא  20  פעמים

אתגר AI

סוכות • אתגר חופשי

לוח מודעות

למעלה