לחובבי "ממלכה במבחן"

מריומה~

מהמשתמשים המובילים!
נכתב ע"י מרים יעל;n4969297:
מסכימה
פעם שמעתי כותב שאומר שהוא לא מסכים עם זה שצריך להסתיר את הרוע מעצמנו. רק אם נעמוד מולו פנים מול פנים, נוכל להתמודד.
יש נטיה היום להסתיר
זה לא בהכרח טוב.
מיה מביאה רעיונות יפים ואחד מהם הוא שהטוב הוא לא רק טוב, והרע הוא לא רק רע. העולם לא שחור ולבן ויש גם וגם בכל צד. הבחירות שהיא מציגה הם הבחירות האמיתיות ולא כמו כל אלו שמציגים את המציאות בצורה שקרנית שאולי נראית ונשמעת יפה, אבל לנו היא לא עוזרת להשתפר.

תודה,
ירדת לסוף דעתי.

נריה מגן

משתמש מקצוען
נכתב ע"י ציפורת הנפש;n4968504:
ואם כבר מישהו הקפיץ את האשכול וזכיתי לפגוש שורה של מעריצים אשר עשויה להצטרף בבוא הזמן לפורום הסגור שקיים כאן ועוד לא עליתם עליו (ומתי מעט מצליחים להסתנן אליו)
של אוהדי הסדרה.

תענו לי פעם על תמיהה ענקית:
כאשר מהללאל מגיע לכוזר הישנה הוא מעביר את שרשרת הזהב שלו למונדרי הצעיר ומבקש ממנו בכל מקרה שלא יבוא - לאחר מותו למכור את השרשרת ובכסף לשכור אנשים שילמדו לעילוי נשמתו.
לאחר מכן ניצל מהללאל מסכינו המלהטת של שר הביטחון - בזכות שהיא פוגעת בכפיס זהב המונח על ליבו.

בין שני המקרים הנ"ל השרשרת לא חוזרת למהללאל. תקנו אותי אם טעיתי.

איך יתכן?!

אם כבר מישהו הקפיץ את הנושא שוב, אתייחס לקטע הנ"ל. שמתי לב מזמן לסתירה הזו (ולא כפי שכתב כאן אחד הניקים הנכבדים - הוא מעניק את התיליון למונדרי כדי שכשהוא ימות המונדרי ישלם למישהו שיאמר אחריו קדיש). שלחתי את התירה הזו יחד עם עוד מספר שאלות למיה קינן, ולצערי לא קיבלתי תשובה...

אבל בואו לא נשכח שהיא בסך הכל בן אדם ומותר לטעות פעם פעמיים בסדרה כל כך מונומנטלית ואדירה מכל בחינה שהיא.

ציפורת הנפש

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
אבל לא בענין כ"כ מהותי שעליו מתבססת הפואנטה!!!!!

וחוץ מזה - אף אחד לא הבטיח שהיא בנ"א...

מרים יעל

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
נכתב ע"י ציפורת הנפש;n4969642:
אבל לא בענין כ"כ מהותי שעליו מתבססת הפואנטה!!!!!

וחוץ מזה - אף אחד לא הבטיח שהיא בנ"א...

אני חושבת שבעניין הזה באמת אפשר לסלוח לה... זה לא כמו להרוג את י****ל.(פתאום נזכרתי שאני שונאת שעושים לי ספוילר בעצמי)

ציפורת הנפש

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
אולי אני מדברת קצת מהמקום היותר מקצועי, שמבקש מסופרת לאחוז בכל הקצוות ובמיוחד בחשובים שבהם ולדאוג שיהיו תפורים היטב ללא חורים.

גם לי כאב שיקוואל מת, אולי עוד יותר כאב לי שהוא מת בלי שידעו את האמת או לפחות חלק ממנה.

אבל עדיין, לא זו הסיבה בגינה מכרתי את יוזבד יום אחרי שקניתי (ובמהלך היום ההוא קראתי אותו...).
זה בסדר שיקוואל מת, אילו הם החיים. כ"כ הרבה פעמים שאנשים מתים בתוכם ולא דווקא באירועים טרגיים ורשמיים, ולא תמיד יודעים שהם מתו, ולא תמיד יודעים מה הם נשאו בקרבם.

נריה מגן

משתמש מקצוען
נכתב ע"י מרים יעל;n4969741:
אני חושבת שבעניין הזה באמת אפשר לסלוח לה... זה לא כמו להרוג את י****ל.(פתאום נזכרתי שאני שונאת שעושים לי ספוילר בעצמי)

את באמת משוכנעת שיש מישהו שעוד לא קרא את הספר והפורום הזה יהווה בשבילו מקום לספויילרים? כל הניקים כאן, או קראו 150 פעם כל עמוד, או לא יקראו לעולם...

נריה מגן

משתמש מקצוען
בין איסתרק למהללאל היו חמש שנים בקירוב. בין מהללאל ליוזבד ארבע וחצי. פדהאל אמור לצאת בפער של קצת יותר מארבע שנים...

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י נריה מגן;n4975475:
בין איסתרק למהללאל היו חמש שנים בקירוב. בין מהללאל ליוזבד ארבע וחצי. פדהאל אמור לצאת בפער של קצת יותר מארבע שנים...

הפעם ההמשך יהיה יותר מהר ויעסוק במקום ובתקופה אחרת (השערה שלי)

לדLed

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י פנס בערפל;n4977324:
הפעם ההמשך יהיה יותר מהר ויעסוק במקום ובתקופה אחרת (השערה שלי)

מקפיצה...
על סמך מה הקביעה הזאת? סתם מעניין אותי לדעת...

שירו

משתמש סופר מקצוען
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י נריה מגן;n4969604:
אם כבר מישהו הקפיץ את הנושא שוב, אתייחס לקטע הנ"ל. שמתי לב מזמן לסתירה הזו (ולא כפי שכתב כאן אחד הניקים הנכבדים - הוא מעניק את התיליון למונדרי כדי שכשהוא ימות המונדרי ישלם למישהו שיאמר אחריו קדיש). שלחתי את התירה הזו יחד עם עוד מספר שאלות למיה קינן, ולצערי לא קיבלתי תשובה...

אבל בואו לא נשכח שהיא בסך הכל בן אדם ומותר לטעות פעם פעמיים בסדרה כל כך מונומנטלית ואדירה מכל בחינה שהיא.

אם כבר הקפצתם - מהללאל לא נותן למונדרי את התליון. הוא רק מראה לו אותו. (בדקתי!!;);))

לדLed

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י שירו;n5103259:
אם כבר הקפצתם - מהללאל לא נותן למונדרי את התליון. הוא רק מראה לו אותו. (בדקתי!!;);))

וואו תודה!
הסרת אבן מליבי ומלב כל האנשים שמצאו בי כתובת לתלונות על הסדרה כמעריצה רשמית.
פדאל go go!

נריה מגן

משתמש מקצוען
נכתב ע"י שירו;n5103259:

לא מדוייק. הוא מראה לו ואז נותן לו כשהוא מבקש ממנו למכור אותו אם יקרה לו משהו כדי שמישהו יגיד קדיש לעילוי נשמתו. ברור שהוא נותן לו את התיליון לצורך כך... אם כל הכבוד לאמציה, כמדומני, אין לו אפשרות למכור חפץ שלא נמצא אצלו.

אמא ומתכנתת

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
נכתב ע"י נריה מגן;n5104855:
לא מדוייק. הוא מראה לו ואז נותן לו כשהוא מבקש ממנו למכור אותו אם יקרה לו משהו כדי שמישהו יגיד קדיש לעילוי נשמתו. ברור שהוא נותן לו את התיליון לצורך כך... אם כל הכבוד לאמציה, כמדומני, אין לו אפשרות למכור חפץ שלא נמצא אצלו.

אני גם בדקתי את זה בזמנו... הוא רק מבקש, לא נותן. הוא כנראה התכון שאחרי מותו, הוא יקח את התליון...
למיה קינן הפתרונים :)

NaamaM

משתמש פעיל
זה נורא מענין, שיש דיונים שלמים על הספר, וכמעט אף אחד לא מזכיר את שלוואן ואלרון.
רק אני התאהבתי בויכוחים שלהם? בעקיצות שלהם, בשנינות המעצבנת שלהם ומצד שני בכנות שלהם?

ועוד משהו, למישהו יש השערות מי יהיה פדהאל?
כי לי כבר אין רעיונות איך מכניסים עוד דמות חשובה לסדרה בלי שמליון הדמויות הישנות ישכחו מלב...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמט

א הַלְלוּיָהּ שִׁירוּ לַיהוָה שִׁיר חָדָשׁ תְּהִלָּתוֹ בִּקְהַל חֲסִידִים:ב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל בְּעֹשָׂיו בְּנֵי צִיּוֹן יָגִילוּ בְמַלְכָּם:ג יְהַלְלוּ שְׁמוֹ בְמָחוֹל בְּתֹף וְכִנּוֹר יְזַמְּרוּ לוֹ:ד כִּי רוֹצֶה יְהוָה בְּעַמּוֹ יְפָאֵר עֲנָוִים בִּישׁוּעָה:ה יַעְלְזוּ חֲסִידִים בְּכָבוֹד יְרַנְּנוּ עַל מִשְׁכְּבוֹתָם:ו רוֹמְמוֹת אֵל בִּגְרוֹנָם וְחֶרֶב פִּיפִיּוֹת בְּיָדָם:ז לַעֲשׂוֹת נְקָמָה בַּגּוֹיִם תּוֹכֵחֹת בַּלְאֻמִּים:ח לֶאְסֹר מַלְכֵיהֶם בְּזִקִּים וְנִכְבְּדֵיהֶם בְּכַבְלֵי בַרְזֶל:ט לַעֲשׂוֹת בָּהֶם מִשְׁפָּט כָּתוּב הָדָר הוּא לְכָל חֲסִידָיו הַלְלוּיָהּ:
נקרא  6  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה