להצטמצם בחתונות- לא פיתרון קסם!

מצב
הנושא נעול.

yudit10

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
באותה משפחה ממש יכולות להיות 2 בנות.
אחת תקח צלם יקר - כי חשוב לה תמונות.
אחרת תוותר על צלם תשקיע בזמר - כי זה חשוב לה.
לא רואה איפה זה סותר את מה שכתבתי.
דבר כזה יתרחש במשפחה שההורים נתנו במה לרצון הילדים בעוגה התקציבית. (חשיבה נכונה בעיני)
מה יקרה במשפחה שמעולם לא נתנה תקציב לילד בגלל תחביביו ורצונו?
ומה יקרה במשפחה שכל רצון של ילד יערער את מסגרת התקציב שלהם?

yudit10

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
אף אחד לא חושב שזה פתרון קסם.
אני הולכת רגע בהקשר לאשכול הנוסף שלך,
לצערנו כשיש מחלה קשה, לפעמים קודם כל מנתחים ומוציאים את הדרוש.
אח"כ מממשיכים בטיפולים משלימים.

אז כמובן יש מי שבתודעה נכונה כל החיים, משתדל לחיות בריא ולהימנע מראש מהמחלה.

אבל אין ספק שבמצב אקוטי, כמו שנמצאים בו היום. לפעמים אכן מתחילים מהניתוח בלי לחשוב שהוא פתרון קסם.
וברור שכדאי מאד להמשיך טיפול ברמת החיים.
כבר כתבתי שבעיני זה דומה לניתוח להצרת היקפים בלי דיאטה.

וכן,
בעיני, פיתרון כזה עלול להיות הרה אסון עבור משפחות בגילאי ה20 וה30.
הוא עלול להכניס אותם לשאננות, ולהמשך עליה ברמת החיים היומיומית,
וכל זה בגלל ההיתלות בירידה רמת החתונות.

yudit10

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
לנסות להוריד את רמת החתונות עד שהופכות לארוע כואב בפשטותו אבל מכילות צלם, פרחים והמונים כמקובל.
כל זה לא יעזור!
רק החתירה לשינוי התפיסה של חתונה כארוע משפחתי שנחגג כל משפחה לפי המתאפשר ממצבה הכלכלי.

ול @yudit10 מכירה המון משפחות עם מעמד כלכלי מבוסס שהחתונות שלהם היו בדיוק כמו שהן חיות תמיד. אולם יפה לא מהיוקרתיים מאד אבל מכבד את אורחיו. ארוחה כנ"ל מכבדת את מי שהתאמץ להגיע לא יוקרתית או מיוחדת וכן הבר. בגדי שבת יפים או מעט יותר מזה - בגד חג שניתן ללבישה חוזרת ואכן נלבש. בקיצור כמו שחיים תמיד. בלי להעלות רמה. חיים טוב תמיד וכך מחתנים. (בלי חובות כדי שתביני שיש כסף!) לא אחת ולא שתיים שמכירה מקרוב ממש.
וכן לצד השני הייתי בחתונות צנועות ומצומצמות. פשוטות מאד. כי למחותנים לא היה יותר מזה.

האקסיומה שכולם עולים ברמה בחתונות לא נכונה! יש הרבה, אולי יותר מהרבה שיודעים להתנהל כלכלית ולא לבזבז כסף שאין להם.
לא כתבתי בשום מקום שחתונה זה עליה ברמת החיים.
כתבתי שניהול תקופת חתונה באותה רמה כמו רמת החיים היומיומית, היא מעמסה כספית כבדה בהרבה מאותה מעמסה בחיי היום יום.

בדיוק כמו שאותה רמת חיים עם ילד אחד ועם 10 ילדים,
ברור שהמשפחה בת ה10 ילדים מוציאה יותר כסף.

מרובע

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
D I G I T A L
אנשים שמקצצים בדברים שאסור לקצץ
הם אלו שיסבלו בעתיד
וישלמו מחיר הרבה יותר יקר
וד"ל
אין מחיר יקר מידי שאדם צריך לשלם בשביל לא להיות רשע וגזלן.
וככל שאדם יודע איך לכלכל צעדיו בתבונה ובמה לקצץ בשמחה ובהבנה ומצליח להשיג שיתוף פעולה בבית. ככה הוא ישלם פחות ופחות מחירים על זה.

קריה נאמנה

משתמש מקצוען
וככל שאדם יודע איך לכלכל צעדיו בתבונה ובמה לקצץ בשמחה ובהבנה ומצליח להשיג שיתוף פעולה בבית. ככה הוא ישלם פחות ופחות מחירים על זה.

לעולם יאכל אדם וישתה פחות ממה שיש לו וילבש ויתכסה במה שיש לו ויכבד אשתו ובניו יותר ממה שיש לו שהן תלויין בו והוא תלוי במי שאמר והיה העולם

מרובע

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
D I G I T A L
לעולם יאכל אדם וישתה פחות ממה שיש לו וילבש ויתכסה במה שיש לו ויכבד אשתו ובניו יותר ממה שיש לו שהן תלויין בו והוא תלוי במי שאמר והיה העולם
"יותר ממה שיש לו" הכוונה לקחת הלוואות לפי דעתך?

y&m

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
כבר כתבתי שבעיני זה דומה לניתוח להצרת היקפים בלי דיאטה.

וכן,
בעיני, פיתרון כזה עלול להיות הרה אסון עבור משפחות בגילאי ה20 וה30.
הוא עלול להכניס אותם לשאננות, ולהמשך עליה ברמת החיים היומיומית,
וכל זה בגלל ההיתלות בירידה רמת החתונות.

אם את קושרת אותם הא בהא - אז אולי יש צדק בדברייך.

לדעתי רוב האנשים עד גיל 35 חיים בלי לזכור את יום נישואי הילדים.
וממילא קיצוצים ברמת החיים לא צריכים להקשר ל"איך נחתן ילדים" או "הבה נוריד ברמת החיים כדי שנחתן בקלות" שאז זה להלחם בטחנות הרוח, ובתודעת אי דחיית סיפוקים רגעיים עבור מנוחה בעתיד הרחוק והלא נראה לעין שגם ככה הוא גדול עלינו ב30 מידות (במיוחד אם זו משפחה ליטאית ו-5 בנות) לפחות נהנה היום.

לחינוך אמיתי לצניעות ופשטות.
שאינו תלוי ביכולת כלכלית - אם כי כמובן לא נפרד ממנה.
(זאת אומרת שמי שיש לו לא יפגין זאת בכל כח)

קריה נאמנה

משתמש מקצוען
צריך לחיות בבועה כדי לא לחשוב על זה.
זה יותר סוג של יאוש, כמו שכתבת
להלחם בטחנות הרוח, ובתודעת אי דחיית סיפוקים רגעיים עבור מנוחה בעתיד הרחוק והלא נראה לעין שגם ככה הוא גדול עלינו ב30 מידות (במיוחד אם זו משפחה ליטאית ו-5 בנות)
ובנוסף, יש כאלו שמצבם לא מאפשר אפילו סגירת החודש בצורה נורמלית (אין לי כוח לגלול ולצטט) אז מי מדבר בכלל על חיסכון.

ארבע

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הפקות ואירועים
אם את קושרת אותם הא בהא - אז אולי יש צדק בדברייך.

וממילא קיצוצים ברמת החיים לא צריכים להקשר ל"איך נחתן ילדים" או "הבה נוריד ברמת החיים כדי שנחתן בקלות" שאז זה להלחם בטחנות הרוח, ובתודעת אי דחיית סיפוקים רגעיים עבור מנוחה בעתיד הרחוק והלא נראה לעין שגם ככה הוא גדול עלינו ב30 מידות (במיוחד אם זו משפחה ליטאית ו-5 בנות) לפחות נהנה היום.

ממה שאני רואה, אין זה נכון. הרבה משפחות מתחילות לחסוך, אפילו בקטנה, כבר מהולדת הצאצא הראשון. ובפרט בציבור הליטאי.

פרפר סגול

משתמש מקצוען
@y&m
מוכרחה להודות על התגובות שלך.
ועוד משהו-
אני חושבת שהחלק הקל ביותר הוא להיות קיצוניים.
זה קל, מהיר ו-מטופש.

וחינוך נכון ורק הוא יוכל לתת פתרון וחלקי.
כי כבנ"א,תמיד נרצה עוד,
וגם לעשירים ממש גדולים יכולים להיות חלומות לא ממוששים.

אז הכיוון לא צריך להיות "תקנות" ,לא רואה את זה מצליח...
אלא- ליצור סדר עדיפויות.
מותר לנו לשמוע את המשפטים הבאים:
-התקציב שלי לא אפשר הזמנה של יותר מX אנשים
-רציתי צלם מקצועי יותר מהסטנדרט, אז ויתרתי על פרחים

הטעות היא שיוצאים מתוך נקודת הנחה שכולנו זהים
וזה כ"כ לא נכון.
לכולנו יש צרכים וחשוב לכבד אותם.
אותם צרכים בדיוק?
ממש לא.

ואגב, לגיטימי לחלוטין שאדם יאמר אני רוצה לחיות בנחת ולא לחסוך ולקנות דירות לילדים שלי.
כי לכולנו יש את הזכות לבחור.
לבחור וגם לשלם מחירים על הבחירה שלנו.

יהודית ק

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
מוכרחה לכתוב שעדיף להתחתן בחתונה קטנה, קטנה מאד אפילו, ולא באולמות הזולים, שהאוכל שם לפעמים ממש לא טעים!! וד"ל, כמו שאמר שף חרדי ידוע, פשוט לקחת חומרי גלם ולהרוס אותם, אבל בהחלט זה דעתי האישית ואם חתן וכלה יעדיפו אולם כזה מחתונה קטנה ומהממת, זו זכותם, אבל אומר לכם את האמת, שמזמינים אותי לכזה אולם, אני משתדלת לבוא שבעה, ורק בשביל לשמח את הכלה או יותר נכון את אמא שלה, ואני בהחלט באה להעביר כרטיס, היום המשפחות כ"כ גדולות שזה לא שייך להגיע לכל החתונות, ושיזמינו אותי לחתונה קטנה אשמח יותר להגיע, כי אבין שאני חשובה להם.

.....

משתמש מקצוען
ידידים יקרים

עוד כמה ימים תושבע הממשלה, ואז תיגמר החגיגה.

איך מכסה המדינה את המינוס הגדול של 100 מיליארד ש"ח? כמובן ע"י מיסים. זו תתחיל בשיטת הסלאמי (נקניק). כל כמה ימים נבושר על העלאת מחירים, העלאת המע"מ, העלאת מחיר הדלק (בפרט שעתה קל להעלות את מחירו, כי עתה הוא זול).
הורדת הסובסידיות, העלאת מחירי הטיסות וכו' וכו'.

כך במשך כמה שנים טובות, מידי פעם נתבשר על קיצוצים רוחביים בתקציב הממשלה, שזה אומר קושי הולך ורב לאזרחים.
גם מי שעתה מסיים את החודש ברווח, לא יהיה לו קל.

יש עתה למעלה ממליון מובטלים במשק, גם אם ישארו מאתיים אלף, כולנו נרגיש, וזה לא יפסח על אף אחד.

המדינה חייבת לגייס מכל משפחה למעלה מעשרים אלף ש"ח לשנה, כדי לכסות את הגירעון שנוצר עד עתה. ועדיין איננו יודעים אם ח"ו בחורף תבוא מגיפה חדשה.

איש לא יחשוב לבזבז כסף על מותרות, איש לא יחשוב על טיול קיץ בחו"ל, כולנו נהדק את החגורה כדי לשרוד, ולכן כל הדיון כאן הוא מיותר.

החכם מקצץ בכל ההוצאות כבר עתה. החכם לא נסחף אחרי הזרם, ולא הולך בשמחות כצאן לטבח, אלא מכלכל את הוצאותיו בתבונה.

מולטיגרפיה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
רשע וגזלן?
בתמימות אין לי מושג על מה את מדברת.

ארבע

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הפקות ואירועים
רשע וגזלן?
בתמימות אין לי מושג על מה את מדברת.

"לווה רשע ולא ישלם"
מי שלווה כסף מבלי שיהיה ברור ומחוור לו שיש לו מהיכן להחזיר (ולא מגלגול הלוואות) הרי הוא רשע.
ולנו אמרו בדרך צחות שהלווה נקרא רשע כבר בראש הפסוק, עוד לפני שהוא בגדר 'ולא ישלם'.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ו'

מא וִיבֹאֻנִי חֲסָדֶךָ יי תְּשׁוּעָתְךָ כְּאִמְרָתֶךָ:מב וְאֶעֱנֶה חֹרְפִי דָבָר כִּי בָטַחְתִּי בִּדְבָרֶךָ:מג וְאַל תַּצֵּל מִפִּי דְבַר אֱמֶת עַד מְאֹד כִּי לְמִשְׁפָּטֶךָ יִחָלְתִּי:מד וְאֶשְׁמְרָה תוֹרָתְךָ תָמִיד לְעוֹלָם וָעֶד:מה וְאֶתְהַלְּכָה בָרְחָבָה כִּי פִקֻּדֶיךָ דָרָשְׁתִּי:מו וַאֲדַבְּרָה בְעֵדֹתֶיךָ נֶגֶד מְלָכִים וְלֹא אֵבוֹשׁ:מז וְאֶשְׁתַּעֲשַׁע בְּמִצְוֹתֶיךָ אֲשֶׁר אָהָבְתִּי:מח וְאֶשָּׂא כַפַּי אֶל מִצְוֹתֶיךָ אֲשֶׁר אָהָבְתִּי וְאָשִׂיחָה בְחֻקֶּיךָ:
נקרא  4  פעמים

אתגר AI

סוכות • אתגר חופשי

לוח מודעות

למעלה