סיפור בהמשכים לגעת בערפל

רותי רפפורט

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
בקריאה מקוונת הרבה יותר קשה לקרוא טקסט ארוך
ייתכן שיש בזה צדק.
אם כי אני מקווה שמה שאני כותבת לעולם לא ייכנס לגדר "קשה" לקרוא.
אני רוצה שיקראו את מה שאני כותבת בצימאון ובלהט, שלא ישימו לב לקושי.
מה, אני נאיבית?

דיונון

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
עריכה תורנית
אם כי אני מקווה שמה שאני כותבת לעולם לא ייכנס לגדר "קשה" לקרוא.
כשהמסך מלא במלל אין סוף, זה צריך להיות מדריך להשגת זהב כדי לא להוריד את מצב הרוח.
בעיתון זה שונה לגמרי, המח רואה הכל מראש, אומד את האורך ומתרגל אליו...
אני רוצה שיקראו את מה שאני כותבת בצימאון ובלהט, שלא ישימו לב לקושי.
עשרים ואחד בבית אחד!!! - אפשר לפספס את הקושי???:)

RACHELIZ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
ממני?
לאיזו ישועה את מצפה? ;)
לקצת טיפים.
נגיד זה
אם היית מכניסה איזה זיכרון שהיא עוברת אליו באמצע מהעבר או סיפור דומה של מישהי אחרת זה ההי משדרג את הפרק שכמעט כולו דיאלוג.
טיפ מצוין!
איפה עוד אפשר להרחיב?
אני מתנחמת בכך שזה גם לתועלת הכלל ;)

רותי רפפורט

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
איפה עוד אפשר להרחיב?
כשאני רוצה לתאר סיטואציות מהחיים, כאלו בהן העיקר הוא לא הסצנה אלא הסאבטקסט שלה, בד"כ אמצא תפאורה הולמת למקום. נכון שהעיקר הוא ה"איך קרה" ולא ה"מה קרה", עדיין יש מקום לרקע. אולם שמחות הוא מקום מצוין לתיאורים, משפחתיים בעיקר. חג בחיק המשפחה, נסיעה משותפת לקברי צדיקים, איזהו אירוע רקע שיספוג את הזרמים והתחושות שעולים בקרב המשתתפים בו.
אני פחות אוהבת, לעומת זאת, תיאורים דרמטיים כמו תאונת דרכים, פציעה של אחד מבני המשפחה ושהייה בבית חולים - כי אלו מגבירים את הווליום של האירוע ומנמיכים את הרגש.
ברור שתמיד יש יוצאים מן הכלל.
לא לדבר על סדרת "מקצה המחנה", למשל, שכולה מתרחשת בבית חולים והסצנות שאובות ממנו.

RACHELIZ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
לא שכחתי.
אני בעומס רציני ועם כל זה מנסה איכשהו כן לכתוב פה ושם כדי לנסות לעמוד בדדליין, זה חלק מהלמידה...
מקווה מאוד מאוד להעלות בקרוב.
תודה!

RACHELIZ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
אז הייתה לנו במשפחה חתונה שמחה ויפה. ב"ה ב"ה ב"ה הספקנו 250 איש באולם, עכשיו אפשר להעלות פרק.

פרק ה'

שבע בבוקר. אני קמה ויחד איתי מתעוררת החומה. שקופה כזאת. אפשר לדבר בעדה, אפילו קצת לחייך. אבל היא שם.
מנסה למוסס אותה. אך ככל שאני מתאמצת לדחוף, חשה אותה מתנגדת אליי. אז בינתיים היא נשארת איתי. מתלווה לקפה שאנחנו שותים יחד ול'יום נעים' שמאחלים אחד לשני.
איציק טס במדריגות ואני יורדת לאט.
בוקר. זה לא הזמן לדיבורים ארוכים מידי. נושמת קצת לרווחה. כבד לי בלב, לסחוב את החומה.

מחכה לאוטובוס. מביטה באנשים שהולכים או רצים. כל אחד סוחב על הגב את השק שלו. הפנים של כולם זעופות מה. אהה, חוץ מילדה אחת שנושפת על פרח צהוב וצוחקת עם כל עלה כותרת שעף ברוח. קנאה קטנה מטפסת בי.

דלתות המעלית נפתחות ואני פונה אל המשרד. מרגישה קצת לא נעים מיוכי. ככה חשפתי את עצמי. בושות. היא אומרת לי בוקר טוב מתנגן כזה. אוף. רק שלא תרחם עלי עכשיו.
מחליפות מה נשמע-ברוך ה' ומתיישבת.
אני פוזלת אליה. עינינו מצטלבות. אוף.
אמא מתקשרת, שולפת אותי מהמבוכה. בטח שנשמח לבוא לשבת. יוצאת למסדרון, מחייגת לאיציק, שואלת-מעדכנת אותו.
טוב שבאה שבת. נהיה עם עוד אנשים. קצת מנוחה לחומה.

הרוטב האדום מגרה את בלוטות הרוק. הדג האהוב עלי במיוחד. פרוסות פרוסות עוברות אחר כבוד מהתבנית לצלחות מלוות בפלפלים צבעוניים.

בינתיים בסלון מתפתח לו דיון שלא מבייש ישיבת מליאה בכנסת.
שומעת את איציק ואלי מתנצחים על איזו טענה. לא מבינה בדיוק על מה, עם כל הצעקות שם.
אני נכנסת להגיש צלחת. פתאום, בלי שום קשר לכלום, השיחה עם יוכי מופיעה למולי בפלשבק חי. מביטה על איציק. רוצה לחפש את הדברים הטובים שנמצאים בו. מרגישה איך משאבה רבת עוצמה שואבת אותי החוצה. פורשת תמונה שלמה, בלעדיי. אני צריכה לבוא בראש נקי. שיטשטש את הרגשות שגואים בי בימים האחרונים.

רואה את הרוב מצדדים בדעה של איציק, את העיניים של מוישי ויוסי מאשרים כל מוצא פיו. משהו בלב שלי זז. טוב, זה ברור. יש לו מה למכור...

שקט שורר עכשיו בסלון. לא שמתי לב מתי הויכוח שכך. רק הקול של איציק נישא ברמה מעל הררי קליפות של פיצוחים: "...כולם פחדו מהפה של לייבל'ה בן העשר. מה הוא יאמר על התינוק של גביר העיירה שנולד בלי אוזניים.
הברית הגיעה. לייבל'ה מסתובב ליד התינוק, בוחן אותו בשבע עיניים. כולם עוצרים את נשימתם. תגיד, לייבל'ה פונה לגביר, התינוק רואה טוב? המתח בקהל קצת יורד. למה? כי משקפיים הוא לא יוכל להרכיב..." פרצי הצחוק שנשמעים יכולים לזעזע את הקירות.
מנסה לחנוק את הצחוק שלי. לא מצליחה.
מלכסנת מבט לאבא. שנים לא ראיתי אותו צוחק כך.
ההדים נרגעים ואני מברכת. צריכה קצת שקט.
פונה לחדר ומתחפרת מתחת לשמיכה. מעלה אותה עד מעל לעיניים. שתבוא השינה הגואלת.

_________
לפרק ו'>>

דיונון

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
עריכה תורנית
מחכה לאוטובוס. מביטה באנשים שהולכים או רצים. כל אחד סוחב על הגב את השק שלו. הפנים של כולם זעופות מה. אהה, חוץ מילדה אחת שנושפת על פרח צהוב וצוחקת עם כל עלה כותרת שעף ברוח. קנאה קטנה מטפסת בי.
חזק ביותר!

פסיק

עורך תורני וכותב תוכן
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
תגיד, לייבל'ה פונה לגביר, התינוק רואה טוב? המתח בקהל קצת יורד. למה? כי משקפיים הוא לא יוכל להרכיב..."
משום מה, לא מרגיש לי כמו מישהו שמספר. נראה יותר כמו טקסט כתוב ומנוסח.

RACHELIZ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
תודה!
משום מה, לא מרגיש לי כמו מישהו שמספר. נראה יותר כמו טקסט כתוב ומנוסח.
אוקיי... אני אכתוב את זה קצת אחרת.
אגב, כתיבת תוכן הבדיחה מיותרת? התלבטתי לגבי זה.

anotherית

משתמש סופר מקצוען
תודה!

אוקיי... אני אכתוב את זה קצת אחרת.
תוכן הבדיחה לדעתי לא מיותר בכלל, זה מדגיש את הפואנטה.
וגם, אני מאוד אהבתי את צורת הכתיבה ולא הרגיש לי בכלל יומני.

פסיק

עורך תורני וכותב תוכן
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
כמו שכתבו קודמיי - לא מיותר.
ההיפך, אני ראיתי בזה ובהררי הפיצוחים אפיון פרטני לדמות הבעל, ונתינת עילה וצדק להרגשת אשתו שלא זה מה שהיא רצתה.

נערך לאחרונה ב:

stars

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
אני פוזלת אליה. עינינו מצטלבות. אוף.
משום מה המשפט הזה הצחיק אותי...

שואלת-מעדכנת אותו.
למה מעדכנת? נראה שהיא קצת מחליטה עבורו, לא?

בינתיים בסלון מתפתח לו דיון שלא מבייש ישיבת מליאה בכנסת.
שומעת את איציק ואלי מתנצחים על איזו טענה. לא מבינה בדיוק על מה, עם כל הצעקות שם.
אני נכנסת להגיש צלחת. פתאום, בלי שום קשר לכלום, השיחה עם יוכי מופיעה למולי בפלשבק חי. מביטה על איציק. רוצה לחפש את הדברים הטובים שנמצאים בו. מרגישה איך משאבה רבת עוצמה שואבת אותי החוצה. פורשת תמונה שלמה, בלעדיי. אני צריכה לבוא בראש נקי. שיטשטש את הרגשות שגואים בי בימים האחרונים.

רואה את הרוב מצדדים בדעה של איציק, את העיניים של מוישי ויוסי מאשרים כל מוצא פיו. משהו בלב שלי זז. טוב, זה ברור. יש לו מה למכור...

שקט שורר עכשיו בסלון. לא שמתי לב מתי הויכוח שכך. רק הקול של איציק נישא ברמה מעל הררי קליפות של פיצוחים: "...כולם פחדו מהפה של לייבל'ה בן העשר. מה הוא יאמר על התינוק של גביר העיירה שנולד בלי אוזניים.
הברית הגיעה. לייבל'ה מסתובב ליד התינוק, בוחן אותו בשבע עיניים. כולם עוצרים את נשימתם. תגיד, לייבל'ה פונה לגביר, התינוק רואה טוב? המתח בקהל קצת יורד. למה? כי משקפיים הוא לא יוכל להרכיב..." פרצי הצחוק שנשמעים יכולים לזעזע את הקירות.
נהניתי לראות את הניגודיות, שבתחילה היא רואה את ה"משהו הטוב" הזה שבו, שיש לו מה למכור, ואח"כ נראה שדווקא העובדה שהוא הצחיק את כולם הפריע לה.

לא מיותרת כלל.

למה הילה?

אשר שרבר

משתמש סופר מקצוען

אני רואה שיש שהבינו את החלק הזה כפחות מתאים לגברת. אני הבנתי אותו כחיבור דווקא, כמקום שהיא מתחברת אליו ואוהבת.
טעיתי?

stars

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
אני רואה שיש שהבינו את החלק הזה כפחות מתאים לגברת. אני הבנתי אותו כחיבור דווקא, כמקום שהיא מתחברת אליו ואוהבת.
טעיתי?
לכאורה מזה
היא משתהה ואז שואלת: מה בעצם חיפשת? מה מפריע לך?"
"לא יודעת, רציתי מישהו רציני יותר, אממ... יותר שקול. שלא עושה צחוק מכל דבר, שלא מדפדף את החיים כאילו כל הזמן הכל טוב. לא יודעת".
נשמע שהיא לא אוהבת את זה, לא כך?

RACHELIZ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
טעיתי?
ציטטת כאן שני חלקים בו...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמו

א הַלְלוּיָהּ הַלְלִי נַפְשִׁי אֶת יְהוָה:ב אֲהַלְלָה יְהוָה בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:ג אַל תִּבְטְחוּ בִנְדִיבִים בְּבֶן אָדָם שֶׁאֵין לוֹ תְשׁוּעָה:ד תֵּצֵא רוּחוֹ יָשֻׁב לְאַדְמָתוֹ בַּיּוֹם הַהוּא אָבְדוּ עֶשְׁתֹּנֹתָיו:ה אַשְׁרֵי שֶׁאֵל יַעֲקֹב בְּעֶזְרוֹ שִׂבְרוֹ עַל יְהוָה אֱלֹהָיו:ו עֹשֶׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ אֶת הַיָּם וְאֶת כָּל אֲשֶׁר בָּם הַשֹּׁמֵר אֱמֶת לְעוֹלָם:ז עֹשֶׂה מִשְׁפָּט לָעֲשׁוּקִים נֹתֵן לֶחֶם לָרְעֵבִים יְהוָה מַתִּיר אֲסוּרִים:ח יְהוָה פֹּקֵחַ עִוְרִים יְהוָה זֹקֵף כְּפוּפִים יְהוָה אֹהֵב צַדִּיקִים:ט יְהוָה שֹׁמֵר אֶת גֵּרִים יָתוֹם וְאַלְמָנָה יְעוֹדֵד וְדֶרֶךְ רְשָׁעִים יְעַוֵּת:י יִמְלֹךְ יְהוָה לְעוֹלָם אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן לְדֹר וָדֹר הַלְלוּיָהּ:
נקרא  18  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה