תח"צ לא תיקפתם את הרב קו? בגללכם לא מוציאים אוטובוסים!!!

מצב
הנושא נעול.

ARD

משתמש פעיל
ילדים עד גיל 5 לא צריכים לתקף - ככה שחלק מהנוסעים זה בסדר שהם לא מתקפים.
לא מאמינה שאחוז כזה גדול לא מתקף - מה גם שלא מסתבר שהנציג יודע בזמן אמת כמה תקפו.
אנשים לא מודעים לחוק.
אבל ילדים מתחת לגיל 5 צריכים ג"כ לשלם, אא"כ יש להם מלווה.
על כל מלווה אפשר לא לשלם על ילד אחד בלבד!
אם יש איתי שני ילדים מתחת לגיל 5 על אחד מהם אני צריכה לשלם.
ואם הם נוסעים לבד, צריך לשלם על כל אחד!!

ד. פריד

משתמש מקצוען
את חריג בנוף, ושונה מהרבה מאוד אנשים, אה, גם ממני!
אני כל פעם שהפקח עולה אני נכנס לספיקות חדשים
רגע, לא ציינת! אתה תמיד זוכר מה אירע אתך באוטובוס כשעלית?
ואתה כזה בטוח שהמכשיר באמת קלט את התיקוף?
את האופטימי חסר תקנה, או עוד בן אדם שאוהב לריב עם הפקחים
ואני עוד לא מדבר אם אתה עולה עם 5 ילדים, ועגלות, ו6 כרטיסי רב קו, שהאופציה שאתה מניח כאן על השולחן לזכור את כל הפעולות היא רחוקה מליישם, חרוקה גם מן השכל!
?
אני צריך להקפיד ולשים לב מדין גזל בכל מקרה, ורמת הודאות שאני צריך בשביל זה גורמת שאני מתקף מיד לאחר שאני מושיב את הילדים ושם לב אם המכשיר קלט. ומה שמספיק לדין שמיים מרגיע אותי גם מהפקחים.
אגב, מעולם לא הוצרכתי לריב עם פקח

יעקב הרמתי

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
החברה, תתקף פעם נוספת אחרי 6 דקות.
מה פתאום?
בשביל לשלם אני צריך לנסוע באוטובוס? קיי"ל שאני רוצה להחזיר בכסף ובשווה כסף, ובמזומן!
תשאיר לי כאן פרטי חשבון שאיה בטוח שזה מגיע לניזוק!
לא צריך לנסוע באוטובוס כדי לשלם!

ליטאי פשוט

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
מה פתאום?
בשביל לשלם אני צריך לנסוע באוטובוס? קיי"ל שאני רוצה להחזיר בכסף ובשווה כסף, ובמזומן!
תשאיר לי כאן פרטי חשבון שאיה בטוח שזה מגיע לניזוק!
לא צריך לנסוע באוטובוס כדי לשלם!
תעלה לאוטובוס בתחנה עמוסה ותרד מייד לאחר התיקוף

יעקב הרמתי

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
אני צריך להקפיד ולשים לב מדין גזל בכל מקרה, ורמת הודאות שאני צריך בשביל זה גורמת שאני מתקף מיד לאחר שאני מושיב את הילדים ושם לב אם המכשיר קלט. ומה שמספיק לדין שמיים מרגיע אותי גם מהפקחים.
זה הסיבה שאתה לא רב עם הפקחים
אגב, מעולם לא הוצרכתי לריב עם פקח
אני מדגיש עוד פעם אתה חריג בנוף! ושונה מאוד מהרבה אנשים שלא זוכרים אחרי 2 דקות מה הם עשו-
אבל למה אתה מתחמק/מסרב לענות לי על השאלות-
מאין לך הוודאות ששילמת? מי אמר לך שהמכשיר קלט את התשלום? (כשהמכשיר מסובב לצד השני)
ומה קורה כשיש לך כמה כרטיסים ואתה לא זוכר באיזה מהם שילמת? אתה לא תרוץ לתקף?

יעקב הרמתי

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
אין עניין לשאול שוב ושוב,
ופשוט שאין עניין לשלם על ידי נסיעה באוטובוס שאיני חפץ בה!
נגזל לא יכול לחייב אותי לנסוע לשום מקום כדי לשלם לו!
אם הוא לא מעניין לקחת ממני כסף! הרי שאין פה נגזל,
ואם אין פה נגזל, אין גזלן!

לאנגער

משתמש מקצוען
ופשוט שאין עניין לשלם על ידי נסיעה באוטובוס שאיני חפץ בה!
נגזל לא יכול לחייב אותי לנסוע לשום מקום כדי לשלם לו!
אם הוא לא מעניין לקחת ממני כסף! הרי שאין פה נגזל,
ואם אין פה נגזל, אין גזלן!
צר לי שגרמתי לך לכעוס...
שנה טובה, כתיבה וחתימה טובה.

יעקב הרמתי

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
צר לי שגרמתי לך לכעוס...
שנה טובה, כתיבה וחתימה טובה.
שמח מאוד שעוד יהודי יזכה להיכנס לראש השנה עם מחשבה שונה על יהודים, מחשבה טובה ולימוד זכות על עם ישראל!
פחות
להשמיץ!
פחות להכריע שכל החרדים הם גנבים!
כתיבה וחתימה טובה!

יעקב הרמתי

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
טוב, יאללה מיצינו
כתיבה וחתימה טובה!
כתיבה וחתימה טובה כן,!!
אבל, מיצינו? ממש לא!
צריך לשנות את שם האשכול המשמיץ הזה, שכאילו בגלל אלה שלא משלמים, לא מוציאים אוטובוסים
- דבר ראשון זה גורם רושם רע על הציבור החרדי, כאילו הוא לא משלם, וזה לא נכון כי הציבור החרדי משלם!
- 2 כאילו שחוסר תיקופים הוא שקוף, כאילו נתוני התיקופים קובעים את מדיניות משרד התחבורה, וזה לא נכון!

יוניתן

משתמש רשום
כתיבה וחתימה טובה כן,!!
אבל, מיצינו? ממש לא!
צריך לשנות את שם האשכול המשמיץ הזה, שכאילו בגלל אלה שלא משלמים, לא מוציאים אוטובוסים
- דבר ראשון זה גורם רושם רע על הציבור החרדי, כאילו הוא לא משלם
- 2 כאילו שחוסר תיקופים הוא שקוף, כאילו נתוני התיקופים קובעים את מדיניות משרד התחבורה
אתה רוצה להמשיך להתווכח אם אנשים
אין מה לעשות

עוילם הישיבעס

משתמש צעיר
לנהג יש בונוס לפי מספר תיקופים
לשיטתך שהנוסעים אמורים לחשב את זה
מי שמתקף פעמיים בנסיעה הבאה גוזל את החברה שצריכה לשלם לנהג תמריץ תיקוף על נסיעה שלא בוצעה
ולמעלה בקודש אם עולה פקח ואיני זוכר אם שילמתי, אם אני מתקף שוב (ע"ח המעבר כפי שמתברר בדר"כ) האם אני גוזל בזה את החברה שצריכה לשלם תמריץ תיקוף לנהג על נסיעה שלא בוצעה, אולי אני אפי' גוזל בזה את משרד התחבורה שיצטרך לשלם לחברה פעם שניה

בקיצור זה עניין לשאלת רב
הרב שלי פוסק שאין חיוב לשלם בחברות התחב"צ והחיוב היחיד לשלם זה מפני חילול ה'
לעומתו הגאון הרב צבי ברוורמן ראב"ד ביתר עילית שאני מעריך מאוד מאוד פוסק שזה איסור חמור של גזל
וכ"א יעשה כפי הוראות רבותיו

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קז

א הֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב יֹאמְרוּ גְּאוּלֵי יי אֲשֶׁר גְּאָלָם מִיַּד צָר:ג וּמֵאֲרָצוֹת קִבְּצָם מִמִּזְרָח וּמִמַּעֲרָב מִצָּפוֹן וּמִיָּם:ד תָּעוּ בַמִּדְבָּר בִּישִׁימוֹן דָּרֶךְ עִיר מוֹשָׁב לֹא מָצָאוּ:ה רְעֵבִים גַּם צְמֵאִים נַפְשָׁם בָּהֶם תִּתְעַטָּף:ו וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצוּקוֹתֵיהֶם יַצִּילֵם:ז וַיַּדְרִיכֵם בְּדֶרֶךְ יְשָׁרָה לָלֶכֶת אֶל עִיר מוֹשָׁב:ח יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:ט כִּי הִשְׂבִּיעַ נֶפֶשׁ שֹׁקֵקָה וְנֶפֶשׁ רְעֵבָה מִלֵּא טוֹב:י יֹשְׁבֵי חֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת אֲסִירֵי עֳנִי וּבַרְזֶל:יא כִּי הִמְרוּ אִמְרֵי אֵל וַעֲצַת עֶלְיוֹן נָאָצוּ:יב וַיַּכְנַע בֶּעָמָל לִבָּם כָּשְׁלוּ וְאֵין עֹזֵר:יג וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:יד יוֹצִיאֵם מֵחֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת וּמוֹסְרוֹתֵיהֶם יְנַתֵּק:טו יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:טז כִּי שִׁבַּר דַּלְתוֹת נְחֹשֶׁת וּבְרִיחֵי בַרְזֶל גִּדֵּעַ:יז אֱוִלִים מִדֶּרֶךְ פִּשְׁעָם וּמֵעֲוֹנֹתֵיהֶם יִתְעַנּוּ:יח כָּל אֹכֶל תְּתַעֵב נַפְשָׁם וַיַּגִּיעוּ עַד שַׁעֲרֵי מָוֶת:יט וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:כ יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיִרְפָּאֵם וִימַלֵּט מִשְּׁחִיתוֹתָם:כא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:כב וְיִזְבְּחוּ זִבְחֵי תוֹדָה וִיסַפְּרוּ מַעֲשָׂיו בְּרִנָּה:כג יוֹרְדֵי הַיָּם בָּאֳנִיּוֹת עֹשֵׂי מְלָאכָה בְּמַיִם רַבִּים:כד הֵמָּה רָאוּ מַעֲשֵׂי יי וְנִפְלְאוֹתָיו בִּמְצוּלָה:כה וַיֹּאמֶר וַיַּעֲמֵד רוּחַ סְעָרָה וַתְּרוֹמֵם גַּלָּיו:כו יַעֲלוּ שָׁמַיִם יֵרְדוּ תְהוֹמוֹת נַפְשָׁם בְּרָעָה תִתְמוֹגָג:כז יָחוֹגּוּ וְיָנוּעוּ כַּשִּׁכּוֹר וְכָל חָכְמָתָם תִּתְבַּלָּע:כח וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם וּמִמְּצוּקֹתֵיהֶם יוֹצִיאֵם:כט יָקֵם סְעָרָה לִדְמָמָה וַיֶּחֱשׁוּ גַּלֵּיהֶם:ל וַיִּשְׂמְחוּ כִי יִשְׁתֹּקוּ וַיַּנְחֵם אֶל מְחוֹז חֶפְצָם:לא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:לב וִירֹמְמוּהוּ בִּקְהַל עָם וּבְמוֹשַׁב זְקֵנִים יְהַלְלוּהוּ:לג יָשֵׂם נְהָרוֹת לְמִדְבָּר וּמֹצָאֵי מַיִם לְצִמָּאוֹן:לד אֶרֶץ פְּרִי לִמְלֵחָה מֵרָעַת יֹשְׁבֵי בָהּ:לה יָשֵׂם מִדְבָּר לַאֲגַם מַיִם וְאֶרֶץ צִיָּה לְמֹצָאֵי מָיִם:לו וַיּוֹשֶׁב שָׁם רְעֵבִים וַיְכוֹנְנוּ עִיר מוֹשָׁב:לז וַיִּזְרְעוּ שָׂדוֹת וַיִּטְּעוּ כְרָמִים וַיַּעֲשׂוּ פְּרִי תְבוּאָה:לח וַיְבָרֲכֵם וַיִּרְבּוּ מְאֹד וּבְהֶמְתָּם לֹא יַמְעִיט:לט וַיִּמְעֲטוּ וַיָּשֹׁחוּ מֵעֹצֶר רָעָה וְיָגוֹן:מ שֹׁפֵךְ בּוּז עַל נְדִיבִים וַיַּתְעֵם בְּתֹהוּ לֹא דָרֶךְ:מא וַיְשַׂגֵּב אֶבְיוֹן מֵעוֹנִי וַיָּשֶׂם כַּצֹּאן מִשְׁפָּחוֹת:מב יִרְאוּ יְשָׁרִים וְיִשְׂמָחוּ וְכָל עַוְלָה קָפְצָה פִּיהָ:מג מִי חָכָם וְיִשְׁמָר אֵלֶּה וְיִתְבּוֹנְנוּ חַסְדֵי יי:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

חשבון הנפש • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה