שיתוף - לביקורת לא מסכים להישאר בגלות!!

ליאורהA

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
D I G I T A L

ליאורהA

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
D I G I T A L

ליאורהA

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
D I G I T A L

כנפיים

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
@כנפיים אפשר בבקשה דוגמאות של משפטים שכדאי להוריד? תודה!
לא מוותרת את...
סימנתי בציטוט מה אפשר לוותר לדעתי. כמובן שאפשר להשאיר את זה ככה, וזה מאד יפה גם כך. פשוט אותי הלאה קצת החזרה והפירוט.

יומני היקר,

שברתי את האגרטל עם הכדור שלי אז אמא שלחה אותי לחדר. (נראה לי שאבא ואמא משתגעים מלהיות איתנו בבית כל היום וכל הלילה.) אבל זה לא אשמתי. המשפחה הזאת סתם מעצבנת!!

אני כועס נורא מאוד!! אבא אמר לנו סופית שאנחנו לא טסים השנה לארץ ישראל. זה לא פייר. כל השנה חיכיתי לזה! כל שנה אנחנו טסים, כל המשפחה, אבל השנה יש את הבר מצווה של מוישי בן דוד שלי (אתה זוכר אותו, עם הג'יפים?) וכל כך חיכיתי. כל השנה ספרתי את הימים עד הטיסה.

עכשיו הגיעה הקורונה המעצבנת הזאתי והרסה את כל התוכניות. אמא אמרה שברוך ה' שהמצב משתפר בעיר שלנו, ואנחנו צריכים להודות לה'. (אני אגלה לך בסוד, שאני מאוד פחדתי. הרבה אנשים נפטרו, ואבא של הרבה שלי בחיידר גם נפטר אחרי הרבה ימים שהתפללנו עליו. אני עדיין קצת עצוב בגלל זה, למרות שאמא אמרה לי שהוא היה מבוגר. זה לא תירוץ, כי שמעתי את אבא ואמא מדברים שגם אנשים צעירים נפטרו.)

והיום אמא אמרה לנו שאנחנו לא נטוס לבר מצווה. ממש כעסתי, כי עד עכשיו חשבתי שברגע האחרון ה' יעשה נס ויחזירו את הטיסות ולא נצטרך להיות בבידוד שבועיים כשנגיע. אבל בסוף זה לא קרה, ואנחנו לא טסים.

אוףףףף!!! אבא הבטיח לי שבתשעה באב ניסע לכותל בקו 1. זכרתי ששנה שעברה גם נסענו בקו 1 וכל היהודים ישבו ואמרו תהילים בנסיעה וזה היה כל כך יפה לראות את כל היהודים שגרים בארץ ישראל. ביקשתי מאבא שגם השנה ניסע, וממש התלהבתי. הוא אמר שבתשעה באב לא טוב לשמוח מטיולים, אבל אני בכל זאת קצת שמחתי שנהיה הכי קרובים לה' בתשעה באב. ואז כשהמשיח יגיע, אנחנו נהיה ראשונים! אבל בסוף גם את זה אני מפסיד!!

אני מרחם גם על מוישי שלא יהיה לו אירוע לבר מצווה. תמיד במשפחה שלנו יש שבתות מיוחדות בשבת של העליה לתורה, וכל הבני דודים באים ובבית כנסת זורקים סוכריות על הבר מצווה. אנחנו גם אוכלים את כל הסעודות ביחד וכל הילדים עוזרים להגיש את האוכל. אוף, גם זה לא יהיה!

אני לא רוצה לבכות, כי אם יהודה יכנס לחדר שלנו עכשיו, הוא יצחק עליי שאני תינוק. אבל שתדע שאני נורא עצוב. אתה יודע מה אמא צעקה עלי כששברתי את האגרטל? היא אמרה שאני לא אהיה עצוב שאנחנו לא טסים, כי יש דברים יותר עצובים מזה. מה זה קשור? אי אפשר לעשות השוואות בין דברים גדולים לדברים קטנים.

אבל באמת בטח ה' עצוב עכשיו. בגלל שהיה חורבן וכל עם ישראל יצא לגלות. ולא נשאר לה' אפילו בית. אנחנו גרים בבתים ממש יפים, ולה' עדיין אין את בית המקדש. אם כבר אני עצוב על הבר מצווה, אני אהיה עצוב גם על החורבן. עוד מעט יהיה תשעה באב. אבא אמר שהוא יקרא לנו את מגילת איכה ונגיד קינות בבית. יש בתי כנסיות שכבר נפתחו, אבל הרב שלנו עדיין לא חושב שכדאי שנהיה כל הקהילה ביחד בתוך הבית כנסת.

אנחנו נהיה כל כך לבד, אבל גם ה' לבד. אם היינו עכשיו נוסעים לארץ ישראל, הייתי הולך ישר לכותל. לא אכפת לי אם אני צריך ללבוש עשר מסכות. כי תחשוב על זה, יומני. הכי מתאים שהמשיח יגיע עכשיו. מאז שהקורונה התחילה, כל העולם רואה שהיא הגיעה מה' ושרק הוא יכול לקחת אותה ברגע אחד. עכשיו רק צריך שהמשיח יגיע וכל החולים יתרפאו, כמו שהיה במעמד הר סיני. וכוווולם יאמינו בה'. אבל אי אפשר שזה יקרה אם אנחנו לא שם. אנחנו חייבים להגיע לארץ ישראל.

אוף, ה', תעזור לנו שנוכל להיות בגאולה. שלא נשאר פה בגלות לבד. אני רוצה לראות את בית המקדש! לא אכפת לי לוותר ליהודה על המכונית החדשה שאמא קנתה לנו בשביל שלא נריב, העיקר שהמשיח כבר יגיע והקורונה הזאתי תגמר כבר!

יומני, אל תראה את מה שכתבתי לאף אחד! אבל תדע שה' עונה לכל התפילות, במיוחד לתפילות של תינוקות של בית רבן! אז ה' בטוח יענה לתפילה שלי, וישלח את המשיח! אני מאמין, גם אתה?

אני אספר לך עוד מעט ממש איך נראית הגאולה, ובינתיים, תשמור על כל הסודות שלי.

להתראות,
שרולי.

ליאורהA

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
D I G I T A L

מ. י. פרצמן

סופרת ועורכת, מנהלת קהילת כתיבה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
D I G I T A L
סימנתי בציטוט מה אפשר לוותר לדעתי. כמובן שאפשר להשאיר את זה ככה, וזה מאד יפה גם כך. פשוט אותי הלאה קצת החזרה והפירוט.
גם אני טיפה נלאיתי מההסברים, אבל אל תורידי את הדוגריות שלו. בבקשה. התמוגגתי מההורים שמשתגעים והאמא שצעקה. שום מבוגר שפוי לא יכתוב ככה, וזה משובב שלילד אין מחסומים :). תשאירי.
חוץ מזה מקסים מקסים, ואני תוהה אם המחשבות שלו לא בוגרות מדי לסגנון הכתיבה הרדוד (שלו, לא שלך. חיקית אותו בצורה מדויקת ואמינה).
מצד שני, לבנים (שבסביבתי לפחות) יש נטייה לכתוב בצורה מזעזעת גם בגילאים מתבגרים יותר. אז זה עובר.
בכל מקרה, זה מהמם! אמיתי ואותנטי וכל כך תם. אהבתי מאוד.
תמשיכי לשתף!

ליאורהA

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
D I G I T A L
גם אני טיפה נלאיתי מההסברים.
חשבתי שאולי בגלל ש
שום מבוגר שפוי לא יכתוב ככה,
ניסיתי לתרץ את מה שהוא כתב, ולכן זה יצא עמוס בהסברים. מתלבטת עדיין מה להוריד...
בכל מקרה, זה מהמם! אמיתי ואותנטי וכל כך תם. אהבתי מאוד.
תודה!!
תמשיכי לשתף!
מממ... :)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיד

א בְּצֵאת יִשְׂרָאֵל מִמִּצְרָיִם בֵּית יַעֲקֹב מֵעַם לֹעֵז:ב הָיְתָה יְהוּדָה לְקָדְשׁוֹ יִשְׂרָאֵל מַמְשְׁלוֹתָיו:ג הַיָּם רָאָה וַיָּנֹס הַיַּרְדֵּן יִסֹּב לְאָחוֹר:ד הֶהָרִים רָקְדוּ כְאֵילִים גְּבָעוֹת כִּבְנֵי צֹאן:ה מַה לְּךָ הַיָּם כִּי תָנוּס הַיַּרְדֵּן תִּסֹּב לְאָחוֹר:ו הֶהָרִים תִּרְקְדוּ כְאֵילִים גְּבָעוֹת כִּבְנֵי צֹאן:ז מִלִּפְנֵי אָדוֹן חוּלִי אָרֶץ מִלִּפְנֵי אֱלוֹהַּ יַעֲקֹב:ח הַהֹפְכִי הַצּוּר אֲגַם מָיִם חַלָּמִישׁ לְמַעְיְנוֹ מָיִם:
נקרא  10  פעמים

אתגר AI

חלון ראווה • אתגר 123

לוח מודעות

למעלה