על הדרך

משתמש פעיל
רוצה לשאול לגבי עלות ביטוח נכות.
אני נמצאת בשתי חברות פנסיה. באחת הורידו לי פי 25 מהשניה לסעיף הזה.
במה זה תלוי ומי מחליט על הסכום?

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
רוצה לשאול לגבי עלות ביטוח נכות.
אני נמצאת בשתי חברות פנסיה. באחת הורידו לי פי 25 מהשניה לסעיף הזה.
במה זה תלוי ומי מחליט על הסכום?
זה תלוי במסלול הביטוח, וכן בגיל, ובגובה הצבירה בקרן, ובסוג הקרן, ועוד.

שמואל הגבר

משתמש רשום
שלום אני בן 24
הפנסיה שלי נמצאת עכשיו במגדל הלכה ואני רוצה להעביר ל s&p500
השאלה שלי 1:איפה הכי זול
2: אני משלם עכשיו 0.91 מההפקדה ו0.16 מהחסכון -אם אני יעביר לקרן אחרת באותה חברה ישאר לי הדמי ניהול האלה?
3: אם יש למגדל s&p500 איך קוראים לקרן ואיך אני בוחר אותה?
4: האם מומלץ להעביר את כל הכספים שנצברו עד עכשיו(45000) או רק את העתידיים
5: האם כדאי להעביר גם את הפנסיה וגם את הפיצויים
6: האם יש טיפים נוספים ודברים שאני צריך לדעת....

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
2: אני משלם עכשיו 0.91 מההפקדה ו0.16 מהחסכון -אם אני יעביר לקרן אחרת באותה חברה ישאר לי הדמי ניהול האלה?
כן.
3: אם יש למגדל s&p500 איך קוראים לקרן ואיך אני בוחר אותה?
בוחר באזור האישי מסלול S&P 500.
4: האם מומלץ להעביר את כל הכספים שנצברו עד עכשיו(45000) או רק את העתידיים
מה הצדדים?
5: האם כדאי להעביר גם את הפנסיה וגם את הפיצויים
מה הצדדים?

יוחפצי

משתמש רשום
שבוע טוב
רציתי לשאול לגבי מסלולים מחקי מדד s&p האם הם מתחייבים (או לפחות אמורים לעקוב) גם על התשואות של הדיבידנדים?
כלומר אמור להיות הבדל בין 1000 שח ששמו בקרן השתלמות s&p או 1000 שח שקנו מדד s&p בשוק ההון (מלבד עלויות ניהול ועקיבה בדולר או שקל)?
תודה

Gity

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
רציתי לשאול האם יש עדיפות לקרן פנסיה בחברת ביטוח על פני בית השקעות (כשהמסלולים שווים כגון כששניהם מחקה מדד s&p 500).

ה. שלמה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
שבוע טוב
רציתי לשאול לגבי מסלולים מחקי מדד s&p האם הם מתחייבים (או לפחות אמורים לעקוב) גם על התשואות של הדיבידנדים?
כן.
כלומר אמור להיות הבדל בין 1000 שח ששמו בקרן השתלמות s&p או 1000 שח שקנו מדד s&p בשוק ההון (מלבד עלויות ניהול ועקיבה בדולר או שקל)?
גם כן.

ה. שלמה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
איזה הבדל אמור להיות?

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
רציתי לשאול האם יש עדיפות לקרן פנסיה בחברת ביטוח על פני בית השקעות (כשהמסלולים שווים כגון כששניהם מחקה מדד s&p 500).
לא.

נדנדה

משתמש מקצוען
בעלי עצמאי, ועדיין לא פתח קרן פנסיה לעצמאים פשוט מחוסר ידע והבנה בסיסי בנושא,
מה שכן הצלחתי להבין שכל יום שעובר חבל ואולי עדיף לעשות לא הכי משתלם, מלא לעשות.

תכלס אשמח מאוד לשמוע לאיזה איש מקצוע אנו צריכים, והמלצות על בעל מקצוע אמין.
וכמובן אם יש משהו שכדאי לדעת לפני או תוך כדי התהליך.
תודה רבה.

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קה

א הוֹדוּ לַיי קִרְאוּ בִּשְׁמוֹ הוֹדִיעוּ בָעַמִּים עֲלִילוֹתָיו:ב שִׁירוּ לוֹ זַמְּרוּ לוֹ שִׂיחוּ בְּכָל נִפְלְאוֹתָיו:ג הִתְהַלְלוּ בְּשֵׁם קָדְשׁוֹ יִשְׂמַח לֵב מְבַקְשֵׁי יי:ד דִּרְשׁוּ יי וְעֻזּוֹ בַּקְּשׁוּ פָנָיו תָּמִיד:ה זִכְרוּ נִפְלְאוֹתָיו אֲשֶׁר עָשָׂה מֹפְתָיו וּמִשְׁפְּטֵי פִיו:ו זֶרַע אַבְרָהָם עַבְדּוֹ בְּנֵי יַעֲקֹב בְּחִירָיו:ז הוּא יי אֱלֹהֵינוּ בְּכָל הָאָרֶץ מִשְׁפָּטָיו:ח זָכַר לְעוֹלָם בְּרִיתוֹ דָּבָר צִוָּה לְאֶלֶף דּוֹר:ט אֲשֶׁר כָּרַת אֶת אַבְרָהָם וּשְׁבוּעָתוֹ לְיִשְׂחָק:י וַיַּעֲמִידֶהָ לְיַעֲקֹב לְחֹק לְיִשְׂרָאֵל בְּרִית עוֹלָם:יא לֵאמֹר לְךָ אֶתֵּן אֶת אֶרֶץ כְּנָעַן חֶבֶל נַחֲלַתְכֶם:יב בִּהְיוֹתָם מְתֵי מִסְפָּר כִּמְעַט וְגָרִים בָּהּ:יג וַיִּתְהַלְּכוּ מִגּוֹי אֶל גּוֹי מִמַּמְלָכָה אֶל עַם אַחֵר:יד לֹא הִנִּיחַ אָדָם לְעָשְׁקָם וַיּוֹכַח עֲלֵיהֶם מְלָכִים:טו אַל תִּגְּעוּ בִמְשִׁיחָי וְלִנְבִיאַי אַל תָּרֵעוּ:טז וַיִּקְרָא רָעָב עַל הָאָרֶץ כָּל מַטֵּה לֶחֶם שָׁבָר:יז שָׁלַח לִפְנֵיהֶם אִישׁ לְעֶבֶד נִמְכַּר יוֹסֵף:יח עִנּוּ בַכֶּבֶל (רגליו) רַגְלוֹ בַּרְזֶל בָּאָה נַפְשׁוֹ:יט עַד עֵת בֹּא דְבָרוֹ אִמְרַת יי צְרָפָתְהוּ:כ שָׁלַח מֶלֶךְ וַיַּתִּירֵהוּ מֹשֵׁל עַמִּים וַיְפַתְּחֵהוּ:כא שָׂמוֹ אָדוֹן לְבֵיתוֹ וּמֹשֵׁל בְּכָל קִנְיָנוֹ:כב לֶאְסֹר שָׂרָיו בְּנַפְשׁוֹ וּזְקֵנָיו יְחַכֵּם:כג וַיָּבֹא יִשְׂרָאֵל מִצְרָיִם וְיַעֲקֹב גָּר בְּאֶרֶץ חָם:כד וַיֶּפֶר אֶת עַמּוֹ מְאֹד וַיַּעֲצִמֵהוּ מִצָּרָיו:כה הָפַךְ לִבָּם לִשְׂנֹא עַמּוֹ לְהִתְנַכֵּל בַּעֲבָדָיו:כו שָׁלַח מֹשֶׁה עַבְדּוֹ אַהֲרֹן אֲשֶׁר בָּחַר בּוֹ:כז שָׂמוּ בָם דִּבְרֵי אֹתוֹתָיו וּמֹפְתִים בְּאֶרֶץ חָם:כח שָׁלַח חֹשֶׁךְ וַיַּחְשִׁךְ וְלֹא מָרוּ אֶת (דבריו) דְּבָרוֹ:כט הָפַךְ אֶת מֵימֵיהֶם לְדָם וַיָּמֶת אֶת דְּגָתָם:ל שָׁרַץ אַרְצָם צְפַרְדְּעִים בְּחַדְרֵי מַלְכֵיהֶם:לא אָמַר וַיָּבֹא עָרֹב כִּנִּים בְּכָל גְּבוּלָם:לב נָתַן גִּשְׁמֵיהֶם בָּרָד אֵשׁ לֶהָבוֹת בְּאַרְצָם:לג וַיַּךְ גַּפְנָם וּתְאֵנָתָם וַיְשַׁבֵּר עֵץ גְּבוּלָם:לד אָמַר וַיָּבֹא אַרְבֶּה וְיֶלֶק וְאֵין מִסְפָּר:לה וַיֹּאכַל כָּל עֵשֶׂב בְּאַרְצָם וַיֹּאכַל פְּרִי אַדְמָתָם:לו וַיַּךְ כָּל בְּכוֹר בְּאַרְצָם רֵאשִׁית לְכָל אוֹנָם:לז וַיּוֹצִיאֵם בְּכֶסֶף וְזָהָב וְאֵין בִּשְׁבָטָיו כּוֹשֵׁל:לח שָׂמַח מִצְרַיִם בְּצֵאתָם כִּי נָפַל פַּחְדָּם עֲלֵיהֶם:לט פָּרַשׂ עָנָן לְמָסָךְ וְאֵשׁ לְהָאִיר לָיְלָה:מ שָׁאַל וַיָּבֵא שְׂלָו וְלֶחֶם שָׁמַיִם יַשְׂבִּיעֵם:מא פָּתַח צוּר וַיָּזוּבוּ מָיִם הָלְכוּ בַּצִּיּוֹת נָהָר:מב כִּי זָכַר אֶת דְּבַר קָדְשׁוֹ אֶת אַבְרָהָם עַבְדּוֹ:מג וַיּוֹצִא עַמּוֹ בְשָׂשׂוֹן בְּרִנָּה אֶת בְּחִירָיו:מד וַיִּתֵּן לָהֶם אַרְצוֹת גּוֹיִם וַעֲמַל לְאֻמִּים יִירָשׁוּ:מה בַּעֲבוּר יִשְׁמְרוּ חֻקָּיו וְתוֹרֹתָיו יִנְצֹרוּ הַלְלוּיָהּ:
נקרא  2  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה