כל הפרטים על הצטרפות החינוה''ע ובני יוסף לאופק חדש

מנוי חדש

משתמש פעיל

הצעת חוק הפחתת הגירעון והגבלת ההוצאה התקציבית אושרה​

מליאת הכנסת אישרה בקריאה ראשונה את הצעת חוק הפחתת הגירעון והגבלת ההוצאה התקציבית. 59 חברי כנסת תמכו מול 53 שהתנגדו וההצעה תועבר לוועדת הכספים​

מליאת הכנסת אישרה היום (ראשון) בקריאה ראשונה את הצעת חוק הפחתת הגירעון והגבלת ההוצאה התקציבית. 59 חברי כנסת תמכו מול 53 שהתנגדו וההצעה תועבר לוועדת הכספים.
על פי החוק, מוצע להעלות את תקרת הגירעון לשנת 2023 ל־3.7%. נוסף על כך, מוצע להגדיל את ההוצאה המותרת בשנת 2023 בשיעור של 3.75% לצורך המשך מימון הצרכים הצבאיים ובשיעור של 1.95% לצורך המשך מימון הצרכים האזרחיים הנובעים במישרין מהלחימה, ולמטרות אלה בלבד.
לנוכח מצב המלחמה נדרשת הממשלה להוציא סכומים ניכרים, הן לטובת הלחימה עצמה והן להוצאות אזרחיות הנובעות ממנה, אשר לא נצפו בעת גיבוש ואישור חוקי התקציב לשנים 2023 ו־2024. על כן, בטווח הקצר ישנו צורך בהשהיית הכינוס לעוגנים הפיסקליים שאפיינו את מדיניות הממשלה בעת אישור חוק התקציב לשנת 2023, והצבת יעדים זמניים מרחיבים יותר", נכתב.
שר האוצר בצלאל סמוטריץ' הציג את ההצעה ואמר: "היו הרבה אנשים שלא רצו שנבצע את החקיקה הזו כאם בכנסת. אני עמדתי בתחילת המלחמה בדילמה והתייעצתי איזה מדיניות כלכלית נכון ליישם כרגע במלחמה וקיבלתי החלטה על מדיניות כלכלית מרחיבה ולא כולם אוהבים אותה. היו כאלה שאמרו שמערכת הבריאות, והרווחה יסתדרו והכל יהיה בסדר, ומענקים שנתנו למפונים, אמרו אל תפתח את התקציב, נסתדר. אני לא מזלזל בזה, אין ארוחות חינם ומכל מה שניקח היום נשלחם מחר.
יש בתקציב הזה המון דברים טובים, ומי שמצביע נגד מצביע נגד תקציבי הרווחה, החינוך הבריאות ותקציב לטיפול במפונים, בגלל פופוליזם זול של כמה עשרות מיליוני שקלים שאתם לא אוהבים ואתם נתתם פי אלף בממשלה הקודמת למנסור עבאס ורע"ם.
ח"כ מיקי לוי תקף: "כל ההצהרות שהצהרתם בעניין הקיצוצים והכנת תיקוני התקציב לעת הזאת – הכול חוסר אמת. ואני נזהר לא להגיד שקר. משרד ראש הממשלה מצהיר אך לפני שבועיים: נעשה קיצוץ למעלה מ-70% בכספים הקואליציוניים. 1.6 מיליארד שקל מהכספים הקואליציוניים לטובת חיזוק לעורף. בפועל הוסטו רק 860 מיליון ש"ח, פער של כמעט 750 מיליון ש"ח. תקציב הישיבות בשנת 2022 – ואני לא נגד ישיבות – 1.2 מיליארד ש"ח. תקציב הישיבות בשנת 2023, - 1.7 מיליארד ש"ח. 500 מיליון יותר בשנה הקשה למשק הישראלי, כשהוצאות המלחמה מרקיעות שחקים. אתם נורמליים? בעת הזאת חצי מיליארד שקל במקום לחזק את הצפון ואת הדרום? זה הצורך?"
ח"כ יצחק פינדרוס אמר: "יש אין ספור כספים קואליציוניים, שעל בסיסם חלק מהתקציב – ארגוני הנוער, כל תקציבי משרד החינוך לפעילות, שהם נרשמים כתקציב קואליציוני כתרגיל אוצרי ידוע. עכשיו אין אף ציבור במדינת ישראל שקיצצו לו – לא אמנים, לא שחקנים, לא בתרבות, לא ברווחה, לא בשום דבר. מנסים באחוז מסוים להשוות את החינוך שכבר עבר, לא מבקשים כסף חדש, על זה אתם באים ונזעקים? תורידו את המסכה, תגידו: הילדים שלך, לא מגיע להם חינוך, לילדים שלך לא מגיעה רווחה, תאמר את זה."

פ.נ

משתמש מקצוען
אבי מימרן: השר בני גנץ מציג - ריקוד על שתי החתונות: ברגל אחת מתנגד להעברת התקציב המזערי של אופק חדש למורים והמורות החרדיים. וברגל השנייה רץ לאדמו״ר מקרלין אולי כדי לבשר לו שהתקציב עבר, והמורות והגננות בחסידות קרלין יוכלו להאכיל את ילדיהן החודש.
הייתי מציעה לגנץ להחליף לו יועץ תיקשורת

ראש דשא

משתמש חדש
בית הספר שלנו, חינו"ע, הצטרף לאופק חדש בתחילת השנה.

בתלוש של אוקטובר מופיעה לכולם שורה "מקדמת אופק חדש", ואחר כך כתוב שהיא הופחתה מהסכום בבנק.

משום מה, בתלוש שלי לא מופיעות כלל המילים "מקדמת אופק חדש". מישהו יכול לנחש מדוע? הרי כל ביה"ס שלנו הצטרף לאופק חדש!

A052

משתמש סופר מקצוען
יש לכם תואר ראשון (כולל אקוויוולנטי)?
בתלוש לפני זה כן היתה לכם מקדמה?

נערך לאחרונה ב:

ראש דשא

משתמש חדש
יש לי אקוויוולנטי. בפורטל עו"ה אני רשום באופק. בספטמבר נכנסה המקדמה, אך לדעתי (התלוש אינו אצלי כרגע) בתלוש לא היה כתוב כלום.

מנוי חדש

משתמש פעיל
יו״ר ש״ס אריה דרעי ב׳קול חי׳ - ״כואב לי ומצער אותי מאוד מה שעושה בני גנץ לחינוך החרדי. אני מתאפק מלהתראיין על זה ולהגיב למרות שזה עוול נוראי ממש. על מה אנחנו נלחמים? על מורות שלנו צדיקות משדרות ואופקים שנלחמות בימים אלו מהקרב. דיברתי אתמול עם רה״מ נתניהו, הודעתי לו שלא נוותר בתקציב 2024 וכל מה שמגיע לנו יהיה בבסיס התקציב. אין יותר כספים קואליציונים. המלחמה הזאת תימשך עוד הרבה זמן, אני מנסה גם עכשיו להכניס את ליברמן לממשלה בכל דרך, אנחנו במצב של פיקוח נפש״.

אבי01

משתמש פעיל
בית הספר שלנו, חינו"ע, הצטרף לאופק חדש בתחילת השנה.

בתלוש של אוקטובר מופיעה לכולם שורה "מקדמת אופק חדש", ואחר כך כתוב שהיא הופחתה מהסכום בבנק.

משום מה, בתלוש שלי לא מופיעות כלל המילים "מקדמת אופק חדש". מישהו יכול לנחש מדוע? הרי כל ביה"ס שלנו הצטרף לאופק חדש!
מי שמעל 100% משרה לא קבל מקדמה עד שהפיקוח יאשר את העסקה שלו.
רלוונטי כמובן למורים יותר ממורות.

נבחר

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
יש לי אקוויוולנטי. בפורטל עו"ה אני רשום באופק. בספטמבר נכנסה המקדמה, אך לדעתי (התלוש אינו אצלי כרגע) בתלוש לא היה כתוב כלום.
גם אני לא קיבלתי מקדמה בספטמבר, והתברר שה b.a. לא היה מעודכן במערכת השכר של חינוך העצמאי, (למרות שהיה מעודכן במשרד החינוך) ודאגתי שיתקנו את זה
תבררו במחלקת השכר של חינוך עצמאי ובמייל הייעודי שלהם של אופק הן עונים שם מיד

chely

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
יש למישהו מידע לגבי עובדי פרא רפואי בחינוך העצמאי ואופק חדש?

חי 523

משתמש פעיל
איזה חוקים עברו היום בכנסת בענין התקציב?? והיכן זה אוחז???

מנוי חדש

משתמש פעיל
@טילון @יועץ ארגוני פדגוגי
אשמח למידע לגבי ריכוז שכבה מהעולם הישן איך זה נקרא באופק (ביוניק אופק יש ממונה שכבה ורכז שכבה),
כמו''כ, מה הסיפור של ההודעה במייל שנדרשת שנת התמחות (יש לי BA והשכר של מתמחים נמוך משמעותית), זה חובה?

מנוי חדש

משתמש פעיל

ברגע האחרון: תקציב החינוך החרדי כמעט וסוכל​

23:33 כ״א בכסלו תשפ״ד 04.12.2023 מוטי הלפרין

אגף התקציבים באוצר כמעט וסיכל את התקציב המתוקן כולל העברת כספים חיוניים לחינוך התורני בניסיון למשוך זמן. היום היה המועד האחרון להנחת התקציב, מאחר ומההנחה על שולחן הכנסת יש 24 שעות עד שדנים בו, כך שלוח הזמנים מסתיים בפתח חנוכה וסוף השנה האזרחית

הערב נחשף כי התקציב המתוקן, עם התקציבים למגזר החרדי, היו בסכנה. ב-15 לחודש כל התקציבים מוקפאים – כי זה סוף השנה. היום היה המועד האחרון להנחת התקציב, מאחר ומההנחה על שולחן הכנסת יש 24 שעות עד שדנים בו, כך שלוח הזמנים מסתיים בפתח חנוכה.
כחלק מהתנגדות אגף התקציבים באוצר לתקציב, ניסו למשוך זמן. כל דחייה הכי קטנה הייתה מסכלת את התקציב, אנשי אגף התקציבים ניסו לטעון שהייעוץ המשפטי של האגף "עדיין לא השלים את הכנת החוק" ולכן צריך לעכב עוד קצת. אלא ששר האוצר סמוטריץ' ויו"ר ועדת הכספים משה גפני לחצו והתקציב הונח היום.
כזכור, הממשלה אישרה בשבוע שעבר את הצעת התקציב לסוף השנה, כולל הכספים הקואליציוניים לתקצוב אופק חדש לעובדי הוראה במגזר החרדי תוך התנגדות ומחאות הצד השמאלי במפה. שרי המחנה הממלכתי וניר ברקת התנגדו, השר אופיר אקוניס נמנע.

צוק איתן

משתמש פעיל

ברגע האחרון: תקציב החינוך החרדי כמעט וסוכל​

23:33 כ״א בכסלו תשפ״ד 04.12.2023 מוטי הלפרין

אגף התקציבים באוצר כמעט וסיכל את התקציב המתוקן כולל העברת כספים חיוניים לחינוך התורני בניסיון למשוך זמן. היום היה המועד האחרון להנחת התקציב, מאחר ומההנחה על שולחן הכנסת יש 24 שעות עד שדנים בו, כך שלוח הזמנים מסתיים בפתח חנוכה וסוף השנה האזרחית

הערב נחשף כי התקציב המתוקן, עם התקציבים למגזר החרדי, היו בסכנה. ב-15 לחודש כל התקציבים מוקפאים – כי זה סוף השנה. היום היה המועד האחרון להנחת התקציב, מאחר ומההנחה על שולחן הכנסת יש 24 שעות עד שדנים בו, כך שלוח הזמנים מסתיים בפתח חנוכה.
כחלק מהתנגדות אגף התקציבים באוצר לתקציב, ניסו למשוך זמן. כל דחייה הכי קטנה הייתה מסכלת את התקציב, אנשי אגף התקציבים ניסו לטעון שהייעוץ המשפטי של האגף "עדיין לא השלים את הכנת החוק" ולכן צריך לעכב עוד קצת. אלא ששר האוצר סמוטריץ' ויו"ר ועדת הכספים משה גפני לחצו והתקציב הונח היום.
כזכור, הממשלה אישרה בשבוע שעבר את הצעת התקציב לסוף השנה, כולל הכספים הקואליציוניים לתקצוב אופק חדש לעובדי הוראה במגזר החרדי תוך התנגדות ומחאות הצד השמאלי במפה. שרי המחנה הממלכתי וניר ברקת התנגדו, השר אופיר אקוניס נמנע.
לא מובן
פתח חנוכה זה עוד שלשה ימים
סוף שנה אזרחית זה עוד יותר מ3 שבועות?

פוניבז'-וולף

משתמש פעיל
אבי מימרן: השר בני גנץ מציג - ריקוד על שתי החתונות: ברגל אחת מתנגד להעברת התקציב המזערי של אופק חדש למורים והמורות החרדיים. וברגל השנייה רץ לאדמו״ר מקרלין אולי כדי לבשר לו שהתקציב עבר, והמורות והגננות בחסידות קרלין יוכלו להאכיל את ילדיהן החודש.

יו"ר ועדת העבודה והרווחה ח"כ אייכלר: אני נמצא כעת בבניין הכנסת ואני לא מסוגל להיכנס למליאה בגלל השנאה והאיבה נגד הציבור החרדי. הטיעון של בזיזת כסף לחרדים בזמן מלחמה - זה פצצת אטום של הסתה.

גורמים בסביבת ברקת ל׳ערוץ 12׳: ״התקציב כפי שהוא יוביל לקריסה כלכלית. זה תקציב גרוע בלי מענה לבעיות הצמיחה וללא סיוע קריטי לעסקים בפריפריה. השר ברקת הבהיר לנתניהו שלא יצביע לתקציב כפי שהוא״.

עמית סגל חושף ב׳ערוץ 12׳: גם אבי דיכטר מאיים להיעדר בהצבעה על התקציב.
הבנתי למה גנץ רץ לחרדים - האדמור מקארלין, ובניחום אבלים אצל איפרגן הי"ד.
פשוט צפיתי היום בנתניהו במוצ"ש במסיבת עיתונאים, והוא נכנס בעוצמה בול בנקודה. גנץ יצא רע, והוא מנסה להראות עכשיו שהוא 'לא שונא חרדים'.

נבחר

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
אתמול היה דיון בוועדת הכספים על חוק הפחתת הגירעון, היום ההצבעות

נבחר

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
בינתיים בוועדת הכספים: הדיון הופסק אחרי שח״כי הליכוד אלי דלל ואליהו רביבו איימו להצביע נגד התקציב

צוק איתן

משתמש פעיל
עכשיו מתפרסם בגלובס שהופסק הדיון בוועדת הכספים וזאת לאחר שחלק מחבר הקואלציה התנגדו להגדלת הגירעון

jdn

משתמש פעיל
אלי דלל ואליהו רביבו
זו ההזדמנות לצאת מהאנונימיות...
אגב, התפרסם היום בגל"צ שהשיגי הבנות החרדיות במתמטיקה גבוהים מכל מערכות החינוך בישראל.
אבל כשרוצים להסית ולהשמיץ, העובדות לא משנות.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כט

א מִזְמוֹר לְדָוִד הָבוּ לַיהוָה בְּנֵי אֵלִים הָבוּ לַיהוָה כָּבוֹד וָעֹז:ב הָבוּ לַיהוָה כְּבוֹד שְׁמוֹ הִשְׁתַּחֲווּ לַיהוָה בְּהַדְרַת קֹדֶשׁ:ג קוֹל יְהוָה עַל הַמָּיִם אֵל הַכָּבוֹד הִרְעִים יְהוָה עַל מַיִם רַבִּים:ד קוֹל יְהוָה בַּכֹּחַ קוֹל יְהוָה בֶּהָדָר:ה קוֹל יְהוָה שֹׁבֵר אֲרָזִים וַיְשַׁבֵּר יְהוָה אֶת אַרְזֵי הַלְּבָנוֹן:ו וַיַּרְקִידֵם כְּמוֹ עֵגֶל לְבָנוֹן וְשִׂרְיֹן כְּמוֹ בֶן רְאֵמִים:ז קוֹל יְהוָה חֹצֵב לַהֲבוֹת אֵשׁ:ח קוֹל יְהוָה יָחִיל מִדְבָּר יָחִיל יְהוָה מִדְבַּר קָדֵשׁ:ט קוֹל יְהוָה יְחוֹלֵל אַיָּלוֹת וַיֶּחֱשֹׂף יְעָרוֹת וּבְהֵיכָלוֹ כֻּלּוֹ אֹמֵר כָּבוֹד:י יְהוָה לַמַּבּוּל יָשָׁב וַיֵּשֶׁב יְהוָה מֶלֶךְ לְעוֹלָם:יא יְהוָה עֹז לְעַמּוֹ יִתֵּן יְהוָה יְבָרֵךְ אֶת עַמּוֹ בַשָּׁלוֹם:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

הווי משפחתי • 4

לוח מודעות

למעלה