כל המידע על קרית אתא

yd7691

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
ברוב המקרים מתרגלים במוקדם או במאוחר
הרבה ירושלמים התרגלו לבני ברק בקיץ ולצפיפות הדיור וחוסר נוף מהחלון
ובני ברקים שהתרגלו לירושלים בחורף ולאוטובוסים של מרחקים וכו'.
ההתחלה קשה, ואחרי כמה שנים הם כבר לא רוצים לחזור - ככה זה במאה שנים האחרונות

9

90635

אורח
הזוג צריך אומץ ולעבור דירה לפרפרייה , ברגע שעוברים ומתרגלים זהו כבר שקה לחזור למרכז
כך זה שנהנים בצפון ולא במרכז הדחוס והלהט של החיים שמה

יאן

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
לא מכיר את קרית אתא, אבל באופן כללי זוצ שעובר לפריפריה צריך לדעת את החסרונות שיש שם.

א. רחוק מכולם
ב. חסר מניינים
ג. חסר חנויות
ד. יש שכנים חילוינים
ה. לא כולם בראש שלי
ו. נו, פריפריה.

אחרי שיודעים את זה, אפשר להתחיל להנות מהיתרונות של הפרירפיה.

א. רחוק מכולם. אין בילבולי מוח.
ב. חסר מניינים. מתרגלים לקום בזמן ולישון בזמן.
ג. חסר חנויות. חסכוני.
ד. יש שכנים חילוינים. אפשר לזרוק את הזבל עם קרוקס. למה מי כבר רואה.
ה. לא כולם בראש שלי. סופסוף קצת גיוון.
ו. נו, פריפריה.

הי אני אפרת

משתמש סופר מקצוען
לא מכיר את קרית אתא, אבל באופן כללי זוצ שעובר לפריפריה צריך לדעת את החסרונות שיש שם.

א. רחוק מכולם
ב. חסר מניינים
ג. חסר חנויות
ד. יש שכנים חילוינים
ה. לא כולם בראש שלי
ו. נו, פריפריה.

ג. חסר חנויות. חסכוני.
ו. נו, פריפריה.
מדויק!

9

90635

אורח

א. רחוק
ב. חסר מניינים
ג. חסר חנויות
ד. יש שכנים חילוינים
ה. לא כולם בראש שלי
ו. נו, פריפריה.

א. רחוק. אין בילבולי מוח.
ג. חסר חנויות. חסכוני.
ו. נו, פריפריה.
יש ים חנויות איזה קשקוש , רק אין את הלהט הזה שיש במרכז
יש מלא מניינים , רואים שאתה לא מכיר כלוום ואפילו לא קצה חוט בעניין
יש שכנים חילונים שטויות ואם אני יגיד לך שאני גר בעיר הזאת ואני בבניין שכולו חרדי , גם קשקוש גדול
לא כולם בראש שלי זה מצויין , ועדיף עדר עיזים שכוולם הולכים אחד אחרי השני ויש תהום אז נופלים לבור אחרי העז הראשונה זה הפרפריה עדר עיזים מצוי
ואמר לי משהוא אחד חכם שאנשים חושבים שאחרי כביש גהה יש תהום , זה אמיתי שהם חושבים כך , זאת מחשבה של צמצום בראש ולא ראש פתוח

ולזרוק זבל בבני ברק זה יותר טוב , צריך ללכת עם כובע וחליפה ואולי טלית למחמירים, בבני ברק כל הזמן חושבים מה שהכן הזה יגיד ומה הוא יגיד , דייי מספיק עם זה תנו לי לחיות אני ירד לזבל כמו בן אדם ולא כמו פחדן

יאן

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
@סיבת הסיבות אל תתעצבן קח כוס חלב ותרגע.
אמרתי שזוצ שמגיע מהמרכז שלא יצפה למצוא שם את רמת אלחנן.
אבל אם אצלכם יש מלא מניינים וחנויות והכל, אדרבה ואדרבה. זה רק אומר שהמעבר יהיה יותר קל.
לא דיברתי דווקא על קרית אתא שיש בה אפילו מסעדה בשרית (עגלה, אתה רואה? אני מכיר) באופן כללי מי שמגיע מהמרכז יש לו מושגים אחרים בנוחות.

בני קרית אתא

משתמש רשום

א. רחוק מכולם
ב. חסר מניינים
ג. חסר חנויות
ד. יש שכנים חילוינים
ה. לא כולם בראש שלי
ו. נו, פריפריה.

ג. חסר חנויות. חסכוני.
ו. נו, פריפריה.
אני כתושב קרית אתא יכול להגיד שכל החסרונות שכתבת לא קיימים כאן
רחוק מכולם- נסיעה מקרית אתא לבני ברק רק שעה ועשרה.
חסר מנינים- טעות! יש שטיבלך מכינים עד עשר כל יום
חסר חנויות- יש כאן הכל, בננה מקימי ליבוביץ ברון כובעים זויה אקסוס ועוד המון
יש שכנים חילונים- יש גם חרדים בנינים כאן באזור החרדי זה 50 אחוז חרדים.
לא כולם בראש שלי- האמת שלא הבנתי איזה מעלה יש בזה וגם שזה לא נראה לי נכון לומר על שום עיר כאילו שבירושלים כולם בראש שלי.
והאחרון זה כבר סתם סטיגמה..

9

90635

אורח
@סיבת הסיבות אל תתעצבן קח כוס חלב ותרגע.
אמרתי שזוצ שמגיע מהמרכז שלא יצפה למצוא שם את רמת אלחנן.
אבל אם אצלכם יש מלא מניינים וחנויות והכל, אדרבה ואדרבה. זה רק אומר שהמעבר יהיה יותר קל.
לא דיברתי דווקא על קרית אתא שיש בה אפילו מסעדה בשרית (עגלה, אתה רואה? אני מכיר) באופן כללי מי שמגיע מהמרכז יש לו מושגים אחרים בנוחות.
אני הייתי גר שנה בבני ברק , נוחות , איפה יש נוחות כל הזמן אתה רק רץ לקניות בקושי אתה נהנה ממשהוא שקנית
אתה רץ לקנות עוד משהוא הכל להט זה מטורף אני השתגעתי מזה
הגעתי לקרית אתא נהנתי חיים טובים שלבים ורגועים בלי לחץ קניות ,
והיום יש כמה מסעדות טובות בקרית אתא עם הכשר מצויין

כוכב103

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
עימוד ספרים
צריך קודם גמישות והבנה לקראת מה הולכים
ללכת לטעום מהמקום
לשכור דירה לכמה חודשים
ואח"כ לקבל החלטה.

ממליצה לבדוק את חריש
יש שם מחירים נוחים ודירות יפהפיות
הקהילה עדיין בשלבי גיבוש ראשוניים

חני בנני

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
9

90635

אורח
ללכת לטעום מהמקום
לשכור דירה לכמה חודשים
ואח"כ לקבל החלטה.

ממליצה לבדוק את חריש
חריש איזה סגנון תושבים יש שמה מודרנים ,ליטאים , ספרדיים, אשכנזיים ?

בני קרית אתא

משתמש רשום
ללכת לטעום מהמקום
לשכור דירה לכמה חודשים
ואח"כ לקבל החלטה.

ממליצה לבדוק את חריש
בלי ללכלך על מקומות אחרים אבל בחריש אין עדיין כלום ואפילו עבודות לנשים אין באזור

9

90635

אורח
אולי תפרט חלבי בשרי והכשרים?
יש את "העגלה" שזו מסעדה בשרית טעימה מאד בהכשר הרב מחפוד
יש את "הפינה של שלומי" שזה גם הכשר הרב מחפוד
יש 3 מקומות שמוכרים בהם קרפים וופל בלגי כמו קפיטריות שהם בהכשר ברב דיסקין הרב של קרית אתא
וזה הכשר מצויין
יש את מסעדת "גרג" שהיא חלבית ובהכשר בית יוסף
יש מאפיות טובות עם הכשר מצויין אחת עם בד"ץ ושלוש נוספות עם הכשר של הרב דיסקין , רבה של קרית אתא

nicky

משתמש מקצוען
איזה סגנון האנשים? זה מקום קהילתי יחסית או שיותר מעורבב וכל אחד לעצמו ומוצא לו את חבריו?

9

90635

אורח
@יאן אנשים כל כך מצומצמים בציבור שלנו שזה הזוי
מי שעובר בדרך כלל לפרפריה זה אנשים עם ראש פתוח ולא מקובע
אני יודע מהרבה אנשים שנהנים פה עד הגג
ויש כאלה ששני ההורים שלהם מהמרכז וממש טוב להם פה

אני הגעתי לפני 4 שנים לפה והיה רק 40 משפחות ובשנה האחרונה הגיעו לפה יותר מ65 משפחות לא מגזים
האווירה לא לוחצת , צריך לבוא לפה רק לשבת אחת ולהנות

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קו

א הַלְלוּיָהּ הוֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב מִי יְמַלֵּל גְּבוּרוֹת יי יַשְׁמִיעַ כָּל תְּהִלָּתוֹ:ג אַשְׁרֵי שֹׁמְרֵי מִשְׁפָּט עֹשֵׂה צְדָקָה בְכָל עֵת:ד זָכְרֵנִי יי בִּרְצוֹן עַמֶּךָ פָּקְדֵנִי בִּישׁוּעָתֶךָ:ה לִרְאוֹת בְּטוֹבַת בְּחִירֶיךָ לִשְׂמֹחַ בְּשִׂמְחַת גּוֹיֶךָ לְהִתְהַלֵּל עִם נַחֲלָתֶךָ:ו חָטָאנוּ עִם אֲבוֹתֵינוּ הֶעֱוִינוּ הִרְשָׁעְנוּ:ז אֲבוֹתֵינוּ בְמִצְרַיִם לֹא הִשְׂכִּילוּ נִפְלְאוֹתֶיךָ לֹא זָכְרוּ אֶת רֹב חֲסָדֶיךָ וַיַּמְרוּ עַל יָם בְּיַם סוּף:ח וַיּוֹשִׁיעֵם לְמַעַן שְׁמוֹ לְהוֹדִיעַ אֶת גְּבוּרָתוֹ:ט וַיִּגְעַר בְּיַם סוּף וַיֶּחֱרָב וַיּוֹלִיכֵם בַּתְּהֹמוֹת כַּמִּדְבָּר:י וַיּוֹשִׁיעֵם מִיַּד שׂוֹנֵא וַיִּגְאָלֵם מִיַּד אוֹיֵב:יא וַיְכַסּוּ מַיִם צָרֵיהֶם אֶחָד מֵהֶם לֹא נוֹתָר:יב וַיַּאֲמִינוּ בִדְבָרָיו יָשִׁירוּ תְּהִלָּתוֹ:יג מִהֲרוּ שָׁכְחוּ מַעֲשָׂיו לֹא חִכּוּ לַעֲצָתוֹ:יד וַיִּתְאַוּוּ תַאֲוָה בַּמִּדְבָּר וַיְנַסּוּ אֵל בִּישִׁימוֹן:טו וַיִּתֵּן לָהֶם שֶׁאֱלָתָם וַיְשַׁלַּח רָזוֹן בְּנַפְשָׁם:טז וַיְקַנְאוּ לְמֹשֶׁה בַּמַּחֲנֶה לְאַהֲרֹן קְדוֹשׁ יי:יז תִּפְתַּח אֶרֶץ וַתִּבְלַע דָּתָן וַתְּכַס עַל עֲדַת אֲבִירָם:יח וַתִּבְעַר אֵשׁ בַּעֲדָתָם לֶהָבָה תְּלַהֵט רְשָׁעִים:יט יַעֲשׂוּ עֵגֶל בְּחֹרֵב וַיִּשְׁתַּחֲווּ לְמַסֵּכָה:כ וַיָּמִירוּ אֶת כְּבוֹדָם בְּתַבְנִית שׁוֹר אֹכֵל עֵשֶׂב:כא שָׁכְחוּ אֵל מוֹשִׁיעָם עֹשֶׂה גְדֹלוֹת בְּמִצְרָיִם:כב נִפְלָאוֹת בְּאֶרֶץ חָם נוֹרָאוֹת עַל יַם סוּף:כג וַיֹּאמֶר לְהַשְׁמִידָם לוּלֵי מֹשֶׁה בְחִירוֹ עָמַד בַּפֶּרֶץ לְפָנָיו לְהָשִׁיב חֲמָתוֹ מֵהַשְׁחִית:כד וַיִּמְאֲסוּ בְּאֶרֶץ חֶמְדָּה לֹא הֶאֱמִינוּ לִדְבָרוֹ:כה וַיֵּרָגְנוּ בְאָהֳלֵיהֶם לֹא שָׁמְעוּ בְּקוֹל יי:כו וַיִּשָּׂא יָדוֹ לָהֶם לְהַפִּיל אוֹתָם בַּמִּדְבָּר:כז וּלְהַפִּיל זַרְעָם בַּגּוֹיִם וּלְזָרוֹתָם בָּאֲרָצוֹת:כח וַיִּצָּמְדוּ לְבַעַל פְּעוֹר וַיֹּאכְלוּ זִבְחֵי מֵתִים:כט וַיַּכְעִיסוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם וַתִּפְרָץ בָּם מַגֵּפָה:ל וַיַּעֲמֹד פִּינְחָס וַיְפַלֵּל וַתֵּעָצַר הַמַּגֵּפָה:לא וַתֵּחָשֶׁב לוֹ לִצְדָקָה לְדֹר וָדֹר עַד עוֹלָם:לב וַיַּקְצִיפוּ עַל מֵי מְרִיבָה וַיֵּרַע לְמֹשֶׁה בַּעֲבוּרָם:לג כִּי הִמְרוּ אֶת רוּחוֹ וַיְבַטֵּא בִּשְׂפָתָיו:לד לֹא הִשְׁמִידוּ אֶת הָעַמִּים אֲשֶׁר אָמַר יי לָהֶם:לה וַיִּתְעָרְבוּ בַגּוֹיִם וַיִּלְמְדוּ מַעֲשֵׂיהֶם:לו וַיַּעַבְדוּ אֶת עֲצַבֵּיהֶם וַיִּהְיוּ לָהֶם לְמוֹקֵשׁ:לז וַיִּזְבְּחוּ אֶת בְּנֵיהֶם וְאֶת בְּנוֹתֵיהֶם לַשֵּׁדִים:לח וַיִּשְׁפְּכוּ דָם נָקִי דַּם בְּנֵיהֶם וּבְנוֹתֵיהֶם אֲשֶׁר זִבְּחוּ לַעֲצַבֵּי כְנָעַן וַתֶּחֱנַף הָאָרֶץ בַּדָּמִים:לט וַיִּטְמְאוּ בְמַעֲשֵׂיהֶם וַיִּזְנוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם:מ וַיִּחַר אַף יי בְּעַמּוֹ וַיְתָעֵב אֶת נַחֲלָתוֹ:מא וַיִּתְּנֵם בְּיַד גּוֹיִם וַיִּמְשְׁלוּ בָהֶם שֹׂנְאֵיהֶם:מב וַיִּלְחָצוּם אוֹיְבֵיהֶם וַיִּכָּנְעוּ תַּחַת יָדָם:מג פְּעָמִים רַבּוֹת יַצִּילֵם וְהֵמָּה יַמְרוּ בַעֲצָתָם וַיָּמֹכּוּ בַּעֲוֹנָם:מד וַיַּרְא בַּצַּר לָהֶם בְּשָׁמְעוֹ אֶת רִנָּתָם:מה וַיִּזְכֹּר לָהֶם בְּרִיתוֹ וַיִּנָּחֵם כְּרֹב (חסדו) חֲסָדָיו:מו וַיִּתֵּן אוֹתָם לְרַחֲמִים לִפְנֵי כָּל שׁוֹבֵיהֶם:מז הוֹשִׁיעֵנוּ יי אֱלֹהֵינוּ וְקַבְּצֵנוּ מִן הַגּוֹיִם לְהֹדוֹת לְשֵׁם קָדְשֶׁךָ לְהִשְׁתַּבֵּחַ בִּתְהִלָּתֶךָ:מח בָּרוּךְ יי אֱלֹהֵי יִשְׂרָאֵל מִן הָעוֹלָם וְעַד הָעוֹלָם וְאָמַר כָּל הָעָם אָמֵן הַלְלוּיָהּ:
נקרא  2  פעמים

אתגר AI

חשבון הנפש • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה