עזרה כואב לי !

מצב
הנושא נעול.

דפוס פוסטר

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אני רוצה להוסיף שטיפלתי פעם בארוע שהצריך אזעקה של כוחות (נסיון אובדנות)
הגיעו כמויות הזויות של מתנדבים ועוד כמויות לא נתפסות של טלפונים אלי אישית. (ניסית להתאבד?)
כשהתלוננתי לפני אנשי המקצוע של הצלה- מאד מאד מקצועיים, אדיבים ומלאי טקט, שהיו במקום, הם הסבירו שאין להם מה לעשות. לרשימות התפוצה של הצלה ומד"א מחוברים מאות אלפי מתנדבים, מתוכם צעירים מאד ולא הכי חכמים בעולם, מתוכם כאלה שמחפשים אקשן.
אין שום חסיון רפואי בעניינים האלו, הכל טס מאחד לשני. וכשמתנדב צעיר ואקשניסט מגיע לזירה, אף אחד לא באמת שולט על מה שהוא עושה. אף אחד גם לא יכול לשלוט כשהוא משרשר בווטצאפ שיש נסיון אובדנות בבניין זה וזה בקומה זו וזו אצל משפחה איקס, נניח.

כל זאת, שוב, בלי לפגוע בכהוא זה במקצועיות ובאדיבות של רוב המתנדבים.
סיפרו לי על אחד שנתקע במשהו ונפל מאופניים חשמליים ברחוב מרכזי, על אף הכאבים הוא תפס את האופניים וברח, לפני שיגיעו המוני מתנדבים "לבצע פעולות מצילי חיים" (לצלם, לדווח בווטסאפ, לפטפט עם החברים לקורס...)

חושב מחדש

משתמש מקצוען
עם הזמן הלב שלהם יהפוך לאבן ושום דבר כבר לא יזעזע אותם,

זה לא רק זה שהלב שלהם יהפך לאבן,
אלא לפי מחקרים כיום בעולם כמות הרוצחים עלתה באלפי אחוזים, רק בגלל צפיה בסרטי אימה...
אז הנפש מאבדת את הפחד מכל המושג מוות.
מסוכן מאד.

אות לי

משתמש סופר מקצוען
שכל מתנדב יחתום על שמירה על סודיות והמפר-יועף
לא יהיה צורך להעיף...הם בכלל לא יגיעו לארגונים האלה, למה ?
כי אם לא צילמת (רצוי עם ווסט הארגון..) ושלחת לאלף קבוצות ווצאפ אתה פשוט לא קיים.

בעלי שמתנדב בארגון כל שהוא הראה לי שכחלק ממתן העזרה מומליץ הארגון בסוף האירוע לעמוד יפה ולהצטלם..
זה העולם שבו אנו חיים.

כצלמת את בטח יודעת שבעבר היה מקצוע בשם "צלם עיתונות"
היו אלה צלמים עם ביפרים שמקושרים למקומות "הנכונים" ואופנוע מהיר..
עכשיו כשלכל אדם ברחוב יש בכיס סמארטפון למעשה כל אדם הוא כתב שטח..
לעיתונאים שמגיעים נשאר רק לבדוק מי צילם את התמונות "הכי טובות " מהזירה.

ש. צ. וינמן

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עימוד ספרים
עריכה תורנית
הכי מוזר שהתמונות מתפרסמות באתרים שמוגדרים "חרדים"
באתרי החדשות הכללים אין את התמונות האלה.

בעיקרון, כל אחד יכול להגדיר עצמו כ"חרדי" למה לא? זה נשמע טוב.
השאלה אם יש מישהו שאחראי לבדוק האם ההגדרה מחייבת אותם? או שיש כיסוי כלשהו להגדרה?

לנסות לתקן אנשים שמחוייבים ראשית כל לתקנים של עצמם, נשמע לי מגוחך וד"ל

אם נטפרי מסננים אותם בקביעות כנראה שישנה סיבה מהותית, ולא נקודתית.

נערך לאחרונה ב:

גיטיgiti

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
מאיפה הוודאות שזק"א הם שצילמו? היו שם מאות אנשים סביב!
וזה אכן מזעזע. ראיתי דברים בחיים אבל התמונה הזו (לא ראיתי וידאו) לא יוצאת לי מהראש.
כשצילמו את הסרטון הנ"ל היו בסביבה אולי שישה אנשים. בכלל לא בטוח שזק"א צילמו

@יעל אייזיקוביץ צודקת בכל מילה.

פוטושופר

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
הארגון.
הם מתנדבים. פרמדיקים, חובשים.
ועדיין הם לפעמים צעירים מדי / חסרי אחריות /מתלהבים.
זה מה שגורם לגל שמועות שיוצא מכל ארוע. לכך שהרבה פעמים יודעים על פציעות או מוות, חלילה, לפני שבני משפחה יודעים.

יש בנושאים הכואבים האלו כל כך גם מאבקי כבוד ויוקרה בין הארגונים.
יש לארגונים עצמם עניין בתמונות האלו, שיראו בדיוק איזה ארגון הגיע ראשון לזירה, ומי עשה מה.
הרי הלוגו מתנוסס האפודות של המתנדבים, וכך כולם יודעים מי בדיוק עשה פה את העבודה (השחורה)

אדם לעמל יולד

משתמש מקצוען
לא יהיה צורך להעיף...הם בכלל לא יגיעו לארגונים האלה, למה ?
כי אם לא צילמת (רצוי עם ווסט הארגון..) ושלחת לאלף קבוצות ווצאפ אתה פשוט לא קיים.

בעלי שמתנדב בארגון כל שהוא הראה לי שכחלק ממתן העזרה מומליץ הארגון בסוף האירוע לעמוד יפה ולהצטלם..
זה העולם שבו אנו חיים.

כצלמת את בטח יודעת שבעבר היה מקצוע בשם "צלם עיתונות"
היו אלה צלמים עם ביפרים שמקושרים למקומות "הנכונים" ואופנוע מהיר..
עכשיו כשלכל אדם ברחוב יש בכיס סמארטפון למעשה כל אדם הוא כתב שטח..
לעיתונאים שמגיעים נשאר רק לבדוק מי צילם את התמונות "הכי טובות " מהזירה.
להצטלם עם שקיות עמוסות? מבחיל!!!

נערך לאחרונה ע"י מנהל:

אות לי

משתמש סופר מקצוען
בעיקרון, כל אחד יכול להגדיר עצמו כ"חרדי" למה לא? זה נשמע טוב.
השאלה אם יש מישהו שאחראי לבדוק שההגדרה חלולה? או שיש כיסוי כלשהו להגדרה?

אם נטפרי מסננים אותם בקביעות כנראה שישנה סיבה מהותית, ולא נקודתית.
ב"ה אני לא מבינה בניואנסים הפנימיים ל המגזר..
אני כן יודעת כפי שכתבתי - האתרים הכליים סיקרו בהרחבה ללא תמונות מזעזעות
המוגדרים חרדיים כן פרסמו (תגידי מוגדרים בעצמם או בפי העם אין לי מושג)

קצרה

משתמש מקצוען
אני רוצה להוסיף שטיפלתי פעם בארוע שהצריך אזעקה של כוחות (נסיון אובדנות)
הגיעו כמויות הזויות של מתנדבים ועוד כמויות לא נתפסות של טלפונים אלי אישית. (ניסית להתאבד?)
כשהתלוננתי לפני אנשי המקצוע של הצלה- מאד מאד מקצועיים, אדיבים ומלאי טקט, שהיו במקום, הם הסבירו שאין להם מה לעשות. לרשימות התפוצה של הצלה ומד"א מחוברים מאות אלפי מתנדבים, מתוכם צעירים מאד ולא הכי חכמים בעולם, מתוכם כאלה שמחפשים אקשן.
אין שום חסיון רפואי בעניינים האלו, הכל טס מאחד לשני. וכשמתנדב צעיר ואקשניסט מגיע לזירה, אף אחד לא באמת שולט על מה שהוא עושה. אף אחד גם לא יכול לשלוט כשהוא משרשר בווטצאפ שיש נסיון אובדנות בבניין זה וזה בקומה זו וזו אצל משפחה איקס, נניח.

כל זאת, שוב, בלי לפגוע בכהוא זה במקצועיות ובאדיבות של רוב המתנדבים.

בדיוק לכן מתעקש מדא בסיוע משרד הבריאות לחייב את כל המתנדבים להתקין אפליקציה מבוססת מיקום ששולחת הודעה רק למתנדבים שנמצאים בטווח הקרוב ביותר.
איחוד הצלה נאבקת במדא על זה ודורשת הודעת ביפר גורפת לכל מתנדבי איחוד הצלה בארץ.
זה מה שמביא למריבות איחוד - מדא המוכרות.
איחוד טוענים שמדא רוצה בלעדיות על הקריאות משיקולי ממון ובאפליקציה הם שולטים על כך שרק הם יפנו. ומדא טוענת שהיא בסך הכל רוצה חיסיון.

רחל סרולוביץ

כתיבה שיווקית וקופירייטינג
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
כל מילה.

עוד סיבה להעדיף סינון מוקפד למחשב.
יותר קל לשמור על עצמינו מלנסות לחנך אחרים.
אני כבר מזמן הבנתי שאין שום דבר טוב באתרי החדשות למיניהם.

Tweenset

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
D I G I T A L
זה לא סותר שצעירים מתלהבים.
גם אני הייתי פעם צעירה מתלהבת, וכשהגעתי לעבוד בחברה גדולה ומסודרת קיבלנו בקורס ביום הראשון הרצאה על אתיקה מקצועית.
המתנדבים האלו אמורים דבר ראשון לקבל הדרכה על שמירת אתיקה מקצועית!
מלמדים אתכם להצטלם בסוף האירוע? רק אם אין שם שום דבר פרטי של מישהו.
בטח לא להעביר תמונות זוועה.

התרבות האת שנהייתה כל כך דוחה! אנשים עומדים מסביב למקום הארוע ואין להם יכולת להגיש עזרה, אז הם מצלמים את ה"סקופ".
גועל גועל גועל נפש!!!

Geula-Arc

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב ואדריכלות פנים
זעקת את זעקת כולנו!
אין בושה היום בשביל להעלות רייטינג הם מוכנים לצמרר אנשים ולשפיל משפחות
כל פעם שאני שומעת על ארוע מזעזע שכזה אני פשוט נמנעת מלהכנס לאתרים מסוימים חרדים
שבלי בושה מפרסמים כמה שיותר תמנות מזעזעות ...
האתר היחיד ששומר על תמונות נקיות יותר -זה של רדיו קול חי -אני מצדיעה להם
כיכר השבת ובחדרי חרדים -אין בושה!
פעם שלחתי אליהם בקשה "למייל האדום!" שיפסיקו לפרסם כאלה תמונות ,(אגב -לא מצאתי דרך אחרת להתקשרות אבל זה טוב)
אני מציעה -
לכל מי שאכפת מחוסר הרגישות באתרים "החרדים" -בואו נפציץ להם את המייל האדום בהודעות על ביזוי כבוד המת והאנשים! שיפסיקו לשחק ברגשות הציבור!

<לא ניתן לפרסם מיילים באופן פומבי>

נערך לאחרונה ב:

Tweenset

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
D I G I T A L
זעקת את זעקת כולנו!
פעם שלחתי אליהם בקשה "למייל האדום!" שיפסיקו לפרסם כאלה תמונות ,(אגב -לא מצאתי דרך אחרת להתקשרות אבל זה טוב)
אני מציעה -
לכל מי שאכפת מחוסר הרגישות באתרים "החרדים" -בואו נפציץ להם את המייל האדום בהודעות על ביזוי כבוד המת והאנשים! שיפסיקו לשחק ברגשות הציבור!
יכולה לשים כאן כתובות מייל?

סחלבים

משתמש מקצוען
אני כבר מזמן הבנתי שאין שום דבר טוב באתרי החדשות למיניהם.

גם אני שמחה ומודה לה' שהיה לי השכל להתנתק מאתרי החדשות החרדיים כביכול.
אין בינם לבין חרדים שום דבר.
הם חילוניים עם כיפה.

יעל אייזיקוביץ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
זעקת את זעקת כולנו!
אני מציעה -

גילוי נאות. חסמתי את בחדרי חרדים. נשבר לי מהם
מהרסיך ומחריבך ממך יצאו נאמר עליהם

יעל אייזיקוביץ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
מזדהה מאד עם רוח הדברים אך כנוכח באירוע וכמעט מתנדב בזק"א רציתי להוסיף כמה מילים.

א. כל מתנדב חותם על סודיות ותכל'ס אין אפשרות לאכוף את זה ככה שכל בעל מצלמה (ומי לא כזה ?) יכול לעשות ככל העולה רוחו.

ב. באירוע הזה ספציפית מפקד זק"א ביתר הידוע לכל מכריו כאיש ערכים ואדם משכמו ומעלה, אשר מכיר בעוצמת הפגיעה וחוסר הרגש בתמונות המופצות וכשלעצמו אין לו כלל מכשיר לצלם, החליט להוציא את הנשמות הק' מהרחוב התחתון בכדי שלא יהיו תמונות, ואסביר את דבריי הבית נמצא ברח' כנסת מרדכי והכניסה הראשית היא מרחוב זה בחזית זו התרכזו כלי התקשורות ורב הסקרנים, בעורף הבניין יש גם כניסה מכיון כביש הבטחון ומשם הוציאו את הנשמות הק' ובכל זאת היו גם סקרנים שלא השכילו להבין שלא מצלמים דברים כאלו ומי שהיה שם גם ראה שלצורך התכסיס העמידו אמבולנס זק"א גם בכניסה בחזית כדי שיחשבו שמוציאים משם ועד שהסקרנים קלטו שמדובר בתכסיס האמבולנס עם הנשמות הק' כבר לא היה שם.
בסרטון עצמו רואים מישהו עומד ומסריט

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קו

א הַלְלוּיָהּ הוֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב מִי יְמַלֵּל גְּבוּרוֹת יי יַשְׁמִיעַ כָּל תְּהִלָּתוֹ:ג אַשְׁרֵי שֹׁמְרֵי מִשְׁפָּט עֹשֵׂה צְדָקָה בְכָל עֵת:ד זָכְרֵנִי יי בִּרְצוֹן עַמֶּךָ פָּקְדֵנִי בִּישׁוּעָתֶךָ:ה לִרְאוֹת בְּטוֹבַת בְּחִירֶיךָ לִשְׂמֹחַ בְּשִׂמְחַת גּוֹיֶךָ לְהִתְהַלֵּל עִם נַחֲלָתֶךָ:ו חָטָאנוּ עִם אֲבוֹתֵינוּ הֶעֱוִינוּ הִרְשָׁעְנוּ:ז אֲבוֹתֵינוּ בְמִצְרַיִם לֹא הִשְׂכִּילוּ נִפְלְאוֹתֶיךָ לֹא זָכְרוּ אֶת רֹב חֲסָדֶיךָ וַיַּמְרוּ עַל יָם בְּיַם סוּף:ח וַיּוֹשִׁיעֵם לְמַעַן שְׁמוֹ לְהוֹדִיעַ אֶת גְּבוּרָתוֹ:ט וַיִּגְעַר בְּיַם סוּף וַיֶּחֱרָב וַיּוֹלִיכֵם בַּתְּהֹמוֹת כַּמִּדְבָּר:י וַיּוֹשִׁיעֵם מִיַּד שׂוֹנֵא וַיִּגְאָלֵם מִיַּד אוֹיֵב:יא וַיְכַסּוּ מַיִם צָרֵיהֶם אֶחָד מֵהֶם לֹא נוֹתָר:יב וַיַּאֲמִינוּ בִדְבָרָיו יָשִׁירוּ תְּהִלָּתוֹ:יג מִהֲרוּ שָׁכְחוּ מַעֲשָׂיו לֹא חִכּוּ לַעֲצָתוֹ:יד וַיִּתְאַוּוּ תַאֲוָה בַּמִּדְבָּר וַיְנַסּוּ אֵל בִּישִׁימוֹן:טו וַיִּתֵּן לָהֶם שֶׁאֱלָתָם וַיְשַׁלַּח רָזוֹן בְּנַפְשָׁם:טז וַיְקַנְאוּ לְמֹשֶׁה בַּמַּחֲנֶה לְאַהֲרֹן קְדוֹשׁ יי:יז תִּפְתַּח אֶרֶץ וַתִּבְלַע דָּתָן וַתְּכַס עַל עֲדַת אֲבִירָם:יח וַתִּבְעַר אֵשׁ בַּעֲדָתָם לֶהָבָה תְּלַהֵט רְשָׁעִים:יט יַעֲשׂוּ עֵגֶל בְּחֹרֵב וַיִּשְׁתַּחֲווּ לְמַסֵּכָה:כ וַיָּמִירוּ אֶת כְּבוֹדָם בְּתַבְנִית שׁוֹר אֹכֵל עֵשֶׂב:כא שָׁכְחוּ אֵל מוֹשִׁיעָם עֹשֶׂה גְדֹלוֹת בְּמִצְרָיִם:כב נִפְלָאוֹת בְּאֶרֶץ חָם נוֹרָאוֹת עַל יַם סוּף:כג וַיֹּאמֶר לְהַשְׁמִידָם לוּלֵי מֹשֶׁה בְחִירוֹ עָמַד בַּפֶּרֶץ לְפָנָיו לְהָשִׁיב חֲמָתוֹ מֵהַשְׁחִית:כד וַיִּמְאֲסוּ בְּאֶרֶץ חֶמְדָּה לֹא הֶאֱמִינוּ לִדְבָרוֹ:כה וַיֵּרָגְנוּ בְאָהֳלֵיהֶם לֹא שָׁמְעוּ בְּקוֹל יי:כו וַיִּשָּׂא יָדוֹ לָהֶם לְהַפִּיל אוֹתָם בַּמִּדְבָּר:כז וּלְהַפִּיל זַרְעָם בַּגּוֹיִם וּלְזָרוֹתָם בָּאֲרָצוֹת:כח וַיִּצָּמְדוּ לְבַעַל פְּעוֹר וַיֹּאכְלוּ זִבְחֵי מֵתִים:כט וַיַּכְעִיסוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם וַתִּפְרָץ בָּם מַגֵּפָה:ל וַיַּעֲמֹד פִּינְחָס וַיְפַלֵּל וַתֵּעָצַר הַמַּגֵּפָה:לא וַתֵּחָשֶׁב לוֹ לִצְדָקָה לְדֹר וָדֹר עַד עוֹלָם:לב וַיַּקְצִיפוּ עַל מֵי מְרִיבָה וַיֵּרַע לְמֹשֶׁה בַּעֲבוּרָם:לג כִּי הִמְרוּ אֶת רוּחוֹ וַיְבַטֵּא בִּשְׂפָתָיו:לד לֹא הִשְׁמִידוּ אֶת הָעַמִּים אֲשֶׁר אָמַר יי לָהֶם:לה וַיִּתְעָרְבוּ בַגּוֹיִם וַיִּלְמְדוּ מַעֲשֵׂיהֶם:לו וַיַּעַבְדוּ אֶת עֲצַבֵּיהֶם וַיִּהְיוּ לָהֶם לְמוֹקֵשׁ:לז וַיִּזְבְּחוּ אֶת בְּנֵיהֶם וְאֶת בְּנוֹתֵיהֶם לַשֵּׁדִים:לח וַיִּשְׁפְּכוּ דָם נָקִי דַּם בְּנֵיהֶם וּבְנוֹתֵיהֶם אֲשֶׁר זִבְּחוּ לַעֲצַבֵּי כְנָעַן וַתֶּחֱנַף הָאָרֶץ בַּדָּמִים:לט וַיִּטְמְאוּ בְמַעֲשֵׂיהֶם וַיִּזְנוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם:מ וַיִּחַר אַף יי בְּעַמּוֹ וַיְתָעֵב אֶת נַחֲלָתוֹ:מא וַיִּתְּנֵם בְּיַד גּוֹיִם וַיִּמְשְׁלוּ בָהֶם שֹׂנְאֵיהֶם:מב וַיִּלְחָצוּם אוֹיְבֵיהֶם וַיִּכָּנְעוּ תַּחַת יָדָם:מג פְּעָמִים רַבּוֹת יַצִּילֵם וְהֵמָּה יַמְרוּ בַעֲצָתָם וַיָּמֹכּוּ בַּעֲוֹנָם:מד וַיַּרְא בַּצַּר לָהֶם בְּשָׁמְעוֹ אֶת רִנָּתָם:מה וַיִּזְכֹּר לָהֶם בְּרִיתוֹ וַיִּנָּחֵם כְּרֹב (חסדו) חֲסָדָיו:מו וַיִּתֵּן אוֹתָם לְרַחֲמִים לִפְנֵי כָּל שׁוֹבֵיהֶם:מז הוֹשִׁיעֵנוּ יי אֱלֹהֵינוּ וְקַבְּצֵנוּ מִן הַגּוֹיִם לְהֹדוֹת לְשֵׁם קָדְשֶׁךָ לְהִשְׁתַּבֵּחַ בִּתְהִלָּתֶךָ:מח בָּרוּךְ יי אֱלֹהֵי יִשְׂרָאֵל מִן הָעוֹלָם וְעַד הָעוֹלָם וְאָמַר כָּל הָעָם אָמֵן הַלְלוּיָהּ:
נקרא  6  פעמים

אתגר AI

חשבון הנפש • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה