כאבים ברגל- מה ניתן לעשות?

ירושלמית0

משתמש סופר מקצוען
שבוע טוב,
לאחרונה התחילו לי כאבים עזים ברגל, בעיקר באזור של הברך
עד כדי כך שאני כבר בקושי יכולה ללכת, וגם אם כן, ממש בצליעה
הבעיה שאני לא יכולה לעשות צילום בגלל שאני לפני לידה.
יש מישהי שעברה את זה ויכולה להציע פתרון איך להקל על הכאב?
אשמח מאוד לקבל עיצה
תודה מראש

ציפופוק

משתמש רשום
יותר נכון טרומבוזה- קריש דם ברגל, אבל אולי בכלל לא קשור
אבל במצב מיוחד זה יותר שכיח, נראה לי שקשור לורידים...תבררי...
חמותי קיבלה פעם זריקות ברגל בגלל כאבים, בקיצור יש מה לעשות.

yosher2005

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
את חטאי אני מזכירה, נסעתי עכשיו באוטובוס ושמעתי איזו תוכנית ברדיו (חילוני)
מכל מקום - היה שם איזה מישהו שמרפא בצמחים ואנשים עלו לשדור ושאלו שאלות
אולי משמים יצא ששמעתי את התוכנית הזאת ע"מ לעזור לך, כי בדיוק שאלו אותו את השאלה הזאת
והוא אמר ככה:

לקצוץ בצל גדול דק דק
להוסיף כף גדושה תבלין כורכום
להוסיף כף שמן זית
וקמצוץ פפריקה חריפה (אם אין אז כל דבר חריף אחר)

את כל זה להכניס לשקית ולמערוך חזק חזק עם כף עד שנוצרת מעין משחה
ניתן לשמור את המשחה במקרר והיא לא מתקלקלת

המלצתו היא למרוח מהמשחה הזאת על הברך לפני שהולכים לישון
לעטוף בניילון נצמד
ולישון עם זה לילה שלם

לטענתו זה מחולל פלאים.
לי אישית - נראה שזה שווה נסיון.

ציפופוק

משתמש רשום
אני חושבת שבמקביל לתרופות הסבתא את חייבת ללכת לרופא משפחה /אורטופד

ירושלמית0

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י yosher2005;2403228:
את חטאי אני מזכירה, נסעתי עכשיו באוטובוס ושמעתי איזו תוכנית ברדיו (חילוני)
מכל מקום - היה שם איזה מישהו שמרפא בצמחים ואנשים עלו לשדור ושאלו שאלות
אולי משמים יצא ששמעתי את התוכנית הזאת ע"מ לעזור לך, כי בדיוק שאלו אותו את השאלה הזאת
והוא אמר ככה:

לקצוץ בצל גדול דק דק
להוסיף כף גדושה תבלין כורכום
להוסיף כף שמן זית
וקמצוץ פפריקה חריפה (אם אין אז כל דבר חריף אחר)

את כל זה להכניס לשקית ולמערוך חזק חזק עם כף עד שנוצרת מעין משחה
ניתן לשמור את המשחה במקרר והיא לא מתקלקלת

המלצתו היא למרוח מהמשחה הזאת על הברך לפני שהולכים לישון
לעטוף בניילון נצמד
ולישון עם זה לילה שלם

לטענתו זה מחולל פלאים.
לי אישית - נראה שזה שווה נסיון.
תודה רבה!
אני אנסה את זה היום בע"ה
בתכנית היה מדובר גם על אישה במצב מיוחד או שדיבר בכללי על כאבים ברגל?

ירושלמית0

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י ציפופוק;2403230:
אני חושבת שבמקביל לתרופות הסבתא את חייבת ללכת לרופא משפחה /אורטופד
מה רופא יכול להועיל לי אם אי אפשר לעשות צילום?
מקסימום יגיד לי שאני צריכה מנוחה...

ציפופוק

משתמש רשום
לרוב עושים אולטרסאונד ולא צילום ובודקים מה מקור הבעיה,
ויש זריקות או תרופות במקרה של דלקת בשריר שאפשר לקבל,
לא נראה לי בכלל בעיתי לטפל בכאב...
מקווה בשבילך שיעבור מהר וזה רק התכווצות שרירים, ואז חימום המקום
ואמבטיות חמות יכולות לעזור, או משחות מסוימות לשרירים תפוסים
הרגל נפוחה? יש לך ורידים? אם כן רצוי ללכת להיבדק.
זו דעתי האישית בפרט אם את לא מכירה את עצמך כסובלת מכאבים רגליים והתכווצות שרירים בהריון..

yosher2005

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י ירושלמית0;2403231:
תודה רבה!
אני אנסה את זה היום בע"ה
בתכנית היה מדובר גם על אישה במצב מיוחד או שדיבר בכללי על כאבים ברגל?

לא היה מדובר על מצב מיוחד
אבל כן דיבר על כאבים שלא תמיד יש להם סיבה מוסברת ונוצרים מעומס.

קול-התור

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
כתבתי באשכול למעלה על "אפוסתפיה". (נעליים מיוחדות בעלות 2 חצאי כדורים המוצמדים לסוליה, נועלים כשעה כל יום רק בבית) תתקשרי למכון ותבררי אם יכולים לעזור לך. יענו מאד יפה גם בטל ויסבירו את עקרונות השיטה.

RacheliArt

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
כשאני הייתי לפני לידת בני השלישי(תינוק גדול מאוד) סבלתי מכאב בברך. זה חלף כמה שנים אחרי הלידה שלו.(שנתיים אחריו נולד עוד תינוק גדול. אבל אחרי זה זה עבר, גם כשהייתי בהריונות הבאים לא סבלתי מזה.)

ירושלמית0

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י ציפופוק;2403250:
לרוב עושים אולטרסאונד ולא צילום ובודקים מה מקור הבעיה,
ויש זריקות או תרופות במקרה של דלקת בשריר שאפשר לקבל,
לא נראה לי בכלל בעיתי לטפל בכאב...
מקווה בשבילך שיעבור מהר וזה רק התכווצות שרירים, ואז חימום המקום
ואמבטיות חמות יכולות לעזור, או משחות מסוימות לשרירים תפוסים
הרגל נפוחה? יש לך ורידים? אם כן רצוי ללכת להיבדק.
זו דעתי האישית בפרט אם את לא מכירה את עצמך כסובלת מכאבים רגליים והתכווצות שרירים בהריון..
אני לא סובלת מורידים והרגל לא נפוחה

ירושלמית0

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י RacheliArt;2403295:
כשאני הייתי לפני לידת בני השלישי(תינוק גדול מאוד) סבלתי מכאב בברך. זה חלף כמה שנים אחרי הלידה שלו.(שנתיים אחריו נולד עוד תינוק גדול. אבל אחרי זה זה עבר, גם כשהייתי בהריונות הבאים לא סבלתי מזה.)
זה עבר לך רק אחרי כמה שנים??
וואוו מפחיד...
איך אפשר להתמודד עם זה כ"כ הרבה זמן?
ולא נתנו לך פתרון להקל על הכאב?

RacheliArt

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
לא הלכתי אפילו לרופא...
זה היה כאב עמום כזה, יותר מורגש כשעולים מדרגות.

שקדיה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
D I G I T A L
1. לפני לידה נורמלי להרגיש כאבים ברגל ואפילו חזקים
2. יכול להיות שזה דלקת ואז חייבים לקחת אנטיביוטיקה - אורטופד יכול למשש ולבדוק, ובמקרה הצורך יתכן ולא יהיה מנוס מצילום.

ירושלמית0

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י שקדיה;2403378:
1. לפני לידה נורמלי להרגיש כאבים ברגל ואפילו חזקים
2. יכול להיות שזה דלקת ואז חייבים לקחת אנטיביוטיקה - אורטופד יכול למשש ולבדוק, ובמקרה הצורך יתכן ולא יהיה מנוס מצילום.
ללכת לאורטופד או לרופא משפחה?

תן חיוך!

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
מנסיון שלי:
אם יש לך רופא משפחה טוב לכי אליו, הוא בודק את כל האופציות לעומת אורטופד שבודק רק מה ששייך לתחום שלו. ואם יהיה צורך באורטופד- רופא המשפחה יפנה אותך אליו.

ולא עושים אולטראסאונד אלא דופלקס ורידים, גם לי לא היו שום ורידים נפוחים אחרי כמה לידות וגילו שיש לי קריש ברגל, קיבלתי שבוע זריקות קלקסן וזה עבר.
שווה לבדוק.

פדואלה

משתמש סופר מקצוען
מתלבטת אם לכתוב...תתיעצי אחרי שתקראי.
כשהיו לי כאבי רגליים חזקים(לפעמים ללא יכולת להניע אותם ממש)
1. להפחית אכילת תפ"א ושמן.
2. להרים את הרגליים(כן ,כן גם במצבך, מנסיון) על הקיר, כשגבך על המיטה הכי גבוה שהינך יכולה, במצב הזה זה לא יצור 90 מעלות בין הגב לרגליים...אך במצב רגיל זה אמור ליצור זוית של 90 מעלות. תני לדם לזרום לכיוון הלב במשך דקות ארוכות(יותר מחמש דקות), תרגישי הקלה מייד אח"כ.
אחרי דקה וחצי תרגישי כמו נימול בכפות הרגליים, זה בסדר גמור, את יכולה ל"נגן" קצת עם אצבעות הרגליים, לא לשכוח לנשום עמוק ולנשוף לאט כל זמן שהרגליים למעלה, ע"מ לאפשר לחמצן להיכנס אל מערכת הדם בקלות יותר.

הרעיון בזה, שכאשר יש ח"ו קרישה יתירה בדם, הדם הזורם לכיוון מטה(רצפה), בזרימה חלשה , כי הלב צריך לשאוב מהרגליים עד אליו את הדם, וזה מאמץ אותו , בפרט במצב מיוחד.
וכאשר את מרימה למעלה את הרגליים ,הלב פחות מתאמץ לשאוב את הדם ולהוציאו חזרה, וכך הדם זורם ומתחלף במהירות גבוהה יותר, ולכן הכאבים פוחתים.

אבל שוב!!
תתיעצי - אני לא רופא ולא אחות ואפילו לא מבינה ברפואה, רק בעלת ניסיון בכאבי רגליים עצומים!

בריאות לכולם!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קה

א הוֹדוּ לַיי קִרְאוּ בִּשְׁמוֹ הוֹדִיעוּ בָעַמִּים עֲלִילוֹתָיו:ב שִׁירוּ לוֹ זַמְּרוּ לוֹ שִׂיחוּ בְּכָל נִפְלְאוֹתָיו:ג הִתְהַלְלוּ בְּשֵׁם קָדְשׁוֹ יִשְׂמַח לֵב מְבַקְשֵׁי יי:ד דִּרְשׁוּ יי וְעֻזּוֹ בַּקְּשׁוּ פָנָיו תָּמִיד:ה זִכְרוּ נִפְלְאוֹתָיו אֲשֶׁר עָשָׂה מֹפְתָיו וּמִשְׁפְּטֵי פִיו:ו זֶרַע אַבְרָהָם עַבְדּוֹ בְּנֵי יַעֲקֹב בְּחִירָיו:ז הוּא יי אֱלֹהֵינוּ בְּכָל הָאָרֶץ מִשְׁפָּטָיו:ח זָכַר לְעוֹלָם בְּרִיתוֹ דָּבָר צִוָּה לְאֶלֶף דּוֹר:ט אֲשֶׁר כָּרַת אֶת אַבְרָהָם וּשְׁבוּעָתוֹ לְיִשְׂחָק:י וַיַּעֲמִידֶהָ לְיַעֲקֹב לְחֹק לְיִשְׂרָאֵל בְּרִית עוֹלָם:יא לֵאמֹר לְךָ אֶתֵּן אֶת אֶרֶץ כְּנָעַן חֶבֶל נַחֲלַתְכֶם:יב בִּהְיוֹתָם מְתֵי מִסְפָּר כִּמְעַט וְגָרִים בָּהּ:יג וַיִּתְהַלְּכוּ מִגּוֹי אֶל גּוֹי מִמַּמְלָכָה אֶל עַם אַחֵר:יד לֹא הִנִּיחַ אָדָם לְעָשְׁקָם וַיּוֹכַח עֲלֵיהֶם מְלָכִים:טו אַל תִּגְּעוּ בִמְשִׁיחָי וְלִנְבִיאַי אַל תָּרֵעוּ:טז וַיִּקְרָא רָעָב עַל הָאָרֶץ כָּל מַטֵּה לֶחֶם שָׁבָר:יז שָׁלַח לִפְנֵיהֶם אִישׁ לְעֶבֶד נִמְכַּר יוֹסֵף:יח עִנּוּ בַכֶּבֶל (רגליו) רַגְלוֹ בַּרְזֶל בָּאָה נַפְשׁוֹ:יט עַד עֵת בֹּא דְבָרוֹ אִמְרַת יי צְרָפָתְהוּ:כ שָׁלַח מֶלֶךְ וַיַּתִּירֵהוּ מֹשֵׁל עַמִּים וַיְפַתְּחֵהוּ:כא שָׂמוֹ אָדוֹן לְבֵיתוֹ וּמֹשֵׁל בְּכָל קִנְיָנוֹ:כב לֶאְסֹר שָׂרָיו בְּנַפְשׁוֹ וּזְקֵנָיו יְחַכֵּם:כג וַיָּבֹא יִשְׂרָאֵל מִצְרָיִם וְיַעֲקֹב גָּר בְּאֶרֶץ חָם:כד וַיֶּפֶר אֶת עַמּוֹ מְאֹד וַיַּעֲצִמֵהוּ מִצָּרָיו:כה הָפַךְ לִבָּם לִשְׂנֹא עַמּוֹ לְהִתְנַכֵּל בַּעֲבָדָיו:כו שָׁלַח מֹשֶׁה עַבְדּוֹ אַהֲרֹן אֲשֶׁר בָּחַר בּוֹ:כז שָׂמוּ בָם דִּבְרֵי אֹתוֹתָיו וּמֹפְתִים בְּאֶרֶץ חָם:כח שָׁלַח חֹשֶׁךְ וַיַּחְשִׁךְ וְלֹא מָרוּ אֶת (דבריו) דְּבָרוֹ:כט הָפַךְ אֶת מֵימֵיהֶם לְדָם וַיָּמֶת אֶת דְּגָתָם:ל שָׁרַץ אַרְצָם צְפַרְדְּעִים בְּחַדְרֵי מַלְכֵיהֶם:לא אָמַר וַיָּבֹא עָרֹב כִּנִּים בְּכָל גְּבוּלָם:לב נָתַן גִּשְׁמֵיהֶם בָּרָד אֵשׁ לֶהָבוֹת בְּאַרְצָם:לג וַיַּךְ גַּפְנָם וּתְאֵנָתָם וַיְשַׁבֵּר עֵץ גְּבוּלָם:לד אָמַר וַיָּבֹא אַרְבֶּה וְיֶלֶק וְאֵין מִסְפָּר:לה וַיֹּאכַל כָּל עֵשֶׂב בְּאַרְצָם וַיֹּאכַל פְּרִי אַדְמָתָם:לו וַיַּךְ כָּל בְּכוֹר בְּאַרְצָם רֵאשִׁית לְכָל אוֹנָם:לז וַיּוֹצִיאֵם בְּכֶסֶף וְזָהָב וְאֵין בִּשְׁבָטָיו כּוֹשֵׁל:לח שָׂמַח מִצְרַיִם בְּצֵאתָם כִּי נָפַל פַּחְדָּם עֲלֵיהֶם:לט פָּרַשׂ עָנָן לְמָסָךְ וְאֵשׁ לְהָאִיר לָיְלָה:מ שָׁאַל וַיָּבֵא שְׂלָו וְלֶחֶם שָׁמַיִם יַשְׂבִּיעֵם:מא פָּתַח צוּר וַיָּזוּבוּ מָיִם הָלְכוּ בַּצִּיּוֹת נָהָר:מב כִּי זָכַר אֶת דְּבַר קָדְשׁוֹ אֶת אַבְרָהָם עַבְדּוֹ:מג וַיּוֹצִא עַמּוֹ בְשָׂשׂוֹן בְּרִנָּה אֶת בְּחִירָיו:מד וַיִּתֵּן לָהֶם אַרְצוֹת גּוֹיִם וַעֲמַל לְאֻמִּים יִירָשׁוּ:מה בַּעֲבוּר יִשְׁמְרוּ חֻקָּיו וְתוֹרֹתָיו יִנְצֹרוּ הַלְלוּיָהּ:
נקרא  2  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה