יש לכם שאלות בנושא משכנתאות? אשמח לסייע לכם.

מצב
הנושא נעול.

משכנות הדרים

משתמש פעיל
אפשרי להצהיר על הנרכש חליפי ולקבל 70% מימון
אבל במשכון הקיים בבנק יתן הלוואת גישור 50% מערך הנכס בהפחתת ההנחה של מחיר למשתכן

לייבובוש

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
אפשרי להצהיר על הנרכש חליפי ולקבל 70% מימון
אבל במשכון הקיים בבנק יתן הלוואת גישור 50% מערך הנכס בהפחתת ההנחה של מחיר למשתכן

יהיה אפשר להצהיר למרות ש''אסור'' למכור???
כלומר,אם ביחס לשוק הדירה עלתה באזור ה1M פחות.נניח הדירה עלתה 1.3 וכיום עולה 2.3,ומשכנתא יש באזור ה800K,אז נשאר 1.5M,יתנו 750K????

ועם ה750K יהיה אפשר למנף את הדירה השניה ולקבל 70% משכנתא?

שלמה משכנתאות

משכנתאות. מימון. נדל"ן.
מנוי פרימיום
קיבלתי הצעה (לאומי) שליש ל-20 שנה ק"צ בריבית של 2.93
ושתי שליש מק"מ, עוגן + 0.95 (שזה נכון להיום 5.1) ל-30 שנה
מה אתם אומרים?
נראה לי שלא כדי לקחת צמודות
השאלה מי אם יתנו לך בקל"צ

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
@הון ובית @משכנות הדרים @ari1980 @מוטי מילר
שאלה דחופה וחשובה מאד למשפחה שלא עומדים בהחזרים

פריים - 0.5 יתרה 516,000
קלצ 4.6 יתרה 418,000
מצ 3.2 יתרה 516,000

האם שווה למחזר? אם יהפכו את המצ למלצ לכמה אפשר להגיע?
זה בעיקרון נכון לעשות. לא בטוח במצב שלכם. כי זה רק יגרום להחזר חודשי גבוה יותר... והבעיה כרגע משפחה שלא עומדת בהחזרים.
הייתי דבר ראשון בודק אופציה להלוואה עומדת לתקופה קצרה ומיד לקחת ליווי כלכלי מקצועי לבחון חלופות. ואם אין ברירה לפעמים שווה למכור את הנכס. אבל זה תדעו ביעוץ הכלכלי.

מה התקופות שנשאר למשכנתא???

RRL

משתמש מקצוען
D I G I T A L
זה בעיקרון נכון לעשות. לא בטוח במצב שלכם. כי זה רק יגרום להחזר חודשי גבוה יותר... והבעיה כרגע משפחה שלא עומדת בהחזרים.
הייתי דבר ראשון בודק אופציה להלוואה עומדת לתקופה קצרה ומיד לקחת ליווי כלכלי מקצועי לבחון חלופות. ואם אין ברירה לפעמים שווה למכור את הנכס. אבל זה תדעו ביעוץ הכלכלי.

מה התקופות שנשאר למשכנתא???
28 שנים....
יעוץ כלכלי זה לא פיתרון כי מדובר בזוג צעיר שמתנהלים מאד שקול אבל ההחזר יותר מ8,
קשה להם...

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
28 שנים....
קשה להם...
חוץ מלמחזר את הפריים בתקווה להשיג 5 אחוז במלצ. שאני בספק אבל יתכן. זה יוריד קצת את ההחזר החודשי. לא משהו משמעותי. ל30 שנה מלצ ב 5 אחוז יוריד את החודשית בכ300 שקל..

אם מחפשים משהו משמעותי?? זה לצערי להחליף את הכל לצמודות שההחזר החודשי יקטן אבל ידפוק את הקרן משמעותית

• תודה
Reactions: RRL

שלמה משכנתאות

משכנתאות. מימון. נדל"ן.
מנוי פרימיום
קשה להם...
הרבם פעמים (מניסון) יוכל לעזור גם למי שמתנהל מאוד שקול
אם מחפשים משהו משמעותי?? זה לצערי להחליף את הכל לצמודות שההחזר החודשי יקטן אבל ידפוק את הקרן משמעותית
נו ואז כמה משמעותי זה היה?
קודם צריך לבדוק באיזה החזר הזוג כן יוכל לעמוד ואז להחליט בין האפשרויות
  • למחזר לצמודת (המחליף פרה בחמור)
  • למכור את הנכס (רק ממש כשאין ברירה או שהנכס ממש לא שווה)
  • לקחת הלוואת עומדת לתקופה

שלמה משכנתאות

משכנתאות. מימון. נדל"ן.
מנוי פרימיום
נ.ב. יש עוד אפשרת לא ממלצת בכלל אבל עם יש יועץ עסקי/כלכלי טוב ומחשבים טוב את כל התרחשים אפשר לחשוב על זה
לקחת משכנתא נוספת על הנכס (לדוג 200,000 ש"ח) (כמובן רק אם יש מה לשבעד) ובעזרתה לשלם כל חודש סכום מהחזר החודשי של המשכנתא (לדוג' 2000 ו 1000 על המשכנתא החדשה) וכך החזר החודשי יורד ל-6000 ש"ח
זה עוזר רק לכ-5 שנים ואז החזר חודשי יעלה ל-9000 ש"ח
כמובן רק בתנאי שיש תרחיש למה בעוד כמה שנים היה מסוגל לשלם (למשל לימודים וכד')

ואעכ"פ צריך לבדוק מה יותר שווה (מבחינת החזר חודשי עכשיו, הצמדה יותר גדולה בעתיד,) לעשות את המשחק הזה או מיחזור לצמודות

• תודה
Reactions: RRL

משכנות הדרים

משתמש פעיל
שאלה דחופה וחשובה מאד למשפחה שלא עומדים בהחזרים

אפשר להציע אפשרות נוספת,
מאחר והריביות היום לא זולות, ובמקביל ניתן להקפיא הלוואות משכנתא עקב המלחמה
יתכן ועדיף להקפיא כעת את ההלוואה ובסיום ההקפאה למחזר בתקווה שהריביות יהיו יותר ידידותיות

מה אתם אומרים יש לי מסלול של מלצ שפנתח ונסגר על 6.25
האופציות או למחזר לפרים -0.3
או למ"צ 3.00%
ל25 שנה כמובן על דעת למחזר מה עדיף מביניהם ?

הון ובית

נדל"ן. משכנתאות. כלכלת המשפחה
מנהל
מנוי פרימיום

נתן נ

משתמש צעיר
מנוי פרימיום
איזה עוד אופציה יש להוציא דוח עם דירוג אשראי חוץ מקפטן קרדיט ששם יש איזה בעיה טכנית שהלקוח לא מצליח להוציא כעת דוח, ומצד שני אני רואה שחזר לו 6 הו"ק שהאחרון שבהם לפני 3/4 שנה כך שחשוב לי לראות לפני המשכנתא אילך הוא מדורג ?
@הון ובית @ראובן 23 @משכנות הדרים

ראובן 23

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
איזה עוד אופציה יש להוציא דוח עם דירוג אשראי חוץ מקפטן קרדיט ששם יש איזה בעיה טכנית שהלקוח לא מצליח להוציא כעת דוח, ומצד שני אני רואה שחזר לו 6 הו"ק שהאחרון שבהם לפני 3/4 שנה כך שחשוב לי לראות לפני המשכנתא אילך הוא מדורג ?
דו"ח BDi בתשלום.

משכנות הדרים

משתמש פעיל
אם אתה רוצה ניקוד רק דרך החברות bdi או דן אנד ברדסטריט
בשביל התנהלות ודוח פירוט התנהלות אשראי 36 חודש, ניתן להוריד דרך מאגר נתוני אשראי בנק ישראל באזור אישי

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קד

א בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי יי אֱלֹהַי גָּדַלְתָּ מְּאֹד הוֹד וְהָדָר לָבָשְׁתָּ:ב עֹטֶה אוֹר כַּשַּׂלְמָה נוֹטֶה שָׁמַיִם כַּיְרִיעָה:ג הַמְקָרֶה בַמַּיִם עֲלִיּוֹתָיו הַשָּׂם עָבִים רְכוּבוֹ הַמְהַלֵּךְ עַל כַּנְפֵי רוּחַ:ד עֹשֶׂה מַלְאָכָיו רוּחוֹת מְשָׁרְתָיו אֵשׁ לֹהֵט:ה יָסַד אֶרֶץ עַל מְכוֹנֶיהָ בַּל תִּמּוֹט עוֹלָם וָעֶד:ו תְּהוֹם כַּלְּבוּשׁ כִּסִּיתוֹ עַל הָרִים יַעַמְדוּ מָיִם:ז מִן גַּעֲרָתְךָ יְנוּסוּן מִן קוֹל רַעַמְךָ יֵחָפֵזוּן:ח יַעֲלוּ הָרִים יֵרְדוּ בְקָעוֹת אֶל מְקוֹם זֶה יָסַדְתָּ לָהֶם:ט גְּבוּל שַׂמְתָּ בַּל יַעֲבֹרוּן בַּל יְשׁוּבוּן לְכַסּוֹת הָאָרֶץ:י הַמְשַׁלֵּחַ מַעְיָנִים בַּנְּחָלִים בֵּין הָרִים יְהַלֵּכוּן:יא יַשְׁקוּ כָּל חַיְתוֹ שָׂדָי יִשְׁבְּרוּ פְרָאִים צְמָאָם:יב עֲלֵיהֶם עוֹף הַשָּׁמַיִם יִשְׁכּוֹן מִבֵּין עֳפָאיִם יִתְּנוּ קוֹל:יג מַשְׁקֶה הָרִים מֵעֲלִיּוֹתָיו מִפְּרִי מַעֲשֶׂיךָ תִּשְׂבַּע הָאָרֶץ:יד מַצְמִיחַ חָצִיר לַבְּהֵמָה וְעֵשֶׂב לַעֲבֹדַת הָאָדָם לְהוֹצִיא לֶחֶם מִן הָאָרֶץ:טו וְיַיִן יְשַׂמַּח לְבַב אֱנוֹשׁ לְהַצְהִיל פָּנִים מִשָּׁמֶן וְלֶחֶם לְבַב אֱנוֹשׁ יִסְעָד:טז יִשְׂבְּעוּ עֲצֵי יי אַרְזֵי לְבָנוֹן אֲשֶׁר נָטָע:יז אֲשֶׁר שָׁם צִפֳּרִים יְקַנֵּנוּ חֲסִידָה בְּרוֹשִׁים בֵּיתָהּ:יח הָרִים הַגְּבֹהִים לַיְּעֵלִים סְלָעִים מַחְסֶה לַשְׁפַנִּים:יט עָשָׂה יָרֵחַ לְמוֹעֲדִים שֶׁמֶשׁ יָדַע מְבוֹאוֹ:כ תָּשֶׁת חֹשֶׁךְ וִיהִי לָיְלָה בּוֹ תִרְמֹשׂ כָּל חַיְתוֹ יָעַר:כא הַכְּפִירִים שֹׁאֲגִים לַטָּרֶף וּלְבַקֵּשׁ מֵאֵל אָכְלָם:כב תִּזְרַח הַשֶּׁמֶשׁ יֵאָסֵפוּן וְאֶל מְעוֹנֹתָם יִרְבָּצוּן:כג יֵצֵא אָדָם לְפָעֳלוֹ וְלַעֲבֹדָתוֹ עֲדֵי עָרֶב:כד מָה רַבּוּ מַעֲשֶׂיךָ יי כֻּלָּם בְּחָכְמָה עָשִׂיתָ מָלְאָה הָאָרֶץ קִנְיָנֶךָ:כה זֶה הַיָּם גָּדוֹל וּרְחַב יָדָיִם שָׁם רֶמֶשׂ וְאֵין מִסְפָּר חַיּוֹת קְטַנּוֹת עִם גְּדֹלוֹת:כו שָׁם אֳנִיּוֹת יְהַלֵּכוּן לִוְיָתָן זֶה יָצַרְתָּ לְשַׂחֶק בּוֹ:כז כֻּלָּם אֵלֶיךָ יְשַׂבֵּרוּן לָתֵת אָכְלָם בְּעִתּוֹ:כח תִּתֵּן לָהֶם יִלְקֹטוּן תִּפְתַּח יָדְךָ יִשְׂבְּעוּן טוֹב:כט תַּסְתִּיר פָּנֶיךָ יִבָּהֵלוּן תֹּסֵף רוּחָם יִגְוָעוּן וְאֶל עֲפָרָם יְשׁוּבוּן:ל תְּשַׁלַּח רוּחֲךָ יִבָּרֵאוּן וּתְחַדֵּשׁ פְּנֵי אֲדָמָה:לא יְהִי כְבוֹד יי לְעוֹלָם יִשְׂמַח יי בְּמַעֲשָׂיו:לב הַמַּבִּיט לָאָרֶץ וַתִּרְעָד יִגַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:לג אָשִׁירָה לַיי בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:לד יֶעֱרַב עָלָיו שִׂיחִי אָנֹכִי אֶשְׂמַח בַּיהוָה:לה יִתַּמּוּ חַטָּאִים מִן הָאָרֶץ וּרְשָׁעִים עוֹד אֵינָם בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי הַלְלוּיָהּ:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה