התייעצות יש לי רישיון ועדיין חוששת

.Marble

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
יש את אחי מלכא שהוא סבלני מאדבצורה מפחידה. נותן תחושה בטוחה ומכוון לטסט רק כשממש מוכנים.
גם אני וגם בעלי למדנו אצלו עכשיו מעל גיל 40. (הייתי אצל עוד מורות /מורים) אין כמוהו.
ממש תודה
אשמח לקבל את הפרטים שלו למקרה הצורך

.Marble

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
אם תרצו באזור אשדוד ישנם שניים מיוחדים לזה מוכח מניסיון של עשרות תלמידים ותלמידות
1. מורה גבר אבל אחד שמשרה כזה בטחון מלא על הכביש שתוך 2-3 שיעורים רק רוצים להרגיש לבד את הכביש / הוא עושה זאת ממש בחכמה ובהדרגה מלאת שלווה.
2. מורת נהיגה מיוחדת שגם יודעת ממש טוב איך להשרות ביטחון ורוגע ובשלבים איטיים יותר
אם תרצו אוכל לתת יותר פרטים .
תודה, נשמע מעולה!
אשדוד רחוק לי, אבל אולי שווה
אשמח לשמוע שמות

TYPE:{programmer}

משתמש סופר מקצוען
@וילון תחרה
ממליץ לקרוא את הכתבות של @הווה פשוט
כל מילה פנינה!

אסתושי

משתמש מקצוען
מה שכתבת כאן זה בדיוק שובניזם ...
נשים משתלבות נפלא בכביש ולהרבה גברים בארץ אין סבלנות .!
מה שכתבת כאן זה בדיוק התעלמות מהמציאות...
נשים יודעות לנהוג מעולה והרבה יותר זהיר אבל בנהיגה שמתאימה לאירופה!...
צודק @הילוך גבוה שבנהיגה בכביש הנהג צריך להתאים את עצמו למצב וגם אם הוא נוסע הכי טוב שיש בארץ יש תרבות של נהיגה מופרעת וגברים יותר מתאימים את עצמם לתרבות הזאת (לטוב ולמוטב...)
כמובן שאי אפשר להכליל לאחרונה שמעתי על עסק שמקבלים כמה משאיות טריילר כל יום ובכניסה יש שביל ארוך שצריך ליסוע ברוורס והמנהל שם אומר שיש לו נהגת אחת שנוסעת את השביל בלי להסתבך ובלי שתצטרך לחזור כמה פעמים וכל שאר הנהגים זה לוקח להם הרבה יותר זמן והם מסתבכים וצריך לעזור להם...

חדזי

משתמש מקצוען
מה שכתבת כאן זה בדיוק התעלמות מהמציאות...
נשים יודעות לנהוג מעולה והרבה יותר זהיר אבל בנהיגה שמתאימה לאירופה!...
צודק @הילוך גבוה שבנהיגה בכביש הנהג צריך להתאים את עצמו למצב וגם אם הוא נוסע הכי טוב שיש בארץ יש תרבות של נהיגה מופרעת וגברים יותר מתאימים את עצמם לתרבות הזאת (לטוב ולמוטב...)
כמובן שאי אפשר להכליל לאחרונה שמעתי על עסק שמקבלים כמה משאיות טריילר כל יום ובכניסה יש שביל ארוך שצריך ליסוע ברוורס והמנהל שם אומר שיש לו נהגת אחת שנוסעת את השביל בלי להסתבך ובלי שתצטרך לחזור כמה פעמים וכל שאר הנהגים זה לוקח להם הרבה יותר זמן והם מסתבכים וצריך לעזור להם...
כנראה יש לך משהו שמסיע אותך לכל מקום ואת לא צריכה לנהוג...
מה שבטוח שמי שחושבת כך או בעלה חושב כך לעולם תשאר בלי רשיון...

• תודה
Reactions: liv

אסתושי

משתמש מקצוען
כנראה יש לך משהו שמסיע אותך לכל מקום ואת לא צריכה לנהוג...
מה שבטוח שמי שחושבת כך או בעלה חושב כך לעולם תשאר בלי רשיון...

תגידי, מה נסגר?
את מתעלמת מהטענות ועונה בלי קשר תנסי לענות עם טיפה קשר

אין לי מי שיסיע אותי ואני מאוד רוצה לנהוג ואני מקווה שזה יקרה בקרוב.
וכשאני יעשה רשיון אני מאמינה שאני ינהג כמו אשה ממוצעת ויעצבן את כל הגברים מסביב זה לא סותר כלום מכל מה שכתבתי.

Sara led

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
אני טוענת שצריך לעשות כבישים/ נתיבים שונים לנשים ולגברים .
מכירה נשים שנוהגות מעולה, אבל כמו שכתבו כאן, לא מתאימות את עצמם לסגנון הנהיגה הגברית.
בלי לפגוע בשום אישה. זה פשוט שני סגנונות שונים של נהיגה זה הכל.
אין כאן מי יותר טוב.

משולש ברמודה

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
הנדסת תוכנה
ברור שגברים נוהגים יותר מופרע!
ברור שנשים יותר מפחדות בכביש ולכן הן יותר הססניות וחוששות והרבה פעמים הן מפריעות לתנועה.
אין קשר בין הדברים
וכשאני יעשה רשיון אני מאמינה שאני ינהג כמו אשה ממוצעת ויעצבן את כל הגברים מסביב זה לא סותר כלום מכל מה שכתבתי.
מה זה קשור לדעות קדומות ועקומות?
שימי לב מה כתבת. איך זה ברור לך.
לא מתכחשת לעובדה שהרבה נשים נוהגות לא משהו בכלל. אבל כשאת חושבת שכולן ככה וברור לך שאם זאת אישה היא הססנית או פחדנית זאת הכללה לא נעימה בכלל. זה שאת אישה כזאת זה בסדר גמור אבל זה לא מחייב את כל הנשים סביבך לפעול בדיוק באותה הצורה.

אסתושי

משתמש מקצוען
שימי לב מה כתבת. איך זה ברור לך.
לא מתכחשת לעובדה שהרבה נשים נוהגות לא משהו בכלל. אבל כשאת חושבת שכולן ככה וברור לך שאם זאת אישה היא הססנית או פחדנית זאת הכללה לא נעימה בכלל. זה שאת אישה כזאת זה בסדר גמור אבל זה לא מחייב את כל הנשים סביבך לפעול בדיוק באותה הצורה.
תבדקי בכביש איך נשים נוהגות
ולא ברור לי שכל אשה ככה אבל ברור שבאחוזים נשים נוהגות יותר לאט ויותר בהססנות

גלוריה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
לא מתאימות את עצמם לסגנון הנהיגה הגברית.
עלה על דעתך שאולי הגברים צריכים להתאים את עצמם לסגנון הנהיגה הנשית- שהיא אגב הרבה יותר אחראית, בטוחה ועם יד יציבה על ההגה?

נערך לאחרונה ב:

Sara led

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
עלה על דעתך שאולי הגברים צריכים להתאים את עצמם לסגנון הנהיגה הנשית- שהיא אגב הרבה יותר אחראית, בטוחה ועם יד יציבה על ההגה?
כתבתי כבר שאין כאן מישהו יותר טוב או פחות.
אני יכולה לתת כאן רשימה של דברים שנשנים צריכות לשפר בנהיגה ורשימה של דברים שגברים צריכים לשפר.
אני בעצם אומרת שזה פשוט 2 סגנונות ואם זה רק היה מציאותי יכולה להיות מושלמת ההפרדה בכבישים.

TYPE:{programmer}

משתמש סופר מקצוען
סיוט להיתקע אחרי נהגת בכביש עם נתיב אחד ופס לבן.
יש גם קצת גברים שנוהגים לאט-לאט-לאט ועוצרים כל סיבוב,
אבל תמיד כשאני נתקל בכאלו מקרים- זו נהגת.

הכל לטובה תמיד

משתמש פעיל
לדעתי נהיגה זה מקצוע,
ועדיין לא מבינה למה נותנים לנשים לנהוג על הכביש........?! כל הדרכים הם חוסמים........
(לפחות מי שמודעת לזה ולא יוצאת מהעיר סבבה, אבל השאר.........)

רכב זה מקצוע גברי
לדעתי שגבר נוהג היום זה בגדר 'לא תלבש'

חדזי

משתמש מקצוען
סיוט להיתקע אחרי נהגת בכביש עם נתיב אחד ופס לבן.
יש גם קצת גברים שנוהגים לאט-לאט-לאט ועוצרים כל סיבוב,
אבל תמיד כשאני נתקל בכאלו מקרים- זו נהגת.
מסכן... ממש רחמנות עליך ועל עוד גברים שבטוחים שהכביש של דוד שלהם..

חרישאי

משתמש מקצוען
לא היה לי כח לקרוא את כל האשכול אבל יש לי המלצות למורים אז אכתוב, ובסיום אספר איך גרמתי לאשתי לנהוג לכל מקום ובכל זמן.
במודיעין ישנם את איציק ומיכל חזן, שני מורים אלופים, בעל ואשה, סבלנות, רוגע, מקצועיות, בחיים לא מרימים את הקול, הסברה ברמה הכי גבוהה שיש וכו וכו, מומלץ בחום.
עברתי אצלם טסט ראשון על אוטומט ואחרי זה טסט ראשון על ידני כשעשיתי הסבה.
בכרמיאל ישנה גם מורה שאשתי עברה אצלה טסט ראשון, היא אלופה ומקצועית, שמה אמאני חמדאן מבית הספר של חמדאן חמדאן.
לגבי הנהיגה והפחד, בפורים הראשון שלי עם אשתי, בערך ארבעה חודשים אחרי שעברה טסט, היינו צריכים ליסוע מכרמיאל לקרית ספר להורים שלי.
בשעה עשר בבוקר יצאנו ואשתי התחילה לנהוג, על דעת להחליף לפני כביש 6.
בפועל בכביש 6 כבר לא היה נהג כשיר באוטו ומשם הכל היסטוריה.
בהצלחה לכולם ולכולן.

יהודיפשוט

משתמש פעיל
בת 30
עברתי טסט ראשון!!

תכלס ,
לא מעיזה ליסוע חופשי לבד בלי ליווי של מישהו----

תקין?
מתי זה עובר?
איך ארכוש בטחון?
במה זה תלוי
אחרי שעברתי טסט הייתי גם ככה זהיר מאוד ומאוד ובעיקר בבינעירוני מפחד בכל רגע עברו לי בראש התסריטים הכי מפחידים שבדיוק יכנס לי אופנוע מימין ואולי יש רכב בשטח מת ואם מישהו יחתוך אותי וכו וכו והייתי חושש לעבור נתיב לפנות להשתלב וכו
אחי אמר לי משפט פשוט מאוד ומאז זה נגמר "פשוט שמור על הנתיב שלך וסע שום דבר לא אמור לקרות"
אולי זה נשמע מצחיק אבל הפנמתי ויישמתי ומאז בכל היסטוריה כמובן שצריך מבטים במראות מידי פעם ובוודאי במעברי נתיב אבל אם את שומרת מרחק מהרכב לפנייך ונוסעת כל הזמן בתוך הנתיב הכל יהיה בסדר בעזרת השם

המתבוינן

משתמש רשום
כמוני כמוך..
כמעט 30, עברתי טסט ראשון לפני פסח. תודה ה'!
לא הרבה יותר שיעורים ממך, למדתי במודיעין ונוהגת בתכל'ס בירושלים.
וזה תקין.
וזה מלחיץ.
יש הרבה יותר מוקשים בכביש.
אין כמעט מעבר חציה שלא צריך לעצור כי אנשים חוצים.
אנשים מתפרצים לכביש או לא מסתכלים כשהם מטיילים בכביש כמו בשבת אחרי הטשונט. ומקללים אותך שאת נהגת אישה ולא מסתכלת.. מעניין מי לא מסתכל ורועד לפגוע במישהו
המון איזורים עם עבודות בכביש.
הווייז מבלבל ואומר לפנות שמאלה עוד 750 מטר, מתי זה יוצא? יש עוד 3 פניות שמאלה לפני..
וכל השיעורים היו ביום, פתאום לנהוג בלילה - מלחיץ.
אבל אני כבר חודש על הכביש ואומרת שמנסיעה לנסיעה זה יותר קל ויותר פשוט.
כל נסיעה מעלה קצת את המהירות. והביטחון עולה. לא להתייאש!
בנסיעות הראשונות באמת נסעתי עם אחות/בעלי/אבא שנתנו ביטחון והרגיעו שאני נוהגת טוב.. ופה ושם כן נהגתי לבד.
עדיין מתרגשת כל פעם שצלחתי את הנסיעה (לדוג' אתמול לחיפה הלוך וחזור).
ובפעמים הראשונות לקחתי רסקיו או קולה שיעלה לי את האנרגיות וירגיע..
וכמובן,
לא יוצאים לדרך בלי תפילה! וקאפיטל תהילים! ותפילת הדרך (בתוך העיר אני אומרת בלי הפסוק האחרון). ומטבע לצדקה!
אותי לימדו שכשפוחדים אומרים קריאת שמע- בנסיעות הראשונות אחרי הטסט לא אגלה לך ולזה שישב לצידי כמה פעמים מלמלתי שמע ישראל..
ובעזרת ה' נוסעים ומגיעים וחוזרים בשלום!
איך מעיזים לנהוג על 120 / 110 קמש בכביש 6? עוד לא גיליתי. מאמינה שיבוא אם הזמן
@יראת שמימדיגע רעבצין ? עם רשיון?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כה

א לְדָוִד אֵלֶיךָ יְהוָה נַפְשִׁי אֶשָּׂא:ב אֱלֹהַי בְּךָ בָטַחְתִּי אַל אֵבוֹשָׁה אַל יַעַלְצוּ אֹיְבַי לִי:ג גַּם כָּל קוֶֹיךָ לֹא יֵבֹשׁוּ יֵבֹשׁוּ הַבּוֹגְדִים רֵיקָם:ד דְּרָכֶיךָ יְהוָה הוֹדִיעֵנִי אֹרְחוֹתֶיךָ לַמְּדֵנִי:ה הַדְרִיכֵנִי בַאֲמִתֶּךָ וְלַמְּדֵנִי כִּי אַתָּה אֱלֹהֵי יִשְׁעִי אוֹתְךָ קִוִּיתִי כָּל הַיּוֹם:ו זְכֹר רַחֲמֶיךָ יְהוָה וַחֲסָדֶיךָ כִּי מֵעוֹלָם הֵמָּה:ז חַטֹּאות נְעוּרַי וּפְשָׁעַי אַל תִּזְכֹּר כְּחַסְדְּךָ זְכָר לִי אַתָּה לְמַעַן טוּבְךָ יְהוָה:ח טוֹב וְיָשָׁר יְהוָה עַל כֵּן יוֹרֶה חַטָּאִים בַּדָּרֶךְ:ט יַדְרֵךְ עֲנָוִים בַּמִּשְׁפָּט וִילַמֵּד עֲנָוִים דַּרְכּוֹ:י כָּל אָרְחוֹת יְהוָה חֶסֶד וֶאֱמֶת לְנֹצְרֵי בְרִיתוֹ וְעֵדֹתָיו:יא לְמַעַן שִׁמְךָ יְהוָה וְסָלַחְתָּ לַעֲוֹנִי כִּי רַב הוּא:יב מִי זֶה הָאִישׁ יְרֵא יְהוָה יוֹרֶנּוּ בְּדֶרֶךְ יִבְחָר:יג נַפְשׁוֹ בְּטוֹב תָּלִין וְזַרְעוֹ יִירַשׁ אָרֶץ:יד סוֹד יְהוָה לִירֵאָיו וּבְרִיתוֹ לְהוֹדִיעָם:טו עֵינַי תָּמִיד אֶל יְהוָה כִּי הוּא יוֹצִיא מֵרֶשֶׁת רַגְלָי:טז פְּנֵה אֵלַי וְחָנֵּנִי כִּי יָחִיד וְעָנִי אָנִי:יז צָרוֹת לְבָבִי הִרְחִיבוּ מִמְּצוּקוֹתַי הוֹצִיאֵנִי:יח רְאֵה עָנְיִי וַעֲמָלִי וְשָׂא לְכָל חַטֹּאותָי:יט רְאֵה אוֹיְבַי כִּי רָבּוּ וְשִׂנְאַת חָמָס שְׂנֵאוּנִי:כ שָׁמְרָה נַפְשִׁי וְהַצִּילֵנִי אַל אֵבוֹשׁ כִּי חָסִיתִי בָךְ:כא תֹּם וָיֹשֶׁר יִצְּרוּנִי כִּי קִוִּיתִיךָ:כב פְּדֵה אֱלֹהִים אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל צָרוֹתָיו:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

פלינדרום • אתגר 52

לוח מודעות

למעלה