התייעצות יש לי רישיון ועדיין חוששת

אסתושי

משתמש מקצוען
איזה דעה ענתיקה. צא מהסרט מהר
צאי לא צא...
למה זה דעה ענתיקה?
כשרואים רכב שנוסע לאט וכדו' זה או נהגת או מישהו שעסוק בטלפון או נהג שעבר את גיל 70 ...
צריך להודות בזה...
כמובן שיש נשים שנוהגות מצוין ומהר (יש לי חברה שנוסעות גם על 140/150 קמ"ש)

אלישבע גוהר

מאיירת דיגיטלית (לשעבר 'אילוסטרייטורית אחת')
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
עריכה והפקת סרטים
ממליצה לך לנסוע בשעות בלי עומס במקומות שמפחידים אותך.
כמו באמצע הלילה וכו' שהכביש ריק
זה מה שנקרא אימון "על יבש:

חדזי

משתמש מקצוען
ויש המון גברים שעוברים על כל חוק אפשרי בתנועה . תמיד שמשהו עוקף בפראות זה גבר שחושב שהכביש של אמא שלו...ולא מעניין אותו שאת עוצרת כי ילד עובר במעבר חציה ...
צאו מהשטויות האלו שנשים לא יודעות לנהוג
רק אנשים עם דעות קדומות ועקומות חושבים כך

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
יש קטע של נשים שהם דוחפות את הכסא קרוב להגה והנסיעה שלהם
לחוצה מאוד

הייתי מציע בראש ובראשונה
לנסוע כמו מלך(או מלכה במקרה הזה)

להזיז את הכסא אחורה ולהתרחב באופן שהגוף ישב בצורה משוחררת על הכסא

דבר שני-לקנות צפצפה וכל נהג שצופר או מפריע לשלוות הנפש של הנהיגה
פשוט להוציא את הצפצפה ולשרוק

דבר שלישי-לנסות להבין מהי הסיבה הגורמת לחוסר הביטחון
האם זה מקומות צרים
האם החשש שמא אתקע ברכב הקודם

האם החשש הוא שמא ארחף או ארדם וכו

יהיה הרבה יותר קל לנסות לפתור את הבעיה כאשר נדע מה היא

יאן

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
תנהג בקרטינג
אח"כ מסלול ג'יפים
אח"כ בלילה בחניון ריק
אח"כ תשכח מהכל

קפה קפה

משתמש מקצוען
אשמח מאוד לשמוע
יש את אחי מלכא שהוא סבלני מאדבצורה מפחידה. נותן תחושה בטוחה ומכוון לטסט רק כשממש מוכנים.
גם אני וגם בעלי למדנו אצלו עכשיו מעל גיל 40. (הייתי אצל עוד מורות /מורים) אין כמוהו.

אסתושי

משתמש מקצוען
ויש המון גברים שעוברים על כל חוק אפשרי בתנועה . תמיד שמשהו עוקף בפראות זה גבר שחושב שהכביש של אמא שלו...ולא מעניין אותו שאת עוצרת כי ילד עובר במעבר חציה ...
ברור שגברים נוהגים יותר מופרע!
ברור שנשים יותר מפחדות בכביש ולכן הן יותר הססניות וחוששות והרבה פעמים הן מפריעות לתנועה.
אין קשר בין הדברים
מה זה קשור לדעות קדומות ועקומות?

בת 30
עברתי טסט ראשון!!

תכלס ,
לא מעיזה ליסוע חופשי לבד בלי ליווי של מישהו----

תקין?
מתי זה עובר?
איך ארכוש בטחון?
במה זה תלוי
כמוני כמוך..
כמעט 30, עברתי טסט ראשון לפני פסח. תודה ה'!
לא הרבה יותר שיעורים ממך, למדתי במודיעין ונוהגת בתכל'ס בירושלים.
וזה תקין.
וזה מלחיץ.
יש הרבה יותר מוקשים בכביש.
אין כמעט מעבר חציה שלא צריך לעצור כי אנשים חוצים.
אנשים מתפרצים לכביש או לא מסתכלים כשהם מטיילים בכביש כמו בשבת אחרי הטשונט. ומקללים אותך שאת נהגת אישה ולא מסתכלת.. מעניין מי לא מסתכל ורועד לפגוע במישהו
המון איזורים עם עבודות בכביש.
הווייז מבלבל ואומר לפנות שמאלה עוד 750 מטר, מתי זה יוצא? יש עוד 3 פניות שמאלה לפני..
וכל השיעורים היו ביום, פתאום לנהוג בלילה - מלחיץ.
אבל אני כבר חודש על הכביש ואומרת שמנסיעה לנסיעה זה יותר קל ויותר פשוט.
כל נסיעה מעלה קצת את המהירות. והביטחון עולה. לא להתייאש!
בנסיעות הראשונות באמת נסעתי עם אחות/בעלי/אבא שנתנו ביטחון והרגיעו שאני נוהגת טוב.. ופה ושם כן נהגתי לבד.
עדיין מתרגשת כל פעם שצלחתי את הנסיעה (לדוג' אתמול לחיפה הלוך וחזור).
ובפעמים הראשונות לקחתי רסקיו או קולה שיעלה לי את האנרגיות וירגיע..
וכמובן,
לא יוצאים לדרך בלי תפילה! וקאפיטל תהילים! ותפילת הדרך (בתוך העיר אני אומרת בלי הפסוק האחרון). ומטבע לצדקה!
אותי לימדו שכשפוחדים אומרים קריאת שמע- בנסיעות הראשונות אחרי הטסט לא אגלה לך ולזה שישב לצידי כמה פעמים מלמלתי שמע ישראל..
ובעזרת ה' נוסעים ומגיעים וחוזרים בשלום!
איך מעיזים לנהוג על 120 / 110 קמש בכביש 6? עוד לא גיליתי. מאמינה שיבוא אם הזמן

ולכל החבר'ה שעטו על הדיון כאן להוציא את הגיגיהם האם מתאים או לא מתאים לנשים לנהוג.
לא שאלנו לדעתכם. נקודה.
שאלנו דעת תורה לפני שהלכנו ללמוד ונהגנו כפי שפסקו לנו.
והגב' @וילון תחרה ביקשה קצת חיזוק והזדהות ולגיטימיות, לפחד.
מותר לפחד.אסור שהפחד ישתק.
תהיי חזקה! ותנהגי בס"ד בהרבה דרכים טובות, בבריאות, בשמחה ובשלום.
בהצלחה לכולם.

נערך לאחרונה ב:

ה; מפרוג

משתמש מקצוען
כדאי שתעבדי על מידותיך.

את מקנאה , כתבת 'הייתי רוצה' אבל..
תזהרי מהמידה המגונה הזו. היא מפילה חללים. תפרגני. זאת העצה של בעלי המוסר.

אין ויכוח שזה יותר גברי. וזה לא אומר שנשים לא יודעות להיות טובות גם בזה.
העבודות במטבח יותר נשי אבל יש הרבה שפים וטבחים.וזה לא מוריד מגבריותם, כך גם לא מוריד מנשיותנו.
וציטוטים שוביניסטיים ופוגעים בזולת של אביך תשמרי אצלך.

@ה; מפרוג היי שלום.
לא ראוי לתגובה!!

האיש והקלרינט

משתמש פעיל
ואולי יש למישהו עצה איך לעזור לי לצאת מהפחד והחרדה שלא נותן לי אפילו ללמוד נהיגה?
בעלי מתחנן שאעשה רישיון , אני יודעת שזה יעזור לי מאוד ועוד לא עשיתי מרוב פחד
אולי מישהו מכיר מורה נהיגה מתאים לאנשים שחוששים במיוחד?

ואולי יש למישהו עצה איך לעזור לי לצאת מהפחד והחרדה שלא נותן לי אפילו ללמוד נהיגה?
בעלי מתחנן שאעשה רישיון , אני יודעת שזה יעזור לי מאוד ועוד לא עשיתי מרוב פחד
אולי מישהו מכיר מורה נהיגה מתאים לאנשים שחוששים במיוחד?
אם תרצו באזור אשדוד ישנם שניים מיוחדים לזה מוכח מניסיון של עשרות תלמידים ותלמידות
1. מורה גבר אבל אחד שמשרה כזה בטחון מלא על הכביש שתוך 2-3 שיעורים רק רוצים להרגיש לבד את הכביש / הוא עושה זאת ממש בחכמה ובהדרגה מלאת שלווה.
2. מורת נהיגה מיוחדת שגם יודעת ממש טוב איך להשרות ביטחון ורוגע ובשלבים איטיים יותר
אם תרצו אוכל לתת יותר פרטים .

הילוך גבוה

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
הייתי ממליץ להשתמש בטיעונים עניניים בלבד וללא דמוגוגיה
נכון שהרבה גברים נוסעים בפראות
אבל
לכביש יש את הכללים שלו, משתנה מאוד בין מקום אחד למשנהו, אם תרבות הנהיגה בישראל הוא כזה זה לא מחייב לגבי תרבות הנהיגה בניו יורק או באוקראינה
בשורה התחתונה ישנן הרבה נשים שפשוט לא משתלבות כאן בכבישים ולא משנה כמה טוב הן נוהגות כשהכביש ריק...
בסוף נהג בישראל צריך לדעת להגיב לכל סיטואציה שכיחה
מקודם ראיתי אישה שנכנסה לצומת ללא מתן זכות קדימה, רכב בא לה ממול, במקום להאיץ ולצאת מהצומת לפני שהוא נכנס בא (היא כבר תפסה נתיב אחד מהצומת) היא בלמה ונשארה עומדת על הצומת כשההוא מתקרב במהירות ללא יכולת להספיק לבלום, בנס ההוא היה גבר... קיבל החלטה של רגע ועקף אתה (כלומר חצה את הצומת בנתיב השני)

חדזי

משתמש מקצוען
הייתי ממליץ להשתמש בטיעונים עניניים בלבד וללא דמוגוגיה
נכון שהרבה גברים נוסעים בפראות
אבל
לכביש יש את הכללים שלו, משתנה מאוד בין מקום אחד למשנהו, אם תרבות הנהיגה בישראל הוא כזה זה לא מחייב לגבי תרבות הנהיגה בניו יורק או באוקראינה
בשורה התחתונה ישנן הרבה נשים שפשוט לא משתלבות כאן בכבישים ולא משנה כמה טוב הן נוהגות כשהכביש ריק...
בסוף נהג בישראל צריך לדעת להגיב לכל סיטואציה שכיחה
מקודם ראיתי אישה שנכנסה לצומת ללא מתן זכות קדימה, רכב בא לה ממול, במקום להאיץ ולצאת מהצומת לפני שהוא נכנס בא (היא כבר תפסה נתיב אחד מהצומת) היא בלמה ונשארה עומדת על הצומת כשההוא מתקרב במהירות ללא יכולת להספיק לבלום, בנס ההוא היה גבר... קיבל החלטה של רגע ועקף אתה (כלומר חצה את הצומת בנתיב השני)
מה שכתבת כאן זה בדיוק שובניזם ...
נשים משתלבות נפלא בכביש ולהרבה גברים בארץ אין סבלנות .!

הילוך גבוה

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
מה שכתבת כאן זה בדיוק שובניזם ...
נשים משתלבות נפלא בכביש ולהרבה גברים בארץ אין סבלנות .!
מה שכתבתי כאן זה 'מציאות'
נכון אני מעדיף את הצד הגברי מאשר הצד הנשי כי אני גבר ויותר מסתדר לי שזה התרבות
זה אומר שאני צודק? לא בטוח
אבל, בכביש צריך להיות חכם ולא צודק, גם אם הנשים צודקות (וייתכן מאוד שהן צודקות) בסוף לכביש כללים משלו, לא תצליחו לחנך את העולם, ככה הנהגים בישראל נוהגים
ושוב בבקשה ללא דמוגוגיה

גרפיקאית מתנסה

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
בת 30
עברתי טסט ראשון!!

תכלס ,
לא מעיזה ליסוע חופשי לבד בלי ליווי של מישהו----

תקין?
מתי זה עובר?
איך ארכוש בטחון?
במה זה תלוי
תקין לגמרי!! פשוט תנהגי עם מישהו שמשרה עליך בטחון ורוגע ולאט לאט יעבור לך הפחד..:)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כה

א לְדָוִד אֵלֶיךָ יְהוָה נַפְשִׁי אֶשָּׂא:ב אֱלֹהַי בְּךָ בָטַחְתִּי אַל אֵבוֹשָׁה אַל יַעַלְצוּ אֹיְבַי לִי:ג גַּם כָּל קוֶֹיךָ לֹא יֵבֹשׁוּ יֵבֹשׁוּ הַבּוֹגְדִים רֵיקָם:ד דְּרָכֶיךָ יְהוָה הוֹדִיעֵנִי אֹרְחוֹתֶיךָ לַמְּדֵנִי:ה הַדְרִיכֵנִי בַאֲמִתֶּךָ וְלַמְּדֵנִי כִּי אַתָּה אֱלֹהֵי יִשְׁעִי אוֹתְךָ קִוִּיתִי כָּל הַיּוֹם:ו זְכֹר רַחֲמֶיךָ יְהוָה וַחֲסָדֶיךָ כִּי מֵעוֹלָם הֵמָּה:ז חַטֹּאות נְעוּרַי וּפְשָׁעַי אַל תִּזְכֹּר כְּחַסְדְּךָ זְכָר לִי אַתָּה לְמַעַן טוּבְךָ יְהוָה:ח טוֹב וְיָשָׁר יְהוָה עַל כֵּן יוֹרֶה חַטָּאִים בַּדָּרֶךְ:ט יַדְרֵךְ עֲנָוִים בַּמִּשְׁפָּט וִילַמֵּד עֲנָוִים דַּרְכּוֹ:י כָּל אָרְחוֹת יְהוָה חֶסֶד וֶאֱמֶת לְנֹצְרֵי בְרִיתוֹ וְעֵדֹתָיו:יא לְמַעַן שִׁמְךָ יְהוָה וְסָלַחְתָּ לַעֲוֹנִי כִּי רַב הוּא:יב מִי זֶה הָאִישׁ יְרֵא יְהוָה יוֹרֶנּוּ בְּדֶרֶךְ יִבְחָר:יג נַפְשׁוֹ בְּטוֹב תָּלִין וְזַרְעוֹ יִירַשׁ אָרֶץ:יד סוֹד יְהוָה לִירֵאָיו וּבְרִיתוֹ לְהוֹדִיעָם:טו עֵינַי תָּמִיד אֶל יְהוָה כִּי הוּא יוֹצִיא מֵרֶשֶׁת רַגְלָי:טז פְּנֵה אֵלַי וְחָנֵּנִי כִּי יָחִיד וְעָנִי אָנִי:יז צָרוֹת לְבָבִי הִרְחִיבוּ מִמְּצוּקוֹתַי הוֹצִיאֵנִי:יח רְאֵה עָנְיִי וַעֲמָלִי וְשָׂא לְכָל חַטֹּאותָי:יט רְאֵה אוֹיְבַי כִּי רָבּוּ וְשִׂנְאַת חָמָס שְׂנֵאוּנִי:כ שָׁמְרָה נַפְשִׁי וְהַצִּילֵנִי אַל אֵבוֹשׁ כִּי חָסִיתִי בָךְ:כא תֹּם וָיֹשֶׁר יִצְּרוּנִי כִּי קִוִּיתִיךָ:כב פְּדֵה אֱלֹהִים אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל צָרוֹתָיו:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

פלינדרום • אתגר 52

לוח מודעות

למעלה