שיתוף - לביקורת יש לי חלום!

יחזקאל הגאון

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי
D I G I T A L
אני רוצה להזמין אתכם איתי לישיבה קטנה בשכונת בית וגן, ירושלים לפני מספר שנים.

אם תסתכלו חזק על השולחן הקדמי, בספסל הראשון מימין.

תראו בחור יושב וחושב, כל כך חזק שהוא מזיע כולו.

אחרי כמה דקות הוא מוציא דף ועט, ורושם משהו.

שלש מילים, לרוחב הדף, בגדול.

הבחור הזה הוא אני!

על הדף היה כתוב "רק ADHD יכול "

למפרע מסתבר, שהמשפט הזה שינה את פניו של העולם.

יש לי חלום, שביום מן הימים כל אותם בעלי ADHD יבינו את ערך האוצר שיש להם בידיים.

בינינו מסתובבים להם אלפי אנשים מדוכדכים על גורלם שהם זכו להיות בעלי הפרעת קשב וריכוז.

אבל לא כך הם פני הדברים, האנשים הללו שמסתובבים בינינו הם פצצת פוטנציאל!

כל אחד ואחת ממנו יכולים להיות אלה הבאים שישנו את פני ההיסטוריה אם רק יתחילו להבין שאין הם מוגבלים אם כי הם מצוידים בכוחות על.

אני לא מזכיר כאן את שמותם של כל אלה בהיסטוריה שהצליחו והיום הם מככבים בכל מקום, לא מפני שאיני מכיר כאלה אלא מפני שברגע שרק אנשים יבינו את זה הם יהיו כל כך רבים עד שאי אפשר למנותם!

אם תראה ביום מן הימים אדם שמדבר בטלפון תוך כדי נסיעה באופניים אגב קריאת ספר, דעו לכם שגם הוא זכה להמנות על בעלי הכשרונות המיוחדים הללו.

אנו, בעלי מתנת הקשב וריכוז, ביצירתיותנו נשנה את פני העולם, מפני שאנשים בעלי קו מחשבה ישר ורגיל כבר ישנם לאלפים ורבבות והם את שלהם כבר עשו, ועכשיו – תורינו!

אמנם איני ממעיט חס וחלילה בהתמודדויות הרבות שאנו מתמודדים איתן כבעלי הפרעת קשב וריכוז אך האנרגיות הרבות שיש לנו לבצע כל משימה עד הסוף והאפשרות שלנו להיות כל כך אכפתיים וקשובים לסביבה ולעולם לא לשעמם את מי שסביבנו היא מתנה גדולה

יום אחד יבוא, וכולנו נכיר בזה, אנשים ילכו ממומחה למשנהו בחיפוש אחר תואר הכבוד הזה, ובצדק.

יש לי חלום!

------------------------------------
לתוכן נוסף של חזקי .ט הכנסו לאתר מילים. בונות. עולם.

.חיה פ

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
הכל מעורבב לי עכשיו במוח כמו איזה לא יודעת מה
ויש לי מיליון וטונות דברים מה לומר על הנושא
אז מזלכם ששום דבר לא יכול להתנסח עכשיו במשהו שקרוב למסודר... אז אציין רק את הדברים החשובים שבלעדיהם הדעת לא תדע מנוחה-
1. כל מילה כל אות כל פסיק ואפילו כל נקודה (ובאמת היו פה כמה שמיותרות ממש ואיימו לשבש לי את הרצף) - פצצות!
2. הרווחים האלה!!!!!! הם לא רק איימו לשבש את הרצף, אלא הם גם מימשו את האיום...... הם מציקים בעין , בצורה ....
אז אם אפשר לערוך את זה ולמחוק את הרווחים בין שורה לשורה (יודעים כמה דברים יכלו לקרות בזמן הזה שבין שורה לשורה??? סדום יכלה להתהפך פעמיים, אלף ואחת מחשבות יכלו להיכנס ולהישכח,העולם יכל להתפרק , וזה רק ההתחלה...)- אז תעשו את זה
כי זה ממש נחוץ!!!!!!

3. אמן החלום יתגשם בקרוב למה מכירה יותר מידי "מדוכדכים" שלא מעיזים אפילו לעשות אבחון.......
זהו
עד כאן דברי המרצה, אפשר להתעורר

יחזקאל הגאון

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי
D I G I T A L
הכל מעורבב לי עכשיו במוח כמו איזה לא יודעת מה
ויש לי מיליון וטונות דברים מה לומר על הנושא
אז מזלכם ששום דבר לא יכול להתנסח עכשיו במשהו שקרוב למסודר... אז אציין רק את הדברים החשובים שבלעדיהם הדעת לא תדע מנוחה-
1. כל מילה כל אות כל פסיק ואפילו כל נקודה (ובאמת היו פה כמה שמיותרות ממש ואיימו לשבש לי את הרצף) - פצצות!
2. הרווחים האלה!!!!!! הם לא רק איימו לשבש את הרצף, אלא הם גם מימשו את האיום...... הם מציקים בעין , בצורה ....
אז אם אפשר לערוך את זה ולמחוק את הרווחים בין שורה לשורה (יודעים כמה דברים יכלו לקרות בזמן הזה שבין שורה לשורה??? סדום יכלה להתהפך פעמיים, אלף ואחת מחשבות יכלו להיכנס ולהישכח,העולם יכל להתפרק , וזה רק ההתחלה...)- אז תעשו את זה
כי זה ממש נחוץ!!!!!!

3. אמן החלום יתגשם בקרוב למה מכירה יותר מידי "מדוכדכים" שלא מעיזים אפילו לעשות אבחון.......
זהו
עד כאן דברי המרצה, אפשר להתעורר

לא הבנתי, את הכל בשורה אחת???

יחזקאל הגאון

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי
D I G I T A L
רציתי להעלות כמאמר אבל רציתי קודם ביקורת.

אז תכלס' אפשר ביקורת טכנית?
(שכחתי לכתוב בהתחלה שזו המטרה ואז כבר לא הייתי על המחשב...)

.חיה פ

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
לא הבנתי, את הכל בשורה אחת???
לאאאא
רק לצמצם את השורות
כי בעקבות ההעתקה יצא שבין שורה לשורה יש שורה ריקה (ובין קטע לקטע איזה שלוש, שאז בכלל מי המבול היו מספקים להתאדות.....), הובנתי??

וזה ברור אגב שזה מאמר

יחזקאל הגאון

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי
D I G I T A L
לאאאא
רק לצמצם את השורות
כי בעקבות ההעתקה יצא שבין שורה לשורה יש שורה ריקה (ובין קטע לקטע איזה שלוש, שאז בכלל מי המבול היו מספקים להתאדות.....), הובנתי??

וזה ברור אגב שזה מאמר

זה ממש לא עקב העתקה, זה ככה כי ככה אני כותב!
סגנון...

.חיה פ

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
זה ממש לא עקב העתקה, זה ככה כי ככה אני כותב!
סגנון...
זה ממש כן בגלל ההעתקה
בעצמי העתקתי פעם משהו וככה זה יצא
אבל כמו ילדה נהדרת מחקתי רווחים...
עכשיו זה לא שיש בעיה שיהיו רווחים
אבל כשזה יותר מידי, זה אמיתי משבש תרצף. ולא רק אני אמרתי את זה. הזיכרון שלי ממש מפתיע אותי ואני נזכרת שהועלה פעם איזה משהו עם רווחים, ואיזה מישהי ביקשה למחוק (ממש לא אני)
טוב לא חשוב , כבר קראתי (ותנסו לקרוא את זה שוב עם ה"סגנון" של עשר מרווחים בין בית לבית או קטע לקטע או איך שלא קוראים לזה, ותבדקו אם זה זורם מספיק.....)
*בין שורה לשורה זה ממש לא קריטי, אבל בין קטע לקטע זה ממש הרבה!!!!!

והנל לא סותר את העובדה שחוץ מזה זה מושלם בעיניי
תוכן משגע וראיון אדיר (והנושא!!)

נערך לאחרונה ב:

יהלום-יצירות מלוטשות

הוצאה לאור שמבינה אותך
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
אם תסתכלו חזק על השולחן הקדמי, בספסל הראשון מימין.

תראו בחור יושב וחושב, כל כך חזק שהוא מזיע כולו.
מאמר נפלא!
אם ביקורת: הרווח בין שורות אלו, למרות שהם משפט אחד, הפריע לי.
בהצלחה רבה.

Tamarit

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
סליחה שאני כל כך צוננת ובתפקיד משביתת השמחות.
אבל כאיידיאייצ'דית בעצמי, אני חייבת לומר שקשב וריכוז זה מתנה מקסימה
אין על היצירתיות והמרץ והזרימה שלנו, ועל עוד אלף מתנות שוות שקיבלנו.
אבל אסור בשום פנים ואופן להקטין את הבעיה ולטעון שרק ADHD יכול ואיזה כיף לכל המופרעי קשב.
אני מכירה כמה וכמה נשים מתוקות שהחיים שלהן מבולגנים, ובתקופות שהן לא יכולות לקחת ריטלין אז לא כדאי לדמיין איך הבית שלהן נראה ובכמה סכסוכים עם הבוסית זה עולה להן...
וגם מכירה ילדים מדהימים, כובשים ודבשיים לחלוטין, שכל העסק עלה להם בדחייה חברתית מזעזעת ולא 'רק' בהסתבכות עם כל הצוות ובקשיים לימודיים.
נכון שזו מתנה מדהימה, וכנראה שהרבה כאלו שקבלו אותה מתנת שמיים לא יוותרו עליה לעולם,
אבל עדיין, לפחות אני מוצאת את עצמי הרבה פעמים מאוד מתוסכלת ממנה ומוכנה להשליך אותה לכל הרוחות והאנשים שמקנאים בי על הADHD המתוקי שלי.

הספרן

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
יוצרי ai
סליחה שאני כל כך צוננת ובתפקיד משביתת השמחות.
אבל כאיידיאייצ'דית בעצמי, אני חייבת לומר שקשב וריכוז זה מתנה מקסימה
אין על היצירתיות והמרץ והזרימה שלנו, ועל עוד אלף מתנות שוות שקיבלנו.
אבל אסור בשום פנים ואופן להקטין את הבעיה ולטעון שרק ADHD יכול ואיזה כיף לכל המופרעי קשב.
אני מכירה כמה וכמה נשים מתוקות שהחיים שלהן מבולגנים, ובתקופות שהן לא יכולות לקחת ריטלין אז לא כדאי לדמיין איך הבית שלהן נראה ובכמה סכסוכים עם הבוסית זה עולה להן...
וגם מכירה ילדים מדהימים, כובשים ודבשיים לחלוטין, שכל העסק עלה להם בדחייה חברתית מזעזעת ולא 'רק' בהסתבכות עם כל הצוות ובקשיים לימודיים.
נכון שזו מתנה מדהימה, וכנראה שהרבה כאלו שקבלו אותה מתנת שמיים לא יוותרו עליה לעולם,
אבל עדיין, לפחות אני מוצאת את עצמי הרבה פעמים מאוד מתוסכלת ממנה ומוכנה להשליך אותה לכל הרוחות והאנשים שמקנאים בי על הADHD המתוקי שלי.
את לא הורסת שמחות כמו ש'יחזקאל הגאון' לא ניסה להעלים לגמרי את הקושי בהתמודדות עם 'המתנה', וכפי שסייג בעצמו,

וזה טוב מדי פעם (לפחות) להאיר זווית אופטימית על 'מתנה' שקבלנו למרות הקשיים והתמודדויות, גם אם זה נראה ייפוי המציאות, כי בתכלס מציאות נקבעת בין השאר על פי מה (ואיך) שאנחנו חושבים.
סליחה על הפסיכולוגיה בגרוש אבל אני מאמין בזה

נערך לאחרונה ב:

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלז

א עַל נַהֲרוֹת בָּבֶל שָׁם יָשַׁבְנוּ גַּם בָּכִינוּ בְּזָכְרֵנוּ אֶת צִיּוֹן:ב עַל עֲרָבִים בְּתוֹכָהּ תָּלִינוּ כִּנֹּרוֹתֵינוּ:ג כִּי שָׁם שְׁאֵלוּנוּ שׁוֹבֵינוּ דִּבְרֵי שִׁיר וְתוֹלָלֵינוּ שִׂמְחָה שִׁירוּ לָנוּ מִשִּׁיר צִיּוֹן:ד אֵיךְ נָשִׁיר אֶת שִׁיר יְהוָה עַל אַדְמַת נֵכָר:ה אִם אֶשְׁכָּחֵךְ יְרוּשָׁלִָם תִּשְׁכַּח יְמִינִי:ו תִּדְבַּק לְשׁוֹנִי לְחִכִּי אִם לֹא אֶזְכְּרֵכִי אִם לֹא אַעֲלֶה אֶת יְרוּשָׁלִַם עַל רֹאשׁ שִׂמְחָתִי:ז זְכֹר יְהוָה לִבְנֵי אֱדוֹם אֵת יוֹם יְרוּשָׁלִָם הָאֹמְרִים עָרוּ עָרוּ עַד הַיְסוֹד בָּהּ:ח בַּת בָּבֶל הַשְּׁדוּדָה אַשְׁרֵי שֶׁיְשַׁלֶּם לָךְ אֶת גְּמוּלֵךְ שֶׁגָּמַלְתְּ לָנוּ:ט אַשְׁרֵי שֶׁיֹּאחֵז וְנִפֵּץ אֶת עֹלָלַיִךְ אֶל הַסָּלַע:
נקרא  12  פעמים

לוח מודעות

למעלה